Karate1 Series A - Istanbul 2019
Male Kata
Main Tree Pool 1
#
1
ISIC FERRI (KARATE KLUB VARDAR,MKD)
Gojushiho Sho
TEC
6,8
6,6
8
7,2
7,2
7,2
7,8
*0.7
15.12
ATH
6,8
6,2
8
7
7,6
7,2
8,2
*0.3
6.54
21.66
2
CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)
Papuren
TEC
8
6,8
7,6
8,2
7
7,4
8,4
*0.7
16.10
ATH
7,8
6,6
7,8
8
7,4
7,6
8,6
*0.3
6.96
23.06
3
SEIFOLLAHZADEH KHIAVI JAVAD (IRAN-TABRIZ SHAHIN CLUB,IRI)
Gojushiho Sho
TEC
7,2
6,4
7,8
7,4
6,6
6,6
8
*0.7
14.84
ATH
7,2
6,2
8
7,2
6,8
6,8
8
*0.3
6.36
21.2
4
BARRECA MIRKO (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Anan Dai
TEC
7,6
6,8
8
7,8
7,6
7,2
8
*0.7
16.10
ATH
7,6
6,6
7,8
7,6
7,8
7,4
7,8
*0.3
6.90
23.0
5
DU PLESSIS MICHAEL (VA PENSIERO,RSA)
TEC
0
0
0
0
0
0
0
*1
0.00
ATH
0
0
0
0
0
0
0
*1
0.00
0.0
6
MKHITARYAN MIKHAYIL (ARMENIA,ARM)
Gojushiho Dai
TEC
6,6
7,6
6,8
7
6,2
6
7,6
*0.7
14.28
ATH
6,6
7,6
7
6,8
6,8
6,4
7,6
*0.3
6.18
20.46
7
WESTON KEITH (NTKS,CAN)
Suparinpei
TEC
7
7,6
6,6
7,6
7
6,6
8,2
*0.7
15.12
ATH
6,8
7,2
6,4
7,2
6,6
6,8
7,8
*0.3
6.24
21.36
8
PAVENTO ANTONIO (JKS CASTANO PRIMO,ITA)
Gojushiho Sho
TEC
6,2
6,2
6,2
6,8
6,4
6
7,6
*0.7
13.16
ATH
6,2
6,2
6,2
6,6
6,8
6
7,4
*0.3
5.70
18.86
9
SHIMOMURA SEREN (RYUEIRYU RYUHOKAI,JPN)
Ohan
TEC
8,6
7,8
8,4
8,4
8
8,2
8,4
*0.7
17.50
ATH
8,4
7,8
8,4
8,6
8,4
8,4
8,2
*0.3
7.56
25.06
10
RZAEV MEHMAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gankaku
TEC
8,2
7,4
8
7,8
7,6
7,4
7,8
*0.7
16.24
ATH
8
7,4
8
7,8
8
7,8
7,4
*0.3
7.08
23.32
11
FORGACS TAMAS (HUNGARY,HUN)
Gankaku
TEC
8
6,8
7
8,2
7,4
7
7,6
*0.7
15.40
ATH
8
7
7,2
7,8
7,2
7,2
7
*0.3
6.48
21.88
12
TADAYON AMIRYAZDAN (IRAN KARATE FEDERATION,IRI)
Kanku Sho
TEC
7,8
8
7,6
8,6
7,2
7,8
7,4
*0.7
16.24
ATH
7,6
8
7,8
8,6
8
8
7,6
*0.3
7.14
23.38
13
GOMBAU SOCIAS GERARD (KARATE PIRINEUS,ESP)
Suparinpei
TEC
7,4
8
7,6
7,8
7,2
7,8
8,2
*0.7
16.24
ATH
7,4
7,8
7,6
8
7,4
7,8
7,8
*0.3
6.96
23.2
Main Tree Pool 2
#
1
MARAKTANOV ANDREY (NIZHNY NOVGOROD REGION,RUS)
Paiku
TEC
8
6,8
7,8
7,4
6,4
6,6
7
*0.7
14.84
ATH
7,6
6,6
7,6
7
6,4
6,6
6,8
*0.3
6.12
20.96
2
PHAM DAVID (SWEDEN,SWE)
Nipaipo
TEC
7,6
7
8
8
7,4
7,4
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,4
6,8
7,8
8
7,4
7,6
7,4
*0.3
6.72
22.54
3
SHEKITAEV TAALAIBEK (KYRGYZSTAN,KGZ)
Kanku Sho
TEC
7,8
6,6
7,4
6,8
6
5,8
6,2
*0.7
13.72
ATH
7,4
6,4
7,2
6,4
6
6
6,2
*0.3
5.70
19.42
4
CEROVIC LUKA (KARATE KLUB VAZDUHOPLOVAC,SRB)
Gojushiho Dai
TEC
8,8
7,8
8,6
7,6
8,2
7,6
8
*0.7
16.80
ATH
8,4
7,8
8,4
8
8,2
8
7,8
*0.3
7.26
24.06
5
NAVARRO TEDDY (PKCM,FRA)
Gojushiho Sho
TEC
8,2
6,6
7,2
7,2
7,2
7,2
7,8
*0.7
15.12
ATH
7,8
6,4
7
7,2
7,2
7,6
7,6
*0.3
6.60
21.72
6
MARTIN ROMERO RAUL (CLUB DEPORTIVO PABLO ARMENTEROS,ESP)
Chatanyara Kushanku
TEC
8,4
7,6
8,4
7,8
7,6
7,2
8,2
*0.7
16.52
ATH
8
7,4
8
8,2
8
7,8
8,2
*0.3
7.20
23.72
7
ZARA GABRIELE (JKS CASTANO PRIMO,ITA)
Gankaku
TEC
8,2
7,6
7,8
7,4
7,4
7,4
7,2
*0.7
15.68
ATH
8
7,4
7,6
7,6
7,6
7,4
7
*0.3
6.78
22.46
8
KHODADADI CHAMGORDANI MOHAMMADHOSSEIN (VAHID,IRI)
Anan Dai
TEC
8
7,4
7,8
7,8
6,8
7
6,8
*0.7
15.54
ATH
7,8
6,8
7,6
7,4
6,8
7,2
6,6
*0.3
6.42
21.96
9
OZDEMIR ENES (TURKEY,TUR)
Unsu
TEC
9
8,2
8,6
8,8
8,6
8
8,4
*0.7
17.92
ATH
8,6
8,2
8,6
8,4
8,6
8,6
8,4
*0.3
7.68
25.6
10
SATO KAKERU (KOKUSHIKAN UNIVERSITY,JPN)
Suparinpei
TEC
8,6
8
8,8
9
9
8
8,2
*0.7
17.92
ATH
8,2
8,2
8,6
8,8
9
8,2
8
*0.3
7.50
25.42
11
BORKAR ABHIJIT (INDIA,IND)
Gojushiho Sho
TEC
7,4
6,2
6,6
6,4
5,8
5,4
5,2
*0.7
12.88
ATH
7,2
6,2
6,4
6,6
5,8
6
5,2
*0.3
5.58
18.46
12
LISI PIETRO (A.S.D. POL. POLO VERDE,ITA)
Gankaku
TEC
8,4
6,8
7,6
8,4
7,8
7,4
7
*0.7
15.96
ATH
8,2
6,6
7,4
8,6
8
7,6
6,8
*0.3
6.90
22.86
13
DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)
Anan
TEC
8,6
8
8,2
9,2
8,6
8,2
7,6
*0.7
17.50
ATH
8,4
6,8
8
8,8
8,6
8,4
7,4
*0.3
7.44
24.94
Main Tree Pool 3
#
1
HOSHI ISAAC (NEW ZEALAND,NZL)
Anan Dai
TEC
8,2
7,2
7,6
8
8,2
8
7,8
*0.7
16.66
ATH
8,2
7,4
7,6
7,8
8
7,8
7,6
*0.3
6.96
23.62
2
SZCZYPKOWSKI MAKSYMILIAN (BUDOKAN WROCLAW,POL)
Gojushiho Sho
TEC
7,6
8
7,8
8,6
8,4
7,6
7,4
*0.7
16.38
ATH
7,4
8,2
7,8
8,2
8,2
7,8
7,2
*0.3
7.14
23.52
3
IZBASKANOV BOLAT (KARATE CLUB KAISAR ATYRAU,KAZ)
Kururunfa
TEC
6,6
6,8
7,2
7,8
8
7
7,2
*0.7
14.98
ATH
6,6
6,6
7
7,4
7,8
7,2
7,2
*0.3
6.42
21.4
4
KARAMI AMIRHOSSEIN (IRAN-TABRIZ SHAHIN CLUB,IRI)
Unsu
TEC
7,4
7,6
7,6
8,2
8,2
8
7,6
*0.7
16.24
ATH
7,4
7,6
7,6
8
8
8,4
7,6
*0.3
6.96
23.2
5
ALASMARI MESFER (SAUDI ARABIA,KSA)
Gojushiho Dai
TEC
7
7,4
7,4
8,4
8,4
7,4
7,6
*0.7
15.68
ATH
6,8
7,6
7,6
8,2
8,2
7,2
7,2
*0.3
6.72
22.4
6
ANNUNZIATA ERMINIO (SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA)
Unsu
TEC
7,2
7,4
6,8
8,6
7,6
7,6
7,2
*0.7
15.54
ATH
7
7,4
6,6
8,2
7,4
7,6
7
*0.3
6.54
22.08
7
SOUZA WILLIAMES (BRAZIL,BRA)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
7,6
7,8
8,4
8,4
8,6
8
*0.7
16.94
ATH
7,6
7,8
7,6
8,2
8,2
8,6
7,8
*0.3
7.14
24.08
8
GUERRINI MAURIZIO (HENKO DO ITA,ITA)
Suparinpei
TEC
6,8
7,4
7,2
8,2
8
7,6
7,6
*0.7
15.82
ATH
6,6
7,4
7,2
8
7,6
7,2
7,6
*0.3
6.66
22.48
9
GALAN LOPEZ SERGIO (SPAIN,ESP)
Suparinpei
TEC
8,2
7,4
8,4
8,6
8,8
8,2
8,2
*0.7
17.36
ATH
8
7,6
8,4
8,4
8,8
7,8
8
*0.3
7.32
24.68
10
MATSUDA RYUKI (ASHIYA UNIVERSITY KARATE TEAM,JPN)
Papuren
TEC
8,4
8,2
8,6
8,6
9
8,6
8
*0.7
17.92
ATH
8,4
8,4
8,6
8,4
8,8
8,4
8
*0.3
7.56
25.48
11
ILGEZDI GOKAY (TURKEY,TUR)
Kanku Sho
TEC
8,2
7,6
7,8
8,4
8
8
8,2
*0.7
16.94
ATH
8,2
7,2
7,8
8,2
7,6
7,8
8
*0.3
7.08
24.02
12
NIKOČEVIĆ KENAN (KARATE KLUB BAR,MNE)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
13
WONG MARIANO (PERU,PER)
Unsu
TEC
8
8
8,2
8,4
8,4
8,6
8,4
*0.7
17.50
ATH
8
7,8
8,2
8,2
8,4
8,8
8,4
*0.3
7.44
24.94
Main Tree Pool 4
#
1
RUSSO JAMES (JISSEN DOJO KARATE,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
7
7,2
6,6
7
7,4
7,2
*0.7
14.98
ATH
7,6
7,2
7
6,4
6,8
7,2
7,4
*0.3
6.42
21.4
2
HOSNY ISLAM (AHLY SPORTING KARATE,EGY)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
3
CHERNIAYEV ALEXANDER (NORVEN,UKR)
Gankaku
TEC
8
7,4
7,4
6,6
6,6
7,6
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,8
7
7
6,4
6,6
7,2
7
*0.3
6.30
21.84
4
TODIRAS RADU ALEXANDRU (ROMANIA,ROU)
Unsu
TEC
8,4
7,4
7,6
7,4
7
7,2
7,2
*0.7
15.40
ATH
8,2
7,2
6,8
7
7,4
7
7,2
*0.3
6.42
21.82
5
EASTON LUKE (LE KARATE ACADEMY,ENG)
Sansai
TEC
8
7,8
7,8
7
7,2
7,4
7,4
*0.7
15.82
ATH
7,8
7,6
7,6
6,8
7,6
7,4
7,4
*0.3
6.78
22.6
6
TARDÍO ROYO MARIO (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Unsu
TEC
8,4
8,4
8
8
7,4
8,2
7,8
*0.7
16.94
ATH
8,4
8,6
8
7,8
8
8,4
7,6
*0.3
7.32
24.26
7
KIM VALENTIN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Unsu
TEC
8,2
8,2
8
7,8
7,2
7,6
8
*0.7
16.66
ATH
8
8,2
8
7,8
7,6
7,4
7,8
*0.3
7.08
23.74
8
DASHYAICHIL BAYART (ALL MONGOLIAN KARATE FEDERATION,MGL)
Kanku Sho
TEC
7
7,4
7
6,6
6,4
7,8
7,2
*0.7
14.84
ATH
6,6
7,2
6,8
6,6
7
7,4
7
*0.3
6.24
21.08
9
SHIDZI MOHAMMADSADRA (IRAN-TABRIZ SHAHIN CLUB,IRI)
Unsu
TEC
8
7,6
8
7,4
7
7,6
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,8
7,8
7
7,2
7,8
7,8
*0.3
7.02
23.12
10
TRABUIO FABIO (ASD KARATE 2001,ITA)
Unsu
TEC
8
7,8
7,8
6,8
6,8
7,8
7,6
*0.7
16.24
ATH
7,6
7,6
7,4
6,6
7,4
7,6
7,6
*0.3
6.78
23.02
11
KASPORSKI BORIS (KARATE KLUB SKIPPER,SRB)
Kanku Sho
TEC
8,2
7,8
7,6
7,8
6,4
8
7,6
*0.7
16.24
ATH
7,8
8
7,6
7,6
7,8
7,4
7,4
*0.3
6.90
23.14
12
MARUANI JONATHAN (FRANCE,FRA)
Kanku Sho
TEC
8,2
8,4
8,4
8
7,4
8,4
8
*0.7
17.22
ATH
7,8
8,2
8,2
8
8
8
8
*0.3
7.20
24.42
13
SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)
Sansai
TEC
8,6
8,6
8,8
8,4
7,8
8,6
8,4
*0.7
17.92
ATH
8,4
8,4
8,8
8,4
8,6
8,4
8,2
*0.3
7.56
25.48
14
OLORUNMBE OLUWASEUN (KARATE FEDERATION OF NIGERIA,NGR)
Suparinpei
TEC
8
7,6
7,8
7,8
6,8
7,4
7,2
*0.7
15.96
ATH
7,6
7,8
7,6
8
7,4
7,8
7,2
*0.3
6.90
22.86
Main Tree Pool 5
#
1
HOSSEINPOUR SHAD AMANOLLAH (IRAN-TABRIZ SHAHIN CLUB,IRI)
Gojushiho Dai
TEC
7,2
7,2
6,8
6,2
6,6
6,6
6,6
*0.7
14.00
ATH
6,8
7,2
6,8
6,2
6,8
6,4
7
*0.3
6.12
20.12
2
PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)
Unsu
TEC
7,6
7,4
7,4
7,4
8,2
7,6
6,6
*0.7
15.68
ATH
7,6
7,4
7,2
7,6
8,2
7,4
7
*0.3
6.72
22.4
3
TRAN FABIEN (KARATÉ CLUB DE VILLEPINTE ET OMNISPORTS,FRA)
Unsu
TEC
7,2
7,2
7,2
6,4
7,4
7,4
6,4
*0.7
15.12
ATH
7,4
7,4
7,4
6,8
7,6
7,2
7
*0.3
6.60
21.72
4
RISTIC DIMITRIJE (KARATE-DO KLUB ELID,SRB)
Kanku Sho
TEC
7,4
7,2
7
6,2
7
6,2
6,6
*0.7
14.42
ATH
7
7,2
7,2
6,4
7
6
7
*0.3
6.30
20.72
5
BRIATICO FEDERICO ROCCO (JKS CASTANO PRIMO,ITA)
Gankaku
TEC
6,8
7,2
7,4
6,6
7,8
6,8
6,8
*0.7
14.56
ATH
7,2
7,4
7,4
6,4
7,8
6,6
7
*0.3
6.48
21.04
6
KHUAT HUY THANG (VIETNAM,VIE)
Anan Dai
TEC
7,6
7,6
7,6
6,4
8
6,6
7
*0.7
15.54
ATH
7,6
7,6
7,8
6,2
8
6,4
7
*0.3
6.66
22.2
7
YONEYAMA YUSUKE (KOKUSHIKAN UNIVERSITY,JPN)
Suparinpei
TEC
7,8
8
8,2
8,4
8,4
7,6
7,4
*0.7
16.80
ATH
8
8
8
8,2
8,2
7,4
7
*0.3
7.20
24.0
8
GHINAMI ALESSIO (ASD ATLETIC KARATE AZZANO X,ITA)
Unsu
TEC
8
7,8
8
7,8
7,6
7,8
6,8
*0.7
16.38
ATH
7,8
8
8
8
7,8
7,6
6,6
*0.3
7.08
23.46
9
KHARE BASU (INDIA,IND)
Anan
TEC
6,8
7
6,8
5,8
6,6
6,2
6,6
*0.7
14.00
ATH
6,6
7,2
6,8
5,6
6,4
6
6,4
*0.3
5.82
19.82
10
EL HANNI MOHAMMED (MOROCCO,MAR)
Gojushiho Sho
TEC
8,4
8
8,2
8,4
8
7,8
7
*0.7
16.94
ATH
8,4
8
8,4
8,2
8,4
7,6
6,8
*0.3
7.38
24.32
11
GATCH WILLIAM (USA KARATE,USA)
Unsu
TEC
7,2
7,4
7,6
7,4
7,2
7,2
6,4
*0.7
15.26
ATH
7,2
7,4
7,4
7,2
7,2
7
6,2
*0.3
6.48
21.74
12
SOFUOĞLU YUNUS EMRE (ISTANBUL BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ,TUR)
Gojushiho Sho
TEC
7,8
7,4
7,8
7,4
7,4
7,2
6,6
*0.7
15.54
ATH
7,8
7,6
7,8
7,2
7,6
6,8
6,4
*0.3
6.72
22.26
13
GIULIANI ALESSIO (A.S.D KARATE ROMA,ITA)
Unsu
TEC
7,8
7,2
7,8
7,2
7,6
7,6
6,8
*0.7
15.68
ATH
8
7,4
7,4
7,2
7,8
7,4
6,8
*0.3
6.66
22.34
Main Tree Pool 6
#
1
KARAPETIAN ARTEM (NIZHNY NOVGOROD REGION,RUS)
Ohan
TEC
6,8
7
6,8
7,2
6,8
7
6,2
*0.7
14.42
ATH
6,4
6,8
6,6
7,2
6,2
7,2
6
*0.3
5.94
20.36
2
DE LOS SANTOS ORENCIO JAMES VIRGIL (KARATE TEAM PHILIPPINES,PHI)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
3
PANAGIA GIUSEPPE (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Unsu
TEC
7,8
7,8
7,4
7
7,4
7,4
6,6
*0.7
15.54
ATH
7,6
8
7,2
7,6
7
7,4
7
*0.3
6.66
22.2
4
KINJO ARATA (RYUEIRYU RYUHOKAI,JPN)
Ohan
TEC
8,6
8,6
8,2
8
8,6
8,4
7,8
*0.7
17.64
ATH
8,4
8,6
8,4
7,8
8,2
8,4
8
*0.3
7.50
25.14
5
DURAN KUTLUHAN (TURKEY,TUR)
Gojushiho Sho
TEC
8,2
8,2
7,6
8,4
8
8,2
8,2
*0.7
17.22
ATH
8
8,2
7,8
8,4
7,6
8,2
8,4
*0.3
7.32
24.54
6
VALDIVIA MIRANDA JORDI (CLUB ESPORTIU MEDITERRANI,ESP)
Suparinpei
TEC
7,4
7,6
7,4
7,4
7,2
7,4
7,4
*0.7
15.54
ATH
7
7,4
7,6
7,4
6,6
7,4
7
*0.3
6.54
22.08
7
HUSSAIN MOHAMMED ALI (BOTSWANA,BOT)
Suparinpei
TEC
5,8
6,8
6,6
6,8
6,6
7
5,6
*0.7
14.00
ATH
5,6
6,6
6,6
6,6
6
7,2
5,4
*0.3
5.76
19.76
8
PIÑANGO HERRERA FERNANDO (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Kanku Sho
TEC
7,6
7,8
7,6
7,8
7,8
7,6
6,6
*0.7
16.10
ATH
7,4
7,8
7,8
7,8
7,4
7,6
6,6
*0.3
6.84
22.94
9
KHAKPOUR AMIRHOSSEIN (IRAN-TABRIZ SHAHIN CLUB,IRI)
Unsu
TEC
6,4
6,8
7,2
7
7,8
7
6,2
*0.7
14.56
ATH
6,2
7,2
7
6,8
7,6
7
6
*0.3
6.24
20.8
10
BONOMELLI MICHAEL (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Anan Dai
TEC
7,4
8
7,8
7,6
7,6
7,8
6,4
*0.7
16.10
ATH
7,2
8
8
7,8
7,4
7,8
6,4
*0.3
6.90
23.0
11
SHODIBEKOV KHAMDAMJON (UZBEKISTAN,UZB)
Suparinpei
TEC
7,2
7,4
7,2
7,4
7,4
7,2
5,6
*0.7
15.26
ATH
7,2
7,2
7,4
7,4
7,2
7,4
5,6
*0.3
6.54
21.8
12
JASARSPAHIC MIRALEM (MAWASHI SARAJEVO,BIH)
Gojushiho Dai
TEC
7,4
7,8
7,6
7,6
8
7,4
5,8
*0.7
15.82
ATH
7,2
7,4
7,8
7,4
7,8
7,4
5,8
*0.3
6.66
22.48
13
BUSATO MATTIA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)
Kanku Sho
TEC
8,4
8,2
8
8,6
8,4
8,2
8
*0.7
17.36
ATH
8,6
8,4
8,2
8,6
8,4
8,2
8,4
*0.3
7.56
24.92
Main Tree Pool 7
#
1
RYBALCHENKO EVGENIY (СОСФК,RUS)
Anan Dai
TEC
7,2
7,4
6,8
7,6
7,2
7,2
7,4
*0.7
15.26
ATH
7,4
7,4
7
7,4
7,4
6,8
7,4
*0.3
6.66
21.92
2
CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
3
SONNEMA RICK (KARATE-DO ACADEMIE ITOSU,NED)
Gojushiho Sho
TEC
7,4
7,4
6,4
7,4
7,4
7
6,8
*0.7
15.26
ATH
7,2
7,4
6,2
7,2
7,4
6,6
6,8
*0.3
6.36
21.62
4
IODICE ALESSANDRO (CENTRO SPORTIVO ESERCITO,ITA)
Kanku Sho
TEC
8
8,2
7,8
8
8,4
7,4
7,8
*0.7
16.66
ATH
8,2
8,4
8
7,8
8,6
7
8
*0.3
7.26
23.92
5
BHINDIA NAVEEN (INDIA,IND)
Chatanyara Kushanku
TEC
6,8
7
7
6,8
7
6,6
6,6
*0.7
14.42
ATH
7
6,8
6,8
6,6
7,2
6,2
6,6
*0.3
6.06
20.48
6
RIZK AHMED (EGYPT,EGY)
Unsu
TEC
7,4
7,4
7,2
7,2
7,4
6,8
7,2
*0.7
15.26
ATH
7,6
7,6
6,6
6,8
7,4
6,6
7,4
*0.3
6.48
21.74
7
TREBEJO JHON (PERU,PER)
Unsu
TEC
7,6
7,8
6,6
7,4
7,6
7,4
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,6
7,6
7,2
7,2
7,6
7
7,8
*0.3
6.72
22.54
8
KULYK VITALIY (UKRAINE,UKR)
Suparinpei
TEC
7,2
7,4
7,4
7,4
7,6
7,2
7,8
*0.7
15.54
ATH
7,4
7,4
7,4
7,6
7,6
6,6
7,8
*0.3
6.72
22.26
9
VOJVODIC MIJAT (KARATE KLUB PODGORICA,MNE)
Gojushiho Sho
TEC
7,6
8
7,6
7,8
8
7,2
7,6
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,8
7,8
7,6
8
6,8
8
*0.3
7.02
23.12
10
NISHIYAMA KAKERU (OITA FIRE DEPT.,JPN)
Shisoching
TEC
8,2
8
8,4
8,8
8,2
8
8,2
*0.7
17.22
ATH
8,4
8
8,4
8,6
8,4
7,4
8,4
*0.3
7.56
24.78
11
MARSDEN HARRY (PRO-KARATE ACADEMY ,ENG)
Suparinpei
TEC
7,4
7,2
6
7,4
7,4
7,6
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,2
7
6
7
7,2
7
7,2
*0.3
6.36
21.9
12
GUTA ADRIAN RAZVAN (ROMANIA,ROU)
Suparinpei
TEC
7,6
7,6
6,2
7,6
7,4
7,6
7,6
*0.7
15.96
ATH
7,8
7,4
6,2
7,4
7,4
7
7,4
*0.3
6.66
22.62
13
ABASGHOLIZADEH EHSAN (IRANKARATE TEAM,IRI)
Papuren
TEC
7,6
6,8
5,4
7
7,2
7,2
7
*0.7
14.84
ATH
7,6
6,8
5,2
6,8
7,4
6,6
6,6
*0.3
6.06
20.9
Main Tree Pool 8
#
1
YAZDAN KHAH SADEGH (VAHID,IRI)
Gojushiho Sho
TEC
7,2
6,6
6,2
6,8
7,2
7
6,8
*0.7
14.42
ATH
7,2
6,4
6,4
6,6
7,2
7,2
6,8
*0.3
6.18
20.6
2
HARTL JAN (SLOVENIA,SLO)
Gojushiho Sho
TEC
7,2
6,4
6,2
6,8
7,4
7,4
7,2
*0.7
14.84
ATH
7,2
6,2
6,6
7
7,2
7,4
7
*0.3
6.36
21.2
3
SMOLIGA JULIAN ENRIK (KARATE KLUB NOVÉ ZÁMKY,SVK)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
7,4
7,8
7,6
7,8
7,8
7,6
*0.7
16.10
ATH
7,4
7,4
7,6
7,4
7,6
8
7,4
*0.3
6.72
22.82
4
KOCA CENGIZHAN (TURKEY,TUR)
Unsu
TEC
7,4
7,4
8
7,8
7,8
7,6
7,8
*0.7
16.24
ATH
7,6
7,2
7,8
7,8
7,8
7,4
7,8
*0.3
6.96
23.2
5
ENKAMP JESSE (FINLAND,FIN)
Suparinpei
TEC
7,4
7,2
7,8
8
7,8
7,6
7,2
*0.7
15.96
ATH
7,4
7
7,6
7,8
7,6
7,8
7
*0.3
6.78
22.74
6
WANG YI-TA (CHINESE TAIPEI,TPE)
Anan Dai
TEC
8,2
7,2
8,2
8
8,2
8
8
*0.7
16.94
ATH
8,2
7
7,8
7,8
8,2
8,2
8
*0.3
7.20
24.14
7
BONEV BOGDAN (BULGARIA,BUL)
Anan Dai
TEC
7,4
6,8
7
7,4
7,4
7,4
7
*0.7
15.26
ATH
7,2
6,6
6,8
7,2
7,4
7,6
7
*0.3
6.42
21.68
8
HEYDAROV ROMAN (AZERBAIJAN,AZE)
Gojushiho Sho
TEC
8,2
6,8
8,2
8,2
8,2
7,8
7,8
*0.7
16.94
ATH
8
6,6
8,4
8,2
8,4
7,8
8
*0.3
7.26
24.2
9
LICHONIN EDUARD (SC JUDOKAN E.V.,GER)
Kanku Sho
TEC
7
7
7,4
7
7,4
7,2
7,4
*0.7
15.12
ATH
7,2
6,8
7,2
6,8
7,4
7,4
7,2
*0.3
6.48
21.6
10
UJIHARA YUKI (SWITZERLAND,SUI)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
6,8
7,6
7,2
7,4
7,8
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,2
6,6
7,4
7
7,4
7,8
7,6
*0.3
6.60
22.14
11
SACRISTANI FRANCO (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Unsu
TEC
7,8
7
7,6
7,4
8
8
7,6
*0.7
16.10
ATH
7,8
6,8
7,8
7,4
7,8
8,2
7,6
*0.3
6.96
23.06
12
TAS SAMI (NAJAH CLUB BOUIRA,ALG)
Suparinpei
TEC
7
7,2
7,2
7
7,4
7,4
7,4
*0.7
15.26
ATH
7,2
7
7,2
6,8
7,4
7,6
7,6
*0.3
6.54
21.8
13
QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)
Kururunfa
TEC
8,2
8
8,6
8,6
8,4
8,4
8
*0.7
17.50
ATH
8,2
7,8
8,4
8,6
8,2
8,4
7,8
*0.3
7.44
24.94
Main Tree Pool 9
#
1
ALVAREZ JESUS (VENEZUELA,VEN)
Papuren
TEC
8,2
7,2
7,6
7,8
7,6
7,2
7,8
*0.7
16.10
ATH
8
7,6
7,4
7,6
7,2
7,4
7,6
*0.3
6.78
22.88
2
SZAFRANEK JORDAN (SHITOKAI SCOTLAND,SCO)
Suparinpei
TEC
7,8
6,8
7,4
7,4
7,4
6,8
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,6
7,2
7
7,2
7,2
6,6
7,6
*0.3
6.48
22.02
3
BOUCHAHROUF YASSINE (BELGIUM,BEL)
Kanku Sho
TEC
8
7,6
7
7,6
7,4
7
8
*0.7
15.82
ATH
7,6
8,2
7,4
7,6
7,6
6,8
8,2
*0.3
6.84
22.66
4
ZAND ALI (VAHID,IRI)
Anan
TEC
8,4
7,4
7,8
7,2
8
7,4
7,6
*0.7
15.96
ATH
8,2
8,4
7,4
7,2
8,2
7,6
8
*0.3
7.14
23.1
5
MANZANA DIAZ ALEJANDRO (SPAIN,ESP)
Anan Dai
TEC
8
7
7,6
7,8
7,2
7,2
7,8
*0.7
15.82
ATH
7,6
7,4
7
7,6
6,8
7
7,8
*0.3
6.60
22.42
6
UCEBAKAN YUSUF YAGIZ (TURKEY,TUR)
Kanku Sho
TEC
7,6
6,6
6,8
7,2
7,2
6,8
7,6
*0.7
14.84
ATH
7,2
7,4
6,8
7,4
6,6
6,8
7,4
*0.3
6.42
21.26
7
LENA DEVID (A.S.D.SHOTOKAN KARATE DO SABBIONETA,ITA)
Gojushiho Sho
TEC
8
6,4
6,6
7,4
7,6
6,8
7,2
*0.7
14.98
ATH
7,6
7,8
7,4
7,4
6,8
7,4
7,4
*0.3
6.66
21.64
8
MUSHCHIN DMITRII (NIZHNY NOVGOROD REGION,RUS)
Anan
TEC
7,4
7,4
7
6,8
7,4
7
7,4
*0.7
15.26
ATH
7
6,6
7,2
6,8
6,6
6,6
7,2
*0.3
6.12
21.38
9
MAZURAIS DAIVY (MABUSHI VEIGNE CLUB KARATE,FRA)
Kanku Sho
TEC
7,6
6,8
7,4
7
7
6,6
7,6
*0.7
14.98
ATH
7,4
7
7,2
7
7,2
6,6
7,4
*0.3
6.42
21.4
10
SUVAJCEVIC STEFAN (KARATE KLUB RODA,SRB)
Gankaku
TEC
8,6
8,2
8,4
8,4
8
7,8
7,8
*0.7
17.22
ATH
8,2
8,8
8
8,2
8,4
7,6
7,6
*0.3
7.32
24.54
11
RAVAGLI JASON (ASD CAM LUCCA,ITA)
Unsu
TEC
7,4
7,4
7,2
7,2
6,6
7,2
7,4
*0.7
15.26
ATH
7,2
6,8
7,4
7,2
6,8
7
7,2
*0.3
6.42
21.68
12
RIHA MATEJ (CZECH REPUPLIC,CZE)
Unsu
TEC
8,2
8
7,6
7,6
7,4
7,2
7,4
*0.7
15.82
ATH
8
8,6
7,4
7,8
7,4
7,2
7,4
*0.3
6.78
22.6
13
ESLAMI SAHAND (IRAN-TABRIZ SHAHIN CLUB,IRI)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
7,8
8
8
7,8
7,4
7,4
*0.7
16.38
ATH
7,4
8,2
7,8
7,8
8
7,2
7,8
*0.3
7.02
23.4
Main Tree Pool 10
#
1
MOKWUNYE HEZEKIAH (SUZUKIA-HA SHITORYU SEIKOKAI NIGERIA,NGR)
Chatanyara Kushanku
TEC
6,6
6,8
7,4
6,8
7,4
6,8
6,8
*0.7
14.28
ATH
6,4
6,8
7,2
6,6
7,2
7,2
6,8
*0.3
6.24
20.52
2
SALAZAR JOVER FRANCISCO JOSE (SPAIN,ESP)
Anan Dai
TEC
8,6
8,2
8,2
7
7,6
8,2
8
*0.7
17.08
ATH
8,4
8
8
7,2
7,6
7,8
7,8
*0.3
7.08
24.16
3
GALLO GIANLUCA (JUDO KARATE PRENESTE,ITA)
Gojushiho Sho
TEC
8,4
8
8,4
7,4
7,6
8,6
8,4
*0.7
17.36
ATH
8,8
8
8
7,8
7,8
8,2
8,4
*0.3
7.26
24.62
4
SUTIAGIN KONSTANTIN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gojushiho Sho
TEC
7,8
7,8
8
7,6
7,4
7,6
8
*0.7
16.24
ATH
7,6
7,4
7,8
7,6
7,4
7,4
7,8
*0.3
6.78
23.02
5
YUDA AHMAD ZIGI ZARESTA (REGION,INA)
Unsu
TEC
7,4
7,4
8,6
7,2
7,4
8
8,2
*0.7
15.96
ATH
6,8
7,2
8,4
7,4
7,2
8,2
8
*0.3
6.78
22.74
6
ALTUNDAL HÜSEYIN (TRABZON BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESPOR KULÜBÜ,TUR)
Anan
TEC
7,8
8
8,4
7,4
7,6
7,8
8
*0.7
16.52
ATH
7,2
8,2
8,2
7,6
7,4
7,2
7,8
*0.3
6.84
23.36
7
MANGANO LUCA (BERGAMOFIGHT,ITA)
Unsu
TEC
6,2
7
7,8
7
7,4
7,2
7,6
*0.7
15.12
ATH
5,8
7,6
7,6
7
7,4
7,4
7,8
*0.3
6.72
21.84
8
ROY RUBIO ALFREDO (SPAIN,ESP)
Anan Dai
TEC
7
7,6
7,6
7,4
7,4
7,6
7,4
*0.7
15.68
ATH
6,4
7
7,4
7,4
7,2
7,8
7,4
*0.3
6.60
22.28
9
DINDARMEHR REZA (IRAN-TABRIZ,IRI)
Unsu
TEC
5,6
5,8
7,4
7
7,2
6,4
6,6
*0.7
14.00
ATH
5,4
5,6
7,2
6,8
7,2
6,6
6,8
*0.3
6.06
20.06
10
BAREIKA MAKSIM (ADAMANT,BLR)
Papuren
TEC
7,2
7,4
7,8
7,4
7,4
6,8
7,2
*0.7
15.40
ATH
6,6
7,8
7,6
7,2
7,4
6,8
7
*0.3
6.48
21.88
11
PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)
Unsu
TEC
6,6
7
8
7
7,6
7,6
7,6
*0.7
15.54
ATH
6
7,6
7,8
7,2
7,4
7,8
7,8
*0.3
6.84
22.38
12
FUNAKOSHI DAISUKE (KIRYUEN,JPN)
Suparinpei
TEC
9
8
8,6
8
7,8
8,6
8,6
*0.7
17.64
ATH
8,8
8
8,4
8
7,8
8,4
8,4
*0.3
7.44
25.08
13
DHOIYA MANOJ (INDIA,IND)
Chatanyara Kushanku
TEC
5,8
7
7,6
7,2
7,4
7,2
6,8
*0.7
14.98
ATH
5,4
6,6
7,2
7
7,2
7,4
7
*0.3
6.36
21.34
Main Tree Pool 11
#
1
ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)
Gojushiho Sho
TEC
8
7,8
8,2
8,2
7,8
8
7,8
*0.7
16.66
ATH
8,2
7,4
8,2
8
8
7,8
7,8
*0.3
7.14
23.8
2
TOZAKI GAKUJI (--USA KARATE--,USA)
Suparinpei
TEC
8,2
7,6
7,8
7,8
8
7,8
7,4
*0.7
16.38
ATH
7,8
7,2
7,6
7,2
7,4
7,8
7,4
*0.3
6.72
23.1
3
SERRA CRISTIAN (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Unsu
TEC
7,2
7,2
7,2
6,8
7,2
7,6
7,2
*0.7
15.12
ATH
7
7
7,2
6,6
8
7,8
7,4
*0.3
6.48
21.6
4
MARQUES PATRICK (LUXEMBOURG,LUX)
Papuren
TEC
7
7,4
7,4
6,6
7
7,6
7,2
*0.7
15.12
ATH
6,8
7,2
7,2
6,2
6,8
7,4
7,8
*0.3
6.36
21.48
5
ESFANDIARI SHAYGAN (IRANKARATE TEAM,IRI)
Anan Dai
TEC
7,4
6,8
6,8
5,8
6,8
7,2
7,4
*0.7
14.56
ATH
7
6,6
6,6
5,4
7,8
7
7
*0.3
6.18
20.74
6
ZAMORANO MERINO MIGUEL (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Unsu
TEC
6,8
7,2
7
7
7
7,6
7
*0.7
14.70
ATH
6,6
6,6
6,8
6,6
7
7,2
6,8
*0.3
6.06
20.76
7
YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)
Anan
TEC
7,8
7,8
8
8
8,4
8
8
*0.7
16.80
ATH
7,8
7,4
8
8,4
8,8
8,2
8
*0.3
7.26
24.06
8
BELIAEV DENIS (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gankaku
TEC
7
7,4
7,8
7,2
6,8
7,4
7,6
*0.7
15.40
ATH
6,6
7
7,8
6,6
7,6
7,2
7,2
*0.3
6.42
21.82
9
MORASSI SOREY (MABUSHI VEIGNE CLUB KARATE,FRA)
Gankaku
TEC
7,4
6,8
6,6
6,6
7,4
7,6
7,6
*0.7
15.12
ATH
7,2
6,8
6,6
6
7,8
7,4
7,8
*0.3
6.42
21.54
10
HUSAIN MOHAMMAD (KUWAIT,KUW)
Gankaku
TEC
7,4
7,4
6,4
6,2
7,6
7,6
7
*0.7
15.26
ATH
6,6
6
6,4
5,8
7,6
7,6
7,6
*0.3
6.18
21.44
11
KEKOVIC VLADAN (KARATE KLUB VAZDUHOPLOVAC,SRB)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
12
HAYASHIDA CHIKASHI (LUCKLAND,JPN)
Sansai
TEC
8,4
8,8
8,8
8,4
9
8
8,4
*0.7
17.92
ATH
8,2
8,2
8,8
8,2
9,2
8,4
8,4
*0.3
7.50
25.42
13
SEMBINELLI GIULIO (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Gankaku
TEC
7,6
7,2
7,8
8
7,2
7,4
7,4
*0.7
15.68
ATH
7,2
7
7,6
7,4
8,6
8
8
*0.3
6.90
22.58
Main Tree Pool 12
#
1
HAMDALLAH AHMED (QALQILYA KARATE CENTER,PLE)
Gojushiho Sho
TEC
6,6
7,2
6,6
6,4
5,8
7,2
7,2
*0.7
14.28
ATH
6,4
7
6,6
6,6
6
7,2
7
*0.3
6.06
20.34
2
HAGHNAZARI MAHDI (IRAN-TABRIZ SHAHIN CLUB,IRI)
Unsu
TEC
7,8
7,2
7
7,2
6,8
7,2
7,2
*0.7
15.12
ATH
7,4
7
7
6,8
6,8
6,6
7,4
*0.3
6.24
21.36
3
ZAMORANO MERINO SERGIO (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Gankaku
TEC
8
7,6
7,2
7,4
7,4
7,2
7,8
*0.7
15.68
ATH
7,8
7,4
7,4
7,6
6,8
6,6
7,6
*0.3
6.72
22.4
4
BALLARIN SAMUEL (JKS CASTANO PRIMO,ITA)
Gojushiho Dai
TEC
8,2
7,8
7,2
7,6
7,6
7,8
7,8
*0.7
16.24
ATH
8
7,6
7,2
7,6
7,8
7,6
7,4
*0.3
6.84
23.08
5
YARDY MATTHEW (JKS ENGLAND,ENG)
Unsu
TEC
8,6
7,8
7,4
7,8
7,6
7,4
7,4
*0.7
15.96
ATH
8,2
7,6
7,2
7,6
7,4
7,6
7,2
*0.3
6.78
22.74
6
CHABANOV BOGDAN (UKRAINE,UKR)
Anan Dai
TEC
7,6
7,8
7,2
7,6
7,2
7,2
7,2
*0.7
15.40
ATH
7,4
7,6
7
7,2
7,2
7,4
7,4
*0.3
6.60
22.0
7
DEL CASTILLO OLIVER (PERU,PER)
Unsu
TEC
7,8
7,8
7,6
8
7,6
7,6
7,6
*0.7
16.10
ATH
7,4
7,8
7,4
7,8
7,8
7,8
7,4
*0.3
6.90
23.0
8
SHAWKY AHMED (EGYPTIAN TEAM,EGY)
Gojushiho Dai
TEC
9
8,2
8,2
8,4
8,4
8
8,2
*0.7
17.36
ATH
8,8
8
8,2
8,6
8
8,2
8,6
*0.3
7.50
24.86
9
SANDU ALEXANDRU (ROMANIA,ROU)
Anan Dai
TEC
8
8,2
8
7,8
8
7,4
7,6
*0.7
16.66
ATH
7,8
8
7,8
7,8
7,8
7,6
7,8
*0.3
7.02
23.68
10
PETROVIC DUSAN (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)
Gojushiho Dai
TEC
8,2
8
7,8
7,8
7,4
7,6
7,4
*0.7
16.24
ATH
7,8
7,8
7,8
8
7,8
7,8
7,8
*0.3
7.02
23.26
11
ANDREANI LUCA (ASD CAM LUCCA,ITA)
Ohan Dai
TEC
7,4
7,8
7,2
6,8
7,8
7,2
7
*0.7
15.26
ATH
7,2
7,6
7
7,2
7,4
7,4
7,2
*0.3
6.54
21.8
12
GUNGEL SELAHATTIN (TURKEY,TUR)
Papuren
TEC
8,8
8,2
8,2
8
8,6
8,2
8
*0.7
17.22
ATH
8,6
8,2
8
7,8
8,4
8,4
8,2
*0.3
7.44
24.66
13
SHIMBABA ISSEI (SEINOUNYU,JPN)
Anan
TEC
9,2
8,8
8,6
8,8
8,8
8,6
8,4
*0.7
18.34
ATH
9
8,6
8,6
9,2
8,4
8,8
8,6
*0.3
7.80
26.14
Main Tree Pool 13
#
1
HAGHI AMIRHOSSEIN (AVA RAZM,IRI)
Kanku Sho
TEC
5,8
5,8
5,8
6,2
5
6
6
*0.7
12.32
ATH
6
5,8
5,6
6,2
5,2
6,2
6,2
*0.3
5.40
17.72
2
GHALY KARIM (EGYPT,EGY)
Gojushiho Sho
TEC
6,8
7,4
7,6
7,8
8
7,6
7,4
*0.7
15.82
ATH
7
7,2
7,8
7,6
8
7,8
7,6
*0.3
6.90
22.72
3
LAM CARLOS (PERU,PER)
Unsu
TEC
7
7,4
7,4
7,8
8
7,8
7,6
*0.7
15.96
ATH
6,8
7,6
7
8
8,2
7,8
7,6
*0.3
6.90
22.86
4
AKILLIOĞLU AHMET EMIN (TÜGVA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ,TUR)
Chatanyara Kushanku
TEC
6,8
7
6,2
6,4
7
7,4
7,6
*0.7
14.56
ATH
6,6
6,8
6
6,6
7
7,6
7,6
*0.3
6.12
20.68
5
KUZNETSOV NIKOLAY (СОСФК,RUS)
Nipaipo
TEC
7,2
7,4
7,2
7,8
7,8
8,2
8,2
*0.7
16.10
ATH
7,4
7,6
7,4
7,6
8
8
8
*0.3
6.96
23.06
6
FORCADA FRAILE CARLOS (SHINGI KAI CORNELLA,ESP)
Anan Dai
TEC
6,6
7,2
7,4
7,4
6,8
7,8
7,8
*0.7
15.40
ATH
6,8
7,2
7
7,2
6,8
7,8
7,6
*0.3
6.42
21.82
7
TIRABOSCHI SANJIV (MASTER CLUB BERGAMO KARATE TEAM ASD,ITA)
Papuren
TEC
7,4
7,6
7
7,8
8,2
8,2
8,2
*0.7
16.52
ATH
7
7,6
7,2
7,6
8
8,2
8
*0.3
6.96
23.48
8
BATTIOLI RICCARDO (JKS CASTANO PRIMO,ITA)
Gankaku
TEC
7,4
7,8
8,2
7,6
8,2
8
8,2
*0.7
16.80
ATH
7,2
7,6
8
7,8
8,2
8
8
*0.3
7.14
23.94
9
YAMAZAKI FUMIYA (KOKUSHIKAN UNIVERSITY,JPN)
Suparinpei
TEC
8
8,4
8,6
8
8,4
8,4
8,4
*0.7
17.64
ATH
7,8
8,2
8,4
7,8
8
8,4
8,4
*0.3
7.38
25.02
10
VATCHA KARL (INDIA,IND)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
7
7
7,6
7,8
7,8
7,6
*0.7
15.82
ATH
7
7
6,6
7,4
7,6
7,6
7,6
*0.3
6.60
22.42
11
NEDELCU ANDREI GABRIEL (ROMANIA,ROU)
Papuren
TEC
7,6
7,6
7,6
7,6
7,8
8,2
8,2
*0.7
16.10
ATH
7,4
7,4
7,8
7,8
8,2
8,2
8,2
*0.3
7.14
23.24
12
MIJAČ VLADIMIR (KARATE KLUB BAR,MNE)
Gojushiho Sho
TEC
8
7,8
7,8
7,4
8,2
7,6
7,8
*0.7
16.38
ATH
7,8
7,8
8,4
7,6
8,6
7,8
7,8
*0.3
7.02
23.4
13
COUTIERE GAETAN (MABUSHI VEIGNE CLUB KARATE,FRA)
Gankaku
TEC
7,6
8
7,4
7,8
8,4
7,4
7,4
*0.7
15.96
ATH
7,4
8
7
7,8
8,4
7,6
7,2
*0.3
6.84
22.8
Main Tree Pool 14
#
1
SUBOTA UROS (KARATE KLUB SKIPPER,SRB)
Kanku Sho
TEC
8,2
7,6
7,6
7,4
6,8
7,2
6,4
*0.7
15.54
ATH
8
7,6
7,4
7,4
6,6
7,2
6,6
*0.3
6.60
22.14
2
SPERATI ANDREA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Anan Dai
TEC
8,4
7,8
8
8,2
7,4
8,2
8,2
*0.7
17.08
ATH
8,4
7,6
7,8
8,2
7,2
8,4
8,2
*0.3
7.26
24.34
3
GJUKA VENTOR (MIZUCHI KARATE TEAM,NOR)
Gojushiho Sho
TEC
6,8
7,4
6,6
6,2
7
6,8
6
*0.7
14.14
ATH
6,6
7,2
6,4
6,2
6,6
6,8
6,2
*0.3
5.88
20.02
4
NUNKOO KIERAN (KHALSA CHAMPIONS,ENG)
Anan Dai
TEC
7,8
7,6
7,8
7
7,2
7,8
6,8
*0.7
15.82
ATH
8
7,4
8
7
7
7,8
6,8
*0.3
6.66
22.48
5
CAEIROS JORGE (CLUBE KARATÉ DA BOBADELA,POR)
Unsu
TEC
8,4
8
8,2
8,2
7,6
7,8
7,4
*0.7
16.80
ATH
8,2
8
8
8,2
7,4
8
7,2
*0.3
7.20
24.0
6
PARK HEEJUN (KOREA KARATE FEDERATION,KOR)
Suparinpei
TEC
8,6
8,2
8,4
8,4
8,2
8,4
8,6
*0.7
17.64
ATH
8,6
8,2
8,4
8,2
8,2
8,4
8,6
*0.3
7.50
25.14
7
ERMENC IVAN (CROATIA,CRO)
Gojushiho Sho
TEC
8
8
7,4
7,6
7,6
7,8
7
*0.7
16.10
ATH
8,2
8
7,8
7,6
7,4
7,6
7,2
*0.3
6.90
23.0
8
MARDANI ALI (KOIRAN,IRI)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
9
UTRERA VÁZQUEZ DANIEL (CLUB DEPORTIVO PABLO ARMENTEROS,ESP)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,6
7,8
8,2
7,8
7,8
7,8
7,6
*0.7
16.38
ATH
8
7,8
8,4
7,8
8
7,6
7,8
*0.3
7.08
23.46
10
NORDIN MOHD NORFARHAN (LABUAN,MAS)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
7,6
7,2
8
7,8
7,8
7,4
*0.7
15.96
ATH
7,2
7,4
6,6
7,8
7,8
8
7
*0.3
6.72
22.68
11
OZDEMIR MEHMET BATUHAN (TURKEY,TUR)
Gojushiho Sho
TEC
8,2
8,4
7,8
7,8
8
8
8
*0.7
16.80
ATH
8,6
8,2
8
7,8
7,8
8
8,4
*0.3
7.26
24.06
12
AYATO KAI (TEIKYO,JPN)
Gojushiho Dai
TEC
8,8
8,6
8,2
8,2
8,6
8,4
9
*0.7
17.92
ATH
8,8
8,6
8,4
8,2
8,4
8,6
8,6
*0.3
7.68
25.6
13
SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)
Anan Dai
TEC
8,2
7,8
8
8,2
8,4
8,4
8,6
*0.7
17.36
ATH
8,4
7,8
8,2
8,4
8,2
8,4
8,4
*0.3
7.50
24.86
Main Tree Pool 15
#
1
RAKOVSKII ALEKSEI (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Unsu
TEC
7,4
7,2
7
7,6
7,4
7,6
7,6
*0.7
15.68
ATH
7,2
7
7
7,2
7,4
7,8
7,8
*0.3
6.54
22.22
2
TODOROVIC UROS (BELGRADE KARATE ASSOCIATION,SRB)
Kanku Sho
TEC
7,6
8
6,8
7,6
7,6
7,6
7,6
*0.7
15.96
ATH
7,6
7,8
6,8
6,8
7,4
7,8
7,8
*0.3
6.84
22.8
3
MAANAOUI MAROUAN (ASSOCIATION DOUANE MAROCAINE,MAR)
Unsu
TEC
7,8
8,2
8,2
7,6
8,2
7,8
7,8
*0.7
16.66
ATH
8
8,4
8,2
7,8
8,2
8
8
*0.3
7.26
23.92
4
NGOAN FRANCK (FRANCE,FRA)
Unsu
TEC
7,8
8,4
8,4
8,2
8,4
8,2
8
*0.7
17.36
ATH
7,8
8,2
8,2
8,4
8,4
8,2
8
*0.3
7.38
24.74
5
GUPTA ANIKET (INDIA,IND)
Papuren
TEC
6,4
6,8
6,8
6,2
7
7,4
7,6
*0.7
14.42
ATH
6,4
6,6
6,8
5,8
6,8
7,6
7,4
*0.3
6.06
20.48
6
GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR)
Kanku Sho
TEC
8,4
8,6
8,4
8,2
8,4
8,2
8,2
*0.7
17.50
ATH
8,4
8,8
8,6
8
8,4
8,4
8,2
*0.3
7.56
25.06
7
PENEV PENYO (BULGARIA,BUL)
Suparinpei
TEC
7,8
8
8,2
7,6
7,6
7,8
7,6
*0.7
16.24
ATH
7,6
7,8
8
7,2
7,4
7,8
7,8
*0.3
6.96
23.2
8
SZOLÁR PAVOL (BUDOKAN ZVOLEN,SVK)
Chatanyara Kushanku
TEC
8
7,6
7,6
8
8
8
8
*0.7
16.80
ATH
8
8
7,8
8,2
8
8
8,2
*0.3
7.20
24.0
9
GHORBANALIPOUR MEHRAN (GOLESTAN KARATE,IRI)
Anan Dai
TEC
8,2
8
8,2
7,8
8,2
8,2
8,2
*0.7
17.22
ATH
8,4
8,4
8
7,4
8
8
8,2
*0.3
7.26
24.48
10
PETRONI GABRIELE (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
7,4
8
8,2
8,4
7,8
7,8
*0.7
16.52
ATH
7,6
8
7,8
8
8,4
8,2
8
*0.3
7.20
23.72
11
SCHOFLEST CHICO ALBERTO (KARATE CIUDAD DE ROMA,ESP)
Suparinpei
TEC
6,6
7
7,2
6,6
6,8
7,2
7,4
*0.7
14.70
ATH
6,6
6,6
6,8
6,2
6,6
7,4
7,6
*0.3
6.00
20.7
12
SKLONNYY VALENTYN (UKRAINE,UKR)
Gojushiho Sho
TEC
7,6
8
8
6,8
6,8
7,6
7,6
*0.7
15.96
ATH
7,6
8,2
8,2
7
7
8
7,6
*0.3
6.96
22.92
13
TORRES GUTIERREZ ARIEL (OGKKUSA,USA)
Anan
TEC
8,2
8,4
8,2
8,4
8,4
8
8
*0.7
17.36
ATH
8,4
8,4
8
8,2
8,4
8,2
8,2
*0.3
7.44
24.8
Main Tree Pool 16
#
1
SHAHRJERDI ABOLFAZL (IRAN KARATE FEDERATION,IRI)
Anan
TEC
8,4
7,8
8,2
7,2
8
7,6
8
*0.7
16.66
ATH
8,4
8
8
7,8
8
8,4
7,8
*0.3
7.20
23.86
2
NUVOLONI CHRISTIAN (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
7,6
7,6
7,6
7,4
7,8
8,2
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,4
7,4
7,4
7,6
8,2
8,4
*0.3
6.84
22.94
3
OCASAR PEREZ DANIEL (CLUB FRANCISCO MAYORAL,ESP)
Anan Dai
TEC
8,2
7,8
8
8,2
8,2
8
7,8
*0.7
16.94
ATH
8,2
7,4
7,8
8,2
8
7,8
7,8
*0.3
7.08
24.02
4
VIRTANEN SAKU (FINLAND,FIN)
Gankaku
TEC
6,6
7,4
7,8
7,6
6,4
7
7
*0.7
14.98
ATH
6,8
7,8
7,4
7,4
6,8
7
7,4
*0.3
6.54
21.52
5
TAS YANIS (NAJAH CLUB BOUIRA,ALG)
Papuren
TEC
7,4
8
7,6
8,2
6,2
7,4
6
*0.7
15.68
ATH
7,6
7,8
7,4
8
6,6
7,6
6,2
*0.3
6.78
22.46
6
HARTL BOR (SLOVENIA,SLO)
Gojushiho Dai
TEC
8
8
8,2
7,6
7,6
7,2
6,6
*0.7
16.24
ATH
7,8
7,8
8,4
7,8
7,8
7,2
6,6
*0.3
7.02
23.26
7
SEKINE TOMU (KOKUSHIKAN UNIVERSITY,JPN)
Kosoukun Dai
TEC
8,4
8,2
8,6
8,4
8,4
8,4
8
*0.7
17.64
ATH
8,4
8
8,4
8,4
8,2
8,4
8,2
*0.3
7.50
25.14
8
DURRER ANDRIN (KEN SHI KAI KARATESCHULE SCHWAMENDINGEN ZÜRICH,SUI)
Suparinpei
TEC
7,4
7,8
7,4
7,8
6,8
7,2
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,2
7,6
7
7,6
6,6
7,2
7,6
*0.3
6.60
22.14
9
NEDELKOVSKI ALEKSANDAR (KARATE CLUB METALURG,MKD)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
7,6
7,6
7,4
7,6
7,8
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,6
7,6
7,4
7,6
7,8
7,6
8
*0.3
6.84
22.94
10
CHEN CHAO CHING (ALEXKARATE,TPE)
Anan
TEC
8,4
7,8
8,2
7,4
7,8
8,6
8,4
*0.7
17.08
ATH
8,4
7,6
8,4
7,6
8
8,4
8,4
*0.3
7.44
24.52
11
BECKERS MITCHELL (SPORTSCHOOL RAYMOND SNEL,NED)
Chibana No Kushanku
TEC
7,6
8
7,6
7,2
7,4
7,4
6,8
*0.7
15.68
ATH
7,6
7,8
7,2
7,4
7
7,2
6,6
*0.3
6.54
22.22
12
BALJANLI TURAL (AZERBAIJAN,AZE)
Unsu
TEC
8,2
7,8
8,6
8
8,4
8
7,6
*0.7
16.94
ATH
8
7,8
8,2
8,2
8,2
8
7,6
*0.3
7.26
24.2
13
TERSKIY ROMAN (MOSCOW KARATE FEDERATION,RUS)
Sansai
TEC
7,2
7,8
7,4
7,8
7,2
8
6,6
*0.7
15.68
ATH
7,4
8
7
7,6
7
7,4
6,4
*0.3
6.54
22.22
Privacy statement
|
GTC
|
Imprint
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-04-25 14:02:55 CEST +02:00)