Karate1 Youth League - Venice 2021
U14 Kata Male

  
Main Tree Pool 1
1 SOLIARYK PLATON (KARATE CLUB MEYRIN,SUI) 099 Unsu
TEC7.66.86.87.86.4*0.714.84
ATH7.66.677.66.2*0.36.36
21.2
2 MOSINI STEFANO (POLISPORTIVA TEVERE,ITA) 047 Kururunfa
TEC8.27.488.88.8*0.717.50
ATH7.67.67.88.68.4*0.37.14
24.64
3 ROMAGNOLI EMANUEL (BUSHIDO KARATE PERUGIA,ITA) 066 Pachu
TEC8.67.288.68.2*0.717.36
ATH8.67.28.28.48.4*0.37.50
24.86
4 SANCHEZ ZAZO AARON (CLUB IVAN LEAL,ESP) 061 Nipaipo
TEC7.4787.87.8*0.716.10
ATH7.87.28.27.87.8*0.37.02
23.12
5 BOJADZHIEV DIMITAR (KARATE CLUB TSANEV,BUL) 020 Gojushiho Dai
TEC77.47.67.27.6*0.715.54
ATH7.27.27.477.4*0.36.54
22.08
6 SCIANNELLI GIULIO (ATLETIC KARATE DO AZZANO X,ITA) 021 Gojushiho Sho
TEC7.26.67.27.27.2*0.715.12
ATH7.46.67.67.27.2*0.36.54
21.66
7 FREDA MATTEO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) 001 Anan
TEC6.86.87.68.87.4*0.715.26
ATH777.88.87.8*0.36.78
22.04
Main Tree Pool 2
1 WAWER WOJCIECH (KLUB KARATE I REKREACJI SONKEI,POL) 021 Gojushiho Sho
TEC7.66.676.67.4*0.714.70
ATH7.46.47.46.87.2*0.36.42
21.12
2 DE CILIA LEONARDO (SSD POLISPORTIVA TERRAGLIO,ITA) 012 Enpi
TEC6.86.46.86.46.8*0.714.00
ATH6.46.27.26.66.8*0.35.94
19.94
3 KUKIC IVAN (CROATIA,CRO) 
TEC00000*10.00
ATH00000*10.00
0.0
4 VARVA ALESSANDRO (ASD SEN SHIN KAI ROVIGO,ITA) 002 Anan Dai
TEC7.47.46.46.86.4*0.714.42
ATH7.27.277.26.4*0.36.42
20.84
5 HLUSHCHENKO ARTUR (KARATE CLUB OKINAWA,UKR) 002 Anan Dai
TEC7.87.87.67.47.8*0.716.24
ATH7.67.67.67.48*0.36.84
23.08
6 DAN CHRISTIAN (A.S.D. CENTRO KARATE RIMINI,ITA) 
TEC00000*10.00
ATH00000*10.00
0.0
7 NARDUCCI MATTIA (K PROJECT ROMA,ITA) 021 Gojushiho Sho
TEC86.87.47.27.6*0.715.54
ATH7.66.47.47.27.4*0.36.60
22.14
Main Tree Pool 3
1 COBANEL LUCA MIHAI (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) 041 Kanku Sho
TEC7.68.277.67.8*0.716.10
ATH7.48.47.47.67.8*0.36.84
22.94
2 PETRIĆ SAŠA (KARATE KLUB ISKRA,MNE) 012 Enpi
TEC7.887.27.27.4*0.715.68
ATH7.687.67.47.4*0.36.78
22.46
3 RAMDANI MOHAMMED HAROUN (AASS KARTATE SARCELLES,FRA) 041 Kanku Sho
TEC7.27.67.46.87*0.715.12
ATH77.66.86.87*0.36.24
21.36
4 KLEMZ THOMAS (KLEMZ,ENG) 061 Nipaipo
TEC7.48.27.47.47.2*0.715.54
ATH7.68.27.87.27.2*0.36.78
22.32
5 FENAROLI DIEGO (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) 020 Gojushiho Dai
TEC7.27.87.46.68*0.715.68
ATH7.27.87.66.68*0.36.78
22.46
6 RAUSER ADAM (CZECH REPUPLIC,CZE) 067 Paiku
TEC6.88.47.688.2*0.716.66
ATH78.4888.2*0.37.26
23.92
7 MICKIEWICZ ANTONI (KLUB KARATE I REKREACJI SONKEI,POL) 036 Jion
TEC6.85.86.86.26.6*0.713.72
ATH6.66.46.466.4*0.35.76
19.48
Main Tree Pool 4
1 AICH MOHAMED (FUNAKOSHI DOJO MOUBARIK KARATÉ ACADEMY,BEL) 020 Gojushiho Dai
TEC6,66,27,46,46,6*0.713.72
ATH6,66,276,26,4*0.35.76
19.48
2 DEL ROSARIO MATTIA (ASD OKINAWA KARATE CLUB VALTELLINA,ITA) 012 Enpi
TEC7,47,28,67,27,6*0.715.54
ATH7,47,28,27,47,2*0.36.60
22.14
3 FINIZIO FEDERICO (ASD KURO OBI DOJO,ITA) 041 Kanku Sho
TEC76,67,26,86,8*0.714.42
ATH7,26,67,67,27*0.36.42
20.84
4 DI LAZZARO LEONARDO (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA) 020 Gojushiho Dai
TEC6,86,47,87,28*0.715.26
ATH777,67,67,6*0.36.66
21.92
5 NEVOZHAI MAKSYM (KARATE CLUB “PROGRESS”,UKR) 020 Gojushiho Dai
TEC6,878,27,68*0.715.82
ATH6,86,48,27,47,6*0.36.54
22.36
6 MORGADO TOMÁS (KARATE CLUBE DE FARO,POR) 001 Anan
TEC7,87,68,87,88,8*0.717.08
ATH7,87,88,688,6*0.37.32
24.4
Main Tree Pool 5
1 SLIPTSOV VOLODYMYR VLADYSLAV (SPORT CLUB DOJO,UKR) 021 Gojushiho Sho
TEC6,46,67,67,48,2*0.715.12
ATH6,677,67,48,2*0.36.60
21.72
2 LOGASON DADI (ICELAND,ISL) 090 Shisochin
TEC5,266,85,87,6*0.713.02
ATH5,4676,47,4*0.35.82
18.84
3 ANTONIO GIURGEA (ASOCIATIA CLUB SPORTIV YAWARA,ROU) 012 Enpi
TEC5,45,86,46,26,8*0.712.88
ATH5,666,86,26,8*0.35.70
18.58
4 PUTELLI NICOLÓ (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) 020 Gojushiho Dai
TEC7,27,47,27,48,2*0.715.40
ATH7,47,27,87,68,2*0.36.84
22.24
5 ŚNIEGOCKI SZYMON (STOWARZYSZENIE KLUB SPORTÓW WALKI KUZI SPORT,POL) 021 Gojushiho Sho
TEC6,26,876,88*0.714.42
ATH6,46,87,278*0.36.30
20.72
6 PISANU GIANLUCA (ASD KURO OBI DOJO,ITA) 041 Kanku Sho
TEC5,665,66,46,6*0.712.60
ATH5,85,65,86,66,6*0.35.46
18.06
7 FINIZIO RICCARDO (ASD KURO OBI DOJO,ITA) 041 Kanku Sho
TEC6,275,86,27*0.713.58
ATH6,26,666,27*0.35.70
19.28
Main Tree Pool 6
1 PINTO ALESSIO (A.S.D. JOHNNYS KARATE BORGO SISA,ITA) 012 Enpi
TEC777.86.86.6*0.714.56
ATH7.2786.86.8*0.36.30
20.86
2 VUJOŠEVIĆ ALEKSA (KARATE KLUB ISKRA,MNE) 021 Gojushiho Sho
TEC6.66.66.46.46.2*0.713.58
ATH6.86.66.26.46.2*0.35.76
19.34
3 FROTTIER ANTONIN (HORIZON KARATÉ CLUB,FRA) 083 Seipai
TEC6.86.26.665.8*0.713.16
ATH6.86.26.466*0.35.58
18.74
4 CHOUDHURY ADAM (ELITEZ KARATE ACADEMY,ENG) 092 Suparinpei
TEC6.65.86.25.86*0.712.60
ATH6.65.865.86*0.35.34
17.94
5 FINELLO FRANCESCO (A.S.D. FIGHTERS KARATE TEAM,ITA) 067 Paiku
TEC6.665.85.66.4*0.712.74
ATH6.85.65.85.66.4*0.35.34
18.08
6 LIRA LEONARDO (INSTITUTO ESTATAL DEL DEPORTE DE NUEVO LEON,MEX) 002 Anan Dai
TEC7.27.68.27.67.8*0.716.10
ATH7.67.67.87.67.6*0.36.84
22.94
7 PORUBIN ARTUR (ASD OKINAWA KARATE CLUB VALTELLINA,ITA) 041 Kanku Sho
TEC76.87.67.27.2*0.714.98
ATH7.46.87.47.27.8*0.36.60
21.58
Main Tree Pool 7
1 PERINI CAMIL (IGKDF VANVES,FRA) 008 Chatanyara Kushanku
TEC7.67.67.47.26.6*0.715.54
ATH7.47.47.67.26.8*0.36.60
22.14
2 ŽIVANOVIĆ ALEKSANDAR SAŠA (KARATE KLUB SRPSKI SOKO BIJELJINA,BIH) 020 Gojushiho Dai
TEC7876.66.4*0.714.42
ATH7.27.87.26.66.6*0.36.30
20.72
3 DI PUCCHIO ROBERTO (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) 064 Ohan Dai
TEC6.88.476.87.2*0.714.70
ATH7.28.477.27.4*0.36.54
21.24
4 GSCHWIND VIKTOR (RHEINLAND - PFÄLZISCHER KARATEVERBAND,GER) 
TEC00000*10.00
ATH00000*10.00
0.0
5 TURCATO GIACOMO (SPORT TARGET,ITA) 021 Gojushiho Sho
TEC7.48.67.87.47.2*0.715.82
ATH7.28.67.87.67.2*0.36.78
22.6
6 CHOJNACKI BARTOSZ (KLUB KARATE I REKREACJI SONKEI,POL) 021 Gojushiho Sho
TEC7.28.27.276.8*0.714.98
ATH7.28.27.67.27.2*0.36.60
21.58
7 VIECHKANOV MAKSYM (KARATE CLUB OKINAWA,UKR) 086 Seisan
TEC7.48.87.677.6*0.715.82
ATH7.68.87.66.87.6*0.36.84
22.66
Main Tree Pool 8
1 BRASILE ANTONIO (YOSHITAKA KARATE TELESE TERME,ITA) 019 Gojushiho
TEC00000*10.00
ATH00000*10.00
0.0
2 MISIUK PIOTR (KLUB KARATE I REKREACJI SONKEI,POL) 021 Gojushiho Sho
TEC6.46.666.46.6*0.713.58
ATH6.26.6666.6*0.35.64
19.22
3 STANIŠIĆ NIKOLA (KARATE KLUB ISKRA,MNE) 021 Gojushiho Sho
TEC6.86.86.677.8*0.714.42
ATH6.46.86.87.27.6*0.36.24
20.66
4 NASTASA ROBERT (KAZOKU RENSHINKAI,ENG) 002 Anan Dai
TEC8.27.87.288.2*0.716.80
ATH8877.88.2*0.37.14
23.94
5 OLIVEIRA MARTIM (NUCLEO DE KARATE DA ERICEIRA,POR) 001 Anan
TEC7.87.46.88.48*0.716.24
ATH7.87.66.88.47.8*0.36.96
23.2
6 LATIFI ERIND (NIPPON TRAINING,SUI) 083 Seipai
TEC6.46.46.47.66.2*0.713.44
ATH66.46.67.26*0.35.70
19.14
        
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-10-02 04:51:28 CEST +02:00)