Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Male Kata  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-11-22 19:22:22 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   5      
  HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   1     
2 Bühler Fabio (Landeskader Baden-Württemberg,GER)   0      
   DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)   5    
3       
  DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)   4     
4       
    DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)   5   
5       
  MARQUES PATRICK (LUXEMBOURG,LUX)   2     
6       
   YUDA AHMAD ZIGI ZARESTA (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)   0    
7       
  YUDA AHMAD ZIGI ZARESTA (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)   3     
8       
     DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)   5  
9 YUEN SHAUN (AUSTRALIA,AUS)   5      
  YUEN SHAUN (AUSTRALIA,AUS)   3     
10 Winter Daniel (Landeskader Baden-Württemberg,GER)   0      
   YUEN SHAUN (AUSTRALIA,AUS)   3    
11       
  PINTADO ASTORKIZA EKAITZ (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   2     
12       
    YUEN SHAUN (AUSTRALIA,AUS)   0   
13       
  Sacristani Franco (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   1     
14       
   BUCHINGER LUKAS (AUSTRIA,AUT)   2    
15       
  BUCHINGER LUKAS (AUSTRIA,AUT)   4     
16       
      DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)  
17 Tamborlani Matteo (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   5      
  Tamborlani Matteo (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   5     
18 Stolz Victor (1. Karate Dojo Huchem-Stammeln e.V. ,GER)   0      
   Tamborlani Matteo (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   4    
19       
  AlAbbar Khalifa (Al-Sharjah Sports Club,UAE)   0     
20       
    Tamborlani Matteo (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   1   
21       
  Seliazniou Anton (Arsenal-Dynamo,BLR)   0     
22       
   Wieser Julian (lv nrw,GER)   1    
23       
  Wieser Julian (lv nrw,GER)   5     
24       
     GUNGEL SELAHATTIN (TURKEY,TUR)   0  
25 CHOW CHAM HO (HONG KONG CHINA,HKG)   2      
  PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)   5     
26 PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)   3      
   PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)   1    
27       
  Arutunyan Maxim (Dojo Lemgo-Lippe,GER)   0     
28       
    GUNGEL SELAHATTIN (TURKEY,TUR)   4   
29       
  Agsten Kristian (Karate Dojo Lich,GER)   1     
30       
   GUNGEL SELAHATTIN (TURKEY,TUR)   4    
31       
  GUNGEL SELAHATTIN (TURKEY,TUR)   4     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 BELOUSOV DENIS (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1      
  BUSATO MATTIA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4     
2 BUSATO MATTIA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4      
   BUSATO MATTIA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1    
3       
  MU SHIKE (CHINA,CHN)   1     
4       
    Salazar Francisco Jose (SPAIN,ESP)   2   
5       
  Panetta Filippo (SC Alstertal-Langenhorn e.V. Hamburg,GER)   0     
6       
   Salazar Francisco Jose (SPAIN,ESP)   4    
7       
  Salazar Francisco Jose (SPAIN,ESP)   5     
8       
     NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)   5  
9 ZEMOURI AHMED (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   2      
  Taylor Reece (Chadwell Heath Karate Acadmy,ENG)   0     
10 Taylor Reece (Chadwell Heath Karate Acadmy,ENG)   3      
   NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)   5    
11       
  NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)   5     
12       
    NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)   3   
13       
  ERMENC IVAN (CROATIA,CRO)   0     
14       
   Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   0    
15       
  Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   5     
16       
      NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)  
17 PRICINS IVARS (LATVIA,LAT)   0      
  Glaser Jonas (Karate Dojo Lich,GER)   2     
18 Glaser Jonas (Karate Dojo Lich,GER)   5      
   Sperati Andrea (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   5    
19       
  Sperati Andrea (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   3     
20       
    Sperati Andrea (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1   
21       
  FORSTER VINCENT (AUSTRIA,AUT)   2     
22       
   Branda Šimon (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0    
23       
  Branda Šimon (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   3     
24       
     HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   0  
25 Spannaus Joshua (Karate Dojo Lich,GER)   0      
  RAMIREZ RIOS WALDO (SHOTOKAN KARATE DO LA SABIDURIA DEL GUERRERO,MEX)   2     
26 RAMIREZ RIOS WALDO (SHOTOKAN KARATE DO LA SABIDURIA DEL GUERRERO,MEX)   5      
   KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   2    
27       
  KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   3     
28       
    HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   4   
29       
  HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   5     
30       
   HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   3    
31       
  BECKERS MITCHELL (NEDERLANDS,NED)   0     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  5      
  ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  5     
2 PAGANO ANGELO (Karate-Do Wels,AUT)   0      
   ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  2    
3       
  TRUONG KHAI (SWEDEN,SWE)   0     
4       
    LEE KENNETH (CANADA,CAN)   3   
5       
  Roesch Maurice (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   2     
6       
   LEE KENNETH (CANADA,CAN)   3    
7       
  LEE KENNETH (CANADA,CAN)   3     
8       
     LEE KENNETH (CANADA,CAN)   2  
9 CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   4      
  CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   5     
10 Panagia Giuseppe (CSKS Catania,ITA)   1      
   CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   5    
11       
  ALBADRI RAKAN (SAUDI ARABIA,KSA)   0     
12       
    CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   2   
13       
  Drescher Yannick (Karate Zanshin Germany,GER)   0     
14       
   MACZKA BARTOSZ (POLAND,POL)   0    
15       
  MACZKA BARTOSZ (POLAND,POL)   5     
16       
      Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)  
17 Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)   5      
  Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)   5     
18 Grimm Lukas (Bayerischer Karatebund,GER)   0      
   Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)   4    
19       
  SERRA CRISTIAN (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   0     
20       
    Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)   4   
21       
  Pohanka Marek (SK NAKAMA SHOTOKAN,CZE)   2     
22       
   RZAEV MEHMAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1    
23       
  RZAEV MEHMAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   3     
24       
     Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)   3  
25 YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   5      
  YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   5     
26 Randrianindrina Tiavina (INTERNATIONAL GOJU-RYU ASSOCIATION,FRA)   0      
   YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   5    
27       
  SOLOMUN NIKOLA (CROATIA,CRO)   0     
28       
    YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   1   
29       
  NGUYEN THANH TUNG (HUNGARY,HUN)   3     
30       
   NGUYEN THANH TUNG (HUNGARY,HUN)   0    
31       
  Taylor Jordan (Shinken Dojo,ENG)   2     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5      
  HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5     
2 Mack Christopher (Landeskader Baden-Württemberg,GER)   0      
   HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5    
3       
  MANZANA DIAZ ALEJANDRO (KUMO SPORT,ESP)   0     
4       
    HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5   
5       
  Caeiros Jorge (Clube Karaté da Bobadela,POR)   3     
6       
   Caeiros Jorge (Clube Karaté da Bobadela,POR)   0    
7       
  Szafranek Jordan (Shitokai Scotland,SCO)   2     
8       
     HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   1  
9 WANG YI-TA (UT Karate Team,TPE)   2      
  Digiovanni Amedeo (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   5     
10 Digiovanni Amedeo (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   3      
   Digiovanni Amedeo (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0    
11       
  SUVAJCEVIC STEFAN (Belgrade karate association,SRB)   0     
12       
    CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC)   0   
13       
  TURUNEN NIKLAS (FINLAND,FIN)   0     
14       
   CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC)   5    
15       
  CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC)   5     
16       
      SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)  
17 Hartl Bor (KARATE KLUB KOZJANSKO IN OBSOTELJE,SLO)   1      
  Lux Roman (lv nrw,GER)   3     
18 Lux Roman (lv nrw,GER)   4      
   Lux Roman (lv nrw,GER)   5    
19       
  Lena Devid (A.S.D.Shotokan karate do Sabbioneta,ITA)   2     
20       
    Lux Roman (lv nrw,GER)   0   
21       
  KARAVAN MAKSYM (KARATE CLUB TORA,UKR)   3     
22       
   KARAVAN MAKSYM (KARATE CLUB TORA,UKR)   0    
23       
  Chin Leung Kam Adam (TRINIDAD & TOBAGO,TRI)   2     
24       
     SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   4  
25 SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   5      
  SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   5     
26 SMOLIGA JULIAN ENRIK (SLOVAKIA,SVK)   0      
   SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   5    
27       
  BAUM PAUL (GERMANY,GER)   0     
28       
    SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   5   
29       
  TELLOCKE MORRIS (GERMANY,GER)   5     
30       
   TELLOCKE MORRIS (GERMANY,GER)   0    
31       
  Schaudig Matthias (Budokan Kaiserslautern e.V.,GER)   0     
32       
Main Tree Pool 5
      
1 STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   5      
  STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   4     
2 Burgtorf Nicolas (Karateverband Sachsen-Anhalt e.V.,GER)   0      
   STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   4    
3       
  Janda Lukáš (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   1     
4       
    STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   4   
5       
  BUCHINGER CHRISTOPH (AUSTRIA,AUT)   1     
6       
   PARK HEEJUN (KOREA,KOR)   1    
7       
  PARK HEEJUN (KOREA,KOR)   4     
8       
     STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   0  
9 Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   5      
  Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   5     
10 BONDAREV NICOLAI (Moldova,MDA)   0      
   Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   4    
11       
  Miltenburger Sebastian (Karate Dojo Mainz Bretzenheim e.V.,GER)   0     
12       
    Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   1   
13       
  ILGEZDI GOKAY (TURKEY,TUR)   1     
14       
   SKOVORODNIKOV EMIL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1    
15       
  SKOVORODNIKOV EMIL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4     
16       
      KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)  
17 SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)   5      
  SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)   5     
18 PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   0      
   SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)   0    
19       
  PETRONI GABRIELE (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   0     
20       
    KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)   5   
21       
  KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)   5     
22       
   KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)   5    
23       
  LEUNG SHING HO (HONG KONG CHINA,HKG)   0     
24       
     KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)   5  
25 SAWAL JOHN (CANADA,CAN)   1      
  Hoshi Isaac (Karate New Zealand,NZL)   5     
26 Hoshi Isaac (Karate New Zealand,NZL)   4      
   Hoshi Isaac (Karate New Zealand,NZL)   5    
27       
  MARTENS MATTHEW (NEDERLANDS,NED)   0     
28       
    Hoshi Isaac (Karate New Zealand,NZL)   0   
29       
  Wilkes Dominic (Trinidad Karate Association,TRI)   0     
30       
   Ujihara Yuki (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0    
31       
  Ujihara Yuki (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   5     
32       
Main Tree Pool 6
      
1 ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  5      
  ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  5     
2 Pham David (Wado Karate Katrineholm,SWE)   0      
   ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  1    
3       
  Sindeles Szabolcs (Vasas SC,HUN)   0     
4       
    KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   5   
5       
  KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   5     
6       
   KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   4    
7       
  BARRECA MIRKO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   0     
8       
     KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   0  
9 Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   4      
  Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   5     
10 VALET PATRICK (AUSTRIA,AUT)   1      
   Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   3    
11       
  Nathem Philipp (Polizei-Sportverein Trier e.V.,GER)   0     
12       
    Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0   
13       
  GIULIANI ALESSIO (a.s.d Karate Roma,ITA)   1     
14       
   GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   2    
15       
  GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   4     
16       
      MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)  
17 Caterino Cipriano (ASD Karate club Frattaminore,ITA)   0      
  Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   5     
18 Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   5      
   Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   4    
19       
  MROZECK MICKY (FRANCE,FRA)   0     
20       
    Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   0   
21       
  PINTER MORENO EMANUELLE (CROATIA,CRO)   1     
22       
   Tomiczek Mateusz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   1    
23       
  Tomiczek Mateusz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   4     
24       
     MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5  
25       
  JUETTNER PHILIP (GERMANY,GER)   3     
26       
   JUETTNER PHILIP (GERMANY,GER)   0    
27       
  Al-Raisi Ali (Ali Al-Raisi Karate Club,OMA)   2     
28       
    MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5   
29       
  IODICE ALESSANDRO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1     
30       
   MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5    
31       
  MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   4     
32       
Main Tree Pool 7
      
1 HEINE MORITZ (GERMANY,GER)   0      
  UCHIAGE TOSHIHIDE (CANADA,CAN)   5     
2 UCHIAGE TOSHIHIDE (CANADA,CAN)   5      
   UCHIAGE TOSHIHIDE (CANADA,CAN)   4    
3       
  ALEXANDER ZACHARY (TRINIDAD & TOBAGO,TRI)   0     
4       
    UCHIAGE TOSHIHIDE (CANADA,CAN)   0   
5       
  DE PASCALIS MIRKO (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
6       
   Sonnema Rick (Karate-do Academie Itosu,NED)   1    
7       
  Sonnema Rick (Karate-do Academie Itosu,NED)   5     
8       
     YU HO CHEUNG (HONG KONG CHINA,HKG)   0  
9 Carbonell Jose Manuel (SPAIN,ESP)   4      
  Carbonell Jose Manuel (SPAIN,ESP)   4     
10 ARANGO SOTO NYKOLAI JOSEF (DOMINICAN REP.,DOM)   1      
   Carbonell Jose Manuel (SPAIN,ESP)   2    
11       
  gallo gianluca (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   1     
12       
    YU HO CHEUNG (HONG KONG CHINA,HKG)   5   
13       
  ALQATTAN MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  0     
14       
   YU HO CHEUNG (HONG KONG CHINA,HKG)   3    
15       
  YU HO CHEUNG (HONG KONG CHINA,HKG)   5     
16       
      ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)  
17 Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)       
  Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0     
18 DEGER ALPER (AUSTRIA,AUT)       
   ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   5    
19       
  ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   5     
20       
    ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   5   
21       
  GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR)   0     
22       
   KSENOFONTOV MAKSIM (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0    
23       
  KSENOFONTOV MAKSIM (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   5     
24       
     ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   5  
25 STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)   3      
  STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)   4     
26 MONTARELLO ENZO (FRANCE,FRA)   2      
   STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)   5    
27       
  Forgács Tamás (Vasas SC,HUN)   1     
28       
    STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)   0   
29       
  Dobrzyński Mikołaj (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   4     
30       
   Dobrzyński Mikołaj (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   0    
31       
  Easton Luke (LE Karate Academy,ENG)   1     
32       
Main Tree Pool 8
      
1 Federov Artur (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0      
  UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   4     
2 UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   5      
   UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   3    
3       
  SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)   1     
4       
    UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   5   
5       
  Quintero DAMIAN. (SPAIN,ESP)   5     
6       
   Quintero DAMIAN. (SPAIN,ESP)   2    
7       
  Debrecenyi Jakub (Hakuba karate Ostrava,CZE)   0     
8       
     UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   4  
9 LAU CHI MING (HONG KONG CHINA,HKG)   4      
  LAU CHI MING (HONG KONG CHINA,HKG)   3     
10 PAGOT ALEXANDER (SWEDEN,SWE)   1      
   LAU CHI MING (HONG KONG CHINA,HKG)   1    
11       
  FABIAN PETER (SLOVAKIA,SVK)   2     
12       
    KUOK KIN HANG (MACAU,MAC)   0   
13       
  ENKAMP JESSE (FINLAND,FIN)   1     
14       
   KUOK KIN HANG (MACAU,MAC)   4    
15       
  KUOK KIN HANG (MACAU,MAC)   4     
16       
      UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)  
17 CHIEN YU-TING (UT Karate Team,TPE)   4      
  CHIEN YU-TING (UT Karate Team,TPE)   2     
18 ALASMARI MESFER (SAUDI ARABIA,KSA)   1      
   KULYK VITALII (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0    
19       
  KULYK VITALII (Ukrainian Karate Federation,UKR)   3     
20       
    CEROVIC LUKA (Belgrade karate association,SRB)   4   
21       
  CEROVIC LUKA (Belgrade karate association,SRB)   5     
22       
   CEROVIC LUKA (Belgrade karate association,SRB)   5    
23       
  Scott Christopher (Shitokai Scotland,SCO)   0     
24       
     CEROVIC LUKA (Belgrade karate association,SRB)   1  
25       
  FEDERICO FRANCESCO (Karate-Do Wels,AUT)   0     
26       
   Basílio Vieira André Filipe (Núcleo Português de Karaté,POR)   5    
27       
  Basílio Vieira André Filipe (Núcleo Português de Karaté,POR)   5     
28       
    Basílio Vieira André Filipe (Núcleo Português de Karaté,POR)   1   
29       
  Sen Bhaskar (Champions International Karate Association,BEL)   0     
30       
   Hartl Jan (KARATE KLUB KOZJANSKO IN OBSOTELJE,SLO)   0    
31       
  Hartl Jan (KARATE KLUB KOZJANSKO IN OBSOTELJE,SLO)   5     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
   DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)   4    
     
      
     
    DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)   1   
     
      
     
   NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)   1    
     
      
     
     SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   0  
     
      
10      
   Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)   1    
11      
      
12      
    SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   4   
13      
      
14      
   SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   4    
15      
      
16      
      KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)  
17      
      
18      
   KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)   4    
19      
      
20      
    KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)   5   
21      
      
22      
   MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   1    
23      
      
24      
     KIYUNA RYO (JAPAN,JPN)   5  
25      
      
26      
   ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   1    
27      
      
28      
    UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   0   
29      
      
30      
   UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   4    
31      
      
32      
Repechage Pool 5,6,7,8,1,2,3,4
        
  SMOLIGA JULIAN ENRIK (SLOVAKIA,SVK)   2       
   BAUM PAUL (GERMANY,GER)   1      
  BAUM PAUL (GERMANY,GER)   3   TELLOCKE MORRIS (GERMANY,GER)   4     
   TELLOCKE MORRIS (GERMANY,GER)   4   TELLOCKE MORRIS (GERMANY,GER)   0    
    Lux Roman (lv nrw,GER)   1   HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   3   
     HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5   HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   3  
      Galan Lopez SERGIO (SPAIN,ESP)   2   HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)  
       DIAZ ANTONIO (VENEZUELA,VEN)   2  
Repechage Pool 5,6,7,8,1,2,3,4
        
        
   LEUNG SHING HO (HONG KONG CHINA,HKG)   1      
    SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)   5     
   SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)   4   SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)   4    
    Hoshi Isaac (Karate New Zealand,NZL)   0   SMORGUNER ILJA (GERMANY,GER)   2   
     STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   1   MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   4  
      MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   3   MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)  
       UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   1  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-11-22 19:22:22 CET +01:00)