Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Male Kumite -60 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-11-22 19:22:34 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Pampaloni Mattia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   2      
  Pampaloni Mattia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0     
2 NG TOU LAM (MACAU,MAC)   0      
   Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)   2    
3       
  Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)   3     
4       
    Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)   3   
5       
  ARIFI ORGES (Kosovo Karate Federation,KOS)   0     
6       
   SALAMA MALEK (EGYPT,EGY)   1    
7       
  SALAMA MALEK (EGYPT,EGY)   0     
8       
     Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)   2  
9 SAYMATOV SADRIDDIN (UZBEKISTAN,UZB)   0      
  SAYMATOV SADRIDDIN (UZBEKISTAN,UZB)   4     
10 Flusk Dylan Romano (CIKA South Africa,RSA)   0      
   SAYMATOV SADRIDDIN (UZBEKISTAN,UZB)   2    
11       
  BARKELIND DANIEL (SWEDEN,SWE)   0     
12       
    SAYMATOV SADRIDDIN (UZBEKISTAN,UZB)   1   
13       
  SOFFIA MIGUEL (CHILE,CHI)   3     
14       
   SOFFIA MIGUEL (CHILE,CHI)   0    
15       
  BASCKIN RICHARD (AUSTRALIA,AUS)   0     
16       
      Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)  
17 BISSON NICOLAS (CANADA,CAN)   0      
  TKEBUCHAVA DAVID (GEORGIA,GEO)   1     
18 TKEBUCHAVA DAVID (GEORGIA,GEO)   2      
   TKEBUCHAVA DAVID (GEORGIA,GEO)   2    
19       
  SIRAIT IWAN BIDU (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)   0     
20       
    CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0   
21       
  CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   8     
22       
   CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   3    
23       
  Spott Niclas (Thüringer karate verband,GER)   0     
24       
     CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   2  
25 EFIMENKO STEPAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2      
  EFIMENKO STEPAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0     
26 VASTOLA ANTONIO (SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA)   0      
   Lopes Johan (Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA)   0    
27       
  Lopes Johan (Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA)   2     
28       
    SAMDAN ERAY (TURKEY,TUR)   2   
29       
  ALBASHER SAUD (SAUDI ARABIA,KSA)   0     
30       
   SAMDAN ERAY (TURKEY,TUR)   2    
31       
  SAMDAN ERAY (TURKEY,TUR)   3     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)   9      
  Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)   5     
2 Krstin Igor (KK Zandarmerija,SRB)   2      
   Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)   2    
3       
  ROHNER LUCA (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   2     
4       
    Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)   3   
5       
  Lidegaard Casper (National Team Denmark,DEN)   0     
6       
   Mhenni Aziz (Landeskader Baden-Württemberg,GER)   1    
7       
  Mhenni Aziz (Landeskader Baden-Württemberg,GER)   1     
8       
     Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)   1  
9 ADLER RENE (SLOVAKIA,SVK)   1      
  KORBOLEWSKI DOMINIK (POLAND,POL)   0     
10 KORBOLEWSKI DOMINIK (POLAND,POL)   2      
   Alpysbay Kaisar (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2    
11       
  Alpysbay Kaisar (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   3     
12       
    Alpysbay Kaisar (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1   
13       
  Merienne Arthur (Laval Karate,FRA)   0     
14       
   ORBEA VALLEJO UNAI (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   0    
15       
  ORBEA VALLEJO UNAI (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   4     
16       
      BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)  
17 TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)   0      
  UHNICH IHOR (Ukrainian Karate Federation,UKR)   3     
18 UHNICH IHOR (Ukrainian Karate Federation,UKR)   3      
   UHNICH IHOR (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0    
19       
  Bisaccia Luigi (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1     
20       
    BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   0   
21       
  BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   4     
22       
   BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   2    
23       
  Miyazaki Brandis (Hawaii Karate USA,USA)   1     
24       
     BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   4  
25 DAVARIS ELEFTHERIOS (GREECE,GRE)   0      
  Pavlov Emil (Shtip,MKD)   0     
26 Pavlov Emil (Shtip,MKD)   2      
   LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   3    
27       
  LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   1     
28       
    LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   0   
29       
  RENDON LLANOS ANDRES (COLOMBIA,COL)   1     
30       
   RENDON LLANOS ANDRES (COLOMBIA,COL)   0    
31       
  KISS ANDRAS (HUNGARY,HUN)   0     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 SPITSIN SERGEY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0      
  Ajdadi Hassan Kiadeh Alireza (Budo Sportschule Goslar e.V.,GER)   0     
2 Ajdadi Hassan Kiadeh Alireza (Budo Sportschule Goslar e.V.,GER)   5      
   Agoudjil Sofiane (CACV karaté,FRA)   3    
3       
  Agoudjil Sofiane (CACV karaté,FRA)   2     
4       
    Agoudjil Sofiane (CACV karaté,FRA)   8   
5       
  MELEKHIN OLEG (BELARUS,BLR)   3     
6       
   MELEKHIN OLEG (BELARUS,BLR)   0    
7       
  LEE CHUN HO (HONG KONG CHINA,HKG)   0     
8       
     Agoudjil Sofiane (CACV karaté,FRA)   0  
9 DULOVIC NENAD (MONTENEGRO,MNE)   1      
  ALHARBI ABDULLAH (SAUDI ARABIA,KSA)   2     
10 ALHARBI ABDULLAH (SAUDI ARABIA,KSA)   5      
   ALHARBI ABDULLAH (SAUDI ARABIA,KSA)   0    
11       
  Zavala Lopez Gerardo Ismael (MARTIAL ARTS CENTER AND FITNESS,MEX)   0     
12       
    HUANG CHUN-SHIEN (CTKF Club,TPE)   0   
13       
  GENTILE SAMUELE (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   5     
14       
   HUANG CHUN-SHIEN (CTKF Club,TPE)   2    
15       
  HUANG CHUN-SHIEN (CTKF Club,TPE)   6     
16       
      PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)  
17 KONDIC LUKA (CROATIA,CRO)   2      
  KONDIC LUKA (CROATIA,CRO)   2     
18 GRECO DANILO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0      
   KONDIC LUKA (CROATIA,CRO)   0    
19       
  Criado Carlos (Sportcentrum Elhatri,NED)   1     
20       
    MARTINEZ JOVANNI (VENEZUELA,VEN)   2   
21       
  MARTINEZ JOVANNI (VENEZUELA,VEN)   0     
22       
   MARTINEZ JOVANNI (VENEZUELA,VEN)   4    
23       
  Mayers Perry (Perry Mayers,ENG)   0     
24       
     PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2  
25 MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   5      
  MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4     
26 jacqueray adam (acsc karate,FRA)   1      
   MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0    
27       
  KOLARI JONI (FINLAND,FIN)   4     
28       
    PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2   
29       
  PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   7     
30       
   PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4    
31       
  Kuse Felix (Karateverband Sachsen-Anhalt e.V.,GER)   0     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 ALALYANI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   2      
  ALALYANI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   1     
2 SHOMAKHOV ALBERT (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0      
   Aktauov Andrey (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0    
3       
  Aktauov Andrey (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1     
4       
    SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   1   
5       
  PETROVIC MILOS (Belgrade karate association,SRB)   0     
6       
   SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   3    
7       
  SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   8     
8       
     AZOUZ KEVIN (impact karate club,FRA)   0  
9 Tönnis Nils (lv nrw,GER)       
  STEFANYUK MUSIENKO VIKTOR (CLUB KARATE ALTAMIRA,ESP)   3     
10 STEFANYUK MUSIENKO VIKTOR (CLUB KARATE ALTAMIRA,ESP)       
   STEFANYUK MUSIENKO VIKTOR (CLUB KARATE ALTAMIRA,ESP)   0    
11       
  Spitz Luca (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
12       
    AZOUZ KEVIN (impact karate club,FRA)   3   
13       
  IMRICH DOMINIK (SLOVAKIA,SVK)   1     
14       
   AZOUZ KEVIN (impact karate club,FRA)   5    
15       
  AZOUZ KEVIN (impact karate club,FRA)   2     
16       
      KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)  
17 GU JU YEONG (KOREA,KOR)   0      
  KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   9     
18 KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   8      
   KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   4    
19       
  Sieradzki Jan (Budokan Wroclaw,POL)   1     
20       
    KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   5   
21       
  Fasciani Daniele (ZANSHIN CLUB KARATE ALANNO,ITA)   0     
22       
   Huynh Huy Bao (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   1    
23       
  Huynh Huy Bao (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   8     
24       
     KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   2  
25 Cabello Dany (America Rengo-Kai,USA)   2      
  Cabello Dany (America Rengo-Kai,USA)   0     
26 SHOTA LEONARD (A.C.SHOTOKAN KARATE LAKKOMA,GRE)   0      
   Dasoul Michael (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0    
27       
  Dasoul Michael (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0     
28       
    Dasoul Michael (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0   
29       
  FILIPOVYCH OLEH (Ukrainian Karate Federation,UKR)   8     
30       
   FILIPOVYCH OLEH (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0    
31       
  STANKUNAS GABRIEL (BRAZIL,BRA)   0     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)   0   
     
      
     
      
     
      
     
     BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   2  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   4   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     PLAKHUTIN EVGENY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   6  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   0   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Miyazaki Brandis (Hawaii Karate USA,USA)   2     
     UHNICH IHOR (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0    
    UHNICH IHOR (Ukrainian Karate Federation,UKR)   4   LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   3   
     LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   1   Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)   0  
      Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)   3   Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)  
       Mehdi Zadeh Amir (IMA Iran,IRI)   8  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Kuse Felix (Karateverband Sachsen-Anhalt e.V.,GER)   0     
     MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1    
    MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   7   MARTINEZ JOVANNI (VENEZUELA,VEN)   0   
     MARTINEZ JOVANNI (VENEZUELA,VEN)   2   Agoudjil Sofiane (CACV karaté,FRA)   1  
      Agoudjil Sofiane (CACV karaté,FRA)   4   KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)  
       KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   7  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-11-22 19:22:34 CET +01:00)