Karate1 Youth League - Caorle-Venice 2018 - U14 Kumite Male -40 kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-06-17 01:51:46 CEST +02:00)

Main Tree Pool 1 - Round 1

  • Santoni Lapo 
    MONTESPORT MONTESPERTOLI A.S.D.,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Zalyan Yura 
    Armenian National Federation of Shorin-Ryu karate,ARM
    Country Score
    ARM 6
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 1 - Round 2

  • Zalyan Yura 
    Armenian National Federation of Shorin-Ryu karate,ARM
    Country Score
    ARM 3
  • Justamante Ponce Marcos 
    Club Karate Ni Sente Nashi La Eliana,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • RISSO LEANDRO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 6
  • ERNWEIN THOMAS 
    impactkarate 31,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR 3
  • Kühnel Henrik 
    Karate Union Walserfeld,AUT
    Country Score
    AUT 0
  • Sychkin Vladislav 
    Спортивный клуб Держава,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • PUCCIA PAOLO 
    SSD BRACELLI CLUB,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Decio Alessandro 
    Olimpia Karate Cus Bergamo Asd,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • TAMAS BENDEGUZ 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 4
  • Marshall Samuel 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG 2
  • Girardi Andrea 
    Dharma Associazione Sportiva Dilettantistica,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Nakajima-Wu Aidan 
    SHOTOJUKU ASTORIA,USA
    Country Score
    USA 2
  • Giuseppe Scala 
    A.S.D. New Body Guard,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • RAZAFIMAHERY RAY 
    INSTITUT DE GOJURYU KENKYUKAI DE FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • Moisei Vadim 
    SC Banzai Berlin,GER
    Country Score
    GER 0

Main Tree Pool 1 - Round 3

  • Zalyan Yura 
    Armenian National Federation of Shorin-Ryu karate,ARM
    Country Score
    ARM 0
  • RISSO LEANDRO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 7
  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR 3
  • Sychkin Vladislav 
    Спортивный клуб Держава,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • TAMAS BENDEGUZ 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 0
  • Marshall Samuel 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG 2
  • Nakajima-Wu Aidan 
    SHOTOJUKU ASTORIA,USA
    Country Score
    USA 3
  • RAZAFIMAHERY RAY 
    INSTITUT DE GOJURYU KENKYUKAI DE FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 1

Main Tree Pool 1 - Round 4

  • RISSO LEANDRO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR 3
  • Marshall Samuel 
    Links Karate,ENG
    Country Score
    ENG 1
  • Nakajima-Wu Aidan 
    SHOTOJUKU ASTORIA,USA
    Country Score
    USA 2

Main Tree Pool 1 - Round 5

  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR 4
  • Nakajima-Wu Aidan 
    SHOTOJUKU ASTORIA,USA
    Country Score
    USA 3

Main Tree Pool 1 - Round 6

  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR

Main Tree Pool 2 - Round 1

  • Zhukau Danila 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 1
  • BENDIFALLAH YOUNES 
    PLANOISE KARATE ACADEMY BESANCON,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • FISCHER BALINT 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 1
  • KOROTENKO MICHEAL 
    SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
    Country Score
    ITA 6
  • Skrypnyk Artem 
    Sen-bin Karate Club,UKR
    Country Score
    UKR 2
  • Savushkin Vladimir 
    Moscow region Shchelkovo,RUS
    Country Score
    RUS 0
  • Schmid Samuel 
    SSKF Karate Team,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • TOPLICANEC NIKOLA 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 3
  • Hansen Walstad Henrik 
    Mizuchi Karate Team,NOR
    Country Score
    NOR 3
  • STOIMENOV MIHAIL 
    BULGARIA,BUL
    Country Score
    BUL 0
  • d anna andrea 
    team lentini,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Lyons Daniel 
    Chris Ewing Karate,SCO
    Country Score
    SCO 4
  • MERKOURIS THEODOROS 
    AS DIALLOS,GRE
    Country Score
    GRE 4
  • DRAGULIN ALFONSO ANDREI 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 7
  • ZIBRET BOR 
    SLOVENIA,SLO
    Country Score
    SLO 3
  • Grasso Pietro 
    ACCADEMIA WADO RYU KARATE JU JITSU SICILIA,ITA
    Country Score
    ITA 0

Main Tree Pool 2 - Round 2

  • Zhukau Danila 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 3
  • KOROTENKO MICHEAL 
    SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Skrypnyk Artem 
    Sen-bin Karate Club,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • TOPLICANEC NIKOLA 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 1
  • Hansen Walstad Henrik 
    Mizuchi Karate Team,NOR
    Country Score
    NOR 1
  • Lyons Daniel 
    Chris Ewing Karate,SCO
    Country Score
    SCO 5
  • DRAGULIN ALFONSO ANDREI 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 4
  • ZIBRET BOR 
    SLOVENIA,SLO
    Country Score
    SLO 1

Main Tree Pool 2 - Round 3

  • Zhukau Danila 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 1
  • TOPLICANEC NIKOLA 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 0
  • Lyons Daniel 
    Chris Ewing Karate,SCO
    Country Score
    SCO 3
  • DRAGULIN ALFONSO ANDREI 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 0

Main Tree Pool 2 - Round 4

  • Zhukau Danila 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 0
  • Lyons Daniel 
    Chris Ewing Karate,SCO
    Country Score
    SCO 3

Main Tree Pool 2 - Round 5

  • Lyons Daniel 
    Chris Ewing Karate,SCO
    Country Score
    SCO

Main Tree Pool 3 - Round 1

  • sarracino stefano 
    Generazionek,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Shevchenko Andrei 
    LEGION,RUS
    Country Score
    RUS 5
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 3 - Round 2

  • Shevchenko Andrei 
    LEGION,RUS
    Country Score
    RUS 3
  • SIMONENKO DANIEL 
    Champion karate club,UKR
    Country Score
    UKR 4
  • GHEZZI CRISTIAN 
    Karate Sporting Team,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • HADRY Rayan 
    Union Sportive de Creteil Karate,FRA
    Country Score
    FRA 4
  • watanabe haruki 
    wadoukai mino,JPN
    Country Score
    JPN 0
  • Boger Paul 
    KJC Ravensburg,GER
    Country Score
    GER 0
  • Kabzarau Makar 
    Kumiteam,BLR
    Country Score
    BLR 2
  • MASCHERONI CHRISTIAN 
    tora-do karate team a.s.d.,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • SALKIĆ TARIK 
    BIH-USK,BIH
    Country Score
    BIH 8
  • SORPRESO BRUNO 
    ASD PIELLE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • KISS ANDRAS 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 8
  • Myga Filip 
    Sportowy Klub Karate SENSHI,POL
    Country Score
    POL 0
  • Stanicnov Danila 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 9
  • BOTNARIUC CATALIN 
    asd sport village karate,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Randriamanjato DENZEL REAGAN 
    Bracciante Karate Roma,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • RUDENKO ARSENII 
    Champion karate club,UKR
    Country Score
    UKR 6

Main Tree Pool 3 - Round 3

  • SIMONENKO DANIEL 
    Champion karate club,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • GHEZZI CRISTIAN 
    Karate Sporting Team,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • watanabe haruki 
    wadoukai mino,JPN
    Country Score
    JPN 8
  • Kabzarau Makar 
    Kumiteam,BLR
    Country Score
    BLR 0
  • SALKIĆ TARIK 
    BIH-USK,BIH
    Country Score
    BIH 0
  • KISS ANDRAS 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 2
  • Stanicnov Danila 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 4
  • RUDENKO ARSENII 
    Champion karate club,UKR
    Country Score
    UKR 3

Main Tree Pool 3 - Round 4

  • GHEZZI CRISTIAN 
    Karate Sporting Team,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • watanabe haruki 
    wadoukai mino,JPN
    Country Score
    JPN 6
  • KISS ANDRAS 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 0
  • Stanicnov Danila 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 1

Main Tree Pool 3 - Round 5

  • watanabe haruki 
    wadoukai mino,JPN
    Country Score
    JPN 6
  • Stanicnov Danila 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 7

Main Tree Pool 3 - Round 6

  • Stanicnov Danila 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS

Main Tree Pool 4 - Round 1

  • Stahlavsky Ondrej 
    Red Dragon Team ,CZE
    Country Score
    CZE 0
  • GIUDICE Gio 
    TEAM FKA MARSEILLE,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • Lucarelli Tommaso 
    Team Karate Puleo Firenze,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Liulkov Ilia 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • Malyk Dmytro 
    Sport Club AREY,UKR
    Country Score
    UKR 1
  • MEDVE PATRIK 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 4
  • Stamer Narvik 
    SEI-WA-KAI Team Meißen,GER
    Country Score
    GER 1
  • Vialionda Vadzim 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 3
  • NEMA STEFAN 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 0
  • HIERSO Hairiss 
    Sauvegarde Besançon,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • VASILJ ANDRIJA 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 0
  • Hamill Adam 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 5
  • Lorenz Swan 
    KARATE CLUB VALAIS,SUI
    Country Score
    SUI 8
  • IVANOV VELIN 
    BULGARIA,BUL
    Country Score
    BUL 0
  • ZOUMPOULIS EFSTRATIOS 
    AS ODYSSEAS,GRE
    Country Score
    GRE 0
  • Eilertsen Fredrik Skaarød 
    Sarpsborg karate klubb,NOR
    Country Score
    NOR 2

Main Tree Pool 4 - Round 2

  • GIUDICE Gio 
    TEAM FKA MARSEILLE,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • Liulkov Ilia 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • MEDVE PATRIK 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 0
  • Vialionda Vadzim 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 3
  • HIERSO Hairiss 
    Sauvegarde Besançon,FRA
    Country Score
    FRA 3
  • Hamill Adam 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 7
  • Lorenz Swan 
    KARATE CLUB VALAIS,SUI
    Country Score
    SUI 1
  • Eilertsen Fredrik Skaarød 
    Sarpsborg karate klubb,NOR
    Country Score
    NOR 1

Main Tree Pool 4 - Round 3

  • Liulkov Ilia 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 1
  • Vialionda Vadzim 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 2
  • Hamill Adam 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 3
  • Lorenz Swan 
    KARATE CLUB VALAIS,SUI
    Country Score
    SUI 1

Main Tree Pool 4 - Round 4

  • Vialionda Vadzim 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 1
  • Hamill Adam 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 3

Main Tree Pool 4 - Round 5

  • Hamill Adam 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO

Poolwinner Tree - Round 1

  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR 6
  • Lyons Daniel 
    Chris Ewing Karate,SCO
    Country Score
    SCO 2
  • Stanicnov Danila 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 0
  • Hamill Adam 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 4

Poolwinner Tree - Round 2

  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR 2
  • Hamill Adam 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 0

Poolwinner Tree - Round 3

  • Tarasov Maksym 
    Norven,UKR
    Country Score
    UKR
Repechage Pool 1,2
Kühnel Henrik 
Karate Union Walserfeld,AUT
Country Score
AUT 3
Kühnel Henrik 
Karate Union Walserfeld,AUT
Country Score
AUT 4
Sychkin Vladislav 
Спортивный клуб Держава,RUS
Country Score
RUS 0
RISSO LEANDRO 
A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
Country Score
ITA 4
RISSO LEANDRO 
A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
Country Score
ITA 5
RISSO LEANDRO 
A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
Country Score
ITA 0
Nakajima-Wu Aidan 
SHOTOJUKU ASTORIA,USA
Country Score
USA 1
RISSO LEANDRO 
A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
Country Score
ITA
Lyons Daniel 
Chris Ewing Karate,SCO
Country Score
SCO 0
Repechage Pool 3,4
VASILJ ANDRIJA 
CROATIA,CRO
Country Score
CRO 9
VASILJ ANDRIJA 
CROATIA,CRO
Country Score
CRO 0
HIERSO Hairiss 
Sauvegarde Besançon,FRA
Country Score
FRA 3
VASILJ ANDRIJA 
CROATIA,CRO
Country Score
CRO 9
Lorenz Swan 
KARATE CLUB VALAIS,SUI
Country Score
SUI 0
VASILJ ANDRIJA 
CROATIA,CRO
Country Score
CRO 9
Vialionda Vadzim 
BELARUS,BLR
Country Score
BLR 1
VASILJ ANDRIJA 
CROATIA,CRO
Country Score
CRO
Stanicnov Danila 
Samara Region,RUS
Country Score
RUS 0
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-06-17 01:51:46 CEST +02:00)