Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Male Kumite -75 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 04:04:13 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Řeřicha Marek (Czech National Karate Team - CZE,CZE)       
       
2 RETTENBACHER LUCA (AUSTRIA,AUT)       
      
3       
  ENGMAN WILLIAM (SWEDEN,SWE)      
4       
      
5       
  SADIKOVS RUSLANS (LATVIA,LAT)      
6       
      
7       
  ABDELAZIZ ABDALLA MAMDUH (EGYPT,EGY)      
8       
      
9       
  RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)      
10       
      
11       
  Sarnataro Emanuele (Champion Center Napoli,ITA)      
12       
      
13       
  Gilmour Johnathan (Shitokai Scotland,SCO)      
14       
      
15       
  Giegler Ricardo (SC Banzai Berlin,GER)      
16       
      
17 ELTEMUR ERMAN (TURKEY,TUR)       
       
18 COSTA TIAGO (LUXEMBOURG,LUX)       
      
19       
  HORUNA STANISLAV (Ukrainian Karate Federation,UKR)      
20       
      
21       
  Demir Ümüt (TSV Reinbek e.V.,GER)      
22       
      
23       
  Okimela Emmanuel (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)      
24       
      
25       
  Jolitz Robin (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)      
26       
      
27       
  Barbier içvara (neuchâtel karate-do,SUI)      
28       
      
29       
  Yeldashov Nurniyaz (Kazakhstan team,KAZ)      
30       
      
31       
  SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)      
32       
Main Tree Pool 2
      
1 HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)       
       
2 HOLLOWOOD DEAN (AUSTRALIA,AUS)       
      
3       
  Dimitrov Andrian (Karate Club Nikon,BUL)      
4       
      
5       
  Hansen Ole Christian (Sportskarate Denmark,DEN)      
6       
      
7       
  Zaborski Petar (Makpetrol,MKD)      
8       
      
9       
  BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER)      
10       
      
11       
  CAFFARO Julien (SPN VERNON,FRA)      
12       
      
13       
  PULEO Gabriele (Team Karate Puleo Firenze,ITA)      
14       
      
15       
  Vogt Filip (Pleszewski Klub Karate,POL)      
16       
      
17       
  Bagdasaryan Khachik (Karate Dojo Lübeck e.V,GER)      
18       
      
19       
  Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)      
20       
      
21       
  Weibel Roman (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
22       
      
23       
  ALKHALIFAH MAJED (SAUDI ARABIA,KSA)      
24       
      
25       
  Jovanovic Nikola (Karate Club Dinamo Pancevo,SRB)      
26       
      
27       
  Pushkin Igor (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)      
28       
      
29       
  Jay Ryan (Links Karate,ENG)      
30       
      
31       
  BOILY-MARTINEAU PATRICE (CANADA,CAN)      
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Custine Julien (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)       
       
2 BASHA BEKIM (ALBANIA,ALB)       
      
3       
  Ortenzi Andrea (s.s.d Guazzaroni,ITA)      
4       
      
5       
  Etemi Laurent (Landeskader Baden-Württemberg,GER)      
6       
      
7       
  OUKHRID Ali (Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA)      
8       
      
9       
  RODION ONCHULENKO (BVSC-ZUGLÓ,HUN)      
10       
      
11       
  YAGCI SERKAN (TURKEY,TUR)      
12       
      
13       
  Friis Jonas (National Team Denmark,DEN)      
14       
      
15       
  NISHIMURA KEN (JAPAN,JPN)      
16       
      
17 Etemi Jeronim (Landeskader Baden-Württemberg,GER)       
       
18 Hirschkorn-Marsh Zachary (Southeast Karate,USA)       
      
19       
  Osmani Doan (Karate team Fati Tetovo,MKD)      
20       
      
21       
  Rzabolov Issa (Kazakhstan team,KAZ)      
22       
      
23       
  Gelsomino Fabrizio (neuchâtel karate-do,SUI)      
24       
      
25       
  YAHIRO TSUNEARI (AUSTRALIA,AUS)      
26       
      
27       
  MATARAS ALEH (BELARUS,BLR)      
28       
      
29       
  RAMIREZ RIOS WALDO (SHOTOKAN KARATE DO LA SABIDURIA DEL GUERRERO,MEX)      
30       
      
31       
  LIESKOVSKY MATUS (SLOVAKIA,SVK)      
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Gülsen Soner-Can (Budo Sportschule Goslar e.V.,GER)       
       
2 HSU WEI-CHUN (CTKF Club,TPE)       
      
3       
  CHARPENTIER GERMAN (CHILE,CHI)      
4       
      
5       
  TUOMINEN AARO (FINLAND,FIN)      
6       
      
7       
  Sahin Murat (SSKF Karate Team,SUI)      
8       
      
9       
  GARIBOVIC ENES (CROATIA,CRO)      
10       
      
11       
  DOVAS ARISTOGENIS (GREECE,GRE)      
12       
      
13       
  Scott Thomas (Wado International Karate-do Federation USA,USA)      
14       
      
15       
  Ibañez Rodrigo (Spanish National team,ESP)      
16       
      
17       
  SHABANI ELHAMI (Kosovo Karate Federation,KOS)      
18       
      
19       
  Brkić Marin (SKK Neretva,BIH)      
20       
      
21       
  Ichiki Julio (Federacion Argentina de Karate,ARG)      
22       
      
23       
  Endricat Robin (SSV Nübbel,GER)      
24       
      
25       
  PUN CHAN HOU (MACAU,MAC)      
26       
      
27       
  WINTERS ROBIN (GERMANY,GER)      
28       
      
29       
  Bouderbane Alexandre (Athletic karate club pignans,FRA)      
30       
      
31       
  BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)      
32       
Main Tree Pool 5
      
1 lebrun lou (karate club saint-quentinois,FRA)       
       
2 PIETROMARCHI LORENZO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)       
      
3       
  Artamonov Pavel (ESTONIA National Team,EST)      
4       
      
5       
  Carlier Matthieu (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)      
6       
      
7       
  BITSCH NOAH (GERMANY,GER)      
8       
      
9       
  OZ MURAT (TURKEY,TUR)      
10       
      
11       
  Schwinzer David (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)      
12       
      
13       
  Cristina Luca (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
14       
      
15       
  ALNASHRI FARAJ (SAUDI ARABIA,KSA)      
16       
      
17 Brkić Veselko (SKK Neretva,BIH)       
       
18 SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)       
      
19       
  RIVEST NICHOLAS PATRICK (CANADA,CAN)      
20       
      
21       
  PETERSEN TIMOTHY (NEDERLANDS,NED)      
22       
      
23       
  Mawardi Ahmad (1. Shotokan Kara Club Fankenthal,GER)      
24       
      
25       
  SALAPURA DJORDJE (Belgrade karate association,SRB)      
26       
      
27       
  NENOV BORISLAV (BUDOSTYLE,BUL)      
28       
      
29       
  Brown Alton (AltonBrownKarateClub,ENG)      
30       
      
31       
  Rosiński Kamil (Budokan Wroclaw,POL)      
32       
Main Tree Pool 6
      
1 ASIABARI ALI ASGHAR (IRAN KARATE TEAM,IRI)       
       
2 Meister Karl (Bayerischer Karatebund,GER)       
      
3       
  Wilkes Dominic (Trinidad Karate Association,TRI)      
4       
      
5       
  Brunner Philippe (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
6       
      
7       
  GUSTAVO DIONICIO (DOMINICAN REP.,DOM)      
8       
      
9       
  ISMAIL AZIZ (Karate club Metalurg,MKD)      
10       
      
11       
  GEORGAS JOHN (AUSTRALIA,AUS)      
12       
      
13       
  KARAS OLEKSANDR (BVSC-ZUGLÓ,HUN)      
14       
      
15       
  MORI YUTA (JAPAN,JPN)      
16       
      
17       
  Árnason Ólafur (Sportskarate Denmark,DEN)      
18       
      
19       
  Ainazarov Yermek (Kazakhstan team,KAZ)      
20       
      
21       
  Kabashi Kevin (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
22       
      
23       
  LEE KA WAI (HONG KONG CHINA,HKG)      
24       
      
25       
  OTABOLAEV DASTONBEK (UZBEKISTAN,UZB)      
26       
      
27       
  JENDOUBI RABII (ASD KARATE GENOCCHIO,ITA)      
28       
      
29       
  ROURET Marc-Alexis (DOJO LANTONNAIS,FRA)      
30       
      
31       
  PLOMPEN SAM (BELGIUM,BEL)      
32       
Main Tree Pool 7
      
1 PETKOV STEFAN (BULGARIA,BUL)       
       
2 Vernieri Gabriele (ASD BUDOKAN PORTUALI LIVORNO,ITA)       
      
3       
  Delhez Jeremy (Sparring KC,BEL)      
4       
      
5       
  PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)      
6       
      
7       
  SZEGEDI DOME (HUNGARY,HUN)      
8       
      
9       
  NKELANI DANY (GERMANY,GER)      
10       
      
11       
  Idris Alibek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)      
12       
      
13       
  Smailagic Enes (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)      
14       
      
15       
  WATANABE DAISUKE (JAPAN,JPN)      
16       
      
17       
  MAHER JORDAN (AUSTRALIA,AUS)      
18       
      
19       
  Ferghepoush Mortezaa (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)      
20       
      
21       
  BOGUSZEWSKI MACIEJ JAN (POLAND,POL)      
22       
      
23       
  ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)      
24       
      
25       
  MARIC LJUBISA (Belgrade karate association,SRB)      
26       
      
27       
  Le Frapper Pierre (CACV karaté,FRA)      
28       
      
29       
  KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)      
30       
      
31       
  VASILOV VITALY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)      
32       
Main Tree Pool 8
      
1 SEN FATIH (TURKEY,TUR)       
       
2 Jusuf Suljić (Champion,BIH)       
      
3       
  WRIGHT WILLIAM (CANADA,CAN)      
4       
      
5       
  LUSSE BRYAN (NEDERLANDS,NED)      
6       
      
7       
  RODRIGUEZ MATIAS (CHILE,CHI)      
8       
      
9       
  Olazarri Sebastian (Federacion Argentina de Karate,ARG)      
10       
      
11       
  Tawfik Salim (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)      
12       
      
13       
  ORBEA VALLEJO LANDER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)      
14       
      
15       
  MARTINAC IVAN (CROATIA,CRO)      
16       
      
17       
  Colunga Cesar (Wado International Karate-do Federation USA,USA)      
18       
      
19       
  CALVILLO GONZALEZ LUIS ALONSO (MEXICO,MEX)      
20       
      
21       
  MOUTAFTSIS ILIAS (A.C.SHOTOKAN KARATE LAKKOMA,GRE)      
22       
      
23       
  KIRYIEVICH PAVEL (BELARUS,BLR)      
24       
      
25       
  DZACOVSKY LUBOS (SLOVAKIA,SVK)      
26       
      
27       
  SUUR-INKEROINEN TUOMAS (FINLAND,FIN)      
28       
      
29       
  PAKASHTICA BLODIN (Kosovo Karate Federation,KOS)      
30       
      
31       
  YEH CHIH-LIANG (CTKF Club,TPE)      
32       
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 04:04:13 CEST +02:00)