27° VENICE SENIOR & U21 CUP - CAORLE 2018 - U21 Kumite Male -67 kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-05-20 04:55:02 CEST +02:00)

Main Tree Pool 1 - Round 1

  • Barreira Gonçalo 
    KARATE CLUBE ALTO TÂMEGA,POR
    Country Score
    POR 0
  • NICHOLS DAVID 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 1
  • Plæhn Jonas 
    Ishøj karate,DEN
    Country Score
    DEN 1
  • DABRUNZO FRANCESCO 
    ASD PIELLE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • D Este Luca 
    ASD KARATE 2001,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 4
  • Country Score
  • Country Score
  • Timmermans Jordy 
    Karate Team Timmermans,NED
    Country Score
    NED 1
  • pizzolante andrea 
    skorpion karate asd,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Bomei Riccardo 
    Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Zhuk Valentin 
    Gorky-10 Club,RUS
    Country Score
    RUS 3
  • Country Score
  • Country Score
  • Pittelli Andrea 
    Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • MacDonald Calum 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 4
  • Country Score
  • Country Score
  • SINKOVSKIY YURY 
    CLUB KARATE J.VIDAL,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • Fischbein Andreas 
    Bayerischer Karatebund,GER
    Country Score
    GER 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Wederfoort Idar 
    Karate Team Boelbaai,NED
    Country Score
    NED 6
  • OMahony Dean 
    IRELAND,IRL
    Country Score
    IRL 0
  • Country Score
  • Country Score
  • CRISCI Fabrizio 
    Accademia kt S Maria a Vico,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Berset Benoît 
    Budo Sport Center Liestal,SUI
    Country Score
    SUI 2
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 1 - Round 2

  • Barreira Gonçalo 
    KARATE CLUBE ALTO TÂMEGA,POR
    Country Score
    POR 0
  • Plæhn Jonas 
    Ishøj karate,DEN
    Country Score
    DEN 3
  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 2
  • Lazzarini Gian Marco 
    Società sportiva dilettantistica Guazzaroni,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Timmermans Jordy 
    Karate Team Timmermans,NED
    Country Score
    NED 2
  • rossi gianluca 
    Etruria Karate,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Zhuk Valentin 
    Gorky-10 Club,RUS
    Country Score
    RUS 4
  • CRUCERU ANDREI DANIEL 
    ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU
    Country Score
    ROU 0
  • MacDonald Calum 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 0
  • BORDI JACOPO 
    ASD MATRIX GENZANO DI ROMA,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • SINKOVSKIY YURY 
    CLUB KARATE J.VIDAL,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • Bonito Michele 
    Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Wederfoort Idar 
    Karate Team Boelbaai,NED
    Country Score
    NED 1
  • Marra Alessio 
    ASD Fitness Club Nuova Florida Ardea,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Berset Benoît 
    Budo Sport Center Liestal,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • STANILA MIHAI 
    ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU
    Country Score
    ROU 0

Main Tree Pool 1 - Round 3

  • Plæhn Jonas 
    Ishøj karate,DEN
    Country Score
    DEN 0
  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 5
  • Timmermans Jordy 
    Karate Team Timmermans,NED
    Country Score
    NED 0
  • Zhuk Valentin 
    Gorky-10 Club,RUS
    Country Score
    RUS 1
  • BORDI JACOPO 
    ASD MATRIX GENZANO DI ROMA,ITA
    Country Score
    ITA 5
  • SINKOVSKIY YURY 
    CLUB KARATE J.VIDAL,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • Wederfoort Idar 
    Karate Team Boelbaai,NED
    Country Score
    NED 3
  • STANILA MIHAI 
    ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU
    Country Score
    ROU 0

Main Tree Pool 1 - Round 4

  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 4
  • Zhuk Valentin 
    Gorky-10 Club,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • BORDI JACOPO 
    ASD MATRIX GENZANO DI ROMA,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Wederfoort Idar 
    Karate Team Boelbaai,NED
    Country Score
    NED 1

Main Tree Pool 1 - Round 5

  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 4
  • Wederfoort Idar 
    Karate Team Boelbaai,NED
    Country Score
    NED 2

Main Tree Pool 1 - Round 6

  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO

Main Tree Pool 2 - Round 1

  • SURLARU ANDREI 
    ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU
    Country Score
    ROU 6
  • MILANI LORENZO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 6
  • Country Score
  • Country Score
  • AMRANI AMIT 
    ISRAEL,ISR
    Country Score
    ISR 1
  • Day Sam 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG 7
  • Country Score
  • Country Score
  • El Hamdaoui Abderrahim 
    Karateschool Fightin Nabil,NED
    Country Score
    NED 0
  • NARKINIEMI ELLIOT 
    SWEDEN,SWE
    Country Score
    SWE 0
  • Country Score
  • Country Score
  • RAGNOLI DAVIDE 
    POLISPORTIVANAKAYAMA A.S.D.,ITA
    Country Score
    ITA 7
  • Kofler Kilian 
    Salzburger Karateverband,AUT
    Country Score
    AUT 1
  • Country Score
  • Country Score
  • BAICU ORLANDO 
    ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU
    Country Score
    ROU 0
  • Naida Valentyn 
    Sen-bin Karate Club,UKR
    Country Score
    UKR 4
  • Country Score
  • Country Score
  • Klint Nathan 
    KarateKenamju,NED
    Country Score
    NED 3
  • LODA ANDREA 
    A.S.D. CENTRO KARATE SPORTIVO,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Ballester Piquer Hugo 
    Federación Karate Comunidad Valenciana,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • de Ruiter Enzeli 
    KarateKenamju,NED
    Country Score
    NED 0
  • Country Score
  • Country Score
  • DECIO MASSIMILIANO 
    Olimpia Karate Cus Bergamo Asd,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Kucherenko Vitali 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 7
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 2 - Round 2

  • MILANI LORENZO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • Palmieri Angelo 
    Palmieri Dojo,USA
    Country Score
    USA 1
  • Day Sam 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG 3
  • Turchi Luca 
    Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • El Hamdaoui Abderrahim 
    Karateschool Fightin Nabil,NED
    Country Score
    NED 3
  • Palladino Valerio 
    Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • RAGNOLI DAVIDE 
    POLISPORTIVANAKAYAMA A.S.D.,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • García Cervera David 
    CLUB KARATE J.VIDAL,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • Naida Valentyn 
    Sen-bin Karate Club,UKR
    Country Score
    UKR 9
  • GURGONE GABRIELE 
    A.S.D. MASTER CLUB MISTERBIANCO,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • Klint Nathan 
    KarateKenamju,NED
    Country Score
    NED 2
  • Neves Jordan 
    National Team Lux,LUX
    Country Score
    LUX 5
  • Ballester Piquer Hugo 
    Federación Karate Comunidad Valenciana,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • PINTO FRANCESCO 
    ASD CUS TORINO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Kucherenko Vitali 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 0
  • Johnsen Daniel 
    Sportskarate Denmark,DEN
    Country Score
    DEN 0

Main Tree Pool 2 - Round 3

  • MILANI LORENZO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • Day Sam 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG 3
  • Palladino Valerio 
    Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA
    Country Score
    ITA
  • García Cervera David 
    CLUB KARATE J.VIDAL,ESP
    Country Score
    ESP
  • Naida Valentyn 
    Sen-bin Karate Club,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • Neves Jordan 
    National Team Lux,LUX
    Country Score
    LUX 3
  • PINTO FRANCESCO 
    ASD CUS TORINO,ITA
    Country Score
    ITA 5
  • Kucherenko Vitali 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 3

Main Tree Pool 2 - Round 4

  • Day Sam 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG
  • Country Score
  • Neves Jordan 
    National Team Lux,LUX
    Country Score
    LUX 2
  • PINTO FRANCESCO 
    ASD CUS TORINO,ITA
    Country Score
    ITA 4

Main Tree Pool 2 - Round 5

  • Day Sam 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG 1
  • PINTO FRANCESCO 
    ASD CUS TORINO,ITA
    Country Score
    ITA 3

Main Tree Pool 2 - Round 6

  • PINTO FRANCESCO 
    ASD CUS TORINO,ITA
    Country Score
    ITA

Poolwinner Tree - Round 1

  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 1
  • PINTO FRANCESCO 
    ASD CUS TORINO,ITA
    Country Score
    ITA 0

Poolwinner Tree - Round 2

  • Abuashvili Shota 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO
Repechage Pool 1,2
D Este Luca 
ASD KARATE 2001,ITA
Country Score
ITA 0
D Este Luca 
ASD KARATE 2001,ITA
Country Score
ITA 0
Lazzarini Gian Marco 
Società sportiva dilettantistica Guazzaroni,ITA
Country Score
ITA 0
Plæhn Jonas 
Ishøj karate,DEN
Country Score
DEN 0
Plæhn Jonas 
Ishøj karate,DEN
Country Score
DEN 7
Plæhn Jonas 
Ishøj karate,DEN
Country Score
DEN 7
Zhuk Valentin 
Gorky-10 Club,RUS
Country Score
RUS 0
Plæhn Jonas 
Ishøj karate,DEN
Country Score
DEN
Wederfoort Idar 
Karate Team Boelbaai,NED
Country Score
NED 2
Repechage Pool 1,2
Ballester Piquer Hugo 
Federación Karate Comunidad Valenciana,ESP
Country Score
ESP 0
Kucherenko Vitali 
Georgian Karate Academy,GEO
Country Score
GEO 4
Kucherenko Vitali 
Georgian Karate Academy,GEO
Country Score
GEO 0
Kucherenko Vitali 
Georgian Karate Academy,GEO
Country Score
GEO 6
Neves Jordan 
National Team Lux,LUX
Country Score
LUX 1
Kucherenko Vitali 
Georgian Karate Academy,GEO
Country Score
GEO
Day Sam 
Links Karate,ENG
Country Score
ENG 7
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-05-20 04:55:02 CEST +02:00)