Karate1 Youth League - Umag 2018 - Junior Kumite Male -61 kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:57:18 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Budarins Artjoms (Karate club TAN,LAT)   1      
  Budarins Artjoms (Karate club TAN,LAT)   3     
2 Hasas MohammadTaha (Iran Karate Team,IRI)   1      
   NEGRETE PEREZ JADER (COLOMBIA,COL)   1    
3       
  NEGRETE PEREZ JADER (COLOMBIA,COL)   9     
4       
    NEGRETE PEREZ JADER (COLOMBIA,COL)   2   
5 Golub Tiago (ESTONIA National Team,EST)   2      
  Golub Tiago (ESTONIA National Team,EST)   2     
6 Sanislav Claudio Gabriele (asd Treviso Karate,ITA)   0      
   Golub Tiago (ESTONIA National Team,EST)   0    
7       
  Oezdemir Mustafa (KG Rhein-Neckar,GER)   2     
8       
     Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)   2  
9 De Falco David (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   3      
  De Falco David (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0     
10 TERIMBERE ELVIS (BURUNDI,BDI)   3      
   Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)   6    
11       
  Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)   2     
12       
    Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)   3   
13       
  Halimi Driton (Karate team Fati Tetovo,MKD)   0     
14       
   MIHALINEC ROKO (CROATIA,CRO)   1    
15       
  MIHALINEC ROKO (CROATIA,CRO)   0     
16       
      Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)  
17 Squire Declan (Black Belt Martial Arts - Mingara,AUS)   4      
  Squire Declan (Black Belt Martial Arts - Mingara,AUS)      
18 Hajdarpašić Eldin (Champion,BIH)   1      
   Squire Declan (Black Belt Martial Arts - Mingara,AUS)   1    
19       
  SKOTNIK SANI (KARATE KLUB RADENCI,SLO)      
20       
    Štetina Jakub (Spartak Myjava,SVK)   0   
21 Štetina Jakub (Spartak Myjava,SVK)   0      
  Štetina Jakub (Spartak Myjava,SVK)   0     
22 Baitureyev Yerkinbek (Kazakhstan team,KAZ)   0      
   Štetina Jakub (Spartak Myjava,SVK)   5    
23       
  BRIGIOLA LUIGI (ASD PIELLE,ITA)   0     
24       
     Milickovic Balsa (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   0  
25 RENEHAN JAMES (IRELAND,IRL)   3      
  Milickovic Balsa (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   4     
26 Milickovic Balsa (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   4      
   Milickovic Balsa (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   2    
27       
  Rovelli PATRIZIO (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)   2     
28       
    Milickovic Balsa (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   1   
29       
  HO JUI-CHIH (CHINESE TAIPEI,TPE)   3     
30       
   HO JUI-CHIH (CHINESE TAIPEI,TPE)   1    
31       
  Mereu Lorenzo (DOMAR SPORTING CLUB,ITA)   2     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Bøndergaaard Jesper Kynde (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   4      
  Bøndergaaard Jesper Kynde (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   4     
2 HELLAL KADER (acsc karate,FRA)   4      
   Bøndergaaard Jesper Kynde (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   1    
3       
  THOMPSON Jed (Yanagi Kai,ENG)   2     
4       
    GENTILI Cristian (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0   
5 GENTILI Cristian (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1      
  GENTILI Cristian (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   2     
6 Hamzic Rian (Champion,BIH)   0      
   GENTILI Cristian (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   2    
7       
  Demský Ľubomír (vukabu,SVK)   0     
8       
     ZLATEV MARTIN (BULGARIA,BUL)   2  
9 Veseli Fahik (Olimpik Sport 2007,MKD)   0      
  ZLATEV MARTIN (BULGARIA,BUL)   4     
10 ZLATEV MARTIN (BULGARIA,BUL)   6      
   ZLATEV MARTIN (BULGARIA,BUL)   2    
11       
  Zinovev Artem (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1     
12       
    ZLATEV MARTIN (BULGARIA,BUL)   2   
13       
  ZIDAR DOMEN (SLOVENIA,SLO)   5     
14       
   ZIDAR DOMEN (SLOVENIA,SLO)   1    
15       
  VOUNASIS LUKAS (CROATIA,CRO)   3     
16       
      VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)  
17 SIMIONATO MATTEO (GERMINAL KARATE CASTELFRANCO,ITA)   2      
  MAPP BRADLEY (SOUTH AFRICA,RSA)   3     
18 MAPP BRADLEY (SOUTH AFRICA,RSA)   3      
   SANTIONEANU DANIEL (ROMANIA,ROU)   0    
19       
  SANTIONEANU DANIEL (ROMANIA,ROU)   4     
20       
    VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)   1   
21 Hinterbuchner Dominik (Salzburger Karateverband,AUT)   4      
  VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)   3     
22 VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)   4      
   VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)   3    
23       
  NICHOLS DAVID (HUNGARY,HUN)   1     
24       
     VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)   3  
25 Villalón Enrique (Kenshokan Puerto Montt,CHI)   3      
  Villalón Enrique (Kenshokan Puerto Montt,CHI)   4     
26 ULASENKA ILIA (GOMEL TEAM,BLR)   1      
   Villalón Enrique (Kenshokan Puerto Montt,CHI)     
27       
  Vanacore Alessio (Hotisugan Kyokai Karate Solothurn,SUI)   1     
28       
    YANGFO DONI (INDIA,IND)   0   
29       
  Scobie Sam (JKS Scotland,SCO)   3     
30       
   YANGFO DONI (INDIA,IND)     
31       
  YANGFO DONI (INDIA,IND)   4     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Slota Jakub (Budokan Wroclaw,POL)   4      
  Slota Jakub (Budokan Wroclaw,POL)   0     
2 CHUNG YEUNG CHUEN (HONG KONG CHINA,HKG)   0      
   Smilkovski Stole (Olimpik Sport 2007,MKD)   1    
3       
  Smilkovski Stole (Olimpik Sport 2007,MKD)   4     
4       
    RANDY RABAGO MELCHOR (Karate Club Shotokan Andorra,AND)   1   
5 Sergeev Vladimir (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1      
  RANDY RABAGO MELCHOR (Karate Club Shotokan Andorra,AND)   0     
6 RANDY RABAGO MELCHOR (Karate Club Shotokan Andorra,AND)   2      
   RANDY RABAGO MELCHOR (Karate Club Shotokan Andorra,AND)   2    
7       
  RIOLO MARIO LUCA (ACCADEMIA WADO RYU KARATE JU JITSU SICILIA,ITA)   0     
8       
     RANDY RABAGO MELCHOR (Karate Club Shotokan Andorra,AND)   0  
9 Van-Zeller Gonçalo (Clube de Karaté-Do Shotokan Angra do Heroísmo,POR)   2      
  Van-Zeller Gonçalo (Clube de Karaté-Do Shotokan Angra do Heroísmo,POR)   0     
10 RODRIGUES Théo (acsc karate,FRA)   0      
   LIN YU-CHUN (CTKF Club,TPE)   2    
11       
  LIN YU-CHUN (CTKF Club,TPE)   1     
12       
    Jodeili Jimmy (Itosu kai Bosatu,DEN)   0   
13       
  Furuuti Fernandez Gustavo (Marata - Maximo Karate,BRA)   1     
14       
   Jodeili Jimmy (Itosu kai Bosatu,DEN)   6    
15       
  Jodeili Jimmy (Itosu kai Bosatu,DEN)   4     
16       
      Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)  
17 Gagliardi Vincenzo (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0      
  Jurik Matej (Farmex Nitra,SVK)   0     
18 Jurik Matej (Farmex Nitra,SVK)   5      
   NISIRY JIRYS (ISRAEL,ISR)   1    
19       
  NISIRY JIRYS (ISRAEL,ISR)   1     
20       
    NISIRY JIRYS (ISRAEL,ISR)   0   
21 PETERNEL ZAN (SLOVENIA,SLO)   0      
  LACKOVIC KRISTIJAN (CROATIA,CRO)   7     
22 LACKOVIC KRISTIJAN (CROATIA,CRO)   7      
   LACKOVIC KRISTIJAN (CROATIA,CRO)   3    
23       
  Muamer Tarahija (Karate klub Sambon - Vogosca,BIH)   4     
24       
     Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)   3  
25 BAJRAMI ARGJEND (Kosovo Karate Federation,KOS)   2      
  SERENO FEDERICO (ASD CUS TORINO,ITA)   9     
26 SERENO FEDERICO (ASD CUS TORINO,ITA)   4      
   SERENO FEDERICO (ASD CUS TORINO,ITA)   1    
27       
  RUDAKOV IVAN (KARATE TEAM CONCORDIA,UKR)   0     
28       
    Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)   0   
29       
  Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)   1     
30       
   Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)   8    
31       
  Svinarski Mario (Olimpik Sport 2007,MKD)   1     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 GULDBÆK BACH BENJAMIN (Shikon Kampkunst Center,DEN)   0      
  VASOVIC PETAR (SERBIA,SRB)   0     
2 VASOVIC PETAR (SERBIA,SRB)   3      
   pacino gianmarco (asc dilettantistica Atlantide,ITA)   1    
3       
  pacino gianmarco (asc dilettantistica Atlantide,ITA)   3     
4       
    Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)   8   
5 Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)   3      
  Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)   5     
6 Tello Rodrigo Nicolas (Federacion Argentina de Karate,ARG)   0      
   Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)   3    
7       
  Stojanovski Hristijan (Olimpik Sport 2007,MKD)   4     
8       
     Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)   3  
9 FEMBER JAKOV (CROATIA,CRO)   1      
  Tambur Dragan (Karate klub Slavija Istocno Sarajevo,BIH)   6     
10 Tambur Dragan (Karate klub Slavija Istocno Sarajevo,BIH)   3      
   Tambur Dragan (Karate klub Slavija Istocno Sarajevo,BIH)   1    
11       
  Zambon Matteo (A.S.D. DOJO KARATE WADORYU SPINEA,ITA)   5     
12       
    Tambur Dragan (Karate klub Slavija Istocno Sarajevo,BIH)   0   
13       
  HAJDU MATEJ (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   3     
14       
   HAJDU MATEJ (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   0    
15       
  HUDALES TOMAZ (SLOVENIA,SLO)   0     
16       
      Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)  
17 DI LAURO ALESSANDRO (JISSEN DOJO KARATE,ITA)   3      
  PAN CHE-EN (CHINESE TAIPEI,TPE)   6     
18 PAN CHE-EN (CHINESE TAIPEI,TPE)   3      
   PAN CHE-EN (CHINESE TAIPEI,TPE)   5    
19       
  PENKRAT YAN (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   3     
20       
    Kowarik Matthias (Salzburger Karateverband,AUT)   0   
21       
  Kowarik Matthias (Salzburger Karateverband,AUT)   8     
22       
   Kowarik Matthias (Salzburger Karateverband,AUT)   6    
23       
  IULIAN ZAVARODNIC (PAMPHIL CENTER,ROU)   0     
24       
     Dartois Quentin (CLUB OMNISPORT DE VILLERS-LES-NANCY KARATE,FRA)   0  
25 FLORES LOYOLA MAXIMILIANO (CHILE,CHI)   2      
  FLORES LOYOLA MAXIMILIANO (CHILE,CHI)   0     
26 Miller Matthew (Yamakai Karate Club,SCO)   0      
   FLORES LOYOLA MAXIMILIANO (CHILE,CHI)   6    
27       
  BOTOS BOTOND (HUNGARY,HUN)   0     
28       
    Dartois Quentin (CLUB OMNISPORT DE VILLERS-LES-NANCY KARATE,FRA)   4   
29       
  WILLIAMS JODY (SOUTH AFRICA,RSA)   0     
30       
   Dartois Quentin (CLUB OMNISPORT DE VILLERS-LES-NANCY KARATE,FRA)   8    
31       
  Dartois Quentin (CLUB OMNISPORT DE VILLERS-LES-NANCY KARATE,FRA)   3     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)   2   
     
      
     
      
     
      
     
     VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)   1  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    VALDOVINOS PEREZ VICTOR JESUS (MEXICO,MEX)   4   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)   4   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     Poimtsev Mikhail (СОСФК,RUS)   5  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)   1   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Hinterbuchner Dominik (Salzburger Karateverband,AUT)   1      
    NICHOLS DAVID (HUNGARY,HUN)   1     
   NICHOLS DAVID (HUNGARY,HUN)   2   NICHOLS DAVID (HUNGARY,HUN)   4    
    SANTIONEANU DANIEL (ROMANIA,ROU)   0   NICHOLS DAVID (HUNGARY,HUN)   4   
     YANGFO DONI (INDIA,IND)   0   NICHOLS DAVID (HUNGARY,HUN)   3  
      ZLATEV MARTIN (BULGARIA,BUL)   0   Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)  
       Sharafutdinov Ernest (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)   6  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
        
     Svinarski Mario (Olimpik Sport 2007,MKD)   4    
      Svinarski Mario (Olimpik Sport 2007,MKD)   4   
     SERENO FEDERICO (ASD CUS TORINO,ITA)   0   Svinarski Mario (Olimpik Sport 2007,MKD)   0  
      RANDY RABAGO MELCHOR (Karate Club Shotokan Andorra,AND)   0   Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)  
       Taldykin Vladislav (Penza region,RUS)   1  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:57:18 CEST +02:00)