Karate1 Series A - Okinawa 2017 - Male Kumite -60 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-01-21 23:27:43 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
     
  Miyazaki Brandis (Hawaii Karate USA,USA)   0     
     
   AHMAD MOHAMMAD FAHED (JORDAN,JOR)   8    
     
  AHMAD MOHAMMAD FAHED (JORDAN,JOR)   3     
     
    AHMAD MOHAMMAD FAHED (JORDAN,JOR)   0   
     
  CHOITEN KHAMSUM (BHUTAN,BHU)   0     
     
   HONDA TAKUTO (JAPAN,JPN)   0    
     
  HONDA TAKUTO (JAPAN,JPN)   8     
     
     GRECO DANILO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   0  
     
  SIRAIT IWAN BIDU (INDONESIA NATIONAL KARATE FEDERATION,INA)   2     
10      
   IKEZAWA GENTA (JAPAN,JPN)   2    
11      
  IKEZAWA GENTA (JAPAN,JPN)   3     
12      
    GRECO DANILO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   6   
13      
  GRECO DANILO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   4     
14      
   GRECO DANILO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   3    
15      
  PENG PIN-CHIEH (UT Karate Team,TPE)   0     
16      
      TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)  
17      
  Aktauov Andrey (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   10     
18      
   Aktauov Andrey (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   3    
19      
  BANA NIGEL (PAPUA NEW GUINEA,PNG)   3     
20      
    Aktauov Andrey (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0   
21      
  SHIBAMOTO KOYA (JAPAN,JPN)   5     
22      
   SHIBAMOTO KOYA (JAPAN,JPN)   0    
23      
  EL ATTAR YASSINE (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0     
24      
     TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)   2  
25      
  TAMANG LAXMAN (Armed Police Force of Nepal,NEP)   0     
26      
   TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)   4    
27      
  TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)   1     
28      
    TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)   1   
29      
  IKI TAIGA (JAPAN,JPN)   0     
30      
   IKI TAIGA (JAPAN,JPN)   3    
31      
  AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)   0     
32      
Main Tree Pool 2
      
     
  MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)   5     
     
   MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)   1    
     
  KAMOGAWA KOJIRO (JAPAN,JPN)   0     
     
    MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)   2   
     
  CHIEH LIANG-CHENG (UT Karate Team,TPE)   0     
     
   ALPYSBAY KAISAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0    
     
  ALPYSBAY KAISAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1     
     
     MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)   1  
     
  MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   7     
10      
   MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   3    
11      
  IMOTO TAKUMI (JAPAN,JPN)   0     
12      
    MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0   
13      
  SONG YUN HAK (DEMOCRATIC PEOPLE'S REP. OF KOREA,PRK)   2     
14      
   SONG YUN HAK (DEMOCRATIC PEOPLE'S REP. OF KOREA,PRK)   0    
15      
  HIGA SHIINA (JAPAN,JPN)   0     
16      
      MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)  
17      
  Lee Chun Ho (Hong Kong,HKG)   1     
18      
   Lee Chun Ho (Hong Kong,HKG)   1    
19      
  LAZO DENNIS (PERU,PER)   0     
20      
    NAKAMURA RAIKI (JAPAN,JPN)   0   
21      
  NAKAMURA RAIKI (JAPAN,JPN)   2     
22      
   NAKAMURA RAIKI (JAPAN,JPN)   4    
23      
  GU JU YEONG (KOREA,KOR)   0     
24      
     KOZAKI YUGO (JAPAN,JPN)   0  
25      
  Pisino Noah Tony (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
26      
   Nascimento Rafael (Team Chebli,BRA)   0    
27      
  Nascimento Rafael (Team Chebli,BRA)   1     
28      
    KOZAKI YUGO (JAPAN,JPN)   3   
29      
       
30      
   KOZAKI YUGO (JAPAN,JPN)   1    
31      
       
32      
Main Tree Pool 3
      
     
  KUMAR AJAY (Youth Karate,IND)   0     
     
   SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   2    
     
  SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   0     
     
    CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1   
     
  Shubayev Baglan (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2     
     
   CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   5    
     
  CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4     
     
     CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   2  
     
  Sokolov Alexey (Karate Federation of the RB,RUS)   0     
10      
   HUANG CHUN-SHIEN (CTKF Club,TPE)   1    
11      
  HUANG CHUN-SHIEN (CTKF Club,TPE)   0     
12      
    ALHARBI ABDULLAH (SAUDI ARABIA,KSA)   0   
13      
  KATAOKA YAMATO (JAPAN,JPN)   3     
14      
   ALHARBI ABDULLAH (SAUDI ARABIA,KSA)   2    
15      
  ALHARBI ABDULLAH (SAUDI ARABIA,KSA)   3     
16      
      CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)  
17      
  FILIPOVYCH OLEG (UKRAINE,UKR)   5     
18      
   FILIPOVYCH OLEG (UKRAINE,UKR)   3    
19      
  lama sonam (Balkumari karate club,NEP)   0     
20      
    FILIPOVYCH OLEG (UKRAINE,UKR)   3   
21      
  KUBOTA KOHEI (JAPAN,JPN)   3     
22      
   NGUYEN TIEN LUC (VIETNAM,VIE)   2    
23      
  NGUYEN TIEN LUC (VIETNAM,VIE)   7     
24      
     FILIPOVYCH OLEG (UKRAINE,UKR)   0  
25      
  Pampaloni Mattia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   1     
26      
   Pampaloni Mattia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   5    
27      
  ISHII MASAKI (JAPAN,JPN)   0     
28      
    Pampaloni Mattia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   1   
29      
  MIYAZATO KOTA (JAPAN,JPN)   2     
30      
   Akpanbet Nurzhan (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0    
31      
  Akpanbet Nurzhan (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   3     
32      
Main Tree Pool 4
      
     
  PUN GAGAN (karate champions club,NEP)   0     
     
   ALALYANI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   0    
     
  ALALYANI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   6     
     
    Gomez Garcia Matias (Spanish National team,ESP)   2   
     
  Gomez Garcia Matias (Spanish National team,ESP)   2     
     
   Gomez Garcia Matias (Spanish National team,ESP)   8    
     
  FUKE SEISHIRO (JAPAN,JPN)   0     
     
     Gomez Garcia Matias (Spanish National team,ESP)   2  
     
  GOMYO HIROKI (JAPAN,JPN)   7     
10      
   GOMYO HIROKI (JAPAN,JPN)   0    
11      
  CHEN PO-YEN (UT Karate Team,TPE)   2     
12      
    SHYMYRBEKOV DAULET (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2   
13      
  SHYMYRBEKOV DAULET (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   8     
14      
   SHYMYRBEKOV DAULET (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   3    
15      
  VASTOLA ANTONIO (SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA)   0     
16      
      DOS SANTOS EDEMILSON (BRAZIL,BRA)  
17      
  YONEYAMA HIDEYA (JAPAN,JPN)   3     
18      
   YONEYAMA HIDEYA (JAPAN,JPN)   2    
19      
  Wei Chia-Ching (UT Karate Team,TPE)   0     
20      
    YONEYAMA HIDEYA (JAPAN,JPN)   1   
21      
  CHEUNG KWAN LOK (HONG KONG CHINA,HKG)   8     
22      
   CHEUNG KWAN LOK (HONG KONG CHINA,HKG)   0    
23      
  ESCALANTE AMADO (PERU,PER)   0     
24      
     DOS SANTOS EDEMILSON (BRAZIL,BRA)   5  
25      
  ROHNER LUCA (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
26      
   LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   1    
27      
  LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   2     
28      
    DOS SANTOS EDEMILSON (BRAZIL,BRA)   5   
29      
       
30      
   DOS SANTOS EDEMILSON (BRAZIL,BRA)   2    
31      
       
32      
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)   1   
     
      
     
      
     
      
     
     MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)   4  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)   1   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      MEHDIZADEH AMIR (ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN,IRI)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     DOS SANTOS EDEMILSON (BRAZIL,BRA)   0  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    DOS SANTOS EDEMILSON (BRAZIL,BRA)   5   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,3,4,2
        
        
        
    KAMOGAWA KOJIRO (JAPAN,JPN)   3     
     KAMOGAWA KOJIRO (JAPAN,JPN)   5    
    ALPYSBAY KAISAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0   KAMOGAWA KOJIRO (JAPAN,JPN)   0   
     MARCHESE SAMUELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   2   KOZAKI YUGO (JAPAN,JPN)   2  
      KOZAKI YUGO (JAPAN,JPN)   2   KOZAKI YUGO (JAPAN,JPN)  
       TOYAMA SHOHEI (JAPAN,JPN)   0  
Repechage Pool 1,3,4,2
        
        
        
        
     LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   6    
      LEE JI HWAN (KOREA,KOR)   0   
     YONEYAMA HIDEYA (JAPAN,JPN)   1   Gomez Garcia Matias (Spanish National team,ESP)   0  
      Gomez Garcia Matias (Spanish National team,ESP)   1   CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)  
       CRESCENZO ANGELO (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   8  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-01-21 23:27:43 CET +01:00)