Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Male Kata  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-05-24 10:04:37 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 DURAN KUTLUHAN (TURKEY,TUR)   5      
  DURAN KUTLUHAN (TURKEY,TUR)   5     
2 SEMBINELLI GIULIO (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   0      
   DURAN KUTLUHAN (TURKEY,TUR)   1    
3 Forcada Carlos (Shingi Kai Cornella,ESP)       
  Forcada Carlos (Shingi Kai Cornella,ESP)   0     
4 CENCION HECTOR (PANAMA,PAN)       
    HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   4   
5 HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   5      
  HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   3     
6 Wilkes Dominic (Trinidad Karate Association,TRI)   0      
   HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   4    
7       
  SHAHCHERAGHI SEYED DAVOOD (iranian karate team,IRI)   2     
8       
     HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   0  
9 VAZQUEZ ROBERTO (PUERTO RICO,PUR)   5      
  VAZQUEZ ROBERTO (PUERTO RICO,PUR)   1     
10 GUPTA ANIKET (INDIA,IND)   0      
   KATESHOV MADI (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   4    
11 KATESHOV MADI (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)       
  KATESHOV MADI (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   4     
12 RAMIREZ RIOS WALDO (SHOTOKAN KARATE DO LA SABIDURIA DEL GUERRERO,MEX)       
    KATESHOV MADI (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1   
13 VALDIVIA MIRANDA JORDI (KARATECLUBJUST,ESP)   5      
  VALDIVIA MIRANDA JORDI (KARATECLUBJUST,ESP)   5     
14 GUERRINI MAURIZIO (HENKO DO ITA,ITA)   0      
   VALDIVIA MIRANDA JORDI (KARATECLUBJUST,ESP)   1    
15       
  Dias Leandro (Centro Karate Shotokan Arroja,POR)   0     
16       
      MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)  
17 Di Giovanni Amedeo Alessandro (Sparring KC,BEL)   2      
  Torres Gutierrez Ariel (OGKKUSA,USA)   3     
18 Torres Gutierrez Ariel (OGKKUSA,USA)   3      
   Torres Gutierrez Ariel (OGKKUSA,USA)   4    
19 ZEMOURI AHMED (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   4      
  ZEMOURI AHMED (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   2     
20 MARQUES PATRICK (LUXEMBOURG,LUX)   1      
    Torres Gutierrez Ariel (OGKKUSA,USA)   0   
21 SONNEMA RICK (NEDERLANDS,NED)   4      
  SONNEMA RICK (NEDERLANDS,NED)   5     
22 LOSI RICCARDO (A.S.D. CENTRO KARATE SPORTIVO,ITA)   1      
   SONNEMA RICK (NEDERLANDS,NED)   1    
23       
  SCHOFLEST CHICO ALBERTO (SENSHI-DO,ESP)   0     
24       
     MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5  
25 CRICCO ALESSANDRO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)       
  MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5     
26 MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)       
   MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5    
27       
  Barreras Rica Julen (ISAN GETXO KARATE,ESP)   0     
28       
    MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5   
29 GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   4      
  GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   4     
30 Battioli Riccardo (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   1      
   GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   0    
31       
  MAACHOU SALAH EDDINE (AJAX KENITRA,MAR)   1     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Casanova Cleiver (Venezuela 2,VEN)   5      
  Casanova Cleiver (Venezuela 2,VEN)   3     
2 Dondero Luca (ASD Pro Recco Karate,ITA)   0      
   Casanova Cleiver (Venezuela 2,VEN)   5    
3 Parfitt Bradd (Yanagi Kai,ENG)   1      
  Park HeeJun (park karate,KOR)   2     
4 Park HeeJun (park karate,KOR)   4      
    Casanova Cleiver (Venezuela 2,VEN)   1   
5 Pavento Antonio (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   0      
  Espadas Herrera Xavier (KARATE CLUB ESPADAS,ESP)   3     
6 Espadas Herrera Xavier (KARATE CLUB ESPADAS,ESP)   5      
   Espadas Herrera Xavier (KARATE CLUB ESPADAS,ESP)   0    
7       
  MOREIRA SILVIO (ANDORRA,AND)   2     
8       
     KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)   3  
9 Simovic Dragutin (Karate Klub Kinder,SRB)   5      
  Simovic Dragutin (Karate Klub Kinder,SRB)   0     
10 BISCAIA DIOGO (Portugal Team - CKMaia,POR)   0      
   MANZANA DIAZ ALEJANDRO (KUMO SPORT,ESP)   1    
11       
  MANZANA DIAZ ALEJANDRO (KUMO SPORT,ESP)   5     
12       
    KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)   4   
13 PETRONI GABRIELE (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   2      
  Hoffmann Molina Alexandre Jordi (KARATE CLUB ESPADAS,ESP)   0     
14 Hoffmann Molina Alexandre Jordi (KARATE CLUB ESPADAS,ESP)   3      
   KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)   4    
15       
  KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)   5     
16       
      KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)  
17 Sweetow Paul (North Shore Karate Center,USA)   0      
  FORMICHINI MATTEO (asd karate ninja club,ITA)   0     
18 FORMICHINI MATTEO (asd karate ninja club,ITA)   5      
   NGUYEN THANH TUNG (HUNGARY,HUN)   0    
19 SOUZA ALLAN (Academia Sport Way,BRA)   1      
  NGUYEN THANH TUNG (HUNGARY,HUN)   5     
20 NGUYEN THANH TUNG (HUNGARY,HUN)   4      
    Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   0   
21 Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   3      
  Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   5     
22 POLO FELIPE (COLOMBIA,COL)   2      
   Szczypkowski Maksymilian (Budokan Wroclaw,POL)   5    
23       
  Corona Mattia (asd karate camaiore,ITA)   0     
24       
     YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   2  
25 Del Valle Catalá Francesc (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   2      
  SPERATI ANDREA (a.s.d Karate Roma,ITA)   5     
26 SPERATI ANDREA (a.s.d Karate Roma,ITA)   3      
   SPERATI ANDREA (a.s.d Karate Roma,ITA)   0    
27       
  NGOAN Kewin (Comité Départemental Essonne Karaté,FRA)   0     
28       
    YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   5   
29 HERREROS GONZÁLEZ ADRIÁN (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)       
  HERREROS GONZÁLEZ ADRIÁN (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   0     
30 JACINTO REAL ALVARO (CLUB KARATE LA POBLA DE VALLBONA,ESP)       
   YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   5    
31       
  YAKAN MEHMET (TURKEY,TUR)   5     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   5      
  SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   5     
2 Mobilio Marco (A.S.D. Team Pironti,ITA)   0      
   SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   5    
3 SALAZAR JOVER FRANCISCO JOSE (SPAIN,ESP)   5      
  SALAZAR JOVER FRANCISCO JOSE (SPAIN,ESP)   0     
4 CHOURAK YASSIN (ASSOCIATION ESSALAM BERKANE,MAR)   0      
    SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   3   
5 Pham David (Wado Karate Katrineholm,SWE)   5      
  Pham David (Wado Karate Katrineholm,SWE)   2     
6 ALMUTAIRI AZZAM (SAUDI ARABIA,KSA)   0      
   Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0    
7       
  Říha Matěj (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   3     
8       
     SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   4  
9 CONTRERAS CONTRERAS DAVID FELIPE (Kaizen Do-1-,COL)   5      
  CONTRERAS CONTRERAS DAVID FELIPE (Kaizen Do-1-,COL)   5     
10 ENKAMP JESSE (FINLAND,FIN)   0      
   CONTRERAS CONTRERAS DAVID FELIPE (Kaizen Do-1-,COL)   1    
11 VALET PATRICK (AUSTRIA,AUT)   2      
  Ujihara Yuki (SWISS KARATE FEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
12 Ujihara Yuki (SWISS KARATE FEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   3      
    YAMANAKA NOZOMI (JAPAN,JPN)   2   
13 FORD JAMES MORGAN (Shotokan2000,SCO)   0      
  Grimm Lukas (Bayerischer Karatebund,GER)   1     
14 Grimm Lukas (Bayerischer Karatebund,GER)   5      
   YAMANAKA NOZOMI (JAPAN,JPN)   4    
15       
  YAMANAKA NOZOMI (JAPAN,JPN)   4     
16       
      SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)  
17 Caeiros Jorge (Clube Karaté da Bobadela,POR)   0      
  KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   5     
18 KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   5      
   KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   5    
19 Mączka Bartosz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   4      
  Mączka Bartosz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   0     
20 Beverly Matthew Scott (Accademia Del Karate a.s.d.,ITA)   1      
    KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   4   
21 Goto Ryu (Elite Athletic Center,USA)   3      
  Goto Ryu (Elite Athletic Center,USA)   0     
22 Armenteros Marquez Pablo Paris (pablo armenteros,ESP)   2      
   maruani jonathan (BUDOKAN KARATE ORLEANS,FRA)   0    
23       
  maruani jonathan (BUDOKAN KARATE ORLEANS,FRA)   5     
24       
     KIKUCHI RYONOSUKE (JAPAN,JPN)   1  
25 ZARA GABRIELE (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   0      
  ILGEZDI GOKAY (TURKEY,TUR)   2     
26 ILGEZDI GOKAY (TURKEY,TUR)   5      
   RAVAGLI JASON (asd karate ninja club,ITA)   1    
27       
  RAVAGLI JASON (asd karate ninja club,ITA)   3     
28       
    Utrera Vazquez Daniel (pablo armenteros,ESP)   1   
29 Utrera Vazquez Daniel (pablo armenteros,ESP)   4      
  Utrera Vazquez Daniel (pablo armenteros,ESP)   3     
30 PINTADO ASTORKIZA EKAITZ (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   1      
   Utrera Vazquez Daniel (pablo armenteros,ESP)   4    
31       
  BARRECA MIRKO (ASD Karate Fatamorgana Tarquinia,ITA)   2     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Easton Luke (LE Karate Academy,ENG)   2      
  COSTA SERGIO (SHURIYAMA,ESP)   0     
2 COSTA SERGIO (SHURIYAMA,ESP)   3      
   HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5    
3 PE MANUEL (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   0      
  HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5     
4 HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5      
    HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   3   
5 Weston Keith (Weston,CAN)   3      
  Weston Keith (Weston,CAN)   4     
6 Silva Luis (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   2      
   Weston Keith (Weston,CAN)   0    
7       
  TAS SAMI (TEAMTAS 85,FRA)   1     
8       
     HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   5  
9 SEKKOUR SALAH EDDINE (EGN International karate do,USA)   0      
  EL HANNI MOHAMMED (MOROCCO,MAR)   5     
10 EL HANNI MOHAMMED (MOROCCO,MAR)   5      
   EL HANNI MOHAMMED (MOROCCO,MAR)   4    
11 SALSA SIMONE (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)       
  HERNANDEZ GOZALVES GUILLERMO (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   0     
12 HERNANDEZ GOZALVES GUILLERMO (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)       
    EL HANNI MOHAMMED (MOROCCO,MAR)   2   
13 SOUZA WILLIAMES (Academia Sport Way,BRA)   5      
  SOUZA WILLIAMES (Academia Sport Way,BRA)   5     
14 Sindeles Szabolcs (Vasas SC,HUN)   0      
   SOUZA WILLIAMES (Academia Sport Way,BRA)   1    
15       
  KANDUT SASO (SLOVENIA,SLO)   0     
16       
      HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)  
17 AROS RAMIREZ LUIS (CHILE,CHI)   0      
  Sacristani Franco (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   4     
18 Sacristani Franco (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   5      
   Sacristani Franco (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   0    
19 Ruiz Hurtado Fernando (pablo armenteros,ESP)   0      
  CHIEN YU-TING (UT Karate Team,TPE)   1     
20 CHIEN YU-TING (UT Karate Team,TPE)   5      
    STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)   0   
21 WONG MARIANO (PERU,PER)   3      
  WONG MARIANO (PERU,PER)   1     
22 SANDU ALEXANDRU (ROMANIA,ROU)   2      
   STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)   5    
23       
  STOLAR TOMISLAV (CROATIA,CRO)   4     
24       
     SHAWKY AHMED (Egyptian Team,EGY)   0  
25 Cerone-Biagioni Silvio (Fourways Martial Arts Academy,RSA)   2      
  CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC)      
26 CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC)   3      
   CHIO CHAN MAN (MACAU,MAC)   0    
27       
  huang shaoqing (gojuryu karate,CHN)      
28       
    SHAWKY AHMED (Egyptian Team,EGY)   5   
29 SHAWKY AHMED (Egyptian Team,EGY)   3      
  SHAWKY AHMED (Egyptian Team,EGY)   5     
30 Todorovic Uros (Karate Klub Kinder,SRB)   2      
   SHAWKY AHMED (Egyptian Team,EGY)   5    
31       
  Tibo Daniele (J&D NIKE,ITA)   0     
32       
Main Tree Pool 5
      
1 GODA LÓPEZ MARCOS (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)       
  GODA LÓPEZ MARCOS (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   0     
2 MAANAOUI MAROUAN (EGN International karate do,USA)       
   PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   5    
3 STEA SAMUEL (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   1      
  PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   5     
4 PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   4      
    PEREDA ELORDUY XABIER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   2   
5 Lemos José Pedro (Associação Académica de Coimbra,POR)   2      
  MEMBO KIRILS (LATVIA,LAT)   4     
6 MEMBO KIRILS (LATVIA,LAT)   3      
   MEMBO KIRILS (LATVIA,LAT)   0    
7       
  Karwacinski Christopher (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   1     
8       
     Cerovic Luka (Karate klub Vazduhoplovac,SRB)   0  
9 Cerovic Luka (Karate klub Vazduhoplovac,SRB)   5      
  Cerovic Luka (Karate klub Vazduhoplovac,SRB)   4     
10 BONDAREV NICOLAI (Moldova,MDA)   0      
   Cerovic Luka (Karate klub Vazduhoplovac,SRB)   5    
11 Arango Nykolai (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   5      
  Arango Nykolai (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   1     
12 Negro Matteo (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   0      
    Cerovic Luka (Karate klub Vazduhoplovac,SRB)   3   
13 Picó Cabiró Sergi (KARATE CLUB ESPADAS,ESP)   1      
  SERRA CRISTIAN (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   1     
14 SERRA CRISTIAN (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   4      
   OCASAR PEREZ DANIEL (Club Francisco Mayoral,ESP)   0    
15       
  OCASAR PEREZ DANIEL (Club Francisco Mayoral,ESP)   4     
16       
      HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)  
17 HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   4      
  HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   4     
18 Yoneyama Yusuke (HASEGAWA KARATE SCHOOL,JPN)   1      
   HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   5    
19 SANTOS GONÇALO (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL,POR)   3      
  SANTOS GONÇALO (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL,POR)   1     
20 TARDON PEREZ ISMAEL (C.D.E. COMPLUTENSE DE KARATE,ESP)   2      
    HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   5   
21 recchia luigi claudio (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA)   0      
  Navarro Teddy (PKCM,FRA)   5     
22 Navarro Teddy (PKCM,FRA)   5      
   Navarro Teddy (PKCM,FRA)   0    
23       
  ABADÍA FERNANDO (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   0     
24       
     HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   5  
25 Diana Leonardo (centro sportivo esercito,ITA)   0      
  RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   4     
26 RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   5      
   RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   4    
27       
  BONOMELLI MICHAEL (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   1     
28       
    RUIZ TORRE MARTIN (KARATE COLINDRES,ESP)   0   
29 BENKACEM BILAL (MOROCCO,MAR)   0      
  ALASMARI MESFER (SAUDI ARABIA,KSA)   1     
30 ALASMARI MESFER (SAUDI ARABIA,KSA)   5      
   TRUONG KHAI (SWEDEN,SWE)   1    
31       
  TRUONG KHAI (SWEDEN,SWE)   4     
32       
Main Tree Pool 6
      
1 SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)   5      
  SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)   5     
2 Roesch Maurice (SWISS KARATE FEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
   SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)   5    
3 Lux Roman (lv nrw,GER)   5      
  Lux Roman (lv nrw,GER)   0     
4 VIRTANEN SAKU (FINLAND,FIN)   0      
    SOFUOGLU ALI (TURKEY,TUR)   1   
5 Forster Vincent (KARATE VORARLBERG,AUT)   2      
  Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   5     
6 Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   3      
   Bartuška Dominik (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0    
7       
  Airoldi Luca (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   0     
8       
     KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   5  
9 Moiseienko Bogdan (C. Karate Jose Luis Amor,ESP)   0      
  KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   5     
10 KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   5      
   KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   5    
11       
  TARDÍO ROYO MARIO (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   0     
12       
    KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   4   
13 Lena Devid (A.S.D.Shotokan karate do Sabbioneta,ITA)   4      
  Lena Devid (A.S.D.Shotokan karate do Sabbioneta,ITA)   2     
14 SCOTT CHRISTOPHER (SCOTLAND,SCO)   1      
   Panagia Giuseppe (CSKS Catania,ITA)   0    
15       
  Panagia Giuseppe (CSKS Catania,ITA)   3     
16       
      KINJO ARATA (JAPAN,JPN)  
17 HUSSAIN MOHAMMED ALI (BOTSWANA,BOT)   0      
  SAN MARTIN LUQUE ADRIAN (KARATE COLINDRES,ESP)   0     
18 SAN MARTIN LUQUE ADRIAN (KARATE COLINDRES,ESP)   5      
   Chinen Rey (KACHI KARATE HAWAII,USA)   5    
19 Tiraboschi Sanjiv (Master club bergamo karate team asd,ITA)   0      
  Chinen Rey (KACHI KARATE HAWAII,USA)   5     
20 Chinen Rey (KACHI KARATE HAWAII,USA)   5      
    Chinen Rey (KACHI KARATE HAWAII,USA)   2   
21 Zamorano Merino Sergio (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   0      
  MORASSI SOREY (FRANCE,FRA)   4     
22 MORASSI SOREY (FRANCE,FRA)   5      
   MORASSI SOREY (FRANCE,FRA)   0    
23       
  Nakamura Vinicius Trevisioli (Team Chebli,BRA)   1     
24       
     MOTO RYUJI (JAPAN,JPN)   0  
25 paredes rafael (Kaizen Do-1-,COL)   4      
  paredes rafael (Kaizen Do-1-,COL)   1     
26 Tomiczek Mateusz (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   1      
   NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)   1    
27       
  NAGY BOTOND (HUNGARY,HUN)   4     
28       
    MOTO RYUJI (JAPAN,JPN)   3   
29 MOTO RYUJI (JAPAN,JPN)   3      
  MOTO RYUJI (JAPAN,JPN)   5     
30 Nunes Rafael (Centro Karate Shotokan Arroja,POR)   2      
   MOTO RYUJI (JAPAN,JPN)   4    
31       
  Lavín Gonzalo (Total Sport,ESP)   0     
32       
Main Tree Pool 7
      
1 Gallo Gianluca (Sporting Club Tuscolana,ITA)   5      
  Gallo Gianluca (Sporting Club Tuscolana,ITA)   5     
2 HASHEM ADHAM (QATAR,QAT)   0      
   Gallo Gianluca (Sporting Club Tuscolana,ITA)   0    
3 PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)       
  PETRILLO DANIELE (ASDP FI-CLUB MADDALONI,ITA)   0     
4 TALAVERA ROMERO XAVIER (Club Karate Montornès,ESP)       
    GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR)   2   
5 BUCHINGER LUKAS (AUSTRIA,AUT)   0      
  GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR)   4     
6 GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR)   5      
   GOKTAS EMRE VEFA (TURKEY,TUR)   5    
7       
  AGUILAR RODRIGUEZ LUIS FELIPE (Federación Colombiana de Karate Do,COL)   1     
8       
     UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   2  
9 SÁ MARCO (Academia Sport Way,BRA)   3      
  SÁ MARCO (Academia Sport Way,BRA)   3     
10 Berner Laurenz (Bayerischer Karatebund,GER)   2      
   SÁ MARCO (Academia Sport Way,BRA)   0    
11 GARCIA ROCA GUILLE (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   2      
  KOCH SZABOLCS (HUNGARY,HUN)   2     
12 KOCH SZABOLCS (HUNGARY,HUN)   3      
    UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   3   
13 Dobrzyński Mikołaj (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   0      
  UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   5     
14 UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   5      
   UEMURA TAKUYA (JAPAN,JPN)   5    
15       
  Andrea Varri (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   0     
16       
      ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)  
17 Tamborlani Matteo (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0      
  GALAN LOPEZ SERGIO (SPAIN,ESP)   1     
18 GALAN LOPEZ SERGIO (SPAIN,ESP)   5      
   Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   5    
19 Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   5      
  Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   4     
20 ANNUNZIATA ERMINIO (SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA)   0      
    Tozaki Gakuji (--USA karate--,USA)   0   
21 ALBADRI RAKAN (SAUDI ARABIA,KSA)   2      
  SZAFRANEK JORDAN (SCOTLAND,SCO)   3     
22 SZAFRANEK JORDAN (SCOTLAND,SCO)   3      
   SZAFRANEK JORDAN (SCOTLAND,SCO)   0    
23       
  PIÑANGO HERRERA FERNANDO (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   2     
24       
     ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)   3  
25 MURATA MIRU (JAPAN,JPN)   5      
  MURATA MIRU (JAPAN,JPN)   1     
26 PINTO RAFAEL (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL,POR)   0      
   Caterino Cipriano (ASD Karate club Frattaminore,ITA)   0    
27       
  Caterino Cipriano (ASD Karate club Frattaminore,ITA)   4     
28       
    ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)   5   
29 CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   4      
  CARBONELL LOPEZ JOSE MANUEL (SPAIN,ESP)   1     
30 MROZEK MICKY (FRANCE,FRA)   1      
   ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)   5    
31       
  ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)   4     
32       
Main Tree Pool 8
      
1 Todorovic Djordje (Karate Klub Kinder,SRB)   2      
  Nunkoo Kieran (Khalsa,ENG)   2     
2 Nunkoo Kieran (Khalsa,ENG)   3      
   Suvajcevic Stefan (Karate Klub Roda,SRB)   2    
3 SEDRAOUI MOHAMMED (MOROCCO,MAR)   2      
  Suvajcevic Stefan (Karate Klub Roda,SRB)   3     
4 Suvajcevic Stefan (Karate Klub Roda,SRB)   3      
    ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   3   
5 Taylor Jordan (Shinken Dojo,ENG)   0      
  ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   5     
6 ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   5      
   ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   3    
7       
  DUCHAINE GREGOIRE (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0     
8       
     ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   1  
9 ALQUINTA ANKAR (CHILE,CHI)       
  Zamorano Merino Miguel (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)   2     
10 Zamorano Merino Miguel (Kazokusport Pepe Carbonell,ESP)       
   Gatch William (USA Karate,USA)   2    
11 Gatch William (USA Karate,USA)   5      
  Gatch William (USA Karate,USA)   3     
12 Briatico Federico Rocco (JKS CASTANO PRIMO,ITA)   0      
    PAGOT ALEXANDER (SWEDEN,SWE)   2   
13 Alamo Antonio (ALAMO-KARATE,ESP)       
  PAGOT ALEXANDER (SWEDEN,SWE)   5     
14 PAGOT ALEXANDER (SWEDEN,SWE)       
   PAGOT ALEXANDER (SWEDEN,SWE)   3    
15       
  Durrer Andrin (Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen / Zürich,SUI)   0     
16       
      QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)  
17 TURUNEN NIKLAS (FINLAND,FIN)   1      
  GIULIANI ALESSIO (a.s.d Karate Roma,ITA)   3     
18 GIULIANI ALESSIO (a.s.d Karate Roma,ITA)   4      
   GIULIANI ALESSIO (a.s.d Karate Roma,ITA)   0    
19 HARTL JAN (SLOVENIA,SLO)   0      
  KUOK KIN HANG (MACAU,MAC)   2     
20 KUOK KIN HANG (MACAU,MAC)   5      
    Chen Chao Ching (Wayne hsu,TPE)   1   
21 VERA ANTHONY (PERU,PER)   0      
  Chen Chao Ching (Wayne hsu,TPE)   5     
22 Chen Chao Ching (Wayne hsu,TPE)   5      
   Chen Chao Ching (Wayne hsu,TPE)   5    
23       
  Biagioni Stef (Fourways Martial Arts Academy,RSA)   0     
24       
     QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   4  
25 SANTOS ARMANDO HENRIQUE (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL,POR)   5      
  SANTOS ARMANDO HENRIQUE (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL,POR)   0     
26 Sawal John (Langara Shotokan Karate,CAN)   0      
   SAYED MOHAMED HAMDY (EGYPT,EGY)   0    
27 ERMENC IVAN (CROATIA,CRO)   0      
  SAYED MOHAMED HAMDY (EGYPT,EGY)   5     
28 SAYED MOHAMED HAMDY (EGYPT,EGY)   5      
    QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   4   
29 hu xiutao (gojuryu karate,CHN)       
  GUTA ADRIAN RAZVAN (ROMANIA,ROU)   0     
30 GUTA ADRIAN RAZVAN (ROMANIA,ROU)       
   QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5    
31       
  QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
   MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   5    
     
      
     
    MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   3   
     
      
     
   KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)   0    
     
      
     
     MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)   4  
     
      
10      
   SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   4    
11      
      
12      
    SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   2   
13      
      
14      
   HORIBA YUHEI (JAPAN,JPN)   1    
15      
      
16      
      MOTO KAZUMASA (JAPAN,JPN)  
17      
      
18      
   HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   4    
19      
      
20      
    HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   0   
21      
      
22      
   KINJO ARATA (JAPAN,JPN)   1    
23      
      
24      
     QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   1  
25      
      
26      
   ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)   1    
27      
      
28      
    QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   5   
29      
      
30      
   QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (SPAIN,ESP)   4    
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Barreras Rica Julen (ISAN GETXO KARATE,ESP)   3      
    Barreras Rica Julen (ISAN GETXO KARATE,ESP)   2     
   GARCIA CUADRADO RUBEN (Karate Ciudad de Roma,ESP)   2   Torres Gutierrez Ariel (OGKKUSA,USA)   0    
    Torres Gutierrez Ariel (OGKKUSA,USA)   3   HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   2   
     HUNG HO WAI HOWARD (HONG KONG CHINA,HKG)   5   KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)   1  
      KUBO HIROKI (JAPAN,JPN)   3   SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)  
       SHIMBABA ISSEI (JAPAN,JPN)   4  
Repechage Pool 5,6,7,8
        
        
   GUTA ADRIAN RAZVAN (ROMANIA,ROU)   0      
    SAYED MOHAMED HAMDY (EGYPT,EGY)   3     
   SAYED MOHAMED HAMDY (EGYPT,EGY)   5   SAYED MOHAMED HAMDY (EGYPT,EGY)   1    
    Chen Chao Ching (Wayne hsu,TPE)   2   ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   3   
     ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   4   ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)   3  
      ELHAKIMI ADNANE (MOROCCO,MAR)   2   ARIMOTO KOJI (JAPAN,JPN)  
       HAYASHIDA CHIKASHI (JAPAN,JPN)   2  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-05-24 10:04:37 CEST +02:00)