Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Female Kumite -55 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 04:04:45 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 BUI THI NGOC HAN (VIETNAM,VIE)   2      
  BUI THI NGOC HAN (VIETNAM,VIE)   0     
2 ATTIA YASSMIN (EGYPT,EGY)   0      
   Zakharova Sabina (Kazakhstan team,KAZ)   2    
3       
  Zakharova Sabina (Kazakhstan team,KAZ)   3     
4       
    Sharykhina Irina (Minsk Karate Federation,BLR)   0   
5       
  Sharykhina Irina (Minsk Karate Federation,BLR)   3     
6       
   Sharykhina Irina (Minsk Karate Federation,BLR)   4    
7       
  REITER JULIA (AUSTRIA,AUT)   0     
8       
     YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   2  
9 Pendarovska Monika (Makpetrol,MKD)   0      
  Vulinović Tatjana (Knjaz,SRB)      
10 Vulinović Tatjana (Knjaz,SRB)   0      
   Vulinović Tatjana (Knjaz,SRB)   0    
11       
  URANGO MARTINEZ STELLA MARIS (STELLA MARIS URANGO MARTINEZ,COL)   0     
12       
    YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   2   
13       
  BUGUR GIZEM (GERMANY,GER)   0     
14       
   YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   1    
15       
  YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   3     
16       
      YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)  
17 Bentahar Sawsane (CACV karaté,FRA)   0      
  MA MAN SUM (HONG KONG CHINA,HKG)   2     
18 MA MAN SUM (HONG KONG CHINA,HKG)   3      
   Lanzone Eleonora (FORZA E COSTANZA,ITA)   0    
19       
  Lanzone Eleonora (FORZA E COSTANZA,ITA)   2     
20       
    Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   0   
21       
  Sabiecka Julia (Sportowy Klub Karate SENSHI,POL)   0     
22       
   Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   2    
23       
  Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   0     
24       
     Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   1  
25 Alberg Caroline (National Team Denmark,DEN)   3      
  Alberg Caroline (National Team Denmark,DEN)   0     
26 PENDIC LJILJANA (CROATIA,CRO)   1      
   KUZMENKO ZHANNA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   2    
27       
  KUZMENKO ZHANNA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   4     
28       
    KUZMENKO ZHANNA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0   
29       
  Zaborska Simona (Makpetrol,MKD)   0     
30       
   AHN TAE EUN (KOREA,KOR)   1    
31 SEGUY Charline (Spartan Kombats Sports13,FRA)   0      
  AHN TAE EUN (KOREA,KOR)   2     
32 AHN TAE EUN (KOREA,KOR)   2      
Main Tree Pool 2
      
1 MAKSIC DUNJA (Belgrade karate association,SRB)   0      
  TOSUN BUSRA (TURKEY,TUR)   1     
2 TOSUN BUSRA (TURKEY,TUR)   2      
   TOSUN BUSRA (TURKEY,TUR)   2    
3       
  ATAKLI MELTEM (SC Banzai Berlin,GER)   0     
4       
    TOSUN BUSRA (TURKEY,TUR)   8   
5       
  SANISTYARANI COK ISTRI AGUNG (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)   2     
6       
   SANISTYARANI COK ISTRI AGUNG (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)   2    
7       
  HSU WEI-NING (CTKF Club,TPE)   0     
8       
     TOSUN BUSRA (TURKEY,TUR)   0  
9 Halodová Veronika (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0      
  van der Eerden Jaydin (Choku,NED)   0     
10 van der Eerden Jaydin (Choku,NED)   3      
   LEON GERONIMO LEIDI (DOMINICAN REP.,DOM)   0    
11       
  LEON GERONIMO LEIDI (DOMINICAN REP.,DOM)   1     
12       
    BURKITT CARLA (Kaizen Central,ENG)   2   
13       
  BURKITT CARLA (Kaizen Central,ENG)   5     
14       
   BURKITT CARLA (Kaizen Central,ENG)   2    
15       
  Michel Melinda (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
16       
      ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)  
17 HOFFMANN LAURA (LUXEMBOURG,LUX)   1      
  HOFFMANN LAURA (LUXEMBOURG,LUX)   0     
18 Otten Nadia (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0      
   Klepić Iva (SKK Neretva,BIH)   0    
19       
  Klepić Iva (SKK Neretva,BIH)   1     
20       
    ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   1   
21       
  ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   2     
22       
   ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   2    
23       
  MOLNAR REKA (HUNGARY,HUN)   0     
24       
     ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   2  
25 WONG SOK I (MACAU,MAC)   0      
  ZOLOTAROVA VALENTYNA (Hayabusa Karate,CAN)   0     
26 ZOLOTAROVA VALENTYNA (Hayabusa Karate,CAN)   1      
   KUMIZAKI VALERIA (BRAZIL,BRA)   3    
27       
  KUMIZAKI VALERIA (BRAZIL,BRA)   0     
28       
    KUMIZAKI VALERIA (BRAZIL,BRA)   0   
29       
  Lirisman Li (ESTONIA National Team,EST)   1     
30       
   Lirisman Li (ESTONIA National Team,EST)   0    
31       
  Krstevska Sara (Karate club Metalurg,MKD)   0     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 BILEM Rahma (Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA)   1      
  Lisot, Maxine (Wado International Karate-do Federation USA,USA)   3     
2 Lisot, Maxine (Wado International Karate-do Federation USA,USA)   3      
   Lisot, Maxine (Wado International Karate-do Federation USA,USA)   0    
3       
  BORISOVA VALERIYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0     
4       
    HASANI ALESANDRA (CROATIA,CRO)   0   
5       
  CAVALLARO FRANCESCA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0     
6       
   HASANI ALESANDRA (CROATIA,CRO)   3    
7       
  HASANI ALESANDRA (CROATIA,CRO)   2     
8       
     HASANI ALESANDRA (CROATIA,CRO)   0  
9 MIASTKOVSKA ANASTASIIA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   2      
  MIASTKOVSKA ANASTASIIA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   2     
10 CASTORENA SOFIA (MEXICO,MEX)   0      
   MIASTKOVSKA ANASTASIIA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   1    
11       
  Szponder Natalia (Klub Karate NIDAN Zawadzkie,POL)   1     
12       
    MIASTKOVSKA ANASTASIIA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0   
13       
  Matos Tania (SC Braga Karate,POR)   4     
14       
   Matos Tania (SC Braga Karate,POR)   0    
15       
  Rowe Tamzin (CIKA South Africa,RSA)   0     
16       
      BITSCH JANA (GERMANY,GER)  
17 SEMANIKOVA VIKTORIA (SLOVAKIA,SVK)   3      
  LORENZO COUSO RUTH (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   1     
18 LORENZO COUSO RUTH (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   4      
   LORENZO COUSO RUTH (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   0    
19       
  Novak Giuliana Mickaela (Federacion Argentina de Karate,ARG)   1     
20       
    LAAVERI SABINA (SWEDEN,SWE)   2   
21       
  LAAVERI SABINA (SWEDEN,SWE)   2     
22       
   LAAVERI SABINA (SWEDEN,SWE)   1    
23       
  KERIN MAIRI (IRELAND,IRL)   0     
24       
     BITSCH JANA (GERMANY,GER)   1  
25 Arandjelovic Branka (Niš,SRB)   1      
  Arandjelovic Branka (Niš,SRB)   4     
26 Radicevska Sara (Makpetrol,MKD)   0      
   Arandjelovic Branka (Niš,SRB)   0    
27       
  PEKMEZOGLU ASENA (TURKEY,TUR)   3     
28       
    BITSCH JANA (GERMANY,GER)   4   
29       
  VICA KRITINE (LATVIA CLUB SAMURAJI,LAT)   0     
30       
   BITSCH JANA (GERMANY,GER)   1    
31       
  BITSCH JANA (GERMANY,GER)   1     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   1      
  TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   3     
2 OUIHADDADENE Sabrina (acsc karate,FRA)   1      
   TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   5    
3       
  Lucic Suzana (Belgrade karate association,SRB)   0     
4       
    TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   3   
5       
  busa lorena (cs carabinieri roma italy,ITA)   1     
6       
   SIDDIQUI SARA (CROATIA,CRO)   0    
7       
  SIDDIQUI SARA (CROATIA,CRO)   4     
8       
     TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   4  
9 BANASZCZYK DOROTA (POLAND,POL)   4      
  BANASZCZYK DOROTA (POLAND,POL)   1     
10 DEMIS TUGCE (TURKEY,TUR)   0      
   Robinson Brandi (Brandi robinson,USA)   2    
11       
  Robinson Brandi (Brandi robinson,USA)   2     
12       
    Robinson Brandi (Brandi robinson,USA)   0   
13       
  Burnett Rebecca (Kaizen Martial Arts,ENG)   0     
14       
   Mahmutovic Ajla (SKK Neretva,BIH)   0    
15       
  Mahmutovic Ajla (SKK Neretva,BIH)   2     
16       
      TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)  
17 Drexhage Meike (Shotokan Karate Bad Salzuflen e.V.,GER)   1      
  WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   0     
18 WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   2      
   NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   3    
19       
  NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   1     
20       
    NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   0   
21       
  CAMPBELL KATHRYN (CANADA,CAN)   4     
22       
   CAMPBELL KATHRYN (CANADA,CAN)   0    
23       
  Georgieva Jovana (Olimpik Sport 2007,MKD)   0     
24       
     WEN TZU-YUN (CTKF Club,TPE)   0  
25 Burgerová Monika (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   1      
  Burgerová Monika (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   1     
26 OU-AISSA ISRA (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0      
   WEN TZU-YUN (CTKF Club,TPE)   5    
27       
  WEN TZU-YUN (CTKF Club,TPE)   1     
28       
    WEN TZU-YUN (CTKF Club,TPE)   2   
29       
  VAJDA LILIEN (HUNGARY,HUN)   1     
30       
   Schärer Maya (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0    
31       
  Schärer Maya (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   2     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   3   
     
      
     
      
     
      
     
     YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   0  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   1   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    BITSCH JANA (GERMANY,GER)   0   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   2  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    TERLUYGA ANZHELIKA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   3   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    BUGUR GIZEM (GERMANY,GER)   2     
     BUGUR GIZEM (GERMANY,GER)   2    
    Vulinović Tatjana (Knjaz,SRB)   2   BUGUR GIZEM (GERMANY,GER)   1   
     Sharykhina Irina (Minsk Karate Federation,BLR)   1   Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   1  
      Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   9   ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)  
       ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   4  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   OUIHADDADENE Sabrina (acsc karate,FRA)   5      
    OUIHADDADENE Sabrina (acsc karate,FRA)   4     
   Lucic Suzana (Belgrade karate association,SRB)   3   OUIHADDADENE Sabrina (acsc karate,FRA)   1    
    SIDDIQUI SARA (CROATIA,CRO)   0   OUIHADDADENE Sabrina (acsc karate,FRA)   0   
     Robinson Brandi (Brandi robinson,USA)   0   WEN TZU-YUN (CTKF Club,TPE)   5  
      WEN TZU-YUN (CTKF Club,TPE)   6   BITSCH JANA (GERMANY,GER)  
       BITSCH JANA (GERMANY,GER)   5  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 04:04:45 CEST +02:00)