Karate1 Series A - Salzburg 2019 - Male Kata  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-03-25 09:23:28 CET +01:00)
Pool: 1 / 16
1 MANZANA DIAZ ALEJANDRO (KUMO SPORT,ESP) Chatanyara Kushanku
TEC7,47,26,877,47,87,2*0.715.26
ATH6,87,27,47,27,47,87,6*0.36.60
21.86
2 TODOROVIC UROS (BELGRADE KARATE ASSOCIATION,SRB) Unsu
TEC6,476,86,47,27,47,6*0.714.70
ATH776,86,67,47,48,6*0.36.42
21.12
3 GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR) Kanku Sho
TEC7,47,68,27,67,68,68,8*0.716.38
ATH7,87,4887,88,89,6*0.37.14
23.52
4 BONOMELLI MICHAEL (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Anan
TEC6,47,47,467,27,66,8*0.714.98
ATH6,87,27,26,27,47,67,4*0.36.54
21.52
5 ALABBAR KHALIFA (AL-SHARJAH SPORTS CLUB,UAE) Kanku Sho
TEC7,276,86,86,27,67*0.714.56
ATH7,477,26,86,47,67,6*0.36.48
21.04
6 RAMIREZ WALDO (MEXICO,MEX) Kanku Sho
TEC6,47,26,47,47,67,48*0.715.40
ATH6,27,26,67,67,67,68,4*0.36.72
22.12
7 TIRABOSCHI SANJIV (MASTER CLUB BERGAMO KARATE TEAM ASD,ITA) Chatanyara Kushanku
TEC6,27,27,26,467,66,6*0.714.14
ATH7,27,26,66,66,27,48*0.36.30
20.44
8 DIOP OMAR (CENTRE SAUVEGARDE DE GUÉDIAWAYE,SEN) 
9 JASARSPAHIC MIRALEM (MAWASHI SARAJEVO,BIH) Gojushiho Sho
TEC76,87,26,26,67,28*0.714.70
ATH6,86,876,46,47,48*0.36.18
20.88
10 MARQUES PATRICK (LUXEMBOURG,LUX) Gojushiho Sho
TEC7,86,86,65,877,67,2*0.714.70
ATH7,46,86,86,26,87,48,2*0.36.30
21.0
11 AGUILAR RODRIGUEZ LUIS FELIPE (FEDERACIÓN COLOMBIANA DE KARATE DO,COL) Suparinpei
TEC8,67,48,27,47,288,4*0.716.52
ATH8,47,28,27,47,488,6*0.37.08
23.6
12 KATESHOV MADI (KAZAKHSTAN ,KAZ) Gankaku
TEC6,87,6787,48,28,8*0.716.10
ATH7,87,47,47,87,689,4*0.36.96
23.06
13 SEMBINELLI GIULIO (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Gojushiho Dai
TEC7,27,26,46,27,67,88,2*0.715.40
ATH7,477,26,27,889*0.36.72
22.12
14 BARRECA MIRKO (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA) Anan Dai
TEC7,67,47,47,8888,4*0.716.38
ATH7,87,27,67,68,28,28,6*0.37.08
23.46
15 SEKINE TOMU (KOKUSHIKAN UNIVERSITY,JPN) Papuren
TEC8,47,88,48,48,48,28,4*0.717.64
ATH87,68,48,28,48,48,4*0.37.50
25.14
16 PRIČINS IVARS (LATVIA,LAT) Suparinpei
TEC6,66,85,85,85,866,4*0.712.74
ATH6,46,865,85,866,6*0.35.52
18.26
17 NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN) Papuren
TEC6,87,67,67,688,28,6*0.716.24
ATH7,47,67,47,688,28,8*0.36.96
23.2
Pool: 2 / 16
1 CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG,HKG) Suparinpei
TEC8,48,67,87888*0.716.80
ATH8,48,27,67888*0.37.20
24.0
2 ENKAMP JESSE (FINLAND,FIN) Suparinpei
TEC7,47,67,47,46,87,27,8*0.715.54
ATH7,67,87,276,877,8*0.36.54
22.08
3 GUPTA ANIKET (INDIA,IND) Anan
TEC6,866,86,46,25,47,2*0.713.58
ATH6,66,26,86,66,25,67,2*0.35.82
19.4
4 SACRISTANI FRANCO (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Unsu
TEC7,67,46,67,476,67,6*0.715.26
ATH8,27,46,67,476,67,8*0.36.54
21.8
5 BULDA VLADYSLAV (SEN-BIN KARATE CLUB,UKR) Gojushiho Sho
TEC7,86,677,276,67,2*0.714.84
ATH8,67,677,67,46,87,4*0.36.72
21.56
6 KOESTENBAUMER HANNES (AUSTRIA,AUT) Anan Dai
TEC7,46,67,266,86,66,8*0.714.14
ATH7,46,876,67,26,86,6*0.36.18
20.32
7 MARTINA VITTORIO (DIMENSIONE 3,ITA) Gankaku
TEC7,66,66,66,46,45,66,4*0.713.58
ATH8,46,86,46,86,45,66,4*0.35.88
19.46
8 CHIBOUT RAYAN (KARATE CLUB DE CHARENTON,FRA) Unsu
TEC7,67,26,85,865,46,2*0.713.30
ATH7,67,26,86,86,45,46*0.36.00
19.3
9 GRIMM LUKAS (BAYERISCHER KARATEBUND,GER) Suparinpei
TEC87,87,67,47,47,88*0.716.24
ATH887,47,67,47,88*0.37.02
23.26
10 GAVIOLI TOMMASO (JISSEN DOJO KARATE,ITA) Enpi
TEC7,47,27,26,865,86,2*0.714.14
ATH7,67,476,66,25,86,2*0.35.94
20.08
11 MARTINEZ JOSEPH (BUJUTSUKAN DOJO,USA) Anan Dai
TEC8,287,88,28,28,27,8*0.717.08
ATH8,67,87,88,68,28,28*0.37.32
24.4
12 RZAEV MEHMAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS) Gankaku
TEC8,88,488,67,87,88*0.717.08
ATH9,28,67,88,887,87,8*0.37.32
24.4
13 ELGHOBASHY MOSTAFA (AHLY SPORTING KARATE,EGY) Gojushiho Dai
TEC8,67,67,28,67,68,48,4*0.717.08
ATH96,878,27,488,2*0.37.08
24.16
14 GIULIANI FRANCESCO (A.S.D. SAMURAI ROMA,ITA) Unsu
TEC7,87,86,676,66,26,8*0.714.28
ATH7,886,67,476,46,6*0.36.30
20.58
15 SHIMOMURA SEREN (RYUEIRYU RYUHOKAI,JPN) Anan Dai
TEC8,68,88,48,68,28,88,6*0.718.06
ATH8,88,68,28,88,48,88,6*0.37.80
25.86
16 DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN) Anan
TEC8,88,68,68,48,498,6*0.718.06
ATH8,88,88,48,28,68,88,4*0.37.74
25.8
17 VOJVODIC MIJAT (KARATE KLUB PODGORICA,MNE) Kanku Sho
TEC8,47,88,47,67,67,48,4*0.716.66
ATH8,67,68,2887,68,4*0.37.26
23.92
Pool: 3 / 16
1 RECCHIA LUIGI CLAUDIO (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA) Kanku Sho
TEC7,66,677,27,27,27,8*0.715.12
ATH7,87,27,277,47,68*0.36.66
21.78
2 ŠÍPEK MARTIN (KARATE KLUB NOVÉ ZÁMKY,SVK) Papuren
TEC7,66,87,277,27,28,2*0.715.12
ATH7,877,26,8777,4*0.36.36
21.48
3 YARDY MATTHEW (JKS ENGLAND,ENG) Unsu
TEC7,26,2777,26,67,2*0.714.84
ATH7,46,66,86,86,86,87,2*0.36.12
20.96
4 MEREBBAH MOHAMED (ALGERIA,ALG) Gojushiho Sho
TEC7,26,86,87,26,876,8*0.714.42
ATH76,26,876,86,46*0.36.00
20.42
5 FUNADA AOI (JAPAN AVIATION ACADEMY,JPN) Anan
TEC8,48,287,67,688,8*0.716.94
ATH8,28,27,87,47,47,88,6*0.37.14
24.08
6 TAMBORLANI MATTEO (CZECH REPUPLIC,CZE) Anan Dai
TEC87,47,27,27,47,48*0.715.54
ATH86,8777,27,28,2*0.36.42
21.96
7 PENEV PENYO (BULGARIA,BUL) Anan
TEC7,687,47,47,27,28,4*0.715.68
ATH7,87,87,27,276,88,4*0.36.66
22.34
8 LUCINSKI DAMIAN (BUDOKAN WROCLAW,POL) Gojushiho Sho
TEC6,86,67,2776,85,8*0.714.42
ATH76,476,86,86,86*0.36.12
20.54
9 BOSCHINI ANDREA (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Unsu
TEC6,66,87,27,47,27,26,8*0.714.84
ATH6,66,87,27,2777*0.36.30
21.14
10 DAMO NICOLA (ASD KARATE 2001,ITA) Kanku Sho
TEC6,26,47,27,47,46,47,4*0.714.70
ATH66,86,87,476,67,6*0.36.18
20.88
11 COLAS THIBAULT (CLUB OMNISPORT DE VILLERS-LES-NANCY KARATE,FRA) Gojushiho Dai
TEC6,66,67,27,67,27,27,2*0.715.12
ATH6,46,477,47,27,66,8*0.36.30
21.42
12 SANTOS RAFAEL (TEAM AGUIAR,BRA) Gojushiho Dai
TEC887,67,67,47,47,4*0.715.82
ATH7,88,27,47,47,67,88*0.36.96
22.78
13 SIMIC JOVAN (WINNER,SRB) Gojushiho Dai
TEC7,67,27,47,47,687,8*0.715.82
ATH7,47,47,27,67,48,28*0.36.72
22.54
14 VÁGVÖLGYI BALÁZS (BUSHIDO-VIADUKT SE,HUN) Unsu
TEC5,866,86,475,85,4*0.712.74
ATH65,86,86,26,865,4*0.35.46
18.2
15 HARTL JAN (SLOVENIA,SLO) Unsu
TEC7,46,876,66,87,26,8*0.714.42
ATH7,47,476,46,87,27,2*0.36.42
20.84
16 UTRERA VÁZQUEZ DANIEL (CLUB DEPORTIVO PABLO ARMENTEROS,ESP) Chatanyara Kushanku
TEC8,26,87,87,67,26,87,8*0.715.82
ATH8,27,67,87,67,47,87,8*0.36.96
22.78
17 MAACHOU SALAH EDDINE (AJAX KENITRA,MAR) Gojushiho Dai
TEC7,66,27,277,27,27,4*0.715.12
ATH7,66,66,86,87,47,47,4*0.36.48
21.6
Pool: 4 / 16
1 BRIATICO FEDERICO ROCCO (JKS CASTANO PRIMO,ITA) Gankaku
TEC6,27,46,6776,87,2*0.714.56
ATH5,87,46,46,876,87*0.36.18
20.74
2 ZHANG SHIHONG (BEIJINGSPORTUNIVERSITY,CHN) Anan Dai
TEC8,27,67,27,477,26,8*0.715.26
ATH7,87,47,27,277,46,8*0.36.54
21.8
3 KHAKHLOU NAZAR (ADAMANT,BLR) Gojushiho Dai
TEC77,46,87,6777,2*0.714.84
ATH6,67,26,87,476,87,2*0.36.30
21.14
4 BOKARICA LUKA (CROATIA,CRO) Unsu
TEC6,87,47,67,276,87,2*0.714.98
ATH7,47,27,47,477,27*0.36.54
21.52
5 PATTANASAKOO NAWAPON (BAYERISCHER KARATEBUND,GER) Kanku Sho
TEC7,67,27,67,677,27,2*0.715.40
ATH7,277,87,476,87,2*0.36.42
21.82
6 KOČAN ARIJAN (KARATE KLUB BAR,MNE) Unsu
TEC5,66,887,477,26,8*0.714.70
ATH6,86,67,47,677,26,8*0.36.30
21.0
7 WESTON KEITH (NTKS,CAN) Chatanyara Kushanku
TEC6,66,86,66,876,87,4*0.714.28
ATH7,26,677,2777,4*0.36.36
20.64
8 LENA DEVID (A.S.D.SHOTOKAN KARATE DO SABBIONETA,ITA) Gankaku
TEC7,87,688,477,68*0.716.38
ATH8,27,688,677,48*0.37.08
23.46
9 KOVAL ILLIA (KARATE CLUB OKINAWA,UKR) Anan
TEC6,86,86,67,277,47,4*0.714.70
ATH6,86,67,87,277,67,2*0.36.42
21.12
10 LISI PIETRO (A.S.D. POL. POLO VERDE,ITA) Kanku Sho
TEC7,67,26,88,477,27,4*0.715.26
ATH7,477,68,677,47*0.36.54
21.8
11 MOTO RYUJI (TEIKYO,JPN) Unsu
TEC8,47,68,69,477,28,2*0.716.94
ATH8,27,68,89,277,48*0.37.14
24.08
12 VALDIVIA MIRANDA JORDI (CLUB ESPORTIU MEDITERRANI,ESP) Suparinpei
TEC8,27,68,28,277,87,4*0.716.52
ATH8,27,488,677,67,2*0.36.90
23.42
13 ANNUNZIATA ERMINIO (SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA) Kanku Sho
TEC7,277,88,277,47,4*0.715.40
ATH76,88,28,477,47,2*0.36.48
21.88
14 BESIC AJDIN (AUSTRIA,AUT) Gojushiho Sho
TEC7,277,47,6777*0.714.84
ATH6,66,87,27,477,26,8*0.36.30
21.14
15 RANDRIANINDRINA TIAVINA (INTERNATIONAL GOJU-RYU ASSOCIATION,FRA) Suparinpei
TEC77,27,48,677,27*0.714.98
ATH6,676,27,476,86,8*0.36.18
21.16
16 SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR) Gojushiho Dai
TEC8,888,49,677,88,2*0.717.22
ATH9,27,88,49,477,88,4*0.37.38
24.6
Pool: 5 / 16
1 GUERRINI MAURIZIO (HENKO DO ITA,ITA) Anan Dai
TEC7,66,46,676,86,47,2*0.714.28
ATH7,46,66,66,86,86,27,2*0.36.06
20.34
2 DUCHAINE GREGOIRE (AASS KARTATE SARCELLES,FRA) Anan Dai
TEC7,86,87,27,47,27,27,4*0.715.26
ATH7,677,67,677,27,2*0.36.60
21.86
3 KSENOFONTOV MAKSIM (RUSSIAN FEDERATION,RUS) Gojushiho Sho
TEC7,677,28,27,26,67,4*0.715.26
ATH7,47,27,88,27,277,6*0.36.66
21.92
4 MORENO-DOMONT MATIAS (KARATE-DO BIEL-BIENNE,SUI) Gojushiho Dai
TEC7,45,866,86,66,87*0.714.14
ATH7,266,46,86,66,87,2*0.36.06
20.2
5 PANETTA FILIPPO (HAMBURGER KARATE-VERBAND,GER) Anan
TEC6,86,66,877,476,8*0.714.42
ATH6,86,87,26,876,86,8*0.36.12
20.54
6 ALMOSAWI SAIED SALMAN (KUWAIT,KUW) Gankaku
TEC87,67,88,27,887,2*0.716.52
ATH87,68,28,47,88,27,2*0.37.20
23.72
7 DI GIOVANNI AMEDEO ALESSANDRO (SPARRING KC,BEL) Gojushiho Sho
TEC7,46,66,67,27,47,26,8*0.714.84
ATH7,26,87,27,27,47,26,8*0.36.48
21.32
8 PHAM FILIP (WADO KARATE KATRINEHOLM,SWE) Nipaipo
TEC7,46,67,2777,46,8*0.714.84
ATH7,26,67,26,66,67,67*0.36.24
21.08
9 HEIJMENS VISSER DAAN (SPORTCENTRUM ELHATRI,NED) Unsu
TEC6,26,46,46,86,87,27*0.714.00
ATH6,26,66,66,66,67,26,8*0.35.94
19.94
10 BATTIOLI RICCARDO (JKS CASTANO PRIMO,ITA) Gankaku
TEC7,86,86,87,887,47,2*0.715.68
ATH7,86,67,887,87,47*0.36.90
22.58
11 CHEN CHAO CHING (ALEXKARATE,TPE) Suparinpei
TEC7,87,27,27,48,27,87,4*0.715.82
ATH7,67,47,87,8887,6*0.36.96
22.78
12 FERNANDES DAVID (KARATE CLUBE DE FARO,POR) Chatanyara Kushanku
TEC7,277,47,27,27,87,2*0.715.12
ATH7,27,27,47,277,67,2*0.36.48
21.6
13 MARTIN ROMERO RAUL (CLUB DEPORTIVO PABLO ARMENTEROS,ESP) Anan Dai
TEC7,87,27,277,47,47*0.715.26
ATH7,67,477,47,27,47,2*0.36.60
21.86
14 KASSEM KAMAL (6 OCTOBER CLUB,EGY) Gankaku
TEC7,477,87,67,87,26,8*0.715.54
ATH7,27,27,67,87,677*0.36.60
22.14
15 YAMADA KAI (ASHIYA UNIVERSITY KARATE TEAM[3],JPN) Chatanyara Kushanku
TEC7,86,87,277,47,67,4*0.715.40
ATH7,877,87,477,47,4*0.36.66
22.06
16 SANDU ALEXANDRU (CLUBUL SPORTIV DINAMO BUCURESTI,ROU) Suparinpei
TEC7,46,46,66,66,66,87*0.714.00
ATH7,26,6776,86,66,8*0.36.18
20.18
17 CARLONE GIANLUCA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) Pachu
TEC7,26,66,87,27,47,26,8*0.714.84
ATH76,87,27,47,47,26,8*0.36.42
21.26
Pool: 6 / 16
1 GATCH WILLIAM (USA KARATE,USA) Sansai
TEC7,2787,47,47,27,4*0.715.40
ATH7,26,87,87,67,27,27,6*0.36.60
22.0
2 CAPONE LORENZO (BUDOKAN PORTUALI,ITA) Gojushiho Dai
TEC6,86,67,27,27,66,87*0.714.70
ATH6,86,4777,46,86,8*0.36.18
20.88
3 HAYASHIDA CHIKASHI (LUCKLAND,JPN) Gojushiho Sho
TEC888,28,287,67,8*0.716.80
ATH8,28,28,28,47,877,8*0.37.26
24.06
4 SUBOTA UROS (KARATE KLUB SKIPPER,SRB) Kanku Sho
TEC7,47,27,477,47,67,4*0.715.54
ATH77,27,46,87,27,87,6*0.36.54
22.08
5 KANTOR ZETA (HUNGARY,HUN) Suparinpei
TEC777,67,27,46,87,8*0.715.12
ATH7,26,67,46,87,26,67,6*0.36.36
21.48
6 STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA) Gojushiho Sho
TEC7,677,87,487,27*0.715.54
ATH7,47,47,877,877,6*0.36.72
22.26
7 TRAN FABIEN (KARATÉ CLUB DE VILLEPINTE ET OMNISPORTS,FRA) Unsu
TEC7,25,66,27,47,26,86,8*0.714.56
ATH6,85,66,47,276,87*0.36.18
20.74
8 WILLIAMS KARL (CAMBRIDGE KARATE CLUB,ENG) Anan Dai
TEC6,25,46,67,46,86,66,6*0.713.86
ATH65,26,67,26,66,66,4*0.35.88
19.74
9 DUHAN DARIUS (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK) Chatanyara Kushanku
TEC7,65,87,286,86,86,6*0.714.56
ATH7,467,27,86,676,6*0.36.24
20.8
10 SCHOFLEST CHICO ALBERTO (KARATE CIUDAD DE ROMA,ESP) Papuren
TEC5,867,28,476,86,6*0.714.28
ATH5,8678,476,86,8*0.36.18
20.46
11 BABINSKI BARTLOMIEJ (BUDOKAN WROCLAW,POL) Unsu
TEC6,87,477,47,27,27,2*0.715.12
ATH6,67,477,8777,2*0.36.36
21.48
12 SEKKOUR SALAH EDDINE (ALGERIA,ALG) Gojushiho Sho
TEC6,86,86,86,87,66,87,6*0.714.28
ATH7,27777,46,87,4*0.36.36
20.64
13 YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR) Anan
TEC88,88,488,27,47,8*0.716.94
ATH898,27,887,67,8*0.37.14
24.08
14 ZÍTKO MILAN (SHOBU ACADEMY,CZE) Enpi
TEC7,66,26,47,87,86,86,6*0.714.70
ATH7,86,46,27,6777*0.36.30
21.0
15 LUX ROMAN (LV NRW,GER) Kanku Sho
TEC7,2878,27,47,67,2*0.715.54
ATH77,878,67,27,47,4*0.36.60
22.14
16 CATERINO CIPRIANO (ASD KARATE CLUB FRATTAMINORE,ITA) Gojushiho Dai
TEC76,66,687,87,87,4*0.715.54
ATH7,466,87,67,67,87,4*0.36.72
22.26
17 GALAN LOPEZ SERGIO (SPAIN,ESP) Suparinpei
TEC8,48,88,28,48,487,8*0.717.50
ATH8,69,288,68,288*0.37.44
24.94
Pool: 7 / 16
1 PINTADO ASTORKIZA EKAITZ (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP) Gojushiho Sho
TEC6,87,46,86,87,68,48,2*0.715.26
ATH6,67,67,26,87,488*0.36.66
21.92
2 CHERNIAYEV ALEXANDER (NORVEN,UKR) Unsu
TEC6,6666,87,488*0.714.56
ATH6,87,276,67,27,88,2*0.36.42
20.98
3 NISHIYAMA KAKERU (OITA,JPN) Sansai
TEC7,68,27,67,67,88,48,8*0.716.52
ATH7,27,68,27,87,88,48,8*0.37.14
23.66
4 RAKIĆ DAVID (INTERNATIONAL KARATE DO VIENNA,AUT) Gojushiho Dai
TEC7,26,46,66,87,88,47,8*0.715.26
ATH76,46,86,67,68,67,6*0.36.42
21.68
5 PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA) Ohan
TEC6,86,66,87,27,87,88,2*0.715.26
ATH76,87,277,67,87,8*0.36.54
21.8
6 TRABUIO FABIO (ASD KARATE 2001,ITA) Unsu
TEC76,66,87,27,68,28,4*0.715.26
ATH6,86,66,87,47,488,4*0.36.48
21.74
7 SZAFRANEK JORDAN (SHITOKAI SCOTLAND,SCO) Anan Dai
TEC6,86,8677,47,47,4*0.714.84
ATH6,276,677,47,47,6*0.36.42
21.26
8 PLAMONT MARC (KARATÉ CLUB DE CONDÉ SUR ESCAUT,FRA) Chatanyara Kushanku
TEC7,27,2677,67,47,4*0.715.26
ATH6,66,86,46,87,47,27,4*0.36.24
21.5
9 STRAUB FABIAN (LANDESKADER BADEN-WÜRTTEMBERG,GER) Kanku Sho
TEC7,475,677,48,47,2*0.715.12
ATH7,26,66,67,27,48,27,8*0.36.54
21.66
10 SKITNJA SAVO (SERBIA,SRB) Kanku Sho
TEC77,26,277,887,8*0.715.40
ATH6,67,477,27,87,87,6*0.36.66
22.06
11 SZILAGYI GERGO (HUNGARY,HUN) Suparinpei
TEC7,66,27,27,47,68,28,4*0.715.82
ATH7,46,677,27,68,28,6*0.36.66
22.48
12 STOWELL MASON (UNITED STATES,USA) Anan Dai
TEC7,48,27,67,67,68,48*0.716.24
ATH7,287,87,47,48,48,4*0.36.96
23.2
13 ELKOUMY ALI (AHLY SPORTING KARATE,EGY) Unsu
TEC8,47,86,87,67,88,88,6*0.716.80
ATH8,287,67,87,88,68,8*0.37.20
24.0
14 KOZHEVNIKOV NIKOLAI (KARATE FEDERATION OF IRKUTSK REGION,RUS) Kanku Sho
TEC0000000*10.00
ATH0000000*10.00
0.0
15 TARASHKEVITCH ALIAKSEI (ARSENAL-DYNAMO,BLR) Suparinpei
TEC87,67,67,47,698,6*0.716.24
ATH7,87,87,47,27,698,6*0.36.96
23.2
16 PARISI MIRKO ORONZO (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Gojushiho Dai
TEC76,46,47,27,48,26,8*0.714.70
ATH7,26,46,877,687,6*0.36.54
21.24
17 NIKOČEVIĆ KENAN (KARATE KLUB BAR,MNE) Gankaku
TEC6,86,85,47,27,677,8*0.714.70
ATH76,66,87,47,66,87,8*0.36.36
21.06
Pool: 8 / 16
1 BEVERLY MATTHEW SCOTT (ACCADEMIA DEL KARATE A.S.D.,ITA) Chatanyara Kushanku
TEC66,86,66,477,27,8*0.714.28
ATH66,86,46,66,877,6*0.36.06
20.34
2 TARDÍO ROYO MARIO (FEDERACIÓN KARATE COMUNIDAD VALENCIANA,ESP) Unsu
TEC7,87,47,27,47,27,88,4*0.715.82
ATH67,67,47,67,47,88,4*0.36.78
22.6
3 SOLOMUN NIKOLA (CROATIA,CRO) Unsu
TEC6,87,26,86,26,87,68,2*0.714.56
ATH6,67,26,66,477,68*0.36.24
20.8
4 LU JINCHUN (BEIJINGSPORTUNIVERSITY,CHN) Chatanyara Kushanku
TEC7,27,67,45,87,27,87,8*0.715.40
ATH7,67,27,66,477,87,6*0.36.54
21.94
5 MICKAILOU IBRAHIM MOUSSA (FÉDÉRATION NIGÉRIENNE DE KARATÉ,NIG) Gojushiho Sho
TEC66,65,65,266,66*0.712.60
ATH66,45,45,45,875,8*0.35.28
17.88
6 NEDELKOVSKI ALEKSANDAR (KARATE CLUB METALURG,MKD) Gojushiho Dai
TEC7,87,67,85,87,47,88,4*0.716.24
ATH87,6877,27,88,4*0.37.02
23.26
7 LIM CHEE WEI (MALAYSIA,MAS) Chatanyara Kushanku
TEC8,27,88,47,27,288,8*0.716.80
ATH87,68,67,87,488,6*0.37.14
23.94
8 CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC) Anan
TEC7,87,47,87,87,47,68,2*0.716.24
ATH7,67,687,87,47,48,2*0.36.90
23.14
9 MUCCIOLI MATTEO (SAN MARINO SHOTOKAN CLUB,SMR) Enpi
TEC66,85,45,466,67*0.713.02
ATH66,85,66,45,876,8*0.35.76
18.78
10 CRICCO ALESSANDRO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) Pachu
TEC7,87,68,27,47,87,88,8*0.716.38
ATH7,87,88,287,87,88,6*0.37.08
23.46
11 MOKWUNYE HEZEKIAH (SUZUKIA-HA SHITORYU SEIKOKAI NIGERIA,NGR) Paiku
TEC7,877,86,877,47,4*0.715.26
ATH7,677,877,47,47,4*0.36.66
21.92
12 HARTL BOR (SLOVENIA,SLO) Gojushiho Dai
TEC7,47,67,65,47,87,68,4*0.715.96
ATH7,87,67,877,67,68,2*0.36.90
22.86
13 KINJO ARATA (RYUEIRYU RYUHOKAI,JPN) Ohan
TEC8,688,47,88,28,29,2*0.717.36
ATH8,488,68,2889,2*0.37.38
24.74
14 ELHANNI MOHAMMED (MOROCCO,MAR) Unsu
TEC7,67,88,28,2888,8*0.716.94
ATH8,288,48,28,288,8*0.37.38
24.32
15 RUSSO JAMES (JISSEN DOJO KARATE,ITA) Suparinpei
TEC7,27,26,67,27,87,68,2*0.715.40
ATH7,276,87,67,67,68*0.36.72
22.12
16 QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP) Kururunfa
TEC8,28,68,48,48,48,49,4*0.717.64
ATH8,68,488,48,68,29,4*0.37.62
25.26
Pool: 9 / 16
1 NGOAN FRANCK (COMITÉ DÉPARTEMENTAL ESSONNE KARATÉ,FRA) Unsu
TEC7,67,47,87,66,47,66,6*0.715.82
ATH87,487,46,67,86,6*0.36.78
22.6
2 VENDEMIA FRANCESCO (ACCADEMIA KARATE UNION TEAM,ITA) Unsu
TEC7,67,27,27,86,27,86,4*0.715.40
ATH8,27,47,47,66,67,86,2*0.36.72
22.12
3 BAH MANSOUR. (GUINEE,GUI) Gojushiho Sho
TEC6,676,46,65,67,26*0.713.72
ATH6,876,66,25,67,45,8*0.35.88
19.6
4 DURAN KUTLUHAN (TURKEY,TUR) Gojushiho Sho
TEC8,27,68,28,67,287,4*0.716.66
ATH8,47,88,48,67,487,2*0.37.26
23.92
5 YAMAZAKI FUMIYA (KOKUSHIKAN UNIVERSITY,JPN) Suparinpei
TEC8,87,87,28,477,87,8*0.716.38
ATH8,67,67,68,47,47,87,8*0.36.96
23.34
6 KULYK VITALIY (UKRAINE,UKR) Suparinpei
TEC87,47,47,66,47,47*0.715.54
ATH8,27,67,27,46,87,66,8*0.36.66
22.2
7 HUSSAIN MOHAMMED ALI (BOTSWANA,BOT) 
8 BELLOTTO FRANCESCO (ASD KARATE 2001,ITA) Gojushiho Sho
TEC6,47,46,46,45,86,26*0.713.30
ATH6,67,26,66,45,46,45,6*0.35.82
19.12
9 VALET PATRICK (AUSTRIA,AUT) Anan Dai
TEC7,87,67,66,86,67,47,2*0.715.54
ATH8,27,486,86,87,47*0.36.54
22.08
10 PIŠTA JAROSLAV (KK SLOVSPORT TRNAVA,SVK) Chatanyara Kushanku
TEC7,47,66,86,86,26,87,2*0.714.56
ATH7,87,46,86,6676,8*0.36.18
20.74
11 GODA LÓPEZ MARCOS (FEDERACIÓN KARATE COMUNIDAD VALENCIANA,ESP) Unsu
TEC87,87,67,26,46,67,4*0.715.54
ATH7,67,486,86,277*0.36.42
21.96
12 SALSA SIMONE (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) Pachu
TEC8,27,87,67,46,67,47,6*0.715.82
ATH87,67,87,26,87,47,4*0.36.72
22.54
13 NUNKOO KIERAN (KHALSA CHAMPIONS,ENG) Anan Dai
TEC7,27,677,26,47,47,4*0.715.26
ATH7,67,47,276,67,27,4*0.36.54
21.8
14 ZARA GABRIELE (JKS CASTANO PRIMO,ITA) Gankaku
TEC7,27,67,47,677,47,6*0.715.68
ATH7,47,47,67,27,27,27,2*0.36.54
22.22
15 TAS YANIS (NAJAH CLUB BOUIRA,ALG) Papuren
TEC77,46,87,467,46,6*0.714.84
ATH7,47,27,27,46,27,46,6*0.36.54
21.38
16 BRANDA ŠIMON (SHOBU ACADEMY,CZE) Gojushiho Sho
TEC7,47,67,27,66,87,27*0.715.26
ATH7,27,47,67,46,87,27*0.36.54
21.8
17 TOMICZEK MATEUSZ (ATEMI BIELSKO-BIAŁA,POL) Gojushiho Sho
TEC8,27,68,27,86,66,87,4*0.715.96
ATH7,87,48,67,66,87,27,4*0.36.72
22.68
Pool: 10 / 16
1 PIÑANGO HERRERA FERNANDO (FEDERACIÓN KARATE COMUNIDAD VALENCIANA,ESP) Unsu
TEC6,67,86,47,67,66,87,8*0.715.40
ATH6,87,66,27,87,46,88*0.36.54
21.94
2 VON MINDEN JAN-NIKLAS (KARATE - DO RASTEDE,GER) Unsu
TEC6,87,26,277,46,47,4*0.714.70
ATH6,67,267,27,26,47,8*0.36.30
21.0
3 MANGANO LUCA (BERGAMOFIGHT,ITA) Gojushiho Dai
TEC7,28,27,67,67,86,67,2*0.715.68
ATH7,28,27,67,67,66,47,4*0.36.78
22.46
4 NGUYEN THANH TUNG (HUNGARY,HUN) Sansai
TEC77,47,27,26,876,8*0.714.84
ATH6,47,2776,87,47*0.36.30
21.14
5 CEROVIC LUKA (KARATE KLUB VAZDUHOPLOVAC,SRB) Unsu
TEC6,68,47,87,67,67,28*0.716.10
ATH7,68,48,28,27,47,48,2*0.37.20
23.3
6 CERBIONI MICHELE (ASD KARATE CAMAIORE,ITA) Anan Dai
TEC5,86,8676,86,26,6*0.713.72
ATH5,46,66,26,86,86,46,4*0.35.82
19.54
7 TOMISAWA KENSHIN (TEIKYO,JPN) Unsu
TEC888,48,47,888,2*0.716.94
ATH888,68,27,888,4*0.37.26
24.2
8 TRANIER LOICK (COMITÉ DÉPARTEMENTAL ESSONNE KARATÉ,FRA) Unsu
TEC7,67,88,87,27,87,47,6*0.716.10
ATH7,47,88,87,487,67,8*0.36.96
23.06
9 PANAGIA GIUSEPPE (CSKS CATANIA,ITA) Unsu
TEC7,28,48,46,47,27,47*0.715.26
ATH7,88,48,677,47,87,4*0.36.90
22.16
10 SHAWKY AHMED (EGYPT,EGY) Unsu
TEC878,688,27,47,6*0.716.52
ATH7,878,888,27,48*0.37.14
23.66
11 TORRES GUTIERREZ ARIEL (OGKKUSA,USA) Suparinpei
TEC8,68,28,88,287,67,4*0.717.08
ATH8,68,48,88,27,87,87,6*0.37.32
24.4
12 KIM VALENTIN (RUSSIAN FEDERATION,RUS) Gankaku
TEC7,68877,67,27,2*0.715.68
ATH7,67,87,87,67,47,27,6*0.36.84
22.52
13 CHIEN YU-TING (UT KARATE TEAM,TPE) Anan Dai
TEC88,28,47,67,47,48*0.716.52
ATH7,68887,47,48,2*0.37.08
23.6
14 DEGHALI RAYANE (ACADÉMIE KARATE BRUXELLES,BEL) Kanku Sho
TEC5,86,66,46,46,86,67*0.713.72
ATH5,46,86,26,46,46,47*0.35.76
19.48
15 UJIHARA YUKI (SWITZERLAND,SUI) Anan Dai
TEC8,48,698,27,87,27,6*0.717.08
ATH7,88,68,88,27,87,47,6*0.37.14
24.22
16 MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN) Gojushiho Dai
TEC9,28,89,48,88,28,28,4*0.718.20
ATH98,898,887,88,6*0.37.86
26.06
17 VERGARA RODOLFO (ASOCIACIÓN BORUKAN,CHI) Suparinpei
TEC7,8877,67,677*0.715.54
ATH8,27,87,27,67,87,47,2*0.36.84
22.38
Pool: 11 / 16
1 PE MANUEL (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Unsu
TEC6,877,27,26,86,86,6*0.714.42
ATH7,27,877,66,66,66,8*0.36.30
20.72
2 SONNEMA RICK (KARATE-DO ACADEMIE ITOSU,NED) Gojushiho Sho
TEC7,28,27,28,2777,4*0.715.26
ATH7,48,47,27,86,66,87*0.36.48
21.74
3 CAEIROS JORGE (CLUBE KARATÉ DA BOBADELA,POR) Gankaku
TEC6,47,878,47,27,88*0.715.96
ATH6,886,87,86,67,67,4*0.36.54
22.5
4 ALEXE DORIN (ROMANIA,ROU) 
TEC7,27,67,27,46,677,4*0.715.12
ATH7,47,87,27,46,26,67,2*0.36.42
21.54
5 TRUONG KHAI (SWEDEN,SWE) Suparinpei
TEC7,287,48,26,87,47,8*0.715.82
ATH6,88,27,27,86,67,27,2*0.36.48
22.3
6 BERNER LAURENZ (BAYERISCHER KARATEBUND,GER) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
7 KIKUCHI RYONOSUKE (TEIKYO,JPN) Paiku
TEC7,87,87,48,67,88,48,6*0.716.80
ATH8,287,28,27,68,28*0.37.26
24.06
8 SERRA CRISTIAN (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Unsu
TEC7,47,67,287,27,27,6*0.715.54
ATH7,27,877,87,277,2*0.36.48
22.02
9 ALEXANDER ZACHARY (TRINIDAD & TOBAGO,TTO) Gojushiho Sho
TEC5,47,86,885,877,2*0.714.70
ATH5,87,66,67,45,46,66,4*0.35.88
20.58
10 NGOAN KEWIN (COMITÉ DÉPARTEMENTAL ESSONNE KARATÉ,FRA) Unsu
TEC7,88,27,48,47,67,47,8*0.716.24
ATH8,28,47,28,27,67,27,6*0.37.02
23.26
11 MOREIRA SILVIO (ANDORRA,AND) Kanku Sho
TEC6,87,66,88,26,27,27,2*0.714.84
ATH77,86,47,86,66,87*0.36.24
21.08
12 HUSAIN MOHAMMAD (KUWAIT,KUW) Gojushiho Dai
TEC7,47,678,47,47,47,6*0.715.68
ATH7,27,86,88,47,67,27,6*0.36.72
22.4
13 GHINAMI ALESSIO (ASD ATLETIC KARATE AZZANO X,ITA) Kanku Sho
TEC7,887,48,68,288,4*0.716.94
ATH8,28,27,28,48,27,88*0.37.32
24.26
14 SPERATI ANDREA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA) Anan Dai
TEC88,27,48,47,47,48*0.716.38
ATH8,287,28,27,67,27,4*0.36.90
23.28
15 SKLONNYY VALENTYN (UKRAINE,UKR) Gojushiho Sho
TEC7,487,287,27,47,4*0.715.54
ATH7,28,2787,67,27,2*0.36.60
22.14
16 BUCHINGER LUKAS (AUSTRIA,AUT) Gojushiho Sho
TEC7,28,26,87,87,87,67,2*0.715.82
ATH786,6887,27*0.36.66
22.48
17 CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
Pool: 12 / 16
1 IODICE ALESSANDRO (CENTRO SPORTIVO ESERCITO,ITA) Unsu
TEC7,28,28,48,287,67,4*0.716.66
ATH78,28,288,47,67,2*0.37.14
23.8
2 OCSOVAI GERGŐ (BUSHIDO-VIADUKT SE,HUN) Unsu
TEC77,486,87,877,6*0.715.40
ATH6,87,68,27,27,67,27,4*0.36.66
22.06
3 SUVAJCEVIC STEFAN (KARATE KLUB RODA,SRB) Gankaku
TEC7,47,88,47,48,27,87,8*0.716.38
ATH7,28,28,67,28,47,47,6*0.36.96
23.34
4 ERMENC IVAN (CROATIA,CRO) Unsu
TEC6,87,88,277,47,27,4*0.715.40
ATH6,67,687,27,67,27,2*0.36.60
22.0
5 ALASMARI MESFER (SAUDI ARABIA,KSA) Gojushiho Sho
TEC77,87,87,67,27,27,6*0.715.68
ATH77,67,67,67,477,2*0.36.66
22.34
6 SELIAZNIOU ANTON (ARSENAL-DYNAMO,BLR) Suparinpei
TEC7,67,68,27,47,47,27,4*0.715.68
ATH7,47,48,27,27,66,87,2*0.36.60
22.28
7 VUKOVIC SRDJAN (MONTENEGRO,MNE) Gojushiho Sho
TEC7,288,27,67,66,87,6*0.715.96
ATH6,87,88,47,87,46,87,4*0.36.78
22.74
8 STERNISA NEJC (SLOVENIA,SLO) Gojushiho Sho
TEC6,87,48,26,88,26,67*0.714.84
ATH6,67,48,67,28,47,26,8*0.36.54
21.38
9 HU XIUTAO (BEIJINGSPORTUNIVERSITY,CHN) Suparinpei
TEC7,67,68,67,27,67,87,4*0.715.96
ATH7,67,48,87,47,87,27,2*0.36.72
22.68
10 BENKACEM BILAL (MOROCCO,MAR) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
11 DRESCHER YANNICK (KARATE ZANSHIN GERMANY,GER) Unsu
TEC6,67,487,66,66,86,8*0.714.70
ATH6,47,48,27,66,86,66,6*0.36.24
20.94
12 MOBILIO MARCO (A.S.D. TEAM PIRONTI,ITA) Sansai
TEC7,47,68,47,88,27,47,6*0.716.10
ATH7,27,88,67,88,47,87,4*0.37.02
23.12
13 ANDREANI LUCA (ASD CAM LUCCA,ITA) Chibana No Kushanku
TEC6,27,28,26,66,46,66,6*0.713.86
ATH67,486,66,26,86,4*0.35.94
19.8
14 NOEL ARTHUR (KARATE DO LONGWY,FRA) Gojushiho Sho
TEC77,88,27,27,277,2*0.715.12
ATH77,68,27,276,87*0.36.36
21.48
15 SHODIBEKOV KHAMDAMJON (UZBEKISTAN,UZB) Papuren
TEC7,27,287,67,66,67,2*0.715.40
ATH77,28,47,87,877*0.36.60
22.0
16 SHIMBABA ISSEI (SEINOUNYU,JPN) Anan
TEC7,898,69,28,68,48,6*0.718.06
ATH7,68,68,898,87,68,4*0.37.74
25.8
Pool: 13 / 16
1 KAROHS CHRISTIAN (KARATE - DO RASTEDE,GER) Unsu
TEC7,46,86,67,476,46,6*0.714.28
ATH776,87,476,46,4*0.36.24
20.52
2 PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP) Gojushiho Sho
TEC8,47,47,28,47,46,87,6*0.715.68
ATH8,27,678,47,66,87,4*0.36.78
22.46
3 MACZKA BARTOSZ (ATEMI BIELSKO-BIAŁA,POL) Gojushiho Sho
TEC87,477,87,277,2*0.715.26
ATH87,27,27,87,477*0.36.54
21.8
4 PETERS ADAM (CHADWELL HEATH KARATE ACADMY,ENG) Suparinpei
TEC6,47,27,2877,27,4*0.715.12
ATH6,26,877,66,877,2*0.36.24
21.36
5 BARTUSKA DOMINIK (CZECH REPUPLIC,CZE) Gojushiho Dai
TEC8,27,67,47,87,27,46,8*0.715.68
ATH8,47,87,287,47,67*0.36.84
22.52
6 RISTIC DIMITRIJE (KARATE-DO KLUB ELID,SRB) Kanku Sho
TEC6,66,66,87,2776,6*0.714.28
ATH6,26,86,87,27,26,86,6*0.36.12
20.4
7 RABEHI SMAIL (ALGERIA,ALG) Unsu
TEC66,86,87,86,66,86,4*0.714.14
ATH67,26,87,66,876,4*0.36.18
20.32
8 BRITOVSEK MARCEL (SLOVENIA,SLO) Gojushiho Dai
TEC6,66,86,87,26,67,26,6*0.714.14
ATH6,86,86,87776,8*0.36.18
20.32
9 OZDEMIR ENES (TURKEY,TUR) Kanku Sho
TEC9,288,28,87,88,48,2*0.717.36
ATH9,48,28,28,88,28,48,2*0.37.44
24.8
10 ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR) Unsu
TEC8,88,2897,67,88*0.716.94
ATH8,4889888,2*0.37.26
24.2
11 PAVENTO ANTONIO (JKS CASTANO PRIMO,ITA) Gankaku
TEC66,26,86,86,86,66,4*0.713.86
ATH5,86,46,86,86,86,86,4*0.36.00
19.86
12 ZEMOURI AHMED (AASS KARTATE SARCELLES,FRA) Gojushiho Dai
TEC88,27,88,27,47,87,6*0.716.52
ATH8,28,47,88,67,67,87,8*0.37.14
23.66
13 TOZAKI TAISHI (USA NATIONAL KARATE-DO FEDERATION,USA) Chatanyara Kushanku
TEC8,27,888,87,67,68*0.716.66
ATH7,68,288,67,67,68,2*0.37.14
23.8
14 ZOHAIRY NOUR (AHLY SPORTING KARATE,EGY) Kanku Sho
TEC8,67,88,27,87,67,67,8*0.716.38
ATH8,47,8887,87,88*0.37.14
23.52
15 SKOVORODNIKOV EMIL (RUSSIAN FEDERATION,RUS) Gojushiho Sho
TEC98,4887,487,6*0.716.80
ATH8,88,68,28,2887,6*0.37.32
24.12
16 SEN BHASKAR (CHAMPIONS INTERNATIONAL KARATE BEL,BEL) Anan
TEC5,46,66,86,86,86,67,4*0.714.14
ATH5,46,676,86,86,67,6*0.36.06
20.2
17 HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN) Kururunfa
TEC98,68,49,27,68,48,2*0.717.78
ATH9,48,88,49,2888,4*0.37.68
25.46
Pool: 14 / 16
1 PINTER MORENO EMANUELLE (CROATIA,CRO) Unsu
TEC5,66,87,677,876,8*0.714.56
ATH5,477,677,86,86,8*0.36.24
20.8
2 FABIÁN PETER (DUKLA BANSKÁ BYSTRICA,SVK) Anan
TEC7,47,67,27,88,67,47,2*0.715.68
ATH7,27,87,688,87,27*0.36.78
22.46
3 MIJAC VLADIMIR (MONTENEGRO,MNE) Gojushiho Sho
TEC6,67,47,487,87,67,8*0.715.96
ATH6,488887,68*0.37.20
23.16
4 MATSUDA RYUKI (ASHIYA UNIVERSITY KARATE TEAM,JPN) Chatanyara Kushanku
TEC8,47,47,68,28,88,47,2*0.716.94
ATH8,27,68,28,28,68,27,2*0.37.38
24.32
5 BUCHINGER CHRISTOPH (AUSTRIA,AUT) Gojushiho Sho
TEC5,47,27,47,27,87,27,2*0.715.12
ATH5,27,477,27,677*0.36.36
21.48
6 TIUKH NIKITA (SEN-BIN KARATE CLUB,UKR) Suparinpei
TEC6,87,47,67,47,87,67,2*0.715.68
ATH6,47,487,27,87,27,2*0.36.54
22.22
7 BAREIKA MAKSIM (ADAMANT,BLR) Anan Dai
TEC6,27,27,47,2777*0.714.84
ATH67,27,27,26,86,86,8*0.36.24
21.08
8 YAO MENGJIE (BEIJINGSPORTUNIVERSITY,CHN) Suparinpei
TEC7,27,277,67,47,87*0.715.26
ATH776,87,47,27,67*0.36.36
21.62
9 OTERO MAYDEU DANIEL (SPAIN - HOSPITALET INFANT TEAM,ESP) Unsu
TEC7,27,47,47,88,27,67,2*0.715.68
ATH6,87,67,27,887,67,4*0.36.78
22.46
10 GALLO GIANLUCA (JUDO KARATE PRENESTE,ITA) Gojushiho Sho
TEC87,67,88,28,487,2*0.716.66
ATH8,288,48,28,67,67,6*0.37.32
23.98
11 MARUANI JONATHAN (BUDOKAN KARATE ORLEANS,FRA) Gojushiho Dai
TEC7,47,67,67,8877,4*0.715.82
ATH7,27,67887,27,4*0.36.66
22.48
12 ALLWOOD MARTYN (WADO RYU OF JAPAN - AUSTRALIA,AUS) Unsu
TEC5,25,65,266,46,45,4*0.711.90
ATH56,25,266,26,45,4*0.35.28
17.18
13 BECKERS MITCHELL (SPORTSCHOOL RAYMOND SNEL,NED) Papuren
TEC7,27,46,87,67,47,87,6*0.715.68
ATH77,67,27,47,27,87,4*0.36.60
22.28
14 FORGACS TAMAS (HUNGARY,HUN) Gankaku
TEC7,47,68,28,28,88,27,8*0.716.94
ATH7,27,68,48,28,88,27,6*0.37.20
24.14
15 SHAHRJERDI ABOLFAZL (IRAN KARATE FEDERATION,IRI) Anan Dai
TEC87,68,28,28,68,47,8*0.717.08
ATH7,688,68,48,68,47,8*0.37.44
24.52
16 SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER) Chatanyara Kushanku
TEC7,67,68,68,48,48,68*0.717.36
ATH87,898,48,48,48*0.37.44
24.8
Pool: 15 / 16
1 ROY RUBIO ALFREDO (TEAM SPAIN,ESP) Anan Dai
TEC7,67,288,26,677*0.715.26
ATH7,67,688,66,876,8*0.36.66
21.92
2 FORSTER VINCENT (AUSTRIA,AUT) Gojushiho Sho
TEC77,28,26,86,67,47,2*0.714.98
ATH6,87,487,66,86,87*0.36.36
21.34
3 GHALY KARIM (EGYPT,EGY) Gankaku
TEC78,27,47,87,27,27,8*0.715.68
ATH6,687,687,67,27,8*0.36.90
22.58
4 ESTRADA IAN (IAN ESTRADA,USA) Anan Dai
TEC7,477,4877,66,8*0.715.26
ATH7,26,87,47,677,66,8*0.36.48
21.74
5 VOLOKHOV DENIS (KARATE FEDERATION OF IRKUTSK REGION,RUS) Enpi
TEC6,66,87,86,86,86,87,4*0.714.28
ATH6,677,67,476,87,2*0.36.36
20.64
6 SZOLÁR PAVOL (BUDOKAN ZVOLEN,SVK) Anan
TEC7,488,88,47,27,67,6*0.716.24
ATH7,888,88,87,87,47,4*0.37.08
23.32
7 TRAVES DYLAN (SHINDO-KAI KARATE ASSOCIATION,ENG) Unsu
TEC6,67,28,267,87,27,4*0.715.26
ATH6,8786,67,877,6*0.36.48
21.74
8 TAS SAMI (NAJAH CLUB BOUIRA,ALG) Anan
TEC6,66,87,66,27,26,66,8*0.714.14
ATH6,86,67,67,27,66,66,6*0.36.18
20.32
9 GIULIANI ALESSIO (A.S.D KARATE ROMA,ITA) Unsu
TEC7,488,67,67,27,28*0.716.10
ATH7,488,487,478,2*0.37.02
23.12
10 RIHA MATEJ (CZECH REPUPLIC,CZE) Unsu
TEC7,68,28,87,47,87,88,2*0.716.66
ATH7,88,28,67,47,87,88,4*0.37.14
23.8
11 SZCZYPKOWSKI MAKSYMILIAN (BUDOKAN WROCLAW,POL) Gojushiho Dai
TEC7,487,87,487,87,8*0.716.38
ATH7,48,487,88,27,47,6*0.37.02
23.4
12 BÜHLER FABIO (LANDESKADER BADEN-WÜRTTEMBERG,GER) Anan Dai
TEC7,26,46,87,876,86,4*0.714.42
ATH76,66,877,27,66,2*0.36.24
20.66
13 JOJIC LAZAR (SERBIA,SRB) Anan Dai
TEC6,66,66,66,26,66,26,4*0.713.72
ATH6,66,86,86,46,86,26,4*0.35.94
19.66
14 AYATO KAI (TEIKYO,JPN) Unsu
TEC88,48,28,27,48,28,4*0.717.22
ATH8,28,48,497,688*0.37.38
24.6
15 SINDELES SZABOLCS (HUNGARY,HUN) Unsu
TEC7,27,67,47,477,67,4*0.715.54
ATH77,27,676,87,47,2*0.36.42
21.96
16 NAVARRO TEDDY (PKCM,FRA) Unsu
TEC6,476777,46,8*0.714.56
ATH66,66,66,477,46,6*0.35.94
20.5
17 SALAZAR JOVER FRANCISCO JOSE (SPAIN,ESP) Anan Dai
TEC8,27,88,4888,48*0.716.94
ATH8,28,48,47,68,28,28,6*0.37.44
24.38
Pool: 16 / 16
1 JÜTTNER PHILIP (HESSISCHER FACHVERBAND FÜR KARATE E.V.,GER) Gankaku
TEC7,47,47,68,276,68*0.715.68
ATH7,27,67,27,86,86,67,8*0.36.60
22.28
2 BORDIUHOV SERHII (TAIKAN KARATE CLUB UKRAINE KHARKIV,UKR) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
3 FUNAKOSHI DAISUKE (KIRYUEN,JPN) Gojushiho
TEC87,688,888,27*0.716.80
ATH87,88,28,488,27,2*0.37.26
24.06
4 ABADÍA FERNANDO (TEAM SPAIN,ESP) Suparinpei
TEC7,67,27,26,46,677,2*0.714.98
ATH7,27,276,66,66,87,4*0.36.30
21.28
5 PHAM DAVID (WADO KARATE KATRINEHOLM,SWE) Nipaipo
TEC7,47,27,47,87,688,6*0.715.96
ATH7,67,47,687,87,88,6*0.36.96
22.92
6 GUTA ADRIAN RAZVAN (ROMANIA,ROU) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
7 ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (KUWAIT,KUW) Gankaku
TEC7,47,47,88,68,28,48,8*0.717.08
ATH7,47,48,28,68,28,48,4*0.37.44
24.52
8 LEMOS JOSÉ PEDRO (ASSOCIAÇÃO ACADÉMICA DE COIMBRA,POR) Unsu
TEC777,68,28,47,87,6*0.716.10
ATH7,26,888,2887,2*0.36.96
23.06
9 WANG YI TA (CHINESE TAIPEI,TPE) Anan Dai
TEC7,87,68,68,48,68,48,4*0.717.64
ATH87,48,498,48,48,2*0.37.50
25.14
10 DURRER ANDRIN (KEN SHI KAI KARATESCHULE SCHWAMENDINGEN / ZÜRICH,SUI) Anan
TEC77,27,26,66,876,8*0.714.56
ATH777,66,86,87,27*0.36.30
20.86
11 ISIC FERRI (KARATE KLUB VARDAR,MKD) Gojushiho Sho
TEC6,877,48,287,47,4*0.715.54
ATH6,86,87,88,28,27,67,2*0.36.78
22.32
12 NORDIN MOHD NORFARHAN (LABUAN,MAS) Anan Dai
TEC7,67,27,48,47,47,27*0.715.40
ATH7,47,27,28,27,46,86,8*0.36.54
21.94
13 ISSOUFOU LABO ADAMOU (FÉDÉRATION NIGÉRIENNE DE KARATÉ,NIG) Unsu
TEC6,66,86,66,66,665,8*0.713.86
ATH6,66,876,86,86,25,6*0.36.06
19.92
14 KUOK KIN HANG (MACAU,MAC) Chatanyara Kushanku
TEC7,27,27,87,47,46,68,6*0.715.40
ATH7,47,28,287,26,68,4*0.36.78
22.18
15 CASANOVA CLEIVER (VENEZUELA,VEN) Gojushiho Sho
TEC7,67,47,68,276,68,2*0.715.82
ATH7,67,288,46,86,68,2*0.36.84
22.66
16 MATTEI LEONARDO (SAN MARINO SHOTOKAN CLUB,SMR) Unsu
TEC6,276,46,46,66,86,4*0.713.58
ATH6,276,86,66,476,6*0.36.00
19.58
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-03-25 09:23:28 CET +01:00)