Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Female Kumite 68+ Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:11:39 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 KUBALOVA ZUZANA (SLOVAKIA,SVK)   4      
  KUBALOVA ZUZANA (SLOVAKIA,SVK)   0     
2 Todorova Dragana (Karate club Metalurg,MKD)   3      
   WILSON MICHELLE (AUSTRALIA,AUS)   0    
3       
  WILSON MICHELLE (AUSTRALIA,AUS)   3     
4       
    Ørbæk Andersen Lotte (Stavanger Karate Klubb,NOR)   0   
5       
  Ørbæk Andersen Lotte (Stavanger Karate Klubb,NOR)   2     
6       
   Ørbæk Andersen Lotte (Stavanger Karate Klubb,NOR)   1    
7       
  Mertens Michelle (Karate Team Timmermans,NED)   0     
8       
     STUBLEVA ALEKSANDRA (BULGARIA,BUL)   0  
9       
  STUBLEVA ALEKSANDRA (BULGARIA,BUL)   0     
10       
   STUBLEVA ALEKSANDRA (BULGARIA,BUL)   4    
11       
  ESTE ALESSIA (POLISPORTIVANAKAYAMA A.S.D.,ITA)   0     
12       
    STUBLEVA ALEKSANDRA (BULGARIA,BUL)   4   
13       
  Chaikuzova Gaukhar (Kazakhstan team,KAZ)   0     
14       
   TAVERNIER CHLOE (KARATE CLUB COURCHELETTES,FRA)   3    
15       
  TAVERNIER CHLOE (KARATE CLUB COURCHELETTES,FRA)   0     
16       
      UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)  
17       
  Wasowicz Maya (Goshin Ryu USA,USA)   3     
18       
   Wasowicz Maya (Goshin Ryu USA,USA)   1    
19       
  Nortan Vanesca (Choku,NED)   0     
20       
    UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)   2   
21       
  Harvey Amelia (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   0     
22       
   UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)   1    
23       
  UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)   4     
24       
     UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)   1  
25       
  OPARINA TATIANA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0     
26       
   ORANA FORTESA (Kosovo Karate Federation,KOS)   0    
27       
  ORANA FORTESA (Kosovo Karate Federation,KOS)   1     
28       
    ELTEMUR EDA (TURKEY,TUR)   1   
29       
  Stamer Selina (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)   0     
30       
   ELTEMUR EDA (TURKEY,TUR)   1    
31       
  ELTEMUR EDA (TURKEY,TUR)   1     
32       
Main Tree Pool 2
      
     
  Harast Kinga (Harasuto karate klub Lodz,POL)   4     
     
   Harast Kinga (Harasuto karate klub Lodz,POL)   3    
     
  Bektaš Mirnesa (UNIVERZITETSKI KARATE KLUB BOSNA,BIH)   1     
     
    Harast Kinga (Harasuto karate klub Lodz,POL)   1   
     
  LIM MEESEONG (KOREA,KOR)   2     
     
   Bergwerff Kim (Unity99 Rotterdam,NED)   0    
     
  Bergwerff Kim (Unity99 Rotterdam,NED)   4     
     
     BUDIC KAJA (SLOVENIA,SLO)   1  
     
  MENDOZA ANA ISABEL (MEXICO,MEX)   0     
10      
   vitelli greta (cs carabinieri roma italy,ITA)   0    
11      
  vitelli greta (cs carabinieri roma italy,ITA)   2     
12      
    BUDIC KAJA (SLOVENIA,SLO)   4   
13      
  Salhi Sana (CSMP KARATE,FRA)   0     
14      
   BUDIC KAJA (SLOVENIA,SLO)   0    
15      
  BUDIC KAJA (SLOVENIA,SLO)   2     
16      
      STEPASHKO ANASTASIYA (Ukrainian Karate Federation,UKR)  
17      
  ZILLER LORA (AUSTRIA,AUT)   1     
18      
   ZILLER LORA (AUSTRIA,AUT)   3    
19      
  HATHI YASHNA (CANADA,CAN)   0     
20      
    ZILLER LORA (AUSTRIA,AUT)   0   
21      
  RODRIGUEZ OGANDO PAMELA (DOMINICAN REP.,DOM)   1     
22      
   RODRIGUEZ OGANDO PAMELA (DOMINICAN REP.,DOM)   0    
23      
  Wentzel Emma-Jayne (CIKA South Africa,RSA)   0     
24      
     STEPASHKO ANASTASIYA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   2  
25      
  STEPASHKO ANASTASIYA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0     
26      
   STEPASHKO ANASTASIYA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   4    
27      
  MRAZOVIC MIHAELA (CROATIA,CRO)   0     
28      
    STEPASHKO ANASTASIYA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   6   
29      
  BARTHA NIKOLA (HUNGARY,HUN)   2     
30      
   BARTHA NIKOLA (HUNGARY,HUN)   3    
31      
  BRUEDERLIN RAMONA (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
32      
Main Tree Pool 3
      
     
  VICOVAC ANDRIANA (SERBIA,SRB)   4     
     
   Dostálová Hana (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0    
     
  Dostálová Hana (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   5     
     
    GAO MENGMENG (CHINA,CHN)   6   
     
  GAO MENGMENG (CHINA,CHN)   4     
     
   GAO MENGMENG (CHINA,CHN)   6    
     
  KOLF SAFFRON (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0     
     
     GAO MENGMENG (CHINA,CHN)   5  
     
  BANUREA DESSYINTA RAKAWUNI (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)   1     
10      
   CHARLES-DONATIEN MAEVA (acsc karate,FRA)   0    
11      
  CHARLES-DONATIEN MAEVA (acsc karate,FRA)   1     
12      
    CHARLES-DONATIEN MAEVA (acsc karate,FRA)   1   
13      
  KEINANEN TITTA (FINLAND,FIN)   3     
14      
   KEINANEN TITTA (FINLAND,FIN)   0    
15      
  Coppola Neri Alessia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0     
16      
      GAO MENGMENG (CHINA,CHN)  
17      
  KONJEVIC DRAGANA (MONTENEGRO,MNE)   0     
18      
   Medic Matea-Noah (SKK Neretva,BIH)   2    
19      
  Medic Matea-Noah (SKK Neretva,BIH)   2     
20      
    Medic Matea-Noah (SKK Neretva,BIH)   0   
21      
  Torres Garcia Maria (REAL FEDERACIÓN ESPAÑOLA DE KARATE,ESP)   6     
22      
   Torres Garcia Maria (REAL FEDERACIÓN ESPAÑOLA DE KARATE,ESP)   1    
23      
  Yildirim Meryem (Bayerischer Karatebund,GER)   4     
24      
     KAWAMURA NATSUMI (JAPAN,JPN)   1  
25      
  GENC RUMEYSA (TURKEY,TUR)   1     
26      
   KOVALEVA VERA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0    
27      
  KOVALEVA VERA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1     
28      
    KAWAMURA NATSUMI (JAPAN,JPN)   1   
29      
  KAWAMURA NATSUMI (JAPAN,JPN)   3     
30      
   KAWAMURA NATSUMI (JAPAN,JPN)   5    
31      
  van der Voort Ciska (KLM Karate Club Genseikan,NED)   1     
32      
Main Tree Pool 4
      
     
  Creemers Ingrid (Fudoshin Roermond,NED)   1     
     
   Creemers Ingrid (Fudoshin Roermond,NED)   1    
     
  Grimm Charlotte (Thüringer karate verband,GER)   0     
     
    Creemers Ingrid (Fudoshin Roermond,NED)   3   
     
  FERRACUTI CLIO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1     
     
   PILLANT AURORE (acsc karate,FRA)   0    
     
  PILLANT AURORE (acsc karate,FRA)   5     
     
     Creemers Ingrid (Fudoshin Roermond,NED)   3  
     
  SAITO AYAKA (JAPAN,JPN)   0     
10      
   HOCAOGLU MELTEM (TURKEY,TUR)   1    
11      
  HOCAOGLU MELTEM (TURKEY,TUR)   4     
12      
    HOCAOGLU MELTEM (TURKEY,TUR)   1   
13      
  Ćemo Merisa (Champion,BIH)   1     
14      
   ZAYTSEVA IVANNA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0    
15      
  ZAYTSEVA IVANNA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4     
16      
      BOISVENUE CAMELIE (CANADA,CAN)  
17      
  GARCIA NANCY (FRANCE,FRA)   4     
18      
   GARCIA NANCY (FRANCE,FRA)   0    
19      
  KATAVIC KLARA (CROATIA,CRO)   0     
20      
    BOISVENUE CAMELIE (CANADA,CAN)   0   
21      
  Luther Nicole (CIKA South Africa,RSA)   0     
22      
   BOISVENUE CAMELIE (CANADA,CAN)   4    
23      
  BOISVENUE CAMELIE (CANADA,CAN)   1     
24      
     BOISVENUE CAMELIE (CANADA,CAN)   3  
25      
  REITER NATHALIE (AUSTRIA,AUT)   0     
26      
   TATAROVA DOMINIKA (SLOVAKIA,SVK)   1    
27      
  TATAROVA DOMINIKA (SLOVAKIA,SVK)   4     
28      
    TATAROVA DOMINIKA (SLOVAKIA,SVK)   0   
29      
  Kaufmann Fabienne (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1     
30      
   LINDA STASI (ASD CUS TORINO,ITA)   0    
31      
  LINDA STASI (ASD CUS TORINO,ITA)   3     
32      
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)   2   
     
      
     
      
     
      
     
     UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)   1  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    STEPASHKO ANASTASIYA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      UEKUSA AYUMI (JAPAN,JPN)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    GAO MENGMENG (CHINA,CHN)   2   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     GAO MENGMENG (CHINA,CHN)   0  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    BOISVENUE CAMELIE (CANADA,CAN)   0   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Harvey Amelia (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   1     
     Harvey Amelia (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   1    
    Wasowicz Maya (Goshin Ryu USA,USA)   0   Harvey Amelia (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   3   
     ELTEMUR EDA (TURKEY,TUR)   0   Harvey Amelia (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   1  
      STUBLEVA ALEKSANDRA (BULGARIA,BUL)   1   Harvey Amelia (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)  
       STEPASHKO ANASTASIYA (Ukrainian Karate Federation,UKR)   1  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    KOLF SAFFRON (Karateschool Fightin Nabil,NED)   8     
     KOLF SAFFRON (Karateschool Fightin Nabil,NED)   3    
    Dostálová Hana (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0   KOLF SAFFRON (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0   
     CHARLES-DONATIEN MAEVA (acsc karate,FRA)   1   KAWAMURA NATSUMI (JAPAN,JPN)   3  
      KAWAMURA NATSUMI (JAPAN,JPN)   2   KAWAMURA NATSUMI (JAPAN,JPN)  
       BOISVENUE CAMELIE (CANADA,CAN)   1  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:11:39 CEST +02:00)