Karate1 Series A - Toledo 2017 - Male Kata  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-12-17 01:31:26 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Forcada Carlos (Shingi Kai Cornella,ESP)   0      
  Enkamp Jesse (Combat Academy Sweden,SWE)   3     
2 Enkamp Jesse (Combat Academy Sweden,SWE)   5      
   Enkamp Jesse (Combat Academy Sweden,SWE)   1    
3       
  Recchia Luigi Claudio (Palestra Sirius SSD a RL,ITA)   2     
4       
    Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   3   
5 Amador Andres Felipe (Federacion Colombiana De Karate,COL)   4      
  Amador Andres Felipe (Federacion Colombiana De Karate,COL)   0     
6 PADDA PAUL (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   1      
   Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   4    
7       
  Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   5     
8       
     Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   0  
9 Ravagli Jason (Atlantic Wellness s.s.d. arl,ITA)   2      
  Fernandes David (KARATE CLUBE DE FARO,POR)   4     
10 Fernandes David (KARATE CLUBE DE FARO,POR)   3      
   Fernandes David (KARATE CLUBE DE FARO,POR)   3    
11       
  ABADÍA FERNANDO (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   1     
12       
    Fernandes David (KARATE CLUBE DE FARO,POR)   2   
13       
  Beverly Matthew (NINTAI ASD,ITA)   0     
14       
   Alamo Antonio (ALAMO-KARATE,ESP)   2    
15       
  Alamo Antonio (ALAMO-KARATE,ESP)   5     
16       
      QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)  
17 Ciani Giuseppe (San Marino Shotokan Club,SMR)   0      
  PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)   0     
18 PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)   5      
   PEREZ GROMAZ AITOR (Club Karate Montornès,ESP)   0    
19       
  PEREZ GROMAZ AITOR (Club Karate Montornès,ESP)   5     
20       
    QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5   
21       
  QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5     
22       
   QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5    
23       
  Lanfredi Andrea (Asd Karate Ghedi,ITA)   0     
24       
     QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5  
25 SZOLAR PAVOL (SLOVAKIA,SVK)   0      
  GALAN LOPEZ SERGIO (SPAIN,ESP)   5     
26 GALAN LOPEZ SERGIO (SPAIN,ESP)   5      
   GALAN LOPEZ SERGIO (SPAIN,ESP)   2    
27       
  Bonetti Riccardo (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   0     
28       
    Cricco Alessandro (Cus Perugia Karate,ITA)   0   
29       
  Cricco Alessandro (Cus Perugia Karate,ITA)   5     
30       
   Cricco Alessandro (Cus Perugia Karate,ITA)   3    
31       
  CARRION ABEDUL JUAN ANTONIO (GOJU KAI ESPAÑA,ESP)   0     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Lavin Novo Gonzalo (Gimnasio Pedro Fernandez,ESP)   1      
  LOSI RICCARDO (A.S.D. CENTRO KARATE SPORTIVO,ITA)   4     
2 LOSI RICCARDO (A.S.D. CENTRO KARATE SPORTIVO,ITA)   4      
   LOSI RICCARDO (A.S.D. CENTRO KARATE SPORTIVO,ITA)   2    
3       
  VALET PATRICK (AUSTRIA,AUT)   1     
4       
    ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  4   
5 Bertuccelli Leonardo (Atlantic Wellness s.s.d. arl,ITA)   0      
  Maczka Bartosz (Polish Karate Federation,POL)   1     
6 Maczka Bartosz (Polish Karate Federation,POL)   5      
   ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  3    
7       
  ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  4     
8       
     ALMOSAWI SAYED SALMAN (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  1  
9 DE PASCALIS MIRKO (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1      
  García Vargas Antonio (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   1     
10 García Vargas Antonio (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   4      
   LAU CHI MING (HONG KONG CHINA,HKG)   2    
11       
  LAU CHI MING (HONG KONG CHINA,HKG)   4     
12       
    Pereda Elorduy Xabier (ISAN GETXO KARATE,ESP)   1   
13       
  Pereda Elorduy Xabier (ISAN GETXO KARATE,ESP)   5     
14       
   Pereda Elorduy Xabier (ISAN GETXO KARATE,ESP)   3    
15       
  Andrea Varri (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   0     
16       
      MU SHIKE (CHINA,CHN)  
17 Antony Bryan (Karate Club Walfer,LUX)   2      
  Otero Maydeu Daniel (Spain - Hospitalet Infant Team,ESP)   4     
18 Otero Maydeu Daniel (Spain - Hospitalet Infant Team,ESP)   3      
   Otero Maydeu Daniel (Spain - Hospitalet Infant Team,ESP)   3    
19       
  Zanotti Francesco (Asd Karate Ghedi,ITA)   1     
20       
    Otero Maydeu Daniel (Spain - Hospitalet Infant Team,ESP)   0   
21       
  DUSKA ENRIKO (SLOVAKIA,SVK)   4     
22       
   DUSKA ENRIKO (SLOVAKIA,SVK)   2    
23       
  PETRONI GABRIELE (SPAZIO SPORT FORTE DEI MARMI,ITA)   1     
24       
     MU SHIKE (CHINA,CHN)   4  
25 Fochesato Nicola (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   1      
  MU SHIKE (CHINA,CHN)   3     
26 MU SHIKE (CHINA,CHN)   4      
   MU SHIKE (CHINA,CHN)   4    
27       
  MONTARELLO ENZO (FRANCE,FRA)   2     
28       
    MU SHIKE (CHINA,CHN)   5   
29       
  Cerone-Biagioni Silvio (Fourways Martial Arts Academy,RSA)   1     
30       
   TALAVERA ROMERO XAVIER (Club Karate Montornès,ESP)   1    
31       
  TALAVERA ROMERO XAVIER (Club Karate Montornès,ESP)   4     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Guerrini Maurizio (sik italia,ITA)   5      
  Guerrini Maurizio (sik italia,ITA)   0     
2 DOVAS ARISTOGENIS (GREECE,GRE)   0      
   SALAZAR JOVER FRANCISCO JOSE (SPAIN,ESP)   0    
3       
  SALAZAR JOVER FRANCISCO JOSE (SPAIN,ESP)   5     
4       
    CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   4   
5 CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   5      
  CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   5     
6 Birt Lloyd (JKS Brecon,WAL)   0      
   CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   5    
7       
  BELOUSOV DENIS (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0     
8       
     CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   5  
9 Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   5      
  Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   3     
10 CABREJAS MORALES CRISTIAN (Club Francisco Mayoral,ESP)   0      
   Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   5    
11       
  Mobilio Marco (A.S.D. Team Pironti,ITA)   2     
12       
    Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   1   
13       
  Naval Victor (Club Shitokai Vistabella,ESP)   5     
14       
   Naval Victor (Club Shitokai Vistabella,ESP)   0    
15       
  Fornoni Luca (Asd Karate Ghedi,ITA)   0     
16       
      CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)  
17 Delestal Jimeno Fernado (pablo armenteros,ESP)   1      
  ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  5     
18 ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  4      
   ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  5    
19       
  Sperati Andrea (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0     
20       
    ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  5   
21       
  Tomiczek Mateusz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   5     
22       
   Tomiczek Mateusz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   0    
23       
  PREVIATO FILIPPO (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   0     
24       
     ALMOSAWI SAYED MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  0  
25 ARANGO SOTO NYKOLAI JOSEF (DOMINICAN REP.,DOM)   1      
  STOPPA MARCO (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   5     
26 STOPPA MARCO (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   4      
   STOPPA MARCO (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   5    
27       
  Cardenas Ivan (Shingi Kai Cornella,ESP)   0     
28       
    STOPPA MARCO (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   0   
29       
  SIPEK MARTIN (SLOVAKIA,SVK)   2     
30       
   JACINTO REAL ALVARO (CLUB KARATE LA POBLA DE VALLBONA,ESP)   0    
31       
  JACINTO REAL ALVARO (CLUB KARATE LA POBLA DE VALLBONA,ESP)   3     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   4      
  Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   3     
2 Ramirez Michael (Organizacion Internacional de Karate Shotokan,PER)   1      
   Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   2    
3       
  GARCIA ROCA GUILLE (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   2     
4       
    GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   2   
5       
  DUCHAINE GREGOIRE (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0     
6       
   GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   3    
7       
  GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   5     
8       
     RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   0  
9 Brescia Luca (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   4      
  Brescia Luca (ASD KARATE DO NOVENTA,ITA)   1     
10 Biagioni Stef (Fourways Martial Arts Academy,RSA)   1      
   Utrera Vazquez Daniel (pablo armenteros,ESP)   0    
11       
  Utrera Vazquez Daniel (pablo armenteros,ESP)   4     
12       
    RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   3   
13       
  RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   4     
14       
   RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   5    
15       
  SMOLIGA JULIAN ENRIK (SLOVAKIA,SVK)   1     
16       
      CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)  
17 TARDÍO ROYO MARIO (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   2      
  ALQATTAN MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  4     
18 ALQATTAN MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  3      
   ALQATTAN MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  3    
19       
  HUANG XIAOTONG (CHINA,CHN)   1     
20       
    ALQATTAN MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  0   
21       
  Lena Devid (A.S.D.Shotokan karate do Sabbioneta,ITA)   5     
22       
   Lena Devid (A.S.D.Shotokan karate do Sabbioneta,ITA)   2    
23       
  Marín Lorenzo Carlos (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   0     
24       
     CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   5  
25 Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   5      
  Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   5     
26 SCHOFLEST CHICO ALBERTO (SENSHI-DO,ESP)   0      
   Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   0    
27       
  Pocervina Ian (Karate Club Walfer,LUX)   0     
28       
    CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   5   
29       
  Mattei Leonardo (San Marino Shotokan Club,SMR)   0     
30       
   CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   5    
31       
  CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   5     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5   
     
      
     
      
     
      
     
     QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   4  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    MU SHIKE (CHINA,CHN)   0   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   0   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    CHENG TSZ MAN CHRIS (HONG KONG CHINA,HKG)   5   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    Lanfredi Andrea (Asd Karate Ghedi,ITA)   2     
     PEREZ GROMAZ AITOR (Club Karate Montornès,ESP)   0    
    PEREZ GROMAZ AITOR (Club Karate Montornès,ESP)   3   Cricco Alessandro (Cus Perugia Karate,ITA)   1   
     Cricco Alessandro (Cus Perugia Karate,ITA)   5   Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   3  
      Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   4   Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)  
       MU SHIKE (CHINA,CHN)   2  
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    Mattei Leonardo (San Marino Shotokan Club,SMR)   0     
     Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   5    
    Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   5   Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   2   
     ALQATTAN MOHAMMAD (Al-Yarmouk Sporting Club,wkf1)  0   RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   0  
      RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   3   CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)  
       CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   5  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-12-17 01:31:26 CET +01:00)