Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Male Kata  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 04:04:30 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)       
       
2 Bühler Fabio (Landeskader Baden-Württemberg,GER)       
      
3       
  DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)      
4       
      
5       
  MARQUES PATRICK (LUXEMBOURG,LUX)      
6       
      
7       
  YUDA AHMAD ZIGI ZARESTA (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)      
8       
      
9 YUEN SHAUN (AUSTRALIA,AUS)       
       
10 Winter Daniel (Landeskader Baden-Württemberg,GER)       
      
11       
  PINTADO ASTORKIZA EKAITZ (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)      
12       
      
13       
  Sacristani Franco (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)      
14       
      
15       
  BUCHINGER LUKAS (AUSTRIA,AUT)      
16       
      
17 Tamborlani Matteo (Czech National Karate Team - CZE,CZE)       
       
18 Stolz Victor (1. Karate Dojo Huchem-Stammeln e.V. ,GER)       
      
19       
  AlAbbar Khalifa (Al-Sharjah Sports Club,UAE)      
20       
      
21       
  Seliazniou Anton (Arsenal-Dynamo,BLR)      
22       
      
23       
  Wieser Julian (lv nrw,GER)      
24       
      
25 CHOW CHAM HO (HONG KONG CHINA,HKG)       
       
26 PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)       
      
27       
  Arutunyan Maxim (Dojo Lemgo-Lippe,GER)      
28       
      
29       
  Agsten Kristian (Karate Dojo Lich,GER)      
30       
      
31       
  GUNGEL SELAHATTIN (TURKEY,TUR)      
32       
Main Tree Pool 2
      
1 BELOUSOV DENIS (RUSSIAN FEDERATION,RUS)       
       
2 BUSATO MATTIA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)       
      
3       
  MU SHIKE (CHINA,CHN)      
4       
      
5       
  Panetta Filippo (SC Alstertal-Langenhorn e.V. Hamburg,GER)      
6       
      
7       
  Salazar Francisco Jose (SPAIN,ESP)      
8       
      
9 ZEMOURI AHMED (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)       
       
10 Taylor Reece (Chadwell Heath Karate Acadmy,ENG)       
      
11       
  NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)      
12       
      
13       
  ERMENC IVAN (CROATIA,CRO)      
14       
      
15       
  Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)      
16       
      
17 PRICINS IVARS (LATVIA,LAT)       
       
18 Glaser Jonas (Karate Dojo Lich,GER)       
      
19       
  Sperati Andrea (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)      
20       
      
21       
  FORSTER VINCENT (AUSTRIA,AUT)      
22       
      
23       
  Branda Šimon (Czech National Karate Team - CZE,CZE)      
24       
      
25 Spannaus Joshua (Karate Dojo Lich,GER)       
       
26 RAMIREZ RIOS WALDO (SHOTOKAN KARATE DO LA SABIDURIA DEL GUERRERO,MEX)       
      
27       
  KINJO ARATA (JAPAN,JPN)      
28       
      
29       
  HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)      
30       
      
31       
  BECKERS MITCHELL (NEDERLANDS,NED)      
32       
Main Tree Pool 3
      
1 ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)      
       
2 PAGANO ANGELO (Karate-Do Wels,AUT)       
      
3       
  TRUONG KHAI (SWEDEN,SWE)      
4       
      
5       
  Roesch Maurice (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
6       
      
7       
  LEE KENNETH (CANADA,CAN)      
8       
      
9 CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)       
       
10 Panagia Giuseppe (CSKS Catania,ITA)       
      
11       
  ALBADRI RAKAN (SAUDI ARABIA,KSA)      
12       
      
13       
  Drescher Yannick (Karate Zanshin Germany,GER)      
14       
      
15       
  MACZKA BARTOSZ (POLAND,POL)      
16       
      
17 Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)       
       
18 Grimm Lukas (Bayerischer Karatebund,GER)       
      
19       
  SERRA CRISTIAN (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)      
20       
      
21       
  Pohanka Marek (SK NAKAMA SHOTOKAN,CZE)      
22       
      
23       
  RZAEV MEHMAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)      
24       
      
25 YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)       
       
26 Randrianindrina Tiavina (INTERNATIONAL GOJU-RYU ASSOCIATION,FRA)       
      
27       
  SOLOMUN NIKOLA (CROATIA,CRO)      
28       
      
29       
  NGUYEN THANH TUNG (HUNGARY,HUN)      
30       
      
31       
  Taylor Jordan (Shinken Dojo,ENG)      
32       
Main Tree Pool 4
      
1 HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)       
       
2 Mack Christopher (Landeskader Baden-Württemberg,GER)       
      
3       
  MANZANA DIAZ ALEJANDRO (KUMO SPORT,ESP)      
4       
      
5       
  Caeiros Jorge (Clube Karaté da Bobadela,POR)      
6       
      
7       
  Szafranek Jordan (Shitokai Scotland,SCO)      
8       
      
9 WANG YI-TA (UT Karate Team,TPE)       
       
10 Digiovanni Amedeo (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)       
      
11       
  SUVAJCEVIC STEFAN (Belgrade karate association,SRB)      
12       
      
13       
  TURUNEN NIKLAS (FINLAND,FIN)      
14       
      
15       
  CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC)      
16       
      
17 Hartl Bor (KARATE KLUB KOZJANSKO IN OBSOTELJE,SLO)       
       
18 Lux Roman (lv nrw,GER)       
      
19       
  Lena Devid (A.S.D.Shotokan karate do Sabbioneta,ITA)      
20       
      
21       
  KARAVAN MAKSYM (KARATE CLUB TORA,UKR)      
22       
      
23       
  Chin Leung Kam Adam (TRINIDAD & TOBAGO,TRI)      
24       
      
25 SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)       
       
26 SMOLIGA JULIAN ENRIK (SLOVAKIA,SVK)       
      
27       
  BAUM PAUL (GERMANY,GER)      
28       
      
29       
  TELLOCKE MORRIS (GERMANY,GER)      
30       
      
31       
  Schaudig Matthias (Budokan Kaiserslautern e.V.,GER)      
32       
Main Tree Pool 5
      
1 STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)       
       
2 Burgtorf Nicolas (Karateverband Sachsen-Anhalt e.V.,GER)       
      
3       
  Janda Lukáš (Czech National Karate Team - CZE,CZE)      
4       
      
5       
  BUCHINGER CHRISTOPH (AUSTRIA,AUT)      
6       
      
7       
  PARK HEEJUN (KOREA,KOR)      
8       
      
9 Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)       
       
10 BONDAREV NICOLAI (Moldova,MDA)       
      
11       
  Miltenburger Sebastian (Karate Dojo Mainz Bretzenheim e.V.,GER)      
12       
      
13       
  ILGEZDI GOKAY (TURKEY,TUR)      
14       
      
15       
  SKOVORODNIKOV EMIL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)      
16       
      
17 SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)       
       
18 PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)       
      
19       
  PETRONI GABRIELE (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)      
20       
      
21       
  KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)      
22       
      
23       
  LEUNG SHING HO (HONG KONG CHINA,HKG)      
24       
      
25 SAWAL JOHN (CANADA,CAN)       
       
26 Hoshi Isaac (Karate New Zealand,NZL)       
      
27       
  MARTENS MATTHEW (NEDERLANDS,NED)      
28       
      
29       
  Wilkes Dominic (Trinidad Karate Association,TRI)      
30       
      
31       
  Ujihara Yuki (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
32       
Main Tree Pool 6
      
1 ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)      
       
2 Pham David (Wado Karate Katrineholm,SWE)       
      
3       
  Sindeles Szabolcs (Vasas SC,HUN)      
4       
      
5       
  KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)      
6       
      
7       
  BARRECA MIRKO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)      
8       
      
9 Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)       
       
10 VALET PATRICK (AUSTRIA,AUT)       
      
11       
  Nathem Philipp (Polizei-Sportverein Trier e.V.,GER)      
12       
      
13       
  GIULIANI ALESSIO (a.s.d Karate Roma,ITA)      
14       
      
15       
  GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)      
16       
      
17 Caterino Cipriano (ASD Karate club Frattaminore,ITA)       
       
18 Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)       
      
19       
  MROZECK MICKY (FRANCE,FRA)      
20       
      
21       
  PINTER MORENO EMANUELLE (CROATIA,CRO)      
22       
      
23       
  Tomiczek Mateusz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)      
24       
      
25       
  JUETTNER PHILIP (GERMANY,GER)      
26       
      
27       
  Al-Raisi Ali (Ali Al-Raisi Karate Club,OMA)      
28       
      
29       
  IODICE ALESSANDRO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)      
30       
      
31       
  MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)      
32       
Main Tree Pool 7
      
1 HEINE MORITZ (GERMANY,GER)       
       
2 UCHIAGE TOSHIHIDE (CANADA,CAN)       
      
3       
  ALEXANDER ZACHARY (TRINIDAD & TOBAGO,TRI)      
4       
      
5       
  DE PASCALIS MIRKO (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
6       
      
7       
  Sonnema Rick (Karate-do Academie Itosu,NED)      
8       
      
9 Carbonell Jose Manuel (SPAIN,ESP)       
       
10 ARANGO SOTO NYKOLAI JOSEF (DOMINICAN REP.,DOM)       
      
11       
  gallo gianluca (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)      
12       
      
13       
  ALQATTAN MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)     
14       
      
15       
  YU HO CHEUNG (HONG KONG CHINA,HKG)      
16       
      
17 Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)       
       
18 DEGER ALPER (AUSTRIA,AUT)       
      
19       
  ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)      
20       
      
21       
  GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR)      
22       
      
23       
  KSENOFONTOV MAKSIM (RUSSIAN FEDERATION,RUS)      
24       
      
25 STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)       
       
26 MONTARELLO ENZO (FRANCE,FRA)       
      
27       
  Forgács Tamás (Vasas SC,HUN)      
28       
      
29       
  Dobrzyński Mikołaj (ATEMI Bielsko-Biała,POL)      
30       
      
31       
  Easton Luke (LE Karate Academy,ENG)      
32       
Main Tree Pool 8
      
1 Federov Artur (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)       
       
2 UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)       
      
3       
  SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)      
4       
      
5       
  Quintero DAMIAN. (SPAIN,ESP)      
6       
      
7       
  Debrecenyi Jakub (Hakuba karate Ostrava,CZE)      
8       
      
9 LAU CHI MING (HONG KONG CHINA,HKG)       
       
10 PAGOT ALEXANDER (SWEDEN,SWE)       
      
11       
  FABIAN PETER (SLOVAKIA,SVK)      
12       
      
13       
  ENKAMP JESSE (FINLAND,FIN)      
14       
      
15       
  KUOK KIN HANG (MACAU,MAC)      
16       
      
17 CHIEN YU-TING (UT Karate Team,TPE)       
       
18 ALASMARI MESFER (SAUDI ARABIA,KSA)       
      
19       
  KULYK VITALII (Ukrainian Karate Federation,UKR)      
20       
      
21       
  CEROVIC LUKA (Belgrade karate association,SRB)      
22       
      
23       
  Scott Christopher (Shitokai Scotland,SCO)      
24       
      
25       
  FEDERICO FRANCESCO (Karate-Do Wels,AUT)      
26       
      
27       
  Basílio Vieira André Filipe (Núcleo Português de Karaté,POR)      
28       
      
29       
  Sen Bhaskar (Champions International Karate Association,BEL)      
30       
      
31       
  Hartl Jan (KARATE KLUB KOZJANSKO IN OBSOTELJE,SLO)      
32       
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 04:04:30 CEST +02:00)