Karate1 Youth League - Umag 2018 - Cadet Kumite Female 54+ kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:56:33 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Guarino Luisa (Centro karate Shotokan polisportiva Certaldo,ITA)   7      
  Guarino Luisa (Centro karate Shotokan polisportiva Certaldo,ITA)   0     
2 FAHEY JADE (CANADA,CAN)   3      
   Jovanovic Milena (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   4    
3       
  Jovanovic Milena (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   7     
4       
    Jovanovic Milena (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   2   
5 Ewing Neve (Chris Ewing Karate,SCO)   7      
  Ewing Neve (Chris Ewing Karate,SCO)   3     
6 PONZI ELISA (KARATE CLUB BORBIAGO ASD,ITA)   1      
   Ewing Neve (Chris Ewing Karate,SCO)   4    
7       
  NICOLAI SOFIA (ASD. SHORIN CLUB,ITA)   3     
8       
     Jovanovic Milena (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   3  
9 Paesch Sharenaty (Sport-en Fitness Bushido,NED)   2      
  Paesch Sharenaty (Sport-en Fitness Bushido,NED)   0     
10 HODAK LUCIJA (CROATIA,CRO)   1      
   D’Attilo Simona (ASD CUS TORINO,ITA)   0    
11       
  D’Attilo Simona (ASD CUS TORINO,ITA)   0     
12       
    Loda Federica (FORZA E COSTANZA,ITA)   0   
13 KISELOVA JELIZAVETA (LATVIA,LAT)   0      
  MARINI Flaminia (ACSD BODY KING,ITA)   1     
14 MARINI Flaminia (ACSD BODY KING,ITA)   1      
   Loda Federica (FORZA E COSTANZA,ITA)   1    
15       
  Loda Federica (FORZA E COSTANZA,ITA)   3     
16       
      Jovanovic Milena (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)  
17 Siemon Laura (Bushido Waltershausen3,GER)   0      
  DEVIGILI HANNA (AUSTRIA,AUT)   2     
18 DEVIGILI HANNA (AUSTRIA,AUT)   9      
   DEVIGILI HANNA (AUSTRIA,AUT)   3    
19       
  Campli Rebecca (STARS FIGHTING TORINO KARATE,ITA)   0     
20       
    DEVIGILI HANNA (AUSTRIA,AUT)   5   
21 Graziosi Aurora (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   3      
  Graziosi Aurora (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   2     
22 MURPHY RACHEL (IRELAND,IRL)   0      
   Graziosi Aurora (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   2    
23       
  FILIPOVIC ANA (CROATIA,CRO)   1     
24       
     DEVIGILI HANNA (AUSTRIA,AUT)   2  
25 Labenskaite Simona (LTU Sports club Rytu Kovotojas,LTU)   2      
  Labenskaite Simona (LTU Sports club Rytu Kovotojas,LTU)   0     
26 IPPOLITO Asia (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   0      
   Pacino valentina (asc dilettantistica Atlantide,ITA)   9    
27       
  Pacino valentina (asc dilettantistica Atlantide,ITA)   3     
28       
    Pacino valentina (asc dilettantistica Atlantide,ITA)   3   
29       
  GUNA ANDREEA BIANCA (ROMANIA,ROU)   1     
30       
   Fiorentini Arianna (DOMAR SPORTING CLUB,ITA)   1    
31       
  Fiorentini Arianna (DOMAR SPORTING CLUB,ITA)   1     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 ZIVKOVIC TAMARA (SERBIA,SRB)   8      
  ZIVKOVIC TAMARA (SERBIA,SRB)   3     
2 Mekič Kiara (Shotokan karate klub Grosuplje,SLO)   0      
   ZIVKOVIC TAMARA (SERBIA,SRB)   4    
3       
  CASSIDY LOLA (DOKAN ENGLAND,ENG)   1     
4       
    Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)   1   
5 Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)   9      
  Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)   5     
6 VALANTASI-KANELLOU STAMATIA (AS DIALLOS,GRE)   1      
   Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)   4    
7       
  salustri alice (mizar center,ITA)   1     
8       
     NUIC PETRA (CROATIA,CRO)   1  
9 Larsen Sofie Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   0      
  NUIC PETRA (CROATIA,CRO)   4     
10 NUIC PETRA (CROATIA,CRO)   4      
   NUIC PETRA (CROATIA,CRO)   2    
11       
  GUIDETTI ALESSIA (GLC-FIJLKAM GOLDEN LEAGUE COMPETITORS OF ITALY,ITA)   0     
12       
    NUIC PETRA (CROATIA,CRO)   7   
13       
  Henning Hannah (Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER)   6     
14       
   Henning Hannah (Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER)   0    
15       
  CHOW HEI WOOD (HONG KONG CHINA,HKG)   2     
16       
      NUIC PETRA (CROATIA,CRO)  
17 Biberich Laura (Shobu Karate Vienna,AUT)   1      
  Biberich Laura (Shobu Karate Vienna,AUT)   0     
18 Rupsyte Rusne (LTU Sports club Rytu Kovotojas,LTU)   0      
   SADOVSKA KATERYNA (Vagr Katate Club,UKR)   1    
19       
  SADOVSKA KATERYNA (Vagr Katate Club,UKR)   2     
20       
    SADOVSKA KATERYNA (Vagr Katate Club,UKR)   1   
21 Pevalová Miroslava (Klub karate Žilina,SVK)   5      
  Pevalová Miroslava (Klub karate Žilina,SVK)   3     
22 OSMANI NJOMZA (Kosovo Karate Federation,KOS)   1      
   Pevalová Miroslava (Klub karate Žilina,SVK)   0    
23       
  GRGIC BARBARA (CROATIA,CRO)   0     
24       
     SADOVSKA KATERYNA (Vagr Katate Club,UKR)   0  
25 Szurowska Izabela (Rawicki Klub Karate Surem,POL)   5      
  Szurowska Izabela (Rawicki Klub Karate Surem,POL)   0     
26 Stubsjøen Hannah (Skedsmo Karateklubb,NOR)   0      
   Szurowska Izabela (Rawicki Klub Karate Surem,POL)   8    
27       
  PETKOVA SANYA (BULGARIA,BUL)   0     
28       
    Szurowska Izabela (Rawicki Klub Karate Surem,POL)   0   
29       
  Meshchanintseva Victoriia (Sakhalin region,RUS)   0     
30       
   Meshchanintseva Victoriia (Sakhalin region,RUS)   1    
31       
  Luca Joice (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 SARTI ELISA (GLC-FIJLKAM GOLDEN LEAGUE COMPETITORS OF ITALY,ITA)   0      
  Lopes Rafaela (Núcleo Karate Shotokan Lisboa,POR)   0     
2 Lopes Rafaela (Núcleo Karate Shotokan Lisboa,POR)   2      
   Brognon Eva (WAKAI TEAM,BEL)   13    
3       
  Brognon Eva (WAKAI TEAM,BEL)   3     
4       
    Brognon Eva (WAKAI TEAM,BEL)   1   
5 VAN DER MERWE MONIQUE (SOUTH AFRICA,RSA)   0      
  HSIEH YU-HAN (CTKF Club,TPE)   8     
6 HSIEH YU-HAN (CTKF Club,TPE)   8      
   HSIEH YU-HAN (CTKF Club,TPE)   3    
7       
  lo iacono elena (mizar center,ITA)   0     
8       
     Brognon Eva (WAKAI TEAM,BEL)   1  
9 Schuster Nina (Salzburger Karateverband,AUT)   0      
  LUECKE AMELIE (GERMANY,GER)   2     
10 LUECKE AMELIE (GERMANY,GER)   2      
   LUECKE AMELIE (GERMANY,GER)   1    
11       
  Scala Roberta (New Body Guard A.S.D.,ITA)   0     
12       
    LUECKE AMELIE (GERMANY,GER)   0   
13 HAUPERT LEONA (CROATIA,CRO)   1      
  CAPRITTI ANASTASIA (sport center messina,ITA)   7     
14 CAPRITTI ANASTASIA (sport center messina,ITA)   1      
   CAPRITTI ANASTASIA (sport center messina,ITA)   0    
15       
  Deuble Sara (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   2     
16       
      Brognon Eva (WAKAI TEAM,BEL)  
17 BIKIC TIANA (SLOVENIA,SLO)   3      
  BIKIC TIANA (SLOVENIA,SLO)   1     
18 TRIFKOVIC ALEKSANDRA (SERBIA,SRB)   1      
   Solimeno Sabrina (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   1    
19       
  Solimeno Sabrina (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   4     
20       
    Solimeno Sabrina (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   0   
21 Burnham Katie (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   2      
  Burnham Katie (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   2     
22 ORELLANA MIRANDA PAULA (CHILE,CHI)   1      
   BERNERI ELEONORA (KARATE POZZUOLO,ITA)   0    
23       
  BERNERI ELEONORA (KARATE POZZUOLO,ITA)   3     
24       
     KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)   0  
25 FERRARINI SOFIA (A.S.D. JUDO KARATE CLUB,ITA)   1      
  KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)   3     
26 KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)   7      
   KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)   8    
27       
  Labenskaite Eva (LTU Sports club Rytu Kovotojas,LTU)   0     
28       
    KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)   7   
29       
  FERRERO FRANCESCA (KARATE CLUB SAVONA,ITA)   6     
30       
   FERRERO FRANCESCA (KARATE CLUB SAVONA,ITA)   0    
31       
  Lydman Enni (Lahden Karate,FIN)   1     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Poljak Nina (Elson Sport & Karate,SUI)   0      
  SCEPANOVIC TARA (SERBIA,SRB)   0     
2 SCEPANOVIC TARA (SERBIA,SRB)   1      
   Bauren Linnea (Karateklubb Elit,SWE)   2    
3       
  Bauren Linnea (Karateklubb Elit,SWE)   3     
4       
    Bauren Linnea (Karateklubb Elit,SWE)   4   
5 SOGORIC PAULA (CROATIA,CRO)   8      
  SOGORIC PAULA (CROATIA,CRO)   1     
6 CARRERA NICOLE (KARATE POZZUOLO,ITA)   2      
   Winter Katharina (Salzburger Karateverband,AUT)   0    
7       
  Winter Katharina (Salzburger Karateverband,AUT)   1     
8       
     ZERJAV NUSA (SLOVENIA,SLO)   4  
9 Summa Annika (Saarländischer Karate-Verband e.V.,GER)   7      
  Summa Annika (Saarländischer Karate-Verband e.V.,GER)   3     
10 Sciukaite Kamile (Sport club Baltasis tigras,LTU)   0      
   Jones Carys (Kaisho Karate,ENG)   0    
11       
  Jones Carys (Kaisho Karate,ENG)   4     
12       
    ZERJAV NUSA (SLOVENIA,SLO)   5   
13       
  ZERJAV NUSA (SLOVENIA,SLO)   3     
14       
   ZERJAV NUSA (SLOVENIA,SLO)   2    
15       
  Zucker Fanny (CLUB OMNISPORT DE VILLERS-LES-NANCY KARATE,FRA)   3     
16       
      ZERJAV NUSA (SLOVENIA,SLO)  
17 VUKOVIC MARINA (AUSTRIA,AUT)   6      
  VUKOVIC MARINA (AUSTRIA,AUT)   3     
18 Walther Jasmin (Karate Verband Niedersachsen e.V.,GER)   1      
   VUKOVIC MARINA (AUSTRIA,AUT)   5    
19       
  Pavlovska Elena (ROYAL TEAM,UKR)   2     
20       
    JURICIC EMA (CROATIA,CRO)   3   
21 Efremova Ekatarina (Sakhalin region,RUS)   1      
  Efremova Ekatarina (Sakhalin region,RUS)   0     
22 Markic Leona (Champion CG,MNE)   0      
   JURICIC EMA (CROATIA,CRO)   5    
23       
  JURICIC EMA (CROATIA,CRO)   5     
24       
     JURICIC EMA (CROATIA,CRO)   3  
25 Godlewska Magdalena (Pleszewski Klub Karate,POL)   2      
  Pedersen Ingeborg (Sarpsborg karate klubb,NOR)   3     
26 Pedersen Ingeborg (Sarpsborg karate klubb,NOR)   5      
   Pedersen Ingeborg (Sarpsborg karate klubb,NOR)   2    
27       
  IBRAHIMI ELONA (Kosovo Karate Federation,KOS)   3     
28       
    Pedersen Ingeborg (Sarpsborg karate klubb,NOR)   0   
29       
  Venkova Viktoriya (Karate Club SHURIKEN,BUL)   0     
30       
   Krivdová Sara (KK Iglow Spišská Nová Ves,SVK)   0    
31       
  Krivdová Sara (KK Iglow Spišská Nová Ves,SVK)   6     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Jovanovic Milena (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   0   
     
      
     
      
     
      
     
     NUIC PETRA (CROATIA,CRO)   1  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    NUIC PETRA (CROATIA,CRO)   2   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      NUIC PETRA (CROATIA,CRO)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    Brognon Eva (WAKAI TEAM,BEL)   8   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     Brognon Eva (WAKAI TEAM,BEL)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    ZERJAV NUSA (SLOVENIA,SLO)   2   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Larsen Sofie Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   0      
    GUIDETTI ALESSIA (GLC-FIJLKAM GOLDEN LEAGUE COMPETITORS OF ITALY,ITA)   0     
   GUIDETTI ALESSIA (GLC-FIJLKAM GOLDEN LEAGUE COMPETITORS OF ITALY,ITA)   3   Henning Hannah (Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER)   1    
    Henning Hannah (Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER)   1   Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)   5   
     Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)   2   Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)   2  
      SADOVSKA KATERYNA (Vagr Katate Club,UKR)   0   Benz Shomshanok (KARATE DO BRUGG,SUI)  
       Jovanovic Milena (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   1  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Lopes Rafaela (Núcleo Karate Shotokan Lisboa,POR)   0     
     Lopes Rafaela (Núcleo Karate Shotokan Lisboa,POR)   1    
    HSIEH YU-HAN (CTKF Club,TPE)   0   LUECKE AMELIE (GERMANY,GER)   0   
     LUECKE AMELIE (GERMANY,GER)   2   KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)   3  
      KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)   2   KOVAC IRIS (CROATIA,CRO)  
       ZERJAV NUSA (SLOVENIA,SLO)   2  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:56:33 CEST +02:00)