Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Female Kumite -61 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:15:05 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)       
       
2 Topić Medina (UNIVERZITETSKI KARATE KLUB BOSNA,BIH)       
      
3       
  SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)      
4       
      
5 YIN XIAOYAN (CHINA,CHN)       
       
6 LIASKOU IOANNA (GREECE,GRE)       
      
7       
  BROGNERI SARA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)      
8       
      
9 ALINA-MIHAELA GUTA (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)       
       
10 DIAZ MEDINA KARINA (DOMINICAN REP.,DOM)       
      
11       
  MAKSIMOVIC JELENA (MONTENEGRO,MNE)      
12       
      
13       
  Charles Chennise (Trinidad Karate Association,TRI)      
14       
      
15       
  Sivert Laura (Sauvegarde Besançon,FRA)      
16       
      
17 IWATO MISA (JAPAN,JPN)       
       
18 ZARETSKA IRYNA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)       
      
19       
  ARONEN EMMA (FINLAND,FIN)      
20       
      
21       
  Daraselia Nana (Asia Sports Waldkraiburg,GER)      
22       
      
23       
  ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)      
24       
      
25 Hemroulle Manon (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)       
       
26 Budklad Yanisa (KRABI KARATEDO CLUB,THA)       
      
27       
  Fonseca Elisa (Fonseca Martial Arts,USA)      
28       
      
29       
  Zumwald Oriane (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
30       
      
31       
  DIKER NESE KIYMET (TURKEY,TUR)      
32       
Main Tree Pool 2
      
1 MIGGOU ANNA (GERMANY,GER)       
       
2 MORIGUCHI AYAMI (JAPAN,JPN)       
      
3       
  PASQUA LAURA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)      
4       
      
5 SEROGINA ANITA (Ukrainian Karate Federation,UKR)       
       
6 PHILIPPE GWENDOLINE (FRANCE,FRA)       
      
7       
  KUKLOVA HANA (SLOVAKIA,SVK)      
8       
      
9 CATLAK LUCIJA (CROATIA,CRO)       
       
10 GATAULLINA NAILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)       
      
11       
  JANG SO YOUNG (KOREA,KOR)      
12       
      
13       
  Hayes Siobhan (Kaizen Central,ENG)      
14       
      
15       
  VASOVIC ANDRIJANA (SERBIA,SRB)      
16       
      
17 JUMAA HAYA (CANADA,CAN)       
       
18 JUHASZ BERNADETT (HUNGARY,HUN)       
      
19       
  ELWART SARA (POLAND,POL)      
20       
      
21       
  FLORES PAULA IVONNE (MEXICO,MEX)      
22       
      
23       
  DZYACHKOVA ANASTASIYA (BELARUS,BLR)      
24       
      
25 Veithová Lucie (Czech National Karate Team - CZE,CZE)       
       
26 HAAG ALEXANDRA (SWEDEN,SWE)       
      
27       
  Kostovska Veronika (KK Keiks,MKD)      
28       
      
29       
  CHOI WAN YU (HONG KONG CHINA,HKG)      
30       
      
31       
  RISTIC TJASA (SLOVENIA,SLO)      
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Stefanovska Natasha (Makpetrol,MKD)       
       
2 WAURICK ANNA-MARIE (GERMANY,GER)       
      
3       
  Benaouag Nissrine (Sauvegarde Besançon,FRA)      
4       
      
5 Pitta Daria (Team Karate Puleo Firenze,ITA)       
       
6 ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)       
      
7       
  IMMERVOLL VICTORIA (AUSTRIA,AUT)      
8       
      
9 VIDELA TORO CAROLINA (CHILE,CHI)       
       
10 KORNFELD NOEMIE (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)       
      
11       
  El Masaoudi Yousra (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)      
12       
      
13       
  KANDEMIR ZEHRA (TURKEY,TUR)      
14       
      
15       
  THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)      
16       
      
17 KU TSUI-PING (CTKF Club,TPE)       
       
18 Alstadsæther Bettina (Stavanger Karate Klubb,NOR)       
      
19       
  Ferrer Garcia Cristina (SPAIN,ESP)      
20       
      
21       
  seck magatte (Sauvegarde Besançon,FRA)      
22       
      
23       
  FURUNO HIKARU (JAPAN,JPN)      
24       
      
25 HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)       
       
26 Firdaous Hebbal (lv nrw,GER)       
      
27       
  PERRIN KRISTINA (AUSTRALIA,AUS)      
28       
      
29       
  LALLO VIOLA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)      
30       
      
31       
  Zaqoomi Marjam (National Team Denmark,DEN)      
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Kerner Linda (Landeskader Baden-Württemberg,GER)       
       
2 SOMEYA MAYUMI (JAPAN,JPN)       
      
3       
  VOLOKHOFF Agathe (DOJO LANTONNAIS,FRA)      
4       
      
5 COBAN MERVE (TURKEY,TUR)       
       
6 Ferrer Rebeca (Club Shitokai Vistabella,ESP)       
      
7       
  DE VOS NELE (BELGIUM,BEL)      
8       
      
9 BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)       
       
10 Radjenovic Nina (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)       
      
11       
  Hill Ashley (World Champion Tokey Hill Karate ,USA)      
12       
      
13       
  Forcella Nicole (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)      
14       
      
15       
  Williams Natalie Karina Joyce (Renshinkai,ENG)      
16       
      
17 Navichenka Evgenia (Minsk Karate Federation,BLR)       
       
18 ISKENDEROVA LEILA (Ukrainian Karate Federation,UKR)       
      
19       
  Mikulska Weronika (Budokan Wroclaw,POL)      
20       
      
21       
  FURUMOTO-DESHAIES HANA (CANADA,CAN)      
22       
      
23       
  Caballero Santiago Xhunashi Guadalupe (JR OLYMPIC MEXICO,MEX)      
24       
      
25 MARIC TINA (CROATIA,CRO)       
       
26 CHEMOVA KRISTINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)       
      
27       
  NILSSON ANNA-JOHANNA (Karateklubb Elit,SWE)      
28       
      
29       
  SUCHANKOVA INGRIDA (SLOVAKIA,SVK)      
30       
      
31       
  PREKOVIC JOVANA (SERBIA,SRB)      
32       
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:15:05 CEST +02:00)