Karate1 Series A - Istanbul 2019
Female Kata
Main Tree Pool 1
#
1
RADULOVIĆ BISERKA (KARATE KLUB BAR,MNE)
Gojushiho Dai
TEC
6,8
8,2
7,6
8,2
7,6
8
7,4
*0.7
16.24
ATH
6,6
8
7,6
7,8
7,6
8
7,2
*0.3
6.90
23.14
2
AKHMETOVA YEVGENIYA (ACADEMY KARATE SPARTAK,KAZ)
Papuren
TEC
6,6
8
7,8
8
7
7,2
7,2
*0.7
15.54
ATH
6,6
7,8
7,6
7,6
7,4
7,2
7,4
*0.3
6.72
22.26
3
MUCCINO LAKSHMI (FIAMME ORO ROMA,ITA)
Papuren
TEC
7,6
8,2
7,6
7,8
7,2
7,4
7,6
*0.7
15.96
ATH
7,6
8,2
7,8
7,4
7,2
7,4
7,6
*0.3
6.78
22.74
4
MOVAFAGHI FATEMEH (AVA RAZM,IRI)
Kanku Sho
TEC
6,4
7,8
7
7,6
6,6
7,2
7,4
*0.7
15.12
ATH
6,4
7,6
7,2
7,4
7,4
7
7,6
*0.3
6.60
21.72
5
TULIAKOVA DARIA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gankaku
TEC
7,2
7,6
7,8
7,6
6,8
7,6
7,8
*0.7
15.96
ATH
7
7,4
7,8
7,2
7
7,4
7,4
*0.3
6.60
22.56
6
DUZGEL AYCA (TURKEY,TUR)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
7
RODRIGUEZ ENCABO LIDIA (SPAIN,ESP)
Papuren
TEC
8
8,2
8
8,4
7,8
8
8,4
*0.7
16.94
ATH
8
8,2
7,8
8
7,8
7,8
8
*0.3
7.14
24.08
8
TAIRA SAE (TEIKYO,JPN)
Gojushiho Dai
TEC
8,4
8,4
8
8,2
8
8,4
8,6
*0.7
17.50
ATH
8,4
8,2
8,2
8
8
8,4
8,2
*0.3
7.38
24.88
9
GALTUNG IRENE (STANGE KARATE KLUBB,NOR)
Gankaku
TEC
5,8
6,8
6,8
7,2
5,8
6,4
6,8
*0.7
14.00
ATH
5,8
6,6
6,8
6,8
5,8
6,4
7
*0.3
5.94
19.94
10
YAUHENIYA NIKALAYEVA (ADAMANT,BLR)
Tomari Bassai
TEC
7,2
8,2
7,8
8,2
7,6
7,8
7,8
*0.7
16.38
ATH
7,2
8
8
7,8
7,8
7,8
7,6
*0.3
7.02
23.4
11
VAN LOKVEN SAMANTHA (SPORTSCHOOL RAYMOND SNEL,NED)
Papuren
TEC
7,8
8
7,8
8
7,4
7,8
7,6
*0.7
16.38
ATH
7,8
7,8
7,8
7,8
7,6
7,8
8
*0.3
7.02
23.4
Main Tree Pool 2
#
1
UMEKAGE YUI (JAPAN KYOTO,JPN)
Anan
TEC
8,2
8,2
8,4
8
8,6
8,2
8,6
*0.7
17.36
ATH
8,2
8
8,2
8,2
8,4
8,2
8,6
*0.3
7.38
24.74
2
DHIMAN DEEPIKA (INDIA,IND)
Chatanyara Kushanku
TEC
5,8
6,4
6,6
5,6
7
5,8
6
*0.7
12.74
ATH
6
6,2
6,6
6
6,6
5,8
6
*0.3
5.46
18.2
3
DINE RAYANE (ALGERIA,ALG)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
4
REALE FRANCESCA (ASI KARATE VENETO ASD CENTRO KARATE NOALE,ITA)
Gojushiho Sho
TEC
7,8
8
8
7,2
8,2
7,2
8
*0.7
16.66
ATH
7,8
8
8
7,8
7,8
7,2
8
*0.3
7.08
23.74
5
GORSHUNOVA EKATERINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gankaku
TEC
7,4
7,6
7,8
7
8
7,6
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,6
7,4
7,6
7,4
8,2
7,4
7,6
*0.3
6.78
22.88
6
FADEL FAIROUZ (BUDO CLUBE FADEL,MAR)
Anan
TEC
6
6,6
6,8
6,2
7,2
6,6
6,8
*0.7
14.00
ATH
6,2
6,6
6,8
6,4
7
6,6
6,8
*0.3
6.00
20.0
7
MORENO WILKINSON JESSICA (GOJU-RYU TORREMOLINOS,ESP)
Suparinpei
TEC
7,6
7,8
7,6
7,6
8,2
7
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,8
7,6
7,4
8
7
7,8
*0.3
6.96
23.06
8
AKRAMI ROYA (IRANIAN KARATE ACADEMY,IRI)
Kanku Sho
TEC
7,4
6,8
7,2
6,8
7,8
7,2
7,4
*0.7
15.26
ATH
7,4
6,6
7,2
7,6
7,6
7,2
7,4
*0.3
6.60
21.86
9
DELIOU MARIA (CHIOS KARATE ACADEMY,GRE)
Unsu
TEC
6,8
6,6
6,8
6,6
8
6,4
7,6
*0.7
14.14
ATH
6,8
6,4
6,6
7,4
7,6
6,2
7,4
*0.3
6.24
20.38
10
ESPARTEIRO PATRICIA (PORTUGAL,POR)
Anan Dai
TEC
7,8
8,2
7,8
7,8
8,4
7,8
8
*0.7
16.52
ATH
8
8,2
8
8
8,6
7,8
8,2
*0.3
7.26
23.78
11
KOKUMAI SAKURA (USA NKF,USA)
Papuren
TEC
8,2
8,4
8,4
7,8
8,2
8,4
8,6
*0.7
17.50
ATH
8,2
8,4
8,6
8,4
8,6
8,4
8,6
*0.3
7.62
25.12
Main Tree Pool 3
#
1
ORBE CRISTINA (ECUADOR,ECU)
Gojushiho Dai
TEC
8,4
7,4
8
8
8
7,6
8
*0.7
16.80
ATH
8,2
7,4
8
8
8
7,6
8
*0.3
7.20
24.0
2
LEWIS KITTY (KHALSA CHAMPIONS,ENG)
Papuren
TEC
7,6
6,8
7
7,4
7,8
7,2
7
*0.7
15.12
ATH
7,2
6,4
6,8
7,4
7,6
7,2
6,8
*0.3
6.36
21.48
3
SEDEK SHAHD (EGYPT,EGY)
Gojushiho Dai
TEC
8
7,2
7,4
7,8
8,2
7,8
7,4
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,2
7,2
7,8
8,2
7,8
7,2
*0.3
6.84
22.94
4
MIRVIRDI ZADEH FATEMEH (IRANKARATE TEAM,IRI)
Anan Dai
TEC
7,8
7,4
7,2
7,8
7,8
8,2
8
*0.7
16.38
ATH
7,6
7,2
7,4
7,8
7,8
8
7,8
*0.3
6.96
23.34
5
MOLLAOGLU NILGUN (TURKEY,TUR)
Papuren
TEC
8,2
7
7,6
7,6
8
7,8
7,2
*0.7
16.10
ATH
7,6
6,8
7,4
7,4
7,8
7,6
6,8
*0.3
6.72
22.82
6
KIUK VLATKA (CROATIA,CRO)
Anan
TEC
7,8
7,4
7,6
7,8
8
8
8,4
*0.7
16.52
ATH
7,6
7,4
7,6
8
8
8
8,2
*0.3
7.08
23.6
7
ABDOLLAHI MAHKAMEH (IRANKARATE TEAM,IRI)
Papuren
TEC
7,6
7,4
7,4
7,8
8
7,8
7,8
*0.7
16.24
ATH
7,4
7,2
7
7,4
7,8
7,8
7,6
*0.3
6.72
22.96
8
DONNARUMMA LUCIA CHIARA (SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA)
Tomari Bassai
TEC
8,2
6,8
7,2
7,8
7,6
7,2
7,6
*0.7
15.68
ATH
8
6,8
7,2
7,6
7,4
7
7
*0.3
6.48
22.16
9
ALMARZA ROSA (PERU,PER)
Unsu
TEC
8,6
7,4
7,8
7,8
8
8
7,8
*0.7
16.52
ATH
8,2
7,2
7,8
8
8
7,8
8,2
*0.3
7.14
23.66
10
ONO MAHO (KEIO UNIVERSITY,JPN)
Anan Dai
TEC
9
7,8
8
8
8
8,2
8,6
*0.7
16.94
ATH
8,6
7,6
7,8
7,8
8
8,2
8,8
*0.3
7.20
24.14
11
CAMPOS REYNES SARA (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Gojushiho Sho
TEC
8,6
7,2
7,6
7,8
7,8
7,8
7,6
*0.7
16.24
ATH
8,4
7
7,4
7,6
7,6
7,6
7,2
*0.3
6.78
23.02
Main Tree Pool 4
#
1
GUTSAEVA MILANA (FEDERATION KARATE SAINT-PETERSBURG,RUS)
Anan
TEC
7
6
6,4
6,2
6,6
7,6
7,2
*0.7
14.00
ATH
7
6
6,6
6
6,8
7,4
7,2
*0.3
6.12
20.12
2
JAMAL HADISEH (IRANKARATE TEAM,IRI)
Anan Dai
TEC
8,2
7,6
7,8
8
7,8
7,8
7,4
*0.7
16.38
ATH
8,2
7,4
8
8
7,8
7,8
7,2
*0.3
7.08
23.46
3
ROVERSI ELENA (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
7,2
7,4
7,8
8
8
7,8
*0.7
16.38
ATH
7,8
7
7,6
7,6
8,2
7,8
7,6
*0.3
6.90
23.28
4
KIRMIZI MELIKE (TÜGVA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ,TUR)
Nipaipo
TEC
5,8
6,4
5,8
5,8
6,6
7,6
7
*0.7
13.16
ATH
5,8
6,4
6,2
5,6
6,4
7,4
7
*0.3
5.70
18.86
5
NOVO YOUNMI (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)
Gankaku
TEC
7,6
7,2
7
6,6
7
7,8
7,4
*0.7
15.12
ATH
7,4
7
7,2
6,6
6,8
7,6
7,4
*0.3
6.48
21.6
6
ALEXANDRU ANDRADA (ROMANIA,ROU)
Suparinpei
TEC
6,8
6,4
6,4
6,4
6,4
7,8
6,8
*0.7
13.72
ATH
6,6
6,4
6,2
6,4
6,2
7,8
6,8
*0.3
5.82
19.54
7
MLADEZIC BOJANA (TIKVARA BACKA PALANKA,SRB)
Kanku Sho
TEC
8
7,6
7,4
8
7,8
8,2
7,8
*0.7
16.52
ATH
8
7,6
7,8
8,2
7,8
8
8
*0.3
7.14
23.66
8
DIMOSKA MARIJANA (RONIN MAMISDE KARATE,AUS)
Anan
TEC
8,2
8
7,6
8,2
8
8
7,8
*0.7
16.80
ATH
8,2
8
7,8
8,2
8,2
8
7,6
*0.3
7.26
24.06
9
OVECKOVA ALZBETA (KK TEKDAN BRATISLAVA,SVK)
Anan Dai
TEC
8,2
7,8
7,8
7,8
7,6
8,2
8
*0.7
16.52
ATH
8
7,8
7,6
8
7,2
8
8
*0.3
7.14
23.66
10
BOTTARO VIVIANA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)
Chibana No Kushanku
TEC
8,6
8,6
8,4
8
8,4
8,2
8,4
*0.7
17.64
ATH
8,6
8,6
8,6
8,4
8,2
8,2
8,2
*0.3
7.56
25.2
Main Tree Pool 5
#
1
SCORDO SANDY (SHOTOKAN KARATE CLUB HAUTE SAVOIE,FRA)
Enpi
TEC
7,4
8
7,6
8,4
7,2
7,4
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,4
8,2
7,4
8,2
7
7,4
7,6
*0.3
6.72
22.54
2
HENRY CELINE (LUXEMBOURG,LUX)
Gojushiho Sho
TEC
7,2
7,2
7,2
7,2
7,2
7
6,8
*0.7
15.12
ATH
7,2
7
7
7
6,8
7,2
6,6
*0.3
6.30
21.42
3
AGALMAM SANAE (MOROCCO,MAR)
Unsu
TEC
7,8
7,6
7,6
7,8
7,8
8
7,8
*0.7
16.38
ATH
7,6
7,8
7,6
7,6
7,6
8
7,6
*0.3
6.84
23.22
4
ARANDA INGRID (PERU,PER)
Unsu
TEC
7,6
7,6
7,6
7,6
7,6
7,8
7,4
*0.7
15.96
ATH
7,6
8
7,8
7,4
7,4
7,8
7,2
*0.3
6.84
22.8
5
CIESA ALICE SOFIA (POLISPORTIVANAKAYAMA A.S.D.,ITA)
Gojushiho Sho
TEC
7,4
7,4
7
7,2
7,4
7,6
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,4
7,4
7
7,2
7,2
7,2
7,2
*0.3
6.48
22.02
6
MAHMOUD ASMAA (EGYPT,EGY)
Gojushiho Sho
TEC
7,6
7,2
7,2
7,4
7,2
7,4
7
*0.7
15.26
ATH
7,4
6,8
7
7,2
7
7,8
6,8
*0.3
6.36
21.62
7
RUMIANTCEVA ANASTASIIA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gankaku
TEC
7,4
7
7,2
7,4
7,8
7,8
6,8
*0.7
15.40
ATH
7,4
6,6
6,8
7,4
7,4
7,6
6,4
*0.3
6.48
21.88
8
YAZGAC RUMEYSA (TURKEY,TUR)
Gankaku
TEC
7,2
6,8
7
7,2
7,6
7,6
7
*0.7
14.98
ATH
7,2
6,6
6,6
7
7,4
7,6
6,6
*0.3
6.24
21.22
9
KOLB RACHEL (AFR CHRISTIAN KARATE,USA)
Anan
TEC
6,8
5,8
6,6
5,8
6,8
6,4
6,4
*0.7
13.58
ATH
6,6
5,8
6,2
6
6,6
6,2
6,2
*0.3
5.58
19.16
10
SADEGHI DASTAK FATEMEH (IRAN KARATE FEDERATION,IRI)
Anan Dai
TEC
8,2
7,8
7,8
7,6
8
8,4
8,2
*0.7
16.80
ATH
8
8
7,8
7,4
7,8
8,4
8
*0.3
7.14
23.94
11
GALASSI MATILDE (CKR RICCIONE ITALY,ITA)
Anan Dai
TEC
7,6
7,6
7,4
7,4
7,8
8,2
7,6
*0.7
15.96
ATH
7,8
7,6
7,6
7,2
7,6
7,8
7,4
*0.3
6.84
22.8
Main Tree Pool 6
#
1
CHIEN HUI-HSUAN (CHINESE TAIPEI,TPE)
Anan
TEC
7,6
7,6
8
7,6
8,6
7,2
8,4
*0.7
16.24
ATH
7,4
7,6
8,2
7,6
8,6
7
8,2
*0.3
7.02
23.26
2
FRANCHINI ELISA (CKR RICCIONE ITALY,ITA)
Anan Dai
TEC
7,2
7,4
7,6
7,8
7,8
7,4
7,2
*0.7
15.68
ATH
7,2
7,6
7,6
7,6
7,8
7,2
7,2
*0.3
6.72
22.4
3
KOLINAKI THEODORA (AGC AMILLA,GRE)
Papuren
TEC
7,4
7,4
7,2
7,6
6,8
7,6
7,2
*0.7
15.40
ATH
7,6
7,2
7,2
7,4
6,6
7,4
7
*0.3
6.54
21.94
4
LESHKOVA MARIA (ADAMANT,BLR)
Tomari Bassai
TEC
6,8
7,4
6,8
7
6,4
6,6
6,6
*0.7
14.14
ATH
6,6
7,4
6,6
7
6
6,2
6,4
*0.3
5.88
20.02
5
TOJJAR HELIA (IRAN KARATE TEAM,IRI)
Unsu
TEC
7
7,2
7,2
6,8
7
7,4
6,8
*0.7
14.84
ATH
6,8
7
7
7
6,6
7
6,6
*0.3
6.24
21.08
6
KINAY AYŞENUR (TÜGVA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ,TUR)
Papuren
TEC
6,8
7
6,8
7,4
7,2
7,2
7
*0.7
14.84
ATH
6,6
7
6,8
7
7
7
6,8
*0.3
6.24
21.08
7
FAGHIRI KIZHAN (KURDISTAN KARATE,IRI)
Anan Dai
TEC
6
6,2
6,4
6,6
5,2
6,4
6,2
*0.7
13.16
ATH
6
6
6,2
6,6
5,2
6
6,4
*0.3
5.46
18.62
8
KOLPASHCHIKOVA VALENTINA (FEDERATION KARATE SAINT-PETERSBURG,RUS)
Nipaipo
TEC
7
7,4
6,6
7,6
5,6
7
7,4
*0.7
14.98
ATH
6,8
7,4
6,4
7,4
5,8
6,6
7,2
*0.3
6.18
21.16
9
ROY RUBIO RAQUEL (SPAIN,ESP)
Papuren
TEC
7,6
7,4
7,8
8,2
8,2
7,8
8,4
*0.7
16.66
ATH
7,4
7,6
7,8
8
8
7,8
7,8
*0.3
7.02
23.68
10
ONO HIKARU (OITA FIRE DEPT.,JPN)
Kururunfa
TEC
8,4
8,2
8,4
8,4
9,2
8,2
8,6
*0.7
17.64
ATH
8,2
8,4
8,2
8,2
9
8
8,4
*0.3
7.44
25.08
Main Tree Pool 7
#
1
FARAJI MASOUMEH (KALLEH BRAND,IRI)
Papuren
TEC
7,8
7,6
7,8
7,8
7,8
7,8
7,4
*0.7
16.38
ATH
8
7,6
7,6
7,6
7,6
7,8
7,4
*0.3
6.84
23.22
2
UGAI MIZUKI (JAPAN KARATE F3,JPN)
Kururunfa
TEC
8,6
8,4
8,4
8
7,8
8,6
8,2
*0.7
17.50
ATH
8,4
8,4
8,2
7,8
7,6
8,8
8,4
*0.3
7.50
25.0
3
MISKOVA VERONIKA (CZECH REPUPLIC,CZE)
Papuren
TEC
7,6
8,2
8
8,2
7,6
7
7,4
*0.7
16.24
ATH
7,8
8,4
7,8
8
7,8
7
7,4
*0.3
7.02
23.26
4
HAGMAN SMILLA (SWEDEN,SWE)
Anan
TEC
7,4
7,6
7,4
7,8
7,2
6,8
7,2
*0.7
15.40
ATH
7,2
7,4
7,2
7,4
7,4
7
7,2
*0.3
6.54
21.94
5
YANG YEWON (KOREA KARATE FEDERATION,KOR)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
6
VIENIK KRISTINA (UKRAINE,UKR)
Anan
TEC
7,2
7,4
7,2
7,4
7,4
6,4
7,4
*0.7
15.40
ATH
7,4
7,2
7,2
7
7,4
6
7,6
*0.3
6.54
21.94
7
BLASER ELENA (KARATE EMME,SUI)
Suparinpei
TEC
7
7,2
7
7,2
7
6
7,4
*0.7
14.84
ATH
7,2
7,2
7,2
6,8
7,2
6,2
7,4
*0.3
6.48
21.32
8
TARARATTANAKUL MONSICHA (THAILAND,THA)
Chatanyara Kushanku
TEC
8,2
7,6
7,8
7,4
7,2
8
7,8
*0.7
16.24
ATH
8,2
7,6
7,6
7,2
7,4
8
7,8
*0.3
6.90
23.14
9
ORA SISILIA AGUSTIANI (REGION,INA)
Papuren
TEC
8,4
7,6
8,2
7,6
7,6
8,4
7,6
*0.7
16.38
ATH
8,4
7,8
8
7,4
7,4
8,2
7,8
*0.3
7.08
23.46
10
PIVI LISA (CENTRO SPORTIVO ESERCITO,ITA)
Papuren
TEC
8
8
7,6
8,4
8,4
8,4
7,6
*0.7
17.08
ATH
8,2
8,2
7,6
8,2
7,4
8,6
7,6
*0.3
7.20
24.28
11
MAYER LENA (GERMANY,GER)
Papuren
TEC
7,6
8,2
8
8
7,4
7,2
7,4
*0.7
16.10
ATH
7,4
8,4
8,2
7,8
7,6
7,6
7,4
*0.3
6.90
23.0
Main Tree Pool 8
#
1
RUTHVEN EMMA (SHITOKAI SCOTLAND,SCO)
Suparinpei
TEC
7,4
8,2
7,2
7,4
6,8
7
7,6
*0.7
15.40
ATH
7,4
8
7,2
7,4
7
6,8
7,4
*0.3
6.60
22.0
2
STERCK LAURA (HUNGARY,HUN)
Suparinpei
TEC
7,4
8,4
7,6
7,6
8
7,6
8
*0.7
16.24
ATH
7,4
8,2
7,4
7,4
8
7,8
7,8
*0.3
6.90
23.14
3
PEÑA CARDENAS CATALINA (KENSHOKAN PUERTO MONTT,CHI)
Anan
TEC
7,6
8
7,4
7,2
7
7,8
7,2
*0.7
15.54
ATH
7,8
7,8
7,4
7,2
7
7,6
7
*0.3
6.66
22.2
4
D ONOFRIO TERRYANA (CENTRO SPORTIVO ESERCITO,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
8,6
8,2
8
8,2
8,2
7,8
*0.7
17.08
ATH
8
8,4
8,4
7,8
8
8,4
8
*0.3
7.32
24.4
5
CHEHREH GOSHA MARYAM (IRANKARATE TEAM,IRI)
Anan
TEC
6,6
7
6,8
6,4
6,4
6,8
6,4
*0.7
13.86
ATH
6,4
6,8
6,8
6,2
6,4
6,6
6,2
*0.3
5.82
19.68
6
HUERTA HERNÁNDEZ ROCÍO (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Suparinpei
TEC
7,4
8,2
7,2
7,6
7,6
7,4
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,6
8
7,2
7,2
7,6
7,6
7,4
*0.3
6.78
22.6
7
KARATKEVICH KATSIARYNA (BELARUS,BLR)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
8,2
7,4
7,2
7,4
7,8
7,6
*0.7
15.68
ATH
7,2
8
7,4
7,2
7,4
8
7,4
*0.3
6.66
22.34
8
İRGALI KÜBRA (TÜGVA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ,TUR)
Papuren
TEC
6,6
7
7
6,6
6,6
6,8
6,6
*0.7
14.00
ATH
6,4
6,8
6,8
6,4
6,6
6,6
6,4
*0.3
5.88
19.88
9
MURACHEVA ANASTASIIA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gojushiho Dai
TEC
7
7,2
7,2
7,6
7,2
7
7,4
*0.7
15.12
ATH
6,8
7
7,4
7,4
7,4
6,8
7,2
*0.3
6.48
21.6
10
SHIMIZU KIYOU (JAPAN MIKIHOUSE,JPN)
Oyadomari No Passai
TEC
8,8
8,6
8,2
8,6
8,4
8,6
8,6
*0.7
18.06
ATH
8,8
8,4
8,4
8,6
8,4
8,4
8,4
*0.3
7.56
25.62
Main Tree Pool 9
#
1
GOMBALOVA DENISA (KARATE KLUB MIYAGI LUČENEC,SVK)
Papuren
TEC
8
7,8
8,2
7,6
7,4
7,4
8
*0.7
16.38
ATH
8,2
7,8
8
7,4
7,2
7,2
7,8
*0.3
6.90
23.28
2
ESCUDERO.SOLIS NURIA (KARATE CIUDAD DE ROMA,ESP)
Anan Dai
TEC
8,8
8,8
8,2
8
7,6
7,8
8,2
*0.7
17.08
ATH
8,4
8,8
8
7,6
7,4
7,2
8
*0.3
7.08
24.16
3
WIENINGER KRISTIN (AUSTRIA,AUT)
Papuren
TEC
8,4
9,2
8
8,4
7,8
8
8
*0.7
17.08
ATH
8
9
8
8,2
7,6
7,6
8
*0.3
7.20
24.28
4
MORBINI GAIA (ASD CAM LUCCA,ITA)
Papuren
TEC
8
6,6
7,8
8
7,4
7,4
8,2
*0.7
16.24
ATH
8
6,4
7,6
7,6
7,4
7,6
8,2
*0.3
6.84
23.08
5
FURSAVA MARYIA (BELARUS,BLR)
Anan
TEC
8,4
7,2
7,6
7,4
8,4
8,2
8,4
*0.7
16.94
ATH
8,6
6,8
7,8
7,2
8,4
8
8,4
*0.3
7.26
24.2
6
AFSANEH MAHSA (IRAN NOVIN KARATE,IRI)
Chibana No Kushanku
TEC
8,4
7,6
8,4
8,6
8,6
8,6
8,4
*0.7
17.78
ATH
9,2
7,6
8,2
8,4
8,4
8,6
8,4
*0.3
7.56
25.34
7
AFSHAR FATEMEH (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)
Anan Dai
TEC
8
6,2
7,8
7,8
8
8,2
8,2
*0.7
16.66
ATH
8,8
5,8
7,8
7,4
7,8
7,6
8,2
*0.3
6.96
23.62
8
NOTARA VARVARA (AC ATHLOS PERISTERIOU,GRE)
Suparinpei
TEC
7,2
7,4
8
7
7,4
7,6
8,2
*0.7
15.68
ATH
7,4
6,8
8
6,8
7,4
7,2
8,2
*0.3
6.60
22.28
9
REGIS JENNIFER (A.S.D. A.P.S. ARTESPORT,ITA)
Papuren
TEC
8,6
8,4
8,2
8
7,8
7,6
8,2
*0.7
17.08
ATH
8,4
8,6
8
8,2
7,6
7,6
8
*0.3
7.26
24.34
10
KOC ARZU FIRDEVS (TURKEY,TUR)
Suparinpei
TEC
8
6,2
7,8
8,2
7,6
7,4
8
*0.7
16.38
ATH
7,6
5,6
7,8
8
7,6
7
7,8
*0.3
6.90
23.28
11
KOTLYAROVA POLINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Anan
TEC
8,2
9
8,4
7,8
8,2
8,4
8,6
*0.7
17.50
ATH
9,2
8,8
8,2
7,6
8,4
8,2
8,4
*0.3
7.50
25.0
Main Tree Pool 10
#
1
SAFI YASAM (AVA RAZM,IRI)
Gojushiho Sho
TEC
7,6
6,8
7,6
6,4
6,8
7
6,8
*0.7
14.42
ATH
7,4
7,2
7,4
6,6
6,6
7
6,6
*0.3
6.24
20.66
2
ECUAGA GUIJARRO LAURA (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
7,6
7,4
7,2
7,4
7,6
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,8
7,4
7
7
7,2
7,6
7
*0.3
6.48
22.3
3
NICOSANTI NOEMI (G.S. FIAMME ORO POLIZIA DI STATO,ITA)
Anan Dai
TEC
7,6
8
7,8
7,6
7,6
8,2
8
*0.7
16.38
ATH
8
7,8
7,6
7,8
7,6
8,2
7,6
*0.3
6.96
23.34
4
KWONG JESSICA (USA KARATE,USA)
Anan
TEC
8
8,2
8,2
8
8,4
8,4
8,2
*0.7
17.22
ATH
8,2
8,4
8
8
8,6
8,2
7,8
*0.3
7.32
24.54
5
DJURDJEVIC NIKOLINA (KARATE KLUB UNSU,SRB)
Gojushiho Sho
TEC
7,6
7,4
7,8
7,4
7,8
8,2
7,8
*0.7
16.24
ATH
7,8
7,8
7,6
7,6
7,6
8
7,6
*0.3
6.90
23.14
6
SOLDANO SARA (ASD DOJO MATSUMURA TARANTO,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
7,8
8,4
7,6
8
8,6
8,4
*0.7
16.94
ATH
8
8,2
8,2
8
8,2
8,6
8,2
*0.3
7.38
24.32
7
DIMOSKA MISHELA (RONIN MAMISDE KARATE,AUS)
Anan Dai
TEC
7,8
8
8,6
7,8
8,2
8,6
8,2
*0.7
17.08
ATH
8,2
8,4
8,2
7,8
8,4
8,4
8,4
*0.3
7.50
24.58
8
VISAN CATALINA (ROMANIA,ROU)
Suparinpei
TEC
7,6
6,8
7,2
7,2
8,4
7,2
7,2
*0.7
15.12
ATH
7,6
6,6
7
6,8
8
7
7
*0.3
6.30
21.42
9
KARAAYTU FATMA ZEHRA (TÜGVA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ,TUR)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,8
7,4
7
7,2
6,8
8
7,6
*0.7
15.54
ATH
7,8
7,2
6,8
7
6,8
8
7,2
*0.3
6.42
21.96
10
IWAMOTO EMIRI (RYUEIRYU RYUHOKAI,JPN)
Anan
TEC
8,2
9
9,2
8,6
8,6
9
8,8
*0.7
18.48
ATH
8,4
9,2
9
8,4
8,4
9
8,6
*0.3
7.80
26.28
Main Tree Pool 11
#
1
LE BORGNE MARINE (SIK - YKC,FRA)
Anan Dai
TEC
6,8
7,6
7,4
7,4
7,4
7,6
7,4
*0.7
15.54
ATH
6,6
7,2
7,2
7,4
7,6
7,6
6,8
*0.3
6.54
22.08
2
BERNARDI VALERIA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Kururunfa
TEC
6,8
7,4
7,6
7,8
7,8
7,6
7,8
*0.7
16.10
ATH
6,4
7,4
7,4
7,8
8
7,8
7,8
*0.3
6.90
23.0
3
KOKUBO URARA (JAPAN KARATEDO FEDERATION SHITOKAI,JPN)
Suparinpei
TEC
9,6
9
8,4
8,2
8
8,2
8,2
*0.7
17.36
ATH
9,4
8,6
8,6
8,2
8,2
8,2
8,4
*0.3
7.56
24.92
4
QUEVEDO ANDREA (WSKF VENEZUELA,VEN)
Suparinpei
TEC
6
6,6
7,6
6,8
7,6
7,6
6,8
*0.7
14.84
ATH
5,6
6,8
7,4
6,8
7,6
7,8
6,6
*0.3
6.30
21.14
5
REZEI NEDA (AZERBAIJAN,AZE)
Suparinpei
TEC
8,4
7,8
7,6
7,8
7,8
7,8
7,4
*0.7
16.38
ATH
8,4
7
7,8
7,6
8
8,2
7,8
*0.3
7.08
23.46
6
KILIC ESILAY (TURKEY,TUR)
Suparinpei
TEC
7,2
6,4
7,8
7,6
7,6
7,8
7,4
*0.7
15.82
ATH
6,8
7
7,6
7,6
7,8
7,8
7,4
*0.3
6.78
22.6
7
VEGA LETAMENDI MARTA (GOJU-RYU TORREMOLINOS,ESP)
Papuren
TEC
7,6
8,8
8
8
8
7,8
8
*0.7
16.80
ATH
7,4
7,4
7,8
7,8
8,2
8
8,2
*0.3
7.08
23.88
8
ZOTOVA MARIIA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Paiku
TEC
8,8
8,6
8
8,2
8,2
7,6
7,4
*0.7
17.08
ATH
9
8,8
8
8
8,4
8
7,8
*0.3
7.32
24.4
9
IMANI FATEMEH (IRAN KARATE TEAM,IRI)
Sansai
TEC
8,4
8,6
8,4
8,2
8,2
7,6
8,4
*0.7
17.50
ATH
8
9
8,2
7,8
8,4
8,2
8,6
*0.3
7.44
24.94
10
BECHANE IRENE (MOZAMBIQUE,MOZ)
Papuren
TEC
6,2
6,2
7,8
7
7,6
7,4
6,6
*0.7
14.70
ATH
5,4
6,8
7,8
7
7,8
7,6
6,4
*0.3
6.42
21.12
11
CASALE CAROLA (G.S FIAMME ORO POLIZIA DI STATO,ITA)
Nipaipo
TEC
9,4
9
8,2
8,2
8
8
8,6
*0.7
17.50
ATH
9
9,2
8
7,4
8,2
8,2
8,8
*0.3
7.56
25.06
Main Tree Pool 12
#
1
FLYNN UNA (IRELAND,IRL)
Suparinpei
TEC
7
7
6,6
6,6
7
5,8
7,2
*0.7
14.42
ATH
6,8
7
6,4
6
6,8
5,6
7
*0.3
6.00
20.42
2
ZHAILAUOVA AIGERIM (KAZAKHSTAN KARATEDO FEDERATION,KAZ)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,2
7,8
7,4
7,6
6,8
6,6
7,8
*0.7
15.54
ATH
7
7,6
7,4
7,2
6,6
6
7,6
*0.3
6.48
22.02
3
SAYED SARAH (EGYPTIAN TEAM,EGY)
Anan Dai
TEC
8,4
8,4
8,2
8,2
7,8
9,4
8
*0.7
17.36
ATH
8,2
8,4
8
8
7,4
9,4
7,8
*0.3
7.26
24.62
4
ROMANI SOL MARIA (PERU,PER)
Gojushiho Dai
TEC
8,2
8,6
8
8,6
7,6
8
7,6
*0.7
16.94
ATH
8,2
8,6
8,4
8,2
8
7,8
7,6
*0.3
7.32
24.26
5
KEYVANISAMARIN MELIKA (AVA RAZM,IRI)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
7,4
7,2
7,6
7,6
6,6
7,8
*0.7
15.82
ATH
7,4
7,6
7,6
7,4
7,2
5,6
7,8
*0.3
6.72
22.54
6
GAROFOLI SOFIA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Anan Dai
TEC
7,6
8
7,6
7,8
8,6
8,4
7,8
*0.7
16.52
ATH
7,6
8
7,6
7,2
8,4
8
7,6
*0.3
6.96
23.48
7
BAILLARGEON MELISSA (STUDIOS UNIS,CAN)
Anan Dai
TEC
8
8
7,8
8
8,4
8,6
8
*0.7
16.80
ATH
8
8,2
8,2
8,2
8,2
8,8
8
*0.3
7.38
24.18
8
SHAHPARI YEGANEH (IRANKARATE TEAM,IRI)
Papuren
TEC
8,2
8,4
8
7,8
8,2
9,2
8,6
*0.7
17.36
ATH
8
8,6
8,4
8,2
8,6
9,4
8,6
*0.3
7.68
25.04
9
COLAK KEYDA NUR (TURKEY,TUR)
Anan
TEC
8,6
8,8
8,4
8,4
8,4
9,4
8,6
*0.7
17.92
ATH
8,4
8,8
8,6
8,6
8,6
9,4
8,6
*0.3
7.74
25.66
10
LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)
Unshu
TEC
9
9
8,6
8,8
8,8
9,8
9,2
*0.7
18.76
ATH
8,8
8,8
8,6
8,8
9
9,6
9
*0.3
7.98
26.74
Main Tree Pool 13
#
1
POLAT IDIL (TURKEY,TUR)
Gojushiho Sho
TEC
7,4
6,6
6,8
7,8
7,2
6,8
7
*0.7
14.70
ATH
7
6,8
7,2
7,6
7,2
6,8
7
*0.3
6.36
21.06
2
OLTEANU LAVINIA (ROMANIA,ROU)
Papuren
TEC
7
7,8
7,4
8,2
7,4
7,2
7
*0.7
15.40
ATH
6,8
7,8
6,8
8
7,4
7
7,2
*0.3
6.48
21.88
3
FERACCI ALEXANDRA (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)
Anan Dai
TEC
7,4
8
8,2
7,8
8
8,2
7,6
*0.7
16.66
ATH
7,2
8
8
8
8
8,4
7,6
*0.3
7.20
23.86
4
MAAQOUL IMANE (BUDO CLUBE FADEL,MAR)
Chatanyara Kushanku
TEC
6,4
6,4
5,6
7,8
6,8
7
6,8
*0.7
14.00
ATH
6
6,6
5,2
7,6
6,8
6,6
6,6
*0.3
5.94
19.94
5
FANTI AGNESE (ASD CAM LUCCA,ITA)
Papuren
TEC
7,6
8,2
6,8
8
7,8
7,8
8
*0.7
16.52
ATH
7,2
8,2
6,4
7,8
7,8
8
7,8
*0.3
7.02
23.54
6
BALAZADEH MOHADESEH (IRAN KARATE TEAM,IRI)
Sansai
TEC
6,6
7,4
6,6
7,4
7,6
7,2
7
*0.7
15.12
ATH
6,4
7,2
7
7,2
7,6
7,2
7,4
*0.3
6.48
21.6
7
KAMCHESKA KIRIANA (RONIN MAMISDE KARATE,AUS)
Suparinpei
TEC
7,8
7,6
7,6
8,4
7,8
7,8
8,2
*0.7
16.38
ATH
7,6
8
7,4
8,2
7,6
7,6
8
*0.3
6.96
23.34
8
SHALA VLERONA (KOSOVO KARATE FEDERATION,KOS)
Gojushiho Sho
TEC
8
7,4
6,8
7,6
7,6
7,8
7,6
*0.7
15.96
ATH
8,2
7,8
6,4
7,6
7,4
8
7,8
*0.3
6.96
22.92
9
VANUSANIKOVA JANA (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)
Papuren
TEC
7
8
6,6
7,8
7,8
8,2
8,4
*0.7
16.52
ATH
6,6
7,8
7,2
7,6
7,8
8,4
8,4
*0.3
6.96
23.48
10
CHAIKA VALERIA (FEDERATION KARATE SAINT-PETERSBURG,RUS)
Gankaku
TEC
7,2
7
6,2
7,6
7,4
6,8
7,4
*0.7
15.12
ATH
7,4
7,2
5,8
7,8
7,4
6,6
7
*0.3
6.48
21.6
11
ISHIBASHI SAORI (TEIKYO,JPN)
Gankaku
TEC
8,8
8,6
8,2
8,2
8,2
8,8
8,6
*0.7
17.78
ATH
8,6
8,2
8
8
8,2
8,6
8,4
*0.3
7.44
25.22
Main Tree Pool 14
#
1
BAGHERI BAZARDEH NEGIN (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)
Suparinpei
TEC
7,8
8
5,8
7,8
7,8
7,8
7,8
*0.7
16.38
ATH
7,8
7,8
6,2
8,2
7,6
8
8
*0.3
7.08
23.46
2
LOPEZ PINTADO MARIA (CLUB KARATE MONTORNÈS,ESP)
Anan Dai
TEC
7,2
7,4
6,6
7,8
8
7,6
7,8
*0.7
15.96
ATH
7,4
7,2
6,8
8
7,8
7,8
8
*0.3
6.90
22.86
3
TROITSKAYA IRINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Anan Dai
TEC
7,6
7,4
6,2
7,6
8
8
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,6
7,4
7,2
8
8,2
8,2
8,2
*0.3
7.14
23.24
4
FERRACUTI EVA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Papuren
TEC
7,4
7,2
5,6
8
7,6
8
8,2
*0.7
16.10
ATH
7,2
7,4
6,2
8,2
8
8
8,4
*0.3
7.02
23.12
5
SEIWADA MASAMI (KIKKOMAN,JPN)
Kururunfa
TEC
8,4
8,2
6,8
8,4
8,4
8,2
7,8
*0.7
17.36
ATH
8,4
8,4
7,4
8
8,4
8,4
8,2
*0.3
7.50
24.86
6
TYRKICH KSENIYA (ADAMANT,BLR)
Tomari Bassai
TEC
6,8
7
5,4
6,2
7,2
7,6
7,2
*0.7
14.70
ATH
6,8
6,8
5,8
6,6
7
7,4
7,4
*0.3
6.18
20.88
7
ZERVOU NIKOLETA (AS ODYSSEAS,GRE)
Anan Dai
TEC
7
7,2
6,2
7,4
8,2
8,2
8,2
*0.7
15.96
ATH
7
7
6,8
7,8
8,2
8,2
8,6
*0.3
6.90
22.86
8
SALCEDO HERMOZA SAIDA KARLEN (PERU,PER)
Kanku Sho
TEC
7,2
7,4
5,6
6,8
7,8
8,2
8,4
*0.7
15.68
ATH
6,8
7,4
6
7,4
8,2
8
8,4
*0.3
6.84
22.52
9
HESHAM AYA (AHLY SPORTING KARATE,EGY)
Kanku Sho
TEC
8
8
5,6
7,8
8,6
8,2
7,6
*0.7
16.66
ATH
7,8
7,8
5,8
8
8,4
8
8,2
*0.3
7.14
23.8
10
ELTEMUR DILARA (TURKEY,TUR)
Anan
TEC
8,6
8,2
6,8
8
8,6
8,6
8,6
*0.7
17.78
ATH
8,6
8
7,2
8,2
8,4
8,6
8,8
*0.3
7.56
25.34
Main Tree Pool 15
#
1
SHCHERBINA ANNA (СОСФК,RUS)
Anan Dai
TEC
7,2
7,2
8
7,8
7,6
7,6
7,2
*0.7
15.68
ATH
7,4
7,4
7,8
8
7,8
7,4
7,2
*0.3
6.78
22.46
2
TANO KEITO (KATE TANO,JPN)
Gojushiho Sho
TEC
8
7,4
8,4
9
8,2
8,2
8,4
*0.7
17.36
ATH
7,8
7,6
8,2
8,8
8,4
8,2
8,2
*0.3
7.38
24.74
3
XENOU GEORGIA ARCHONTIA (AS ODYSSEAS,GRE)
Anan Dai
TEC
7,4
7,4
8
8,8
8,6
7,8
8
*0.7
16.66
ATH
7,4
7,6
7,8
8,6
8,6
7,8
8,4
*0.3
7.20
23.86
4
PEZZETTI MICHELA (GRUPPO SPORTIVO FIAMME ORO,ITA)
Papuren
TEC
7,6
7,6
7,6
7,8
8,4
8
8,6
*0.7
16.38
ATH
7,8
7,8
7,8
7,6
8,4
8
8,4
*0.3
7.08
23.46
5
GARCÍA LOZANO MARTA (KUMO SPORT SPAIN,ESP)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
6
PELIT DAMLA (TURKEY,TUR)
Kanku Sho
TEC
7,6
7,6
7,4
7,6
7,8
7,8
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,2
7,8
7,6
7,4
7,6
7,8
7,8
*0.3
6.90
23.0
7
PIPERIN KATARINA (KARATE KLUB UNSU,SRB)
Gojushiho Sho
TEC
7
7
7,2
7,6
7,6
7,8
7,6
*0.7
15.68
ATH
7,2
7,4
7,6
7,2
7,8
7,6
7,8
*0.3
6.78
22.46
8
MARATOVA ANEL (ACADEMY KARATE SPARTAK,KAZ)
Papuren
TEC
6,6
6,8
6,6
7
7,4
7,4
7,2
*0.7
14.70
ATH
6,6
6,6
6,4
6,8
7
7,2
7,6
*0.3
6.12
20.82
9
AUGUSTINOVA ZUZANA (CZECH REPUPLIC,CZE)
Gankaku
TEC
7
7,2
8,6
7,8
8,4
7,6
8,6
*0.7
16.66
ATH
7
7,4
8,4
7,6
8
7,6
8,4
*0.3
6.96
23.62
10
MARK MELINDA (SWITZERLAND,SUI)
Kosoukun Dai
TEC
6,8
7
7
7,4
8,2
7,6
7,4
*0.7
15.26
ATH
7
7
7,2
7,2
8
7,4
7,2
*0.3
6.48
21.74
11
WÅGLUND LINA (FÖRENINGEN MALAVÉ KARATE DO STOCKHOLM,SWE)
Anan
TEC
7,2
7,4
6,6
7,2
7
8
7,8
*0.7
15.26
ATH
7,4
7,4
6,8
6,8
6,8
7,8
8
*0.3
6.48
21.74
Main Tree Pool 16
#
1
GHORBI NAHAL (AVA RAZM,IRI)
Gojushiho Sho
TEC
6,6
6
6,4
6,6
5,4
5,4
5,6
*0.7
12.60
ATH
6,4
5,6
6,2
6,4
5
5,2
5,4
*0.3
5.16
17.76
2
IWATANI AZUKI (THAI BUDO TEAM,THA)
Papuren
TEC
7,8
8,2
7,8
8
7,8
7,8
7,2
*0.7
16.38
ATH
7,6
8
7,8
7,8
7,6
7,6
7
*0.3
6.90
23.28
3
MCILRAITH HEATHER (SHITOKAI SCOTLAND,SCO)
Suparinpei
TEC
7,6
6,8
7,4
7,6
7
7,4
6,6
*0.7
15.26
ATH
7,4
7
7,4
7,2
7,2
7
6,6
*0.3
6.42
21.68
4
DE LA PAZ CAROL (TEAM CHILE ROSEN,CHI)
Nipaipo
TEC
7,8
7,8
7,8
7,6
6,6
7,6
7,8
*0.7
16.24
ATH
7,6
8
7,6
7,4
6,8
7,2
7,6
*0.3
6.78
23.02
5
KAUTSAR MASTURA NAWAR (INDONESIA,INA)
Anan
TEC
7,6
8
7,6
8
8,2
7,8
7,8
*0.7
16.52
ATH
7,4
8,2
7,6
8,2
8
7,4
7,8
*0.3
7.02
23.54
6
WONG ADA (KOREA KARATE FEDERATION,KOR)
Papuren
TEC
7,8
8,4
8
7,6
8,6
8
8
*0.7
16.80
ATH
7,8
8,2
7,8
7,4
7,8
7,6
7,6
*0.3
6.96
23.76
7
FABIAN CSENGE ZITA (HUNGARY,HUN)
Chibana No Kushanku
TEC
7,8
7,6
7,6
7,4
6,8
7,6
7,2
*0.7
15.82
ATH
7,6
7,6
7,6
7,4
7
7,2
6,6
*0.3
6.66
22.48
8
JUETTNER JASMIN (GERMANY,GER)
Gojushiho Dai
TEC
8
8,2
7,6
7,8
8,6
8,2
8,2
*0.7
17.08
ATH
7,8
8
7,8
7,8
8
8
8,4
*0.3
7.14
24.22
9
AFENDIKOVA VIKTORIYA (UKRAINE,UKR)
Papuren
TEC
7,8
6,8
7
7,8
8
7,2
7,4
*0.7
15.68
ATH
7,8
6,8
7
7,6
7,6
7
7,8
*0.3
6.66
22.34
10
SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)
Kururunfa
TEC
8,8
9
8,4
8,4
9
9,2
9
*0.7
18.76
ATH
8,6
8,8
8,4
8,2
8,8
9,2
9
*0.3
7.86
26.62
Privacy statement
|
GTC
|
Imprint
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-04-25 08:29:49 CEST +02:00)