Karate1 Series A - Toledo 2017 - Female Kata  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-06-29 02:30:21 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 MERASICKA NIKOLETA (SLOVAKIA,SVK)   2      
  Vega Letamendi Marta (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   2     
2 Vega Letamendi Marta (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   3      
   MARK MELINDA (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   3    
3       
  MARK MELINDA (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   3     
4       
    MARK MELINDA (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0   
5       
  FERRACUTI Eva (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   5     
6       
   FERRACUTI Eva (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   2    
7       
  MALLIA MARKELA (GREECE,GRE)   0     
8       
     LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)   5  
9 ALINA-MIHAELA GUTA (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   0      
  Payne Natalie (Yanagi Kai,ENG)   4     
10 Payne Natalie (Yanagi Kai,ENG)   5      
   Payne Natalie (Yanagi Kai,ENG)   0    
11       
  Perez segura Lidia (SHURIYAMA,ESP)   1     
12       
    LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)   5   
13       
  LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)   5     
14       
   LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)   5    
15       
  Fernández Lombardía Carla (SHIHAN LUGO,ESP)   0     
16       
      LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)  
17 FANTI AGNESE (ASD ESERCITO - 187° FOLGORE,ITA)   5      
  FANTI AGNESE (ASD ESERCITO - 187° FOLGORE,ITA)   2     
18 Isabel gomez Marina (IDM Playa VIctoria,ESP)   0      
   DE LA PAZ CAROL (CHILE,CHI)   2    
19       
  DE LA PAZ CAROL (CHILE,CHI)   3     
20       
    Cruz Ana (Clube Desportivo Paço de Arcos,POR)   3   
21       
  Cruz Ana (Clube Desportivo Paço de Arcos,POR)   4     
22       
   Cruz Ana (Clube Desportivo Paço de Arcos,POR)   3    
23       
  Pironti Carol (A.S.D. Team Pironti,ITA)   1     
24       
     Cruz Ana (Clube Desportivo Paço de Arcos,POR)   0  
25       
  CHMIELEWSKA OLGA (Polish Karate Federation,POL)   2     
26       
   MANTY BESS (FINLAND,FIN)   1    
27       
  MANTY BESS (FINLAND,FIN)   3     
28       
    HEINRICH CHRISTINE (GERMANY,GER)   2   
29       
  García López Ruth (Club Karate Fuensalida,ESP)   0     
30       
   HEINRICH CHRISTINE (GERMANY,GER)   4    
31       
  HEINRICH CHRISTINE (GERMANY,GER)   5     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Yermakova Sviatlana (Arsenal-Dynamo,BLR)   0      
  ESCUDERO.SOLIS NURIA (Karate Ciudad de Roma,ESP)   3     
2 ESCUDERO.SOLIS NURIA (Karate Ciudad de Roma,ESP)   5      
   ESCUDERO.SOLIS NURIA (Karate Ciudad de Roma,ESP)   3    
3       
  BUI LILA (Annecy Dojo Karaté,FRA)   2     
4       
    ESCUDERO.SOLIS NURIA (Karate Ciudad de Roma,ESP)   2   
5       
  D ONOFRIO TERRYANA (ASD CAM D ONOFRIO,ITA)   5     
6       
   D ONOFRIO TERRYANA (ASD CAM D ONOFRIO,ITA)   2    
7       
  Castellano Curbelo Varinia (Club Deportivo Open Karate,ESP)   0     
8       
     GARCIA LOZANO MARTA (KUMO SPORT,ESP)   0  
9       
  FLYNN UNA (IRELAND,IRL)   0     
10       
   Stoner Holly (National Karate Association,ENG)   0    
11       
  Stoner Holly (National Karate Association,ENG)   5     
12       
    GARCIA LOZANO MARTA (KUMO SPORT,ESP)   3   
13       
  Paoletti Ilaria (AKS Firenze,ITA)   0     
14       
   GARCIA LOZANO MARTA (KUMO SPORT,ESP)   5    
15       
  GARCIA LOZANO MARTA (KUMO SPORT,ESP)   5     
16       
      SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)  
17 ARENA ANGELA (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   0      
  HUGUES Jessica (HOUDAN KARATÉ DO,FRA)   0     
18 HUGUES Jessica (HOUDAN KARATÉ DO,FRA)   5      
   SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)   5    
19       
  SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)   5     
20       
    SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)   5   
21       
  Entwistle Katelyn (Ilkley Karate Club,ENG)   1     
22       
   Kokumai Sakura (USA NKF,USA)   0    
23       
  Kokumai Sakura (USA NKF,USA)   4     
24       
     SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)   5  
25       
  Sell Aimee (AS Karate Academy,ENG)   5     
26       
   Sell Aimee (AS Karate Academy,ENG)   5    
27       
  Dagnino Serena (ASD Pro Recco Karate,ITA)   0     
28       
    Sell Aimee (AS Karate Academy,ENG)   0   
29       
  LORENZO CATALAN ÁFRICA (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   2     
30       
   Neskova Daria (LEGION,RUS)   0    
31       
  Neskova Daria (LEGION,RUS)   3     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Moreno Wilkinson Jessica (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   4      
  Moreno Wilkinson Jessica (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   5     
2 Bernardi Valeria (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1      
   Moreno Wilkinson Jessica (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   4    
3       
  PEPA KONSTANTINA EVAGGELIA (GREECE,GRE)   0     
4       
    Moreno Wilkinson Jessica (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   3   
5       
  ELEONORA ROBERTA ALEXANDRA CONSTANTIN (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   0     
6       
   Suarez Gomez Karlota (SHURIYAMA,ESP)   1    
7       
  Suarez Gomez Karlota (SHURIYAMA,ESP)   5     
8       
     Moreno Wilkinson Jessica (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   1  
9       
  MA KA MAN (HONG KONG CHINA,HKG)   0     
10       
   Pivi Lisa (Asd Fisiodinamik ITA,ITA)   3    
11       
  Pivi Lisa (Asd Fisiodinamik ITA,ITA)   5     
12       
    Pivi Lisa (Asd Fisiodinamik ITA,ITA)   2   
13       
  Lavier Jessica (neuchâtel karate-do,SUI)   0     
14       
   amato carolina (centro sportivo esercito,ITA)   2    
15       
  amato carolina (centro sportivo esercito,ITA)   5     
16       
      ROY RAQUEL (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)  
17 LOPEZ GOMEZ LUCIA (ESCUELA DE KARATE ANTONIO CARRETERO,ESP)   4      
  LOPEZ GOMEZ LUCIA (ESCUELA DE KARATE ANTONIO CARRETERO,ESP)   0     
18 Burgess Grace (Black Belt Martial Arts Mingara,AUS)   1      
   ROY RAQUEL (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   3    
19       
  ROY RAQUEL (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   5     
20       
    ROY RAQUEL (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   4   
21       
  FERACCI Alexandra (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)   5     
22       
   FERACCI Alexandra (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)   2    
23       
  TO SIU FUNG JENNY (HONG KONG CHINA,HKG)   0     
24       
     ROY RAQUEL (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   4  
25       
  BRAZDOVA EMA (SLOVAKIA,SVK)   5     
26       
   BRAZDOVA EMA (SLOVAKIA,SVK)   3    
27       
  LE BORGNE Marine (SIK - YKC,FRA)   0     
28       
    BRAZDOVA EMA (SLOVAKIA,SVK)   1   
29       
  GRONCHI ASIA (SHINGITAI PISA,ITA)   1     
30       
   BOUCHET PAULINE (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   2    
31       
  BOUCHET PAULINE (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   4     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Fàbregas-Eceiza i Araki Francesca (Dojo Sant Gervasi,ESP)   5      
  Fàbregas-Eceiza i Araki Francesca (Dojo Sant Gervasi,ESP)   5     
2 IOANA CARMEN MATEI (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   0      
   Fàbregas-Eceiza i Araki Francesca (Dojo Sant Gervasi,ESP)   3    
3       
  Bonuccelli Serena (asd karate camaiore,ITA)   0     
4       
    Fàbregas-Eceiza i Araki Francesca (Dojo Sant Gervasi,ESP)   4   
5       
  Nicosanti Noemi (ASD TOUKON KARATE-DO,ITA)   3     
6       
   Nicosanti Noemi (ASD TOUKON KARATE-DO,ITA)   2    
7       
  Rodríguez Nieto Paula (Club Karate Ciudad del aire,ESP)   2     
8       
     Fàbregas-Eceiza i Araki Francesca (Dojo Sant Gervasi,ESP)   2  
9       
  RUSSI MARTINA (asd karate ninja club,ITA)   0     
10       
   BALCIAROVA DOROTA (SLOVAKIA,SVK)   2    
11       
  BALCIAROVA DOROTA (SLOVAKIA,SVK)   5     
12       
    MORATA MARGARITA (C D KARATE CIUDAD JARDIN,ESP)   1   
13       
  MORATA MARGARITA (C D KARATE CIUDAD JARDIN,ESP)   4     
14       
   MORATA MARGARITA (C D KARATE CIUDAD JARDIN,ESP)   3    
15       
  WU LOK MAN (HONG KONG CHINA,HKG)   1     
16       
      TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)  
17 VANUSANIKOVA JANA (SLOVAKIA,SVK)   1      
  TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)   5     
18 TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)   4      
   TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)   5    
19       
  Garcia Capitan Carmen (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   0     
20       
    TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)   4   
21       
  XENOU GEORGIA (GREECE,GRE)   5     
22       
   XENOU GEORGIA (GREECE,GRE)   0    
23       
  Garofoli Sofia (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0     
24       
     TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)   3  
25       
  Martin Abello Yaiza (SHURIYAMA,ESP)   5     
26       
   Martin Abello Yaiza (SHURIYAMA,ESP)   4    
27       
  Horsfall Kelly (Yanagi Kai,ENG)   0     
28       
    Martin Abello Yaiza (SHURIYAMA,ESP)   1   
29       
  Meylan Nina (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1     
30       
   RAMOS OSORIO PAULA (SHIHAN LUGO,ESP)   1    
31       
  RAMOS OSORIO PAULA (SHIHAN LUGO,ESP)   4     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)   2   
     
      
     
      
     
      
     
     SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)   5  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)   3   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    ROY RAQUEL (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   5   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     ROY RAQUEL (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   0  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)   0   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    HUGUES Jessica (HOUDAN KARATÉ DO,FRA)   0     
     Kokumai Sakura (USA NKF,USA)   5    
    Kokumai Sakura (USA NKF,USA)   5   Kokumai Sakura (USA NKF,USA)   3   
     Sell Aimee (AS Karate Academy,ENG)   0   Kokumai Sakura (USA NKF,USA)   1  
      GARCIA LOZANO MARTA (KUMO SPORT,ESP)   2   LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)  
       LAU MO SHEUNG GRACE (HONG KONG CHINA,HKG)   4  
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    LOPEZ GOMEZ LUCIA (ESCUELA DE KARATE ANTONIO CARRETERO,ESP)   0     
     FERACCI Alexandra (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)   4    
    FERACCI Alexandra (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)   5   FERACCI Alexandra (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)   4   
     BRAZDOVA EMA (SLOVAKIA,SVK)   1   FERACCI Alexandra (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)   4  
      Moreno Wilkinson Jessica (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   1   FERACCI Alexandra (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)  
       TUNG YEE YIN (HONG KONG CHINA,HKG)   1  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-06-29 02:30:21 CEST +02:00)