Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Female Kumite -61 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-24 01:17:40 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   3      
  BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   2     
2 LIASKOU IOANNA (GREECE,GRE)   3      
   BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   5    
3       
  ARONEN EMMA (FINLAND,FIN)   0     
4       
    BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0   
5 ORYU KANAKO (JAPAN,JPN)   1      
  ORYU KANAKO (JAPAN,JPN)      
6 Tadić Delfina (SKK Neretva,BIH)   0      
   ORYU KANAKO (JAPAN,JPN)   0    
7       
  DHIMAN DEEPIKA (INDIA,IND)      
8       
     COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   0  
9 Rodina Anna (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   7      
  Rodina Anna (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   9     
10 Dabrowska Marta (Budokan Wroclaw,POL)   1      
   Rodina Anna (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0    
11       
  Fernández Garcia Tania (Máster 10,ESP)   2     
12       
    COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   2   
13       
  Laezza Nunzia (Champion Center Napoli,ITA)   0     
14       
   COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   1    
15       
  COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   3     
16       
      COBAN MERVE (TURKEY,TUR)  
17 SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)   1      
  SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)   1     
18 IWATO MISA (JAPAN,JPN)   0      
   SNEL LYNN (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0    
19       
  Rodrigues Ines (Portugal Team - CKMaia,POR)   0     
20       
    ARREOLA MERILLELA (MEXICO,MEX)   0   
21 ARREOLA MERILLELA (MEXICO,MEX)   2      
  ARREOLA MERILLELA (MEXICO,MEX)   1     
22 Brogneri Sara (Karate ITALIA,ITA)   0      
   ARREOLA MERILLELA (MEXICO,MEX)   0    
23       
  Fonseca Elisa (Fonseca Martial Arts,USA)   1     
24       
     SEROGINA ANITA (UKRAINE,UKR)   0  
25 CARVALHO ANNA PAULA DE (Bravo Karate,BRA)   0      
  KORNFELD NOEMIE (SWISS KARATE FEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
26 KORNFELD NOEMIE (SWISS KARATE FEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   2      
   Petrescu Diana (Diana Petrescu,ISR)   0    
27       
  Petrescu Diana (Diana Petrescu,ISR)   1     
28       
    SEROGINA ANITA (UKRAINE,UKR)   1   
29       
  FERRER GARCIA CRISTINA (SPAIN,ESP)   1     
30       
   SEROGINA ANITA (UKRAINE,UKR)   4    
31       
  SEROGINA ANITA (UKRAINE,UKR)   2     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Sanz Martín-Villamuelas SILVIA (CLUB LUANJU MADRID,ESP)       
  Sanz Martín-Villamuelas SILVIA (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0     
2 DI BENEDETTO DILETTA (mizar center,ITA)       
   IELANSKA OLEKSANDRA (RENSEI KARATE CLUB,UKR)   0    
3       
  IELANSKA OLEKSANDRA (RENSEI KARATE CLUB,UKR)   5     
4       
    Dousti Delaram (Iran Karate Federation,IRI)   0   
5 MORIGUCHI AYAMI (JAPAN,JPN)   6      
  MORIGUCHI AYAMI (JAPAN,JPN)   0     
6 Wapperom Kyra (Choku,NED)   0      
   Dousti Delaram (Iran Karate Federation,IRI)   0    
7       
  Dousti Delaram (Iran Karate Federation,IRI)   6     
8       
     ALI DAHAB (EGYPT,EGY)   0  
9 ROBSON FRANCK PACELIE YAN (CONGO,CGO)       
  Waurick Anna-Marie (KJC Ravensburg,GER)   2     
10 Waurick Anna-Marie (KJC Ravensburg,GER)       
   Waurick Anna-Marie (KJC Ravensburg,GER)   0    
11       
  Khrystsenka Nastassia (FSK VOLAT,BLR)   0     
12       
    ALI DAHAB (EGYPT,EGY)   2   
13       
  O DONOVAN CARADH (IRELAND,IRL)   0     
14       
   ALI DAHAB (EGYPT,EGY)   0    
15       
  ALI DAHAB (EGYPT,EGY)   2     
16       
      ALI DAHAB (EGYPT,EGY)  
17 Kaup Stephanie (Föreningen Malavé Karate Do Stockholm,SWE)   0      
  PASTORA LAURA (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   3     
18 PASTORA LAURA (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   1      
   PASTORA LAURA (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   1    
19       
  Immervoll Victoria (Sportskarate Denmark,DEN)   0     
20       
    VIDELA TORO CAROLINA (CHILE,CHI)   0   
21 Stefanovska Natasha (Makpetrol,MKD)   3      
  Stefanovska Natasha (Makpetrol,MKD)   3     
22 YU YAN-Yi (Nehiu,TPE)   0      
   VIDELA TORO CAROLINA (CHILE,CHI)   5    
23       
  VIDELA TORO CAROLINA (CHILE,CHI)   4     
24       
     Forcella Nicole (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)   0  
25 BUCHINGER ALISA (AUSTRIA,AUT)       
  Forcella Nicole (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)   0     
26 Forcella Nicole (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)       
   Forcella Nicole (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)   0    
27       
  SOMEYA MAYUMI (JAPAN,JPN)   0     
28       
    Forcella Nicole (A.s.d. Olimpia Karate Bergamo,ITA)   1   
29       
  RISTIC TJASA (SLOVENIA,SLO)   0     
30       
   Ferrer Rebeca (Club Shitokai Vistabella,ESP)   0    
31       
  Ferrer Rebeca (Club Shitokai Vistabella,ESP)   4     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 de Lima Stephani (Team Trevisan,BRA)   0      
  Yoshioka Shizuka (TaishoKarateClub,JPN)   0     
2 Yoshioka Shizuka (TaishoKarateClub,JPN)   4      
   Yoshioka Shizuka (TaishoKarateClub,JPN)   0    
3       
  Lelis Mariana (SPARTAN MARTIAL ARTS,POR)   0     
4       
    Radjenovic Nina (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   0   
5 Radjenovic Nina (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   0      
  Radjenovic Nina (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   4     
6 Espinosa María (KIDOKAN,ESP)   0      
   Radjenovic Nina (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   1    
7       
  FLORES PAULA IVONNE (MEXICO,MEX)   0     
8       
     Veithová Lucie (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0  
9 Pitta Daria (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0      
  Pitta Daria (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   3     
10 Hill Ashley (World Champion Tokey Hill Karate ,USA)   0      
   Pitta Daria (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0    
11       
  BEL LAHSEN ISMAHAN (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   1     
12       
    Veithová Lucie (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   2   
13       
  Veithová Lucie (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   2     
14       
   Veithová Lucie (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   2    
15       
  Zaqoomi Marjam (National Team Denmark,DEN)   0     
16       
      Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)  
17 PUNAR HILAL NUR (TURKEY,TUR)   0      
  HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)   2     
18 HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)   2      
   HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)   1    
19       
  Izelaar Tatyana (TOPAZ Karate Academy,NED)   1     
20       
    HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)   1   
21 ERRABI FATIMA ZAHRA (MOROCCO,MAR)   0      
  ERRABI FATIMA ZAHRA (MOROCCO,MAR)   2     
22 Jang SoYoung (park karate,KOR)   1      
   ERRABI FATIMA ZAHRA (MOROCCO,MAR)   0    
23       
  Charles Chennise (Trinidad Karate Association,TRI)   0     
24       
     Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   1  
25 Jimenez Gomez Karen (Kihaku,ESP)   1      
  Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   2     
26 Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   3      
   Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   5    
27       
  De Vos Nele (Fighting Karate Hasselt,BEL)   0     
28       
    Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   7   
29       
  KUJURO YUKI (JAPAN,JPN)   5     
30       
   KUJURO YUKI (JAPAN,JPN)   0    
31       
  Milanta Maria Elena (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Pons Cristina (Shotokan Ciutadella,ESP)   0      
  Pons Cristina (Shotokan Ciutadella,ESP)   0     
2 Bounab Hadjer (Spartan Kombats Sports13,FRA)   0      
   Fuchita Suzuna (TaishoKarateClub,JPN)   1    
3       
  Fuchita Suzuna (TaishoKarateClub,JPN)   1     
4       
    CABALLERO XHUNASHI (MEXICO,MEX)   0   
5 ORBON JOANE (USA KARATE FED,USA)   1      
  CABALLERO XHUNASHI (MEXICO,MEX)   1     
6 CABALLERO XHUNASHI (MEXICO,MEX)   2      
   CABALLERO XHUNASHI (MEXICO,MEX)   2    
7       
  Sirosh Ielyazaveta (Champion karate club,UKR)   0     
8       
     Grande Alexandra (KARATE PERU,PER)   1  
9 Simão Ana Raquel (Crp Campolide,POR)   2      
  Taini Camilla (ASD KARATE GENOCCHIO,ITA)   0     
10 Taini Camilla (ASD KARATE GENOCCHIO,ITA)   4      
   SANTOS ERICA (BRAZIL,BRA)   0    
11       
  SANTOS ERICA (BRAZIL,BRA)   1     
12       
    Grande Alexandra (KARATE PERU,PER)   2   
13       
  HSU WEINING (Wayne hsu,TPE)   0     
14       
   Grande Alexandra (KARATE PERU,PER)   2    
15       
  Grande Alexandra (KARATE PERU,PER)   3     
16       
      Grande Alexandra (KARATE PERU,PER)  
17 ABAS HABIBA (Egy karate,EGY)       
  Kuhnen Nashka (Karate Team Timmermans,NED)      
18 Kuhnen Nashka (Karate Team Timmermans,NED)       
   Kuhnen Nashka (Karate Team Timmermans,NED)   0    
19       
  MATHURINA JULIETTE MALANDA (CONGO,CGO)      
20       
    NILSSON ANNA-JOHANNA (SWEDEN,SWE)   2   
21       
  NILSSON ANNA-JOHANNA (SWEDEN,SWE)   1     
22       
   NILSSON ANNA-JOHANNA (SWEDEN,SWE)   2    
23       
  hernandez camarzana Ester (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0     
24       
     NILSSON ANNA-JOHANNA (SWEDEN,SWE)   0  
25 Dzyachkova Anastasiya (BUDOKAIBLR,BLR)       
  Alstadsæther Bettina (Stavanger Karate Klubb,NOR)   6     
26 Alstadsæther Bettina (Stavanger Karate Klubb,NOR)       
   Alstadsæther Bettina (Stavanger Karate Klubb,NOR)     
27       
  SUSKO JAKATERINA (IRELAND,IRL)   0     
28       
    Alstadsæther Bettina (Stavanger Karate Klubb,NOR)   0   
29       
  mirheidari shanaz (Flash sport,IRI)      
30       
       
31       
  Zumwald Oriane (neuchâtel karate-do,SUI)      
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   2   
     
      
     
      
     
      
     
     COBAN MERVE (TURKEY,TUR)   4  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    ALI DAHAB (EGYPT,EGY)   0   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      COBAN MERVE (TURKEY,TUR)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   4   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     Diaz Karina (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Grande Alexandra (KARATE PERU,PER)   3   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Laezza Nunzia (Champion Center Napoli,ITA)      
     Rodina Anna (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1    
    Rodina Anna (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)    Rodina Anna (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0   
     BRITO ANDREA (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0   SEROGINA ANITA (UKRAINE,UKR)   2  
      SEROGINA ANITA (UKRAINE,UKR)   3   SEROGINA ANITA (UKRAINE,UKR)  
       ALI DAHAB (EGYPT,EGY)   1  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Jimenez Gomez Karen (Kihaku,ESP)   2      
    Jimenez Gomez Karen (Kihaku,ESP)      
   De Vos Nele (Fighting Karate Hasselt,BEL)   0   Jimenez Gomez Karen (Kihaku,ESP)   0    
    KUJURO YUKI (JAPAN,JPN)    HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)   1   
     HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)   1   HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)   3  
      Veithová Lucie (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0   HASNAOUI BOUTHEINA (TUNISIA,TUN)  
       Grande Alexandra (KARATE PERU,PER)   0  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-24 01:17:40 CET +01:00)