Karate1 Youth League - Umag 2018 - Junior Kumite Male -68 kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:57:24 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Bomei Riccardo (Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA)   3      
  Bomei Riccardo (Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA)   0     
2 Kostov Darko (Olimpik Sport 2007,MKD)   2      
   mahauden quentin (karate club rebecq,BEL)   7    
3       
  mahauden quentin (karate club rebecq,BEL)   6     
4       
    mahauden quentin (karate club rebecq,BEL)   7   
5 Novotochin Vladislav (ROYAL TEAM,UKR)   3      
  Novotochin Vladislav (ROYAL TEAM,UKR)   6     
6 ALMAADEED KHALID (QATAR,QAT)   3      
   Novotochin Vladislav (ROYAL TEAM,UKR)   0    
7       
  Gamba Matteo (Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA)   4     
8       
     mahauden quentin (karate club rebecq,BEL)   1  
9 Eckstein Niclas (Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER)   0      
  BIANCHI Riccardo (ASD TOUKON KARATE-DO,ITA)   0     
10 BIANCHI Riccardo (ASD TOUKON KARATE-DO,ITA)   0      
   GHILARDOTTI FLAVIO (ASD KARATE PIACENZA,ITA)   1    
11       
  GHILARDOTTI FLAVIO (ASD KARATE PIACENZA,ITA)   1     
12       
    LA MARCA CORRADO (CENTRO ARTI MARZIALI ASD,ITA)   1   
13 Sokolov Nikita (ESTONIA National Team,EST)   4      
  LA MARCA CORRADO (CENTRO ARTI MARZIALI ASD,ITA)   0     
14 LA MARCA CORRADO (CENTRO ARTI MARZIALI ASD,ITA)   5      
   LA MARCA CORRADO (CENTRO ARTI MARZIALI ASD,ITA)   3    
15       
  DE ANGELIS Gabriele (ASD TOUKON KARATE-DO,ITA)   0     
16       
      NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)  
17 Claessens Mayeul (neuchâtel karate-do,SUI)   2      
  Claessens Mayeul (neuchâtel karate-do,SUI)   4     
18 MUSALEM FILIPPO MARIA (ISRAEL,ISR)   0      
   Federov Nikita (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   2    
19       
  Federov Nikita (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   4     
20       
    NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)   7   
21 NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)   5      
  NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)   9     
22 Bišanović Aldin (KK Panteri Plus,BIH)   0      
   NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)   3    
23       
  Magagna Matteo (a.s.d sen shin kai padova,ITA)   0     
24       
     NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)   5  
25 Bellon Andrea (A.S.D. Artesport,ITA)   0      
  Muhič Ajdin (karate klub kolektor idrija,SLO)   0     
26 Muhič Ajdin (karate klub kolektor idrija,SLO)   1      
   Muhič Ajdin (karate klub kolektor idrija,SLO)   0    
27       
  VUCINIC LUKA (CROATIA,CRO)   0     
28       
    Tapajčík Samuel (ŠK CMK Banská Bystrica,SVK)   2   
29 DAHMAN YANIS (acsc karate,FRA)   0      
  Barbosa André (Shotokan Karatê Recarei,POR)   0     
30 Barbosa André (Shotokan Karatê Recarei,POR)   2      
   Tapajčík Samuel (ŠK CMK Banská Bystrica,SVK)   3    
31       
  Tapajčík Samuel (ŠK CMK Banská Bystrica,SVK)   2     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 ALMALKI MOHAMMED (SAUDI ARABIA,KSA)   1      
  ALMALKI MOHAMMED (SAUDI ARABIA,KSA)   1     
2 Szewczyk Krzysztof (KLUB SPORTOWY OLIMP LODZ,POL)   0      
   Vitulano Gennaro (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   1    
3       
  Vitulano Gennaro (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   1     
4       
    Vitulano Gennaro (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   0   
5 Avramović Luka (Karate klub Slavija Istocno Sarajevo,BIH)   1      
  Avramović Luka (Karate klub Slavija Istocno Sarajevo,BIH)   0     
6 AZIAUCHYKAU MIKITA (GOMEL TEAM,BLR)   0      
   Dayer Jean-Baptiste (KARATE CLUB VALAIS,SUI)   0    
7       
  Dayer Jean-Baptiste (KARATE CLUB VALAIS,SUI)   5     
8       
     Selivanov Alexander (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0  
9 Vargiu Luca (A.S.D.Progetto Karate Shotokan,ITA)   0      
  Selivanov Alexander (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   6     
10 Selivanov Alexander (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   8      
   Selivanov Alexander (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1    
11       
  ALAJ VALMIR (Kosovo Karate Federation,KOS)   0     
12       
    Selivanov Alexander (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1   
13 CHEN CHAO YANG (CHINESE TAIPEI,TPE)   2      
  DOKA BENCE (HUNGARY,HUN)   2     
14 DOKA BENCE (HUNGARY,HUN)   2      
   DOKA BENCE (HUNGARY,HUN)   0    
15       
  BABALITIS ALEXANDROS (Way Of Life,GRE)   0     
16       
      PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)  
17 VALENTINO Giovanni (Accademia kt S Maria a Vico,ITA)   0      
  VALENTINO Giovanni (Accademia kt S Maria a Vico,ITA)   0     
18 PONCE CASTILLO VICTOR ALFONSO (MEXICO,MEX)   0      
   MATEJKA JAN (CZECH REPUPLIC,CZE)   1    
19       
  MATEJKA JAN (CZECH REPUPLIC,CZE)   8     
20       
    PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)   3   
21 PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)   8      
  PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)   1     
22 NG HO CHUN (HONG KONG CHINA,HKG)   2      
   PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)   1    
23       
  Miller Luke (Yamakai Karate Club,SCO)   0     
24       
     PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)   0  
25 CAICEDO BECERRA JUAN HARVEY (COLOMBIA,COL)   2      
  CAICEDO BECERRA JUAN HARVEY (COLOMBIA,COL)   5     
26 GARCIA VERNETTA JORGE (Club Karate Kenkyo,ESP)   2      
   CAICEDO BECERRA JUAN HARVEY (COLOMBIA,COL)   2    
27       
  Haidari Mohsen (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   4     
28       
    CAICEDO BECERRA JUAN HARVEY (COLOMBIA,COL)   0   
29 Jensen Oliver (Ishøj karate,DEN)   0      
  Jensen Oliver (Ishøj karate,DEN)   0     
30 VAKARELOV RADOSLAV (BULGARIA,BUL)   0      
   Borghi Gianluca (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0    
31       
  Borghi Gianluca (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 DE BOD DIHAN (SOUTH AFRICA,RSA)   0      
  MAROSI DAVID (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   3     
2 MAROSI DAVID (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   8      
   MAROSI DAVID (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   4    
3       
  GIULIANI MIRKO (FORZA E COSTANZA,ITA)   1     
4       
    MAROSI DAVID (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   0   
5 Lucattini Aurelio (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1      
  FAJERBACH TOMISLAV (CROATIA,CRO)   6     
6 FAJERBACH TOMISLAV (CROATIA,CRO)   1      
   FAJERBACH TOMISLAV (CROATIA,CRO)   4    
7       
  KERSIC AHLIN ZAN (SLOVENIA,SLO)   2     
8       
     Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   0  
9 HAON Clément (FULL KARATE ACADEMIE,FRA)   2      
  ACHILUZZI MICHELE (GLC-FIJLKAM GOLDEN LEAGUE COMPETITORS OF ITALY,ITA)   0     
10 ACHILUZZI MICHELE (GLC-FIJLKAM GOLDEN LEAGUE COMPETITORS OF ITALY,ITA)   3      
   Alcobia Miguel (Spartan Martial Arts,POR)   0    
11       
  Alcobia Miguel (Spartan Martial Arts,POR)   0     
12       
    Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   2   
13 Kleniewski Bartosz (STOWARZYSZENIE SPORTOWE YAMABUSHI BYDGOSZCZ,POL)   0      
  Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   6     
14 Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   0      
   Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   1    
15       
  Petroselli Federico (mizar center,ITA)   0     
16       
      Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)  
17 SERVIN JESUS (PARAGUAY,PAR)   3      
  SERVIN JESUS (PARAGUAY,PAR)   1     
18 Miftakhov Daniil (Sports Federation Karate Bashkortostan,RUS)   0      
   SERVIN JESUS (PARAGUAY,PAR)   0    
19       
  Salsench Martinez Juan (Federacion Argentina de Karate,ARG)   1     
20       
    IRAKOZE FISTON (BURUNDI,BDI)   0   
21 Neff Jonah (Elson Sport & Karate,SUI)   0      
  IRAKOZE FISTON (BURUNDI,BDI)   5     
22 IRAKOZE FISTON (BURUNDI,BDI)   6      
   IRAKOZE FISTON (BURUNDI,BDI)   8    
23       
  Carboni Cristian (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   3     
24       
     IRAKOZE FISTON (BURUNDI,BDI)   0  
25 CRISTIAN VLAD (CS CONTACT BUCURESTI,ROU)   6      
  CRISTIAN VLAD (CS CONTACT BUCURESTI,ROU)   0     
26 YALÇIN Alissio (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0      
   CRISTIAN VLAD (CS CONTACT BUCURESTI,ROU)   0    
27       
  Barberis Vignola Tommaso (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   0     
28       
    Dragolj Emrah (KBS Tuzla Sinbra,BIH)   0   
29 Dragolj Emrah (KBS Tuzla Sinbra,BIH)   1      
  Dragolj Emrah (KBS Tuzla Sinbra,BIH)   2     
30 PENKRAT DANIIL (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   1      
   Dragolj Emrah (KBS Tuzla Sinbra,BIH)   0    
31       
  BORTOLOTTO ALEX (GERMINAL KARATE CASTELFRANCO,ITA)   0     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Popov Ivan (Samara Region,RUS)   3      
  Popov Ivan (Samara Region,RUS)   2     
2 ASSA MONCEF (KARATE CLUB SANKUKAI GE,SUI)   0      
   Popov Ivan (Samara Region,RUS)   5    
3       
  KOZARIC PATRIK (CROATIA,CRO)   1     
4       
    Popov Ivan (Samara Region,RUS)   4   
5 SAM Hamza (CSMP KARATE,FRA)   6      
  SAM Hamza (CSMP KARATE,FRA)   0     
6 Małachowski Krzysztof (Klub Sportowy Karate SAKURA,POL)   0      
   FILON ALIAKSEI (Unmei,BLR)   1    
7       
  FILON ALIAKSEI (Unmei,BLR)   0     
8       
     Popov Ivan (Samara Region,RUS)   0  
9 Duarte Rafael (Núcleo Karate Shotokan Lisboa,POR)   5      
  Duarte Rafael (Núcleo Karate Shotokan Lisboa,POR)   3     
10 ŠIMUN Marek (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   0      
   Duarte Rafael (Núcleo Karate Shotokan Lisboa,POR)   2    
11       
  OBLAK TJAZ (SLOVENIA,SLO)   0     
12       
    GERED KIRALY TAMAS (HUNGARY,HUN)   1   
13 TONG YU-CHENG (CHINESE TAIPEI,TPE)   1      
  GERED KIRALY TAMAS (HUNGARY,HUN)   5     
14 GERED KIRALY TAMAS (HUNGARY,HUN)   8      
   GERED KIRALY TAMAS (HUNGARY,HUN)   3    
15       
  Sbroggio Andrea (Asd Karate Polisportiva Terraglio,ITA)   0     
16       
      MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)  
17 JUST CLOPES JOAN (KARATECLUBJUST,ESP)   2      
  JUST CLOPES JOAN (KARATECLUBJUST,ESP)   0     
18 Galasso Louis (Shitokai Scotland,SCO)   1      
   POPOVIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   1    
19       
  POPOVIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   2     
20       
    MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)   11   
21 MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)   5      
  MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)   2     
22 Wilkins Brandon (WIKF ENGLAND,ENG)   2      
   MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)   2    
23       
  Kostić Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   0     
24       
     MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)   1  
25 APUD CHAPOY ADIP (MEXICO,MEX)   6      
  APUD CHAPOY ADIP (MEXICO,MEX)   0     
26 MOUGIOS KONSTANTINOS (GREECE,GRE)   1      
   WONG CHI HIM KENNETH (HONG KONG CHINA,HKG)   2    
27       
  WONG CHI HIM KENNETH (HONG KONG CHINA,HKG)   2     
28       
    PODRABSKY PETR (CZECH REPUPLIC,CZE)   1   
29       
  PODRABSKY PETR (CZECH REPUPLIC,CZE)   1     
30       
   PODRABSKY PETR (CZECH REPUPLIC,CZE)   3    
31       
  PIZARRO VELIZ FRANCISCO (CHILE,CHI)   0     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)   4   
     
      
     
      
     
      
     
     NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)   4  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)   1   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      NHUYEN DEVID (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   0   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)   2  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    MALIQI BETIM (Kosovo Karate Federation,KOS)   1   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Bišanović Aldin (KK Panteri Plus,BIH)   3      
    Magagna Matteo (a.s.d sen shin kai padova,ITA)   2     
   Magagna Matteo (a.s.d sen shin kai padova,ITA)   8   Federov Nikita (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1    
    Federov Nikita (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   3   Federov Nikita (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0   
     Tapajčík Samuel (ŠK CMK Banská Bystrica,SVK)   1   Federov Nikita (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1  
      mahauden quentin (karate club rebecq,BEL)   0   Federov Nikita (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)  
       PETROVACKI UROS (SERBIA,SRB)   4  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Wilkins Brandon (WIKF ENGLAND,ENG)   3      
    Wilkins Brandon (WIKF ENGLAND,ENG)   2     
   Kostić Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   0   POPOVIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   1    
    POPOVIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   3   POPOVIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   0   
     PODRABSKY PETR (CZECH REPUPLIC,CZE)   0   POPOVIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   3  
      Popov Ivan (Samara Region,RUS)   0   Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)  
       Boskovic Bojan (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   5  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:57:24 CEST +02:00)