Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Female Kumite -55 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-19 21:26:37 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 VARGA FRUZSINA (HUNGARY,HUN)   4      
  VARGA FRUZSINA (HUNGARY,HUN)   4     
2 Michel Melinda (neuchâtel karate-do,SUI)   0      
   VARGA FRUZSINA (HUNGARY,HUN)   1    
3       
  Zaborska Simona (Makpetrol,MKD)   2     
4       
    VARGA FRUZSINA (HUNGARY,HUN)   2   
5 Alic Ariana (Mizuchi Karate Team,NOR)   1      
  Alic Ariana (Mizuchi Karate Team,NOR)   0     
6 WONG SOK I (MACAU,MAC)   0      
   van der Eerden Jaydin (Choku,NED)   0    
7       
  van der Eerden Jaydin (Choku,NED)   6     
8       
     VARGA FRUZSINA (HUNGARY,HUN)   1  
9 Burgerová Monika (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   8      
  Burgerová Monika (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0     
10 Vitali Giulia (ASD KARATE GENOCCHIO,ITA)   0      
   LORENZO COUSO RUTH (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   0    
11       
  LORENZO COUSO RUTH (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   0     
12       
    LORENZO COUSO RUTH (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   1   
13       
  FURBATTO Laurine (Karate Shotokan Essonnien,FRA)   3     
14       
   FURBATTO Laurine (Karate Shotokan Essonnien,FRA)   0    
15       
  Alberg Caroline (Ishøj karate,DEN)   0     
16       
      ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)  
17 PEKMEZOGLU ASENA (TURKEY,TUR)   8      
  PEKMEZOGLU ASENA (TURKEY,TUR)   5     
18 Islam Nabila (Bayerischer Karatebund,GER)   0      
   PEKMEZOGLU ASENA (TURKEY,TUR)   0    
19       
  KATAYAMA HANAME (JAPAN,JPN)   1     
20       
    Zakharova Sabina (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1   
21 Gregori Eleonora (Kodokan Firenze,ITA)       
  Zakharova Sabina (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1     
22 Zakharova Sabina (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)       
   Zakharova Sabina (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2    
23       
  Ioan Diana Andreea Aniela (ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU)   0     
24       
     ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   2  
25 ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   3      
  ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   4     
26 Sanz Martín-Villamuelas Sandra (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0      
   ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   2    
27       
  Nuridinova Ozoda (ЧЕЛЯБИНСКАЯ ОБЛАСТЬ,RUS)   0     
28       
    ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   2   
29       
  Djordjević Ivana (partizan,SRB)   2     
30       
   Kumizaki Valéria (Brasil,BRA)   0    
31       
  Kumizaki Valéria (Brasil,BRA)   6     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   2      
  WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   2     
2 Rahaim Mackenzie (National Karate Federation,USA)   1      
   WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   2    
3       
  TSAGKARI MARIA (GREECE,GRE)   0     
4       
    WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   1   
5 Thiebaut Hélène (Karate Shotokan Essonnien,FRA)   0      
  riccardi federica (cs carabinieri roma italy,ITA)   0     
6 riccardi federica (cs carabinieri roma italy,ITA)   6      
   Ozyazmacİ Birsu Gaye (Turkish Karate,TUR)   0    
7       
  Ozyazmacİ Birsu Gaye (Turkish Karate,TUR)   2     
8       
     WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   3  
9 Novak Giuliana Mickaela (Federacion Argentina de Karate,ARG)   0      
  FERNANDEZ OSORIO CARLOTA (KIDOKAN,ESP)   0     
10 FERNANDEZ OSORIO CARLOTA (KIDOKAN,ESP)   5      
   NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   1    
11       
  NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   2     
12       
    NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   1   
13       
  Bugur Gizem (SC Banzai Berlin,GER)      
14       
   CASTILLO MAGDALENA (URUGUAY,URU)   0    
15       
  CASTILLO MAGDALENA (URUGUAY,URU)      
16       
      WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)  
17 Mikulska Weronika (Budokan Wroclaw,POL)   5      
  Mikulska Weronika (Budokan Wroclaw,POL)   2     
18 KERIN MAIRI (IRELAND,IRL)   1      
   Mikulska Weronika (Budokan Wroclaw,POL)   1    
19       
  Burnett Rebecca (Kaizen Martial Arts,ENG)   1     
20       
    YEH TIEN LI (Wayne hsu,TPE)   0   
21       
  SILVA TERESA (Clube de Karate Shotokan do Porto,POR)   0     
22       
   YEH TIEN LI (Wayne hsu,TPE)   2    
23       
  YEH TIEN LI (Wayne hsu,TPE)   1     
24       
     Efroni‬‏ ‪Rotem (Moadon sport meitar,ISR)   0  
25 Callaghan Ashtin (Osuna Karate,CAN)       
  Otten Nadia (Champions Club,BEL)      
26 Otten Nadia (Champions Club,BEL)       
   Otten Nadia (Champions Club,BEL)   1    
27       
  CONNELL AMY (SCOTLAND,SCO)      
28       
    Efroni‬‏ ‪Rotem (Moadon sport meitar,ISR)   2   
29       
  Efroni‬‏ ‪Rotem (Moadon sport meitar,ISR)      
30       
   Efroni‬‏ ‪Rotem (Moadon sport meitar,ISR)   2    
31       
  OUIHADDADENE Sabrina (acsc karate,FRA)      
32       
Main Tree Pool 3
      
1 busa lorena (cs carabinieri roma italy,ITA)       
  Bentahar Sawsane (Kc Combs,FRA)   6     
2 Bentahar Sawsane (Kc Combs,FRA)       
   Bentahar Sawsane (Kc Combs,FRA)   0    
3       
  Gutierrez Juan Patricia (AD Gankaku Gran Canaria,ESP)   1     
4       
    Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   0   
5 Serikova Assel (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2      
  Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   4     
6 Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   4      
   Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   2    
7       
  Trevisan Renata (Team Trevisan,BRA)   0     
8       
     YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   1  
9 STELA ADINA AGACHE (PAMPHIL CENTER,ROU)   3      
  STELA ADINA AGACHE (PAMPHIL CENTER,ROU)   0     
10 Can Dilek (KARATE VORARLBERG,AUT)   1      
   STELA ADINA AGACHE (PAMPHIL CENTER,ROU)   0    
11       
  Chakhalova Inna (CHAMPION KARATE CLUB,RUS)   0     
12       
    YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   4   
13       
  Lucic Suzana (Karate klub “Studentski grad”,SRB)   0     
14       
   YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   8    
15       
  YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   10     
16       
      YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)  
17 MOLNAR REKA (HUNGARY,HUN)   0      
  HASANI ALESANDRA (CROATIA,CRO)   0     
18 HASANI ALESANDRA (CROATIA,CRO)   3      
   Draskovic Ana (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   1    
19       
  Draskovic Ana (KARATE KLUB OMLADINAC,MNE)   2     
20       
    YAMADA SARA (JAPAN,JPN)   4   
21       
  VICA KRISTINE (LATVIA CLUB SAMURAJI,LAT)   0     
22       
   YAMADA SARA (JAPAN,JPN)   5    
23       
  YAMADA SARA (JAPAN,JPN)   7     
24       
     YAMADA SARA (JAPAN,JPN)   0  
25 Bitsch Jana (Thüringer karate verband,GER)   0      
  Bitsch Jana (Thüringer karate verband,GER)      
26 Klepić Iva (SKK Neretva,BIH)   0      
   Bitsch Jana (Thüringer karate verband,GER)   1    
27       
  BOYBANDA SARAH DIVINE (CONGO,CGO)      
28       
    Bitsch Jana (Thüringer karate verband,GER)   3   
29       
  MOHAMED MARIAM (EGYPT,EGY)   2     
30       
   MOHAMED MARIAM (EGYPT,EGY)   0    
31       
  maffini sahara (A.S.D. JUDO KARATE CLUB,ITA)   1     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Lisot, Maxine (Wado International Karate-do Federation USA,USA)   6      
  Lisot, Maxine (Wado International Karate-do Federation USA,USA)   3     
2 ALINA-MIHAELA GUTA (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   5      
   GODARD LEA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   4    
3       
  GODARD LEA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   11     
4       
    GODARD LEA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   2   
5 MORENO MONFORT NAIARA (Club Karate Montornès,ESP)   5      
  MORENO MONFORT NAIARA (Club Karate Montornès,ESP)   1     
6 Drexhage Meike (lv nrw,GER)   0      
   MORENO MONFORT NAIARA (Club Karate Montornès,ESP)   3    
7       
  PEKMEZOĞLU TALYA (PENDIK DOGUS SPOR,TUR)   0     
8       
     ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   1  
9 ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   8      
  ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)      
10 Lanzone Eleonora (FORZA E COSTANZA,ITA)   0      
   ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   4    
11       
  Alekhina Valeriia (Karate federation of Tyumen region,RUS)      
12       
    ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   6   
13       
  Usenova Gulmira (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   5     
14       
   Usenova Gulmira (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2    
15       
  REITER JULIA (AUSTRIA,AUT)   0     
16       
      ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)  
17 SEGUY Charline (Spartan Kombats Sports13,FRA)   3      
  SEGUY Charline (Spartan Kombats Sports13,FRA)   2     
18 CAVALLARO FRANCESCA (ASD CUS TORINO,ITA)   0      
   SEGUY Charline (Spartan Kombats Sports13,FRA)   0    
19       
  Vulinović Tatjana (Knjaz,SRB)   0     
20       
    HUANG CHING (Nehiu,TPE)   1   
21       
  HUANG CHING (Nehiu,TPE)   3     
22       
   HUANG CHING (Nehiu,TPE)   2    
23       
  VAJDA LILIEN (HUNGARY,HUN)   1     
24       
     TERLIUGA ANZHELIKA (UKRAINE,UKR)   0  
25 MULLANEY SHAUNA (IRELAND,IRL)   0      
  ZOLOTAROVA VALENTYNA (Hayabusa Karate,CAN)   3     
26 ZOLOTAROVA VALENTYNA (Hayabusa Karate,CAN)   9      
   ZOLOTAROVA VALENTYNA (Hayabusa Karate,CAN)   1    
27       
  Szponder Natalia (Klub Karate NIDAN Zawadzkie,POL)   0     
28       
    TERLIUGA ANZHELIKA (UKRAINE,UKR)   5   
29       
  Santillo Sophie (Khalsa Champions Club,ENG)   0     
30       
   TERLIUGA ANZHELIKA (UKRAINE,UKR)   1    
31       
  TERLIUGA ANZHELIKA (UKRAINE,UKR)   0     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   1   
     
      
     
      
     
      
     
     WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   0  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    WARLING JENNIFER (LUXEMBOURG,LUX)   2   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   4   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     YAKAN TUBA (TURKEY,TUR)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   1   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Rahaim Mackenzie (National Karate Federation,USA)   0      
    TSAGKARI MARIA (GREECE,GRE)   0     
   TSAGKARI MARIA (GREECE,GRE)   5   Ozyazmacİ Birsu Gaye (Turkish Karate,TUR)   0    
    Ozyazmacİ Birsu Gaye (Turkish Karate,TUR)   3   NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   2   
     NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   3   NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)   4  
      Efroni‬‏ ‪Rotem (Moadon sport meitar,ISR)   0   NAKAMURA SHIORI (JAPAN,JPN)  
       ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   1  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Lucic Suzana (Karate klub “Studentski grad”,SRB)   2     
     STELA ADINA AGACHE (PAMPHIL CENTER,ROU)   0    
    STELA ADINA AGACHE (PAMPHIL CENTER,ROU)   2   Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   1   
     Brown Jenna (Galvan Karate USA,USA)   8   YAMADA SARA (JAPAN,JPN)   0  
      YAMADA SARA (JAPAN,JPN)   1   ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)  
       ISHIAI FUMIKA (JAPAN,JPN)   3  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-19 21:26:37 CEST +02:00)