54th EKF Senior Championships - Guadalajara
Male Kata
Main Tree Pool 1
#
1
SCOTT CHRISTOPHER (SCOTLAND,SCO)
Papuren
TEC
7.6
7.6
7.4
6.6
7.6
7.4
6.6
*0.7
15.68
ATH
7.6
7.8
7.6
6.8
7.4
7.2
6.4
*0.3
6.66
22.34
2
HARTL BOR (SLOVENIA,SLO)
Gojushiho Dai
TEC
6.8
7.4
7.6
7
7.6
6.8
6.8
*0.7
14.84
ATH
7
7.6
7.8
6.8
7.4
7
6.6
*0.3
6.42
21.26
3
MOREIRA SILVIO (ANDORRA,AND)
Gojushiho Sho
TEC
7.2
7.2
6.4
7.6
7.2
6.6
7.6
*0.7
15.12
ATH
7
7.4
6.6
7.4
6.8
6.8
7.4
*0.3
6.36
21.48
4
RIHA MATEJ (CZECH REPUPLIC,CZE)
Unsu
TEC
7.2
7.6
7
7.2
8.2
7
7.4
*0.7
15.26
ATH
7.2
7.6
7.4
7.2
7.8
6.8
7.6
*0.3
6.66
21.92
5
NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)
Paiku
TEC
7.8
7.8
8.4
7.8
8.6
7.8
7.8
*0.7
16.38
ATH
7.8
7.8
8.2
7.8
8.2
7.4
7.6
*0.3
7.02
23.4
6
FABIAN PETER (SLOVAKIA,SVK)
Papuren
TEC
7.6
8
8
7.4
8.4
7
7.4
*0.7
16.10
ATH
8
7.8
8.2
7.4
8.2
7.4
7.2
*0.3
6.96
23.06
7
TARASHKEVICH ALIAKSEI (BELARUS,BLR)
Suparinpei
TEC
7
7.6
8
7.2
8
7
6.6
*0.7
15.26
ATH
7
7.4
7.8
7
7.6
6.4
6.4
*0.3
6.42
21.68
8
MEMBO KIRILS (LATVIA,LAT)
Unsu
TEC
7.6
7.8
7.2
7.4
7.4
7.6
7
*0.7
15.68
ATH
7.6
7.6
7.4
7.2
7
7.4
6.8
*0.3
6.60
22.28
9
DOLPHIN SHANE (IRELAND,IRL)
Suparinpei
TEC
6.4
7.4
6.4
6.4
7
6.4
6.2
*0.7
13.44
ATH
6.6
7.2
6.6
6.4
6.8
6.4
6
*0.3
5.88
19.32
10
BUSATO MATTIA (ITALY,ITA)
Gojushiho Dai
TEC
8.6
8.4
8.8
8
8.6
8
9
*0.7
17.92
ATH
8.8
8.4
9
8.6
8.4
7.8
9.2
*0.3
7.74
25.66
Main Tree Pool 2
#
1
SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)
Chibana No Kushanku
TEC
8.4
7.8
7.6
6.6
8.4
7.2
7.8
*0.7
16.24
ATH
8.2
7.6
7.4
7
8.2
7
7.6
*0.3
6.78
23.02
2
GARDINER JOHN (ENGLAND,ENG)
Kanku Sho
TEC
7.6
7.2
6.6
6.2
7
6.4
8
*0.7
14.56
ATH
7.4
6.8
6.4
6.8
7.2
6.6
7.4
*0.3
6.24
20.8
3
RZAEV MEHMAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gojushiho Sho
TEC
7.8
7.4
7.4
7.6
8
7.8
8
*0.7
16.24
ATH
7.6
7.6
7.2
7
8
8.2
8
*0.3
6.96
23.2
4
ZYMANTAS DOVYDAS (LITHUANIA,LTU)
Gojushiho Dai
TEC
7
6.8
6.2
6.8
6.8
6.2
7.8
*0.7
14.28
ATH
6.8
6.6
6
6.6
6.6
6.4
7.6
*0.3
5.94
20.22
5
KAPSALIS PANAGIOTIS (GREECE,GRE)
Suparinpei
TEC
7.6
7
7
7.2
7.4
6.8
7
*0.7
14.84
ATH
7.2
7
7
7.2
7
6.6
6.8
*0.3
6.30
21.14
6
SONNEMA RICK (NEDERLANDS,NED)
Gojushiho Sho
TEC
7.6
6.6
7.2
7
7.2
6.8
7.6
*0.7
14.98
ATH
7.6
7.2
7.2
7.2
6.8
7.2
7.4
*0.3
6.48
21.46
7
MIJAC VLADIMIR (MONTENEGRO,MNE)
Gojushiho Sho
TEC
8
7.2
7.6
7.6
8
8
8.2
*0.7
16.52
ATH
8.2
7.6
7.8
8
8.2
8.4
8
*0.3
7.26
23.78
8
MACZKA BARTOSZ (POLAND,POL)
Gojushiho Sho
TEC
7.8
7.2
6.8
6.8
7.2
7
7.4
*0.7
14.98
ATH
7.8
7.2
6.8
7
7.2
7.2
7.2
*0.3
6.48
21.46
9
SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)
Gojushiho Dai
TEC
8.6
8.6
7.8
8.2
8.6
8.6
9
*0.7
18.06
ATH
8.4
8.2
7.4
8.4
8.2
8.2
8.4
*0.3
7.44
25.5
Main Tree Pool 3
#
1
ISIC FERRI (FYR OF MACEDONIA,MKD)
Kanku Sho
TEC
7,4
7,2
7,4
7,2
7,4
7,2
7,8
*0.7
15.40
ATH
7,2
6,8
6,8
7,8
7,2
7
7,6
*0.3
6.42
21.82
2
DI GIOVANNI AMEDEO ALESSANDRO (BELGIUM,BEL)
Gankaku
TEC
6,8
6,6
6,4
6,6
6,4
6,6
7,6
*0.7
13.86
ATH
6,6
6,4
6
6,8
6,2
6,6
7,4
*0.3
5.88
19.74
3
VALET PATRICK (AUSTRIA,AUT)
Anan Dai
TEC
7
7,6
6,4
6,8
6,8
7,6
7,8
*0.7
14.98
ATH
6,8
7,2
6,6
7,2
7
7,2
8
*0.3
6.42
21.4
4
MONTARELLO ENZO (FRANCE,FRA)
Gojushiho Sho
TEC
8,4
7,8
7,6
8
7,6
8,4
8,4
*0.7
16.94
ATH
8,2
7,8
7,2
8,2
7,4
8,6
8,6
*0.3
7.26
24.2
5
ENKAMP JESSE (FINLAND,FIN)
Suparinpei
TEC
7,4
8
6,8
8,6
7,2
6,6
8
*0.7
15.82
ATH
7,2
7,6
6,2
7,8
7
6,6
7,6
*0.3
6.54
22.36
6
MARQUES PATRICK (LUXEMBOURG,LUX)
Gojushiho Dai
TEC
8
6,8
6,2
7
7,2
6,8
8,2
*0.7
14.70
ATH
7,8
7,2
6,6
6,8
6,8
6,8
8
*0.3
6.24
20.94
7
STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)
Kanku Sho
TEC
7,6
7,8
6,8
7,8
7,2
7,6
8,4
*0.7
16.10
ATH
7,6
8
6,4
7,4
7,2
7,2
8,6
*0.3
6.66
22.76
8
UJIHARA YUKI (SWITZERLAND,SUI)
Anan Dai
TEC
8
7,4
8
7,8
7,6
8
8,6
*0.7
16.66
ATH
7,8
7,6
7,6
8,4
7,6
8
8,4
*0.3
7.02
23.68
9
BIRT LLOYD (WALES,WAL)
Unsu
TEC
6,8
6,4
5,4
6,6
6,8
6,6
7,4
*0.7
14.00
ATH
6,6
6,2
5,6
6,2
6,8
6,4
7,2
*0.3
5.76
19.76
10
HEYDAROV ROMAN (AZERBAIJAN,AZE)
Gojushiho Dai
TEC
8,8
8,4
8,2
7,8
7,6
8,4
8,8
*0.7
17.50
ATH
8,6
8,4
7,8
8,4
7,6
8,2
9
*0.3
7.50
25.0
Main Tree Pool 4
#
1
MKHITARYAN MIKHAYIL (ARMENIA,ARM)
Kanku Sho
TEC
8,2
7,4
6,8
6,4
6,6
6,2
8
*0.7
14.56
ATH
8
7,6
6,8
6,6
6,8
6,4
7,6
*0.3
6.36
20.92
2
SUVAJCEVIC STEFAN (SERBIA,SRB)
Kanku Sho
TEC
8,2
8,4
7,4
7,8
7,2
7,6
8,2
*0.7
16.52
ATH
8,2
8,4
7,6
8,4
7,2
7,4
8
*0.3
7.14
23.66
3
MATTEI LEONARDO (SAN MARINO,SMR)
Unsu
TEC
6,6
6,8
6,4
6,6
6,6
6
7,6
*0.7
13.86
ATH
6,6
6,8
6,4
6,4
6,4
5,8
7,4
*0.3
5.82
19.68
4
GUTA ADRIAN RAZVAN (ROMANIA,ROU)
Suparinpei
TEC
8,2
8
6,8
8
7
7,6
8,4
*0.7
16.52
ATH
8,2
8
7
8,2
6,8
7,4
7,8
*0.3
6.66
23.18
5
KULYK VITALIY (UKRAINE,UKR)
Suparinpei
TEC
8
8,2
7,6
7,8
7,2
7,6
8
*0.7
16.38
ATH
8
8,2
7,6
7,8
7
7,6
7,8
*0.3
6.96
23.34
6
TRUONG KHAI (SWEDEN,SWE)
Suparinpei
TEC
7,8
8
7,6
8,4
7,6
7,8
8,2
*0.7
16.52
ATH
7,8
8
7,6
8
7,6
7,6
7,8
*0.3
6.96
23.48
7
BERJANI ARGJEND (KOSOVO KARATE FEDERATION,KOS)
Enpi
TEC
7
7,8
7
6,6
6,6
6,4
7,6
*0.7
14.42
ATH
7
7,8
6,8
6,4
6,8
6,2
7,4
*0.3
6.18
20.6
8
CAEIROS JORGE (PORTUGAL,POR)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
8,2
7,6
8,2
7,6
7,6
8,6
*0.7
16.52
ATH
7,6
8,2
7,6
7,8
7,4
7,4
8,2
*0.3
6.90
23.42
9
QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)
Kururunfa
TEC
8,2
8,6
8,2
8,8
8,2
8,8
9
*0.7
17.92
ATH
8,4
8,4
8
9
8,2
8,8
8,8
*0.3
7.68
25.6
Privacy statement
|
GTC
|
Imprint
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-04-26 11:00:54 CEST +02:00)