Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Female Kumite -61 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:18:33 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   5      
  BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0     
2 Topić Medina (UNIVERZITETSKI KARATE KLUB BOSNA,BIH)   1      
   SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)   8    
3       
  SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)   1     
4       
    SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)   1   
5 YIN XIAOYAN (CHINA,CHN)   8      
  YIN XIAOYAN (CHINA,CHN)   0     
6 LIASKOU IOANNA (GREECE,GRE)   0      
   BROGNERI SARA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   2    
7       
  BROGNERI SARA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1     
8       
     SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0  
9 ALINA-MIHAELA GUTA (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   0      
  DIAZ MEDINA KARINA (DOMINICAN REP.,DOM)   0     
10 DIAZ MEDINA KARINA (DOMINICAN REP.,DOM)   6      
   MAKSIMOVIC JELENA (MONTENEGRO,MNE)   0    
11       
  MAKSIMOVIC JELENA (MONTENEGRO,MNE)   1     
12       
    MAKSIMOVIC JELENA (MONTENEGRO,MNE)   0   
13       
  Charles Chennise (Trinidad Karate Association,TRI)   0     
14       
   Sivert Laura (Sauvegarde Besançon,FRA)   0    
15       
  Sivert Laura (Sauvegarde Besançon,FRA)   0     
16       
      IWATO MISA (JAPAN,JPN)  
17 IWATO MISA (JAPAN,JPN)   1      
  IWATO MISA (JAPAN,JPN)   2     
18 ZARETSKA IRYNA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   1      
   IWATO MISA (JAPAN,JPN)   4    
19       
  ARONEN EMMA (FINLAND,FIN)   1     
20       
    IWATO MISA (JAPAN,JPN)   2   
21       
  Daraselia Nana (Asia Sports Waldkraiburg,GER)   1     
22       
   ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   0    
23       
  ELASWAD MARIAM (AUSTRIA,AUT)   2     
24       
     IWATO MISA (JAPAN,JPN)   1  
25 Hemroulle Manon (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   1      
  Budklad Yanisa (KRABI KARATEDO CLUB,THA)   0     
26 Budklad Yanisa (KRABI KARATEDO CLUB,THA)   2      
   Fonseca Elisa (Fonseca Martial Arts,USA)   2    
27       
  Fonseca Elisa (Fonseca Martial Arts,USA)   2     
28       
    Fonseca Elisa (Fonseca Martial Arts,USA)   0   
29       
  Zumwald Oriane (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   6     
30       
   Zumwald Oriane (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1    
31       
  DIKER NESE KIYMET (TURKEY,TUR)   6     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 MIGGOU ANNA (GERMANY,GER)   0      
  MORIGUCHI AYAMI (JAPAN,JPN)   0     
2 MORIGUCHI AYAMI (JAPAN,JPN)   5      
   PASQUA LAURA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1    
3       
  PASQUA LAURA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   5     
4       
    SEROGINA ANITA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0   
5 SEROGINA ANITA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   1      
  SEROGINA ANITA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   5     
6 PHILIPPE GWENDOLINE (FRANCE,FRA)   1      
   SEROGINA ANITA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   1    
7       
  KUKLOVA HANA (SLOVAKIA,SVK)   0     
8       
     VASOVIC ANDRIJANA (SERBIA,SRB)   0  
9 CATLAK LUCIJA (CROATIA,CRO)   3      
  CATLAK LUCIJA (CROATIA,CRO)   1     
10 GATAULLINA NAILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2      
   JANG SO YOUNG (KOREA,KOR)   1    
11       
  JANG SO YOUNG (KOREA,KOR)   2     
12       
    VASOVIC ANDRIJANA (SERBIA,SRB)   1   
13       
  Hayes Siobhan (Kaizen Central,ENG)   0     
14       
   VASOVIC ANDRIJANA (SERBIA,SRB)   1    
15       
  VASOVIC ANDRIJANA (SERBIA,SRB)   0     
16       
      JUMAA HAYA (CANADA,CAN)  
17 JUMAA HAYA (CANADA,CAN)   9      
  JUMAA HAYA (CANADA,CAN)   5     
18 JUHASZ BERNADETT (HUNGARY,HUN)   0      
   JUMAA HAYA (CANADA,CAN)   1    
19       
  ELWART SARA (POLAND,POL)   0     
20       
    JUMAA HAYA (CANADA,CAN)   7   
21       
  FLORES PAULA IVONNE (MEXICO,MEX)   0     
22       
   DZYACHKOVA ANASTASIYA (BELARUS,BLR)   0    
23       
  DZYACHKOVA ANASTASIYA (BELARUS,BLR)   3     
24       
     JUMAA HAYA (CANADA,CAN)   0  
25 Veithová Lucie (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0      
  HAAG ALEXANDRA (SWEDEN,SWE)   0     
26 HAAG ALEXANDRA (SWEDEN,SWE)   1      
   Kostovska Veronika (KK Keiks,MKD)   1    
27       
  Kostovska Veronika (KK Keiks,MKD)   4     
28       
    Kostovska Veronika (KK Keiks,MKD)   1   
29       
  CHOI WAN YU (HONG KONG CHINA,HKG)   0     
30       
   CHOI WAN YU (HONG KONG CHINA,HKG)   0    
31       
  RISTIC TJASA (SLOVENIA,SLO)   2     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Stefanovska Natasha (Makpetrol,MKD)   1      
  WAURICK ANNA-MARIE (GERMANY,GER)   0     
2 WAURICK ANNA-MARIE (GERMANY,GER)   2      
   WAURICK ANNA-MARIE (GERMANY,GER)   1    
3       
  Benaouag Nissrine (Sauvegarde Besançon,FRA)   0     
4       
    ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)   0   
5 Pitta Daria (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   1      
  ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)   0     
6 ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)   1      
   ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)   6    
7       
  IMMERVOLL VICTORIA (AUSTRIA,AUT)   0     
8       
     THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)   1  
9 VIDELA TORO CAROLINA (CHILE,CHI)   0      
  KORNFELD NOEMIE (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   2     
10 KORNFELD NOEMIE (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   5      
   KORNFELD NOEMIE (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0    
11       
  El Masaoudi Yousra (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0     
12       
    THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)   3   
13       
  KANDEMIR ZEHRA (TURKEY,TUR)   0     
14       
   THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)   2    
15       
  THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)   1     
16       
      THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)  
17 KU TSUI-PING (CTKF Club,TPE)   0      
  Alstadsæther Bettina (Stavanger Karate Klubb,NOR)   0     
18 Alstadsæther Bettina (Stavanger Karate Klubb,NOR)   3      
   Ferrer Garcia Cristina (SPAIN,ESP)   1    
19       
  Ferrer Garcia Cristina (SPAIN,ESP)   4     
20       
    seck magatte (Sauvegarde Besançon,FRA)   0   
21       
  seck magatte (Sauvegarde Besançon,FRA)   6     
22       
   seck magatte (Sauvegarde Besançon,FRA)   4    
23       
  FURUNO HIKARU (JAPAN,JPN)   0     
24       
     HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)   0  
25 HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)   8      
  HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)   1     
26 Firdaous Hebbal (lv nrw,GER)   0      
   HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)   2    
27       
  PERRIN KRISTINA (AUSTRALIA,AUS)   0     
28       
    HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)   3   
29       
  LALLO VIOLA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4     
30       
   LALLO VIOLA (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   2    
31       
  Zaqoomi Marjam (National Team Denmark,DEN)   0     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Kerner Linda (Landeskader Baden-Württemberg,GER)   1      
  SOMEYA MAYUMI (JAPAN,JPN)   6     
2 SOMEYA MAYUMI (JAPAN,JPN)   4      
   SOMEYA MAYUMI (JAPAN,JPN)   2    
3       
  VOLOKHOFF Agathe (DOJO LANTONNAIS,FRA)   1     
4       
    SOMEYA MAYUMI (JAPAN,JPN)   0   
5 COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   1      
  COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   0     
6 Ferrer Rebeca (Club Shitokai Vistabella,ESP)   0      
   DE VOS NELE (BELGIUM,BEL)   0    
7       
  DE VOS NELE (BELGIUM,BEL)   1     
8       
     BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)   2  
9 BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)   1      
  BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)   1     
10 Radjenovic Nina (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
   BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)   5    
11       
  Hill Ashley (World Champion Tokey Hill Karate ,USA)   0     
12       
    BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)   0   
13       
  Forcella Nicole (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)   0     
14       
   Williams Natalie Karina Joyce (Renshinkai,ENG)   0    
15       
  Williams Natalie Karina Joyce (Renshinkai,ENG)   2     
16       
      BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)  
17 Navichenka Evgenia (Minsk Karate Federation,BLR)   0      
  ISKENDEROVA LEILA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   2     
18 ISKENDEROVA LEILA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0      
   Mikulska Weronika (Budokan Wroclaw,POL)   0    
19       
  Mikulska Weronika (Budokan Wroclaw,POL)   3     
20       
    Caballero Santiago Xhunashi Guadalupe (JR OLYMPIC MEXICO,MEX)   4   
21       
  FURUMOTO-DESHAIES HANA (CANADA,CAN)   2     
22       
   Caballero Santiago Xhunashi Guadalupe (JR OLYMPIC MEXICO,MEX)   6    
23       
  Caballero Santiago Xhunashi Guadalupe (JR OLYMPIC MEXICO,MEX)   2     
24       
     Caballero Santiago Xhunashi Guadalupe (JR OLYMPIC MEXICO,MEX)   0  
25 MARIC TINA (CROATIA,CRO)   2      
  CHEMOVA KRISTINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0     
26 CHEMOVA KRISTINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   3      
   NILSSON ANNA-JOHANNA (Karateklubb Elit,SWE)   1    
27       
  NILSSON ANNA-JOHANNA (Karateklubb Elit,SWE)   3     
28       
    NILSSON ANNA-JOHANNA (Karateklubb Elit,SWE)   0   
29       
  SUCHANKOVA INGRIDA (SLOVAKIA,SVK)   3     
30       
   SUCHANKOVA INGRIDA (SLOVAKIA,SVK)   0    
31       
  PREKOVIC JOVANA (SERBIA,SRB)   1     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    IWATO MISA (JAPAN,JPN)   0   
     
      
     
      
     
      
     
     JUMAA HAYA (CANADA,CAN)   3  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    JUMAA HAYA (CANADA,CAN)   7   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)   2   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     THI NGOAN NGUYEN (VIETNAM,VIE)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)   0   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   JUHASZ BERNADETT (HUNGARY,HUN)   0      
    ELWART SARA (POLAND,POL)   7     
   ELWART SARA (POLAND,POL)   6   ELWART SARA (POLAND,POL)   1    
    DZYACHKOVA ANASTASIYA (BELARUS,BLR)   0   ELWART SARA (POLAND,POL)   4   
     Kostovska Veronika (KK Keiks,MKD)   0   ELWART SARA (POLAND,POL)   7  
      VASOVIC ANDRIJANA (SERBIA,SRB)   1   ELWART SARA (POLAND,POL)  
       IWATO MISA (JAPAN,JPN)   2  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    KANDEMIR ZEHRA (TURKEY,TUR)   9     
     KANDEMIR ZEHRA (TURKEY,TUR)   0    
    KORNFELD NOEMIE (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   2   ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)   0   
     ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)   3   HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)   2  
      HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)   2   HEURTAULT LEILA (Samourai2000LeMans,FRA)  
       BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)   0  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:18:33 CEST +02:00)