Karate1 Youth League - Venice 2021
Junior Kumite Male 76+ kg

  
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 1

Main Tree Pool 1 - Round 1

  • VIVALDA SIMONE 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • JAROCKI HUBERT 
    KLUB SPORTOWY OLIMP LODZ,POL
    Country Score
    POL 2
  • BAGAEV MALIK 
    SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK
    Country Score
    SVK 3
  • EMELDESH OLEKSANDR 
    LEGION,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • JERMOLAJEVS ARTJOMS 
    R. SADIKOV SPORT SCHOOL,LAT
    Country Score
    LAT 4
  • BORNANCIN LUCA 
    ACADEMY PONTE DI PIAVE ASD,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 1 - Round 2

  • VIVALDA SIMONE 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • BAGAEV MALIK 
    SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK
    Country Score
    SVK 0
  • JERMOLAJEVS ARTJOMS 
    R. SADIKOV SPORT SCHOOL,LAT
    Country Score
    LAT 3
  • JOVANOVIĆ LUKA MD 
    KARATE KLUB ŠAMPION MODRIČA,BIH
    Country Score
    BIH 0

Main Tree Pool 1 - Round 3

  • VIVALDA SIMONE 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • JERMOLAJEVS ARTJOMS 
    R. SADIKOV SPORT SCHOOL,LAT
    Country Score
    LAT 3

Main Tree Pool 1 - Round 4

  • JERMOLAJEVS ARTJOMS 
    R. SADIKOV SPORT SCHOOL,LAT
    Country Score
    LAT
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 2

Main Tree Pool 2 - Round 1

  • PUNZO GABRIELE 
    BUDOKAN KARATE CAMPOBASSO ASD,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • TORABI MOHAMMADREZA 
    ELIXIR CLUB,IRI
    Country Score
    IRI 3
  • Country Score
  • Country Score
  • TUKOV DANIL 
    SVERDLOVSK REGION,RUS
    Country Score
    RUS 6
  • LEONARD DAN 
    CLARA GUBBIOTTI,ITA
    Country Score
    ITA 4
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 2 - Round 2

  • PUNZO GABRIELE 
    BUDOKAN KARATE CAMPOBASSO ASD,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • THONNARD MAXIME 
    CHAMPIONS CLUB,BEL
    Country Score
    BEL 7
  • TUKOV DANIL 
    SVERDLOVSK REGION,RUS
    Country Score
    RUS 5
  • LYSENKO OLEKSII 
    SPORT CLUB RONIN KIYV,UKR
    Country Score
    UKR 0

Main Tree Pool 2 - Round 3

  • THONNARD MAXIME 
    CHAMPIONS CLUB,BEL
    Country Score
    BEL 3
  • TUKOV DANIL 
    SVERDLOVSK REGION,RUS
    Country Score
    RUS 2

Main Tree Pool 2 - Round 4

  • THONNARD MAXIME 
    CHAMPIONS CLUB,BEL
    Country Score
    BEL
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 3

Main Tree Pool 3 - Round 1

  • ELIAS MARTIN 
    CZECH REPUPLIC,CZE
    Country Score
    CZE 0
  • DEMETRIADES DEMETRES 
    NICOSIA SHITORYU KARATE ASSOCIATION,CYP
    Country Score
    CYP 2
  • IADARESTA ANTONIO 
    ACCADEMIA KARATE UNION TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BEŠIĆ HAŠIM 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH 2
  • PRATT MATTHEW 
    SCOTLAND,SCO
    Country Score
    SCO 2
  • ROMANINI GIORGIO 
    FUDOSHIN BARI,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 3 - Round 2

  • DEMETRIADES DEMETRES 
    NICOSIA SHITORYU KARATE ASSOCIATION,CYP
    Country Score
    CYP 3
  • BEŠIĆ HAŠIM 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH 0
  • PRATT MATTHEW 
    SCOTLAND,SCO
    Country Score
    SCO 0
  • HULIN NIKITA 
    LEADER KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR 0

Main Tree Pool 3 - Round 3

  • DEMETRIADES DEMETRES 
    NICOSIA SHITORYU KARATE ASSOCIATION,CYP
    Country Score
    CYP 0
  • HULIN NIKITA 
    LEADER KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR 0

Main Tree Pool 3 - Round 4

  • HULIN NIKITA 
    LEADER KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 4

Main Tree Pool 4 - Round 1

  • QUERIDO TERESO DIEGO 
    KARATE CLUB 31,BEL
    Country Score
    BEL 2
  • KVESIC LUKA 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 0
  • Country Score
  • Country Score
  • COSTACHE LUIS ANDREI 
    RAPID KARATE,ROU
    Country Score
    ROU 0
  • SEKOT NIKOLAI 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 5
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 4 - Round 2

  • QUERIDO TERESO DIEGO 
    KARATE CLUB 31,BEL
    Country Score
    BEL 4
  • PIRRO GIOVANNI PAOLO 
    ASD KARATE SAN MARCO ARGENTANO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • SEKOT NIKOLAI 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 5
  • AMATO ANTONIO 
    ASD PIELLE,ITA
    Country Score
    ITA 0

Main Tree Pool 4 - Round 3

  • QUERIDO TERESO DIEGO 
    KARATE CLUB 31,BEL
    Country Score
    BEL 0
  • SEKOT NIKOLAI 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 3

Main Tree Pool 4 - Round 4

  • SEKOT NIKOLAI 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 5

Main Tree Pool 5 - Round 1

  • PSAILA RAMON 
    MALTA,MLT
    Country Score
    MLT 4
  • LUCIANI DAVIDE 
    POLISPORTIVA TEVERE,ITA
    Country Score
    ITA 8
  • KREŠIĆ SANDRO 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH 9
  • SHEVEL ARSENII 
    CHAMPION KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • BENKŐ ZSOLT 
    MTK BUDAPEST WKF,HUN
    Country Score
    HUN 8
  • RASTIELLO PASQUALE 
    A.S.D. SHIZOKU KARATE AVELLINO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 5 - Round 2

  • LUCIANI DAVIDE 
    POLISPORTIVA TEVERE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • KREŠIĆ SANDRO 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH 6
  • BENKŐ ZSOLT 
    MTK BUDAPEST WKF,HUN
    Country Score
    HUN 10
  • SOBAKIN ALEXANDROS 
    NICOSIA MARTIAL ARTS ASSOCIATION,CYP
    Country Score
    CYP 2

Main Tree Pool 5 - Round 3

  • KREŠIĆ SANDRO 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH 3
  • BENKŐ ZSOLT 
    MTK BUDAPEST WKF,HUN
    Country Score
    HUN 2

Main Tree Pool 5 - Round 4

  • KREŠIĆ SANDRO 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 6

Main Tree Pool 6 - Round 1

  • HERUS OLEH 
    UNION,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • SACCO GABRIELE 
    FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Country Score
  • Country Score
  • AVANZINI MATTEO 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • JADOUL ERWAN 
    SPARRING KC,BEL
    Country Score
    BEL 0
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 6 - Round 2

  • SACCO GABRIELE 
    FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • BOSKOVIC FILIP 
    KARATE KLUB OMLADINAC,MNE
    Country Score
    MNE 2
  • AVANZINI MATTEO 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 8
  • IVANIC MILE 
    KK PANTERI PLUS,BIH
    Country Score
    BIH 0

Main Tree Pool 6 - Round 3

  • BOSKOVIC FILIP 
    KARATE KLUB OMLADINAC,MNE
    Country Score
    MNE 1
  • AVANZINI MATTEO 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 7

Main Tree Pool 6 - Round 4

  • AVANZINI MATTEO 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 7

Main Tree Pool 7 - Round 1

  • JIMENEZ DIAZ ALEJANDRO 
    CLUB DEPORTIVO WENCESLAO ANGULO SHITO RYU,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • BUONOCORE EUGENIO 
    SSD POLISPORTIVA TERRAGLIO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BRESSANELLO RICCARDO 
    A.S.D. SHOTOKAN KARATE RYU VENEZIA,ITA
    Country Score
    ITA 7
  • ZOUAOUI AMIR 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 4
  • BELLINI NIKLAS PRIERGRAARD 
    D.A.M. KARATE-DO LAZISE A.S.D.,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BURTSEV RUSLAN 
    TAIKAN KARATE CLUB UKRAINE KHARKIV,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 7 - Round 2

  • BUONOCORE EUGENIO 
    SSD POLISPORTIVA TERRAGLIO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BRESSANELLO RICCARDO 
    A.S.D. SHOTOKAN KARATE RYU VENEZIA,ITA
    Country Score
    ITA 7
  • BELLINI NIKLAS PRIERGRAARD 
    D.A.M. KARATE-DO LAZISE A.S.D.,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • NOVICKI ALEKSANDAR 
    KARATE KLUB UNSU,BIH
    Country Score
    BIH 4

Main Tree Pool 7 - Round 3

  • BRESSANELLO RICCARDO 
    A.S.D. SHOTOKAN KARATE RYU VENEZIA,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • NOVICKI ALEKSANDAR 
    KARATE KLUB UNSU,BIH
    Country Score
    BIH 4

Main Tree Pool 7 - Round 4

  • NOVICKI ALEKSANDAR 
    KARATE KLUB UNSU,BIH
    Country Score
    BIH
Junior Kumite Male 76+ kg - Main Tree Pool 8

Main Tree Pool 8 - Round 1

  • EL QATNAOUI YASSER 
    CHARDON,BEL
    Country Score
    BEL 7
  • ROSCIGLIONI JONATHAN 
    A.S.D. DOJO KARATE WADORYU SPINEA,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Country Score
  • Country Score
  • MOISE LEONARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 3
  • EUL JAN 
    RHEINLAND - PFÄLZISCHER KARATEVERBAND,GER
    Country Score
    GER 3
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 8 - Round 2

  • EL QATNAOUI YASSER 
    CHARDON,BEL
    Country Score
    BEL 7
  • TSIRIDES CONSTANTINOS 
    SPORT CLUB KIME,CYP
    Country Score
    CYP 2
  • MOISE LEONARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 0
  • KATANEC JAN 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 0

Main Tree Pool 8 - Round 3

  • EL QATNAOUI YASSER 
    CHARDON,BEL
    Country Score
    BEL 0
  • MOISE LEONARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 2

Main Tree Pool 8 - Round 4

  • MOISE LEONARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU
Junior Kumite Male 76+ kg - Poolwinner Tree

Poolwinner Tree - Round 1

  • JERMOLAJEVS ARTJOMS 
    R. SADIKOV SPORT SCHOOL,LAT
    Country Score
    LAT 3
  • THONNARD MAXIME 
    CHAMPIONS CLUB,BEL
    Country Score
    BEL 2
  • HULIN NIKITA 
    LEADER KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR 1
  • SEKOT NIKOLAI 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 6
  • KREŠIĆ SANDRO 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH 5
  • AVANZINI MATTEO 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • NOVICKI ALEKSANDAR 
    KARATE KLUB UNSU,BIH
    Country Score
    BIH 2
  • MOISE LEONARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 2

Poolwinner Tree - Round 2

  • JERMOLAJEVS ARTJOMS 
    R. SADIKOV SPORT SCHOOL,LAT
    Country Score
    LAT 5
  • SEKOT NIKOLAI 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 4
  • KREŠIĆ SANDRO 
    KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
    Country Score
    BIH 0
  • NOVICKI ALEKSANDAR 
    KARATE KLUB UNSU,BIH
    Country Score
    BIH 3

Poolwinner Tree - Round 3

  • JERMOLAJEVS ARTJOMS 
    R. SADIKOV SPORT SCHOOL,LAT
    Country Score
    LAT 1
  • NOVICKI ALEKSANDAR 
    KARATE KLUB UNSU,BIH
    Country Score
    BIH 2

Poolwinner Tree - Round 4

  • NOVICKI ALEKSANDAR 
    KARATE KLUB UNSU,BIH
    Country Score
    BIH
Junior Kumite Male 76+ kg - Repechage Pool 1,2,3,4,5,6,7,8
Repechage Pool 1,2,3,4,5,6,7,8
BORNANCIN LUCA 
ACADEMY PONTE DI PIAVE ASD,ITA
Country Score
ITA 1
JOVANOVIĆ LUKA MD 
KARATE KLUB ŠAMPION MODRIČA,BIH
Country Score
BIH 0
JOVANOVIĆ LUKA MD 
KARATE KLUB ŠAMPION MODRIČA,BIH
Country Score
BIH 2
VIVALDA SIMONE 
ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
Country Score
ITA 4
VIVALDA SIMONE 
ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
Country Score
ITA 2
VIVALDA SIMONE 
ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
Country Score
ITA 1
THONNARD MAXIME 
CHAMPIONS CLUB,BEL
Country Score
BEL 0
SEKOT NIKOLAI 
GERMANY,GER
Country Score
GER
SEKOT NIKOLAI 
GERMANY,GER
Country Score
GER 7
Repechage Pool 1,2,3,4,5,6,7,8
BELLINI NIKLAS PRIERGRAARD 
D.A.M. KARATE-DO LAZISE A.S.D.,ITA
Country Score
ITA 1
BRESSANELLO RICCARDO 
A.S.D. SHOTOKAN KARATE RYU VENEZIA,ITA
Country Score
ITA 0
BRESSANELLO RICCARDO 
A.S.D. SHOTOKAN KARATE RYU VENEZIA,ITA
Country Score
ITA 4
MOISE LEONARD 
ROMANIA,ROU
Country Score
ROU 5
MOISE LEONARD 
ROMANIA,ROU
Country Score
ROU 3
MOISE LEONARD 
ROMANIA,ROU
Country Score
ROU
KREŠIĆ SANDRO 
KARATE KLUB DO TUZLA,BIH
Country Score
BIH 0
        
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-10-02 05:42:29 CEST +02:00)