Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Male Kumite -60 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-24 01:00:13 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 ABBADI FAYCAL (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   3      
  ABBADI FAYCAL (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   3     
2 Komorowski Dawid (Bodaikan Szczecin,POL)   0      
   ABBADI FAYCAL (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   1    
3 SHOTA LEONARD (A.C.SHOTOKAN KARATE LAKKOMA,GRE)   0      
  Fuente Ripalda Jaime (ISAN GETXO KARATE,ESP)   0     
4 Fuente Ripalda Jaime (ISAN GETXO KARATE,ESP)   2      
    KOLARI JONI (FINLAND,FIN)   0   
5 Nascimento Rafael (Team Chebli,BRA)   0      
  Nascimento Rafael (Team Chebli,BRA)   1     
6 PANDEMOYA KALONDA (DEMOCRATIC REP OF THE CONGO,COD)   0      
   KOLARI JONI (FINLAND,FIN)   1    
7       
  KOLARI JONI (FINLAND,FIN)   2     
8       
     Dasoul Michael (Champions Club,BEL)   3  
9 Dasoul Michael (Champions Club,BEL)   2      
  Dasoul Michael (Champions Club,BEL)      
10 Román Jiménez José Fabricio (Federacion Costarricense de Karate,CRC)   0      
   Dasoul Michael (Champions Club,BEL)   3    
11       
  bisaccia luigi (G.S. Fiamme Oro Polizia di Stato,ITA)      
12       
    Dasoul Michael (Champions Club,BEL)   0   
13 Lidegaard Casper (National Team Denmark,DEN)   0      
  STEFANYUK MUSIENKO VIKTOR (CLUB KARATE ALTAMIRA,ESP)   1     
14 STEFANYUK MUSIENKO VIKTOR (CLUB KARATE ALTAMIRA,ESP)   4      
   Ribeiro Diogo Miguel Nunes (Liga Portuguesa Karate,POR)   0    
15       
  Ribeiro Diogo Miguel Nunes (Liga Portuguesa Karate,POR)   7     
16       
      Dasoul Michael (Champions Club,BEL)  
17 Tkebuchava David (Georgian National Karate Federation,GEO)   7      
  Tkebuchava David (Georgian National Karate Federation,GEO)   0     
18 Akpanbet Nurzhan (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2      
   Tkebuchava David (Georgian National Karate Federation,GEO)   1    
19 ALALYANI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   3      
  ALALYANI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   2     
20 CHEN PO-YEN (UT Karate Team,TPE)   0      
    SHIBAMOTO KOYA (JAPAN,JPN)   1   
21 NG TOU LAM (MACAU,MAC)   0      
  SHIBAMOTO KOYA (JAPAN,JPN)   5     
22 SHIBAMOTO KOYA (JAPAN,JPN)   3      
   SHIBAMOTO KOYA (JAPAN,JPN)   2    
23       
  Di Fraia Nazaro Damiano (ASD Pielle- Team Fiore Karate,ITA)   1     
24       
     KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   0  
25 Tondini Gianluca (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0      
  BERTHON Lorrys (Spartan Kombats Sports13,FRA)   1     
26 BERTHON Lorrys (Spartan Kombats Sports13,FRA)   4      
   COBLES BERNAL VICTOR (GIMNASIO MABUNI,ESP)   0    
27       
  COBLES BERNAL VICTOR (GIMNASIO MABUNI,ESP)   5     
28       
    KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   4   
29 Spott Niclas (Thüringer karate verband,GER)   0      
  ARIFI ORGES (Kosovo Karate Federation,KOS)   0     
30 ARIFI ORGES (Kosovo Karate Federation,KOS)   0      
   KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   2    
31       
  KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   3     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 González Ortega Jesús (Karate Antonio Machado,ESP)   2      
  Bertuccelli Leonardo (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0     
2 Bertuccelli Leonardo (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   2      
   SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   0    
3 Iancu Emil (ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU)   0      
  SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   5     
4 SAGO NAOTO (JAPAN,JPN)   2      
    AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)   1   
5 Paulo Rafael (Centro Karate Shotokan Arroja,POR)       
  Paulo Rafael (Centro Karate Shotokan Arroja,POR)   0     
6 jacqueray adam (acsc karate,FRA)       
   AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)   2    
7       
  AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)   1     
8       
     AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)   2  
9 peng pin-chieh (Wayne hsu,TPE)   0      
  ALPYSBAY KAISAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2     
10 ALPYSBAY KAISAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   3      
   ALPYSBAY KAISAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1    
11       
  Padda Tarran Singh (Chadwell Heath Karate Acadmy,ENG)   0     
12       
    FILIPOVYCH OLEG (UKRAINE,UKR)   0   
13 Pisino Noah Tony (SWISS KARATE FEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
  Balakin Iurii (ЧЕЛЯБИНСКАЯ ОБЛАСТЬ,RUS)   1     
14 Balakin Iurii (ЧЕЛЯБИНСКАЯ ОБЛАСТЬ,RUS)   4      
   FILIPOVYCH OLEG (UKRAINE,UKR)   2    
15       
  FILIPOVYCH OLEG (UKRAINE,UKR)   2     
16       
      AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)  
17 GENTILE SAMUELE (ASD Master Rapid SKF CBL,ITA)   1      
  EL ATTAR YASSINE (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0     
18 EL ATTAR YASSINE (Karateschool Fightin Nabil,NED)   2      
   Krstin Igor (KK Zandarmerija,SRB)   3    
19 dahbi mohamed (KCCM,MAR)       
  Krstin Igor (KK Zandarmerija,SRB)   1     
20 Krstin Igor (KK Zandarmerija,SRB)       
    Krstin Igor (KK Zandarmerija,SRB)   1   
21 HUBNER DANIEL NORBERT (HUNGARY,HUN)       
  HUBNER DANIEL NORBERT (HUNGARY,HUN)   2     
22 BEN HAJ AMOR ANAS (TUNISIA,TUN)       
   HUBNER DANIEL NORBERT (HUNGARY,HUN)   0    
23       
  Vicente Andrew (Academia Sinai,BRA)   0     
24       
     ABDALLA MOHAMED SABER (EGYPT,EGY)   1  
25 ERNESTIN GENEVIELORE MOUNGALET (CONGO,CGO)       
  RUKAVINA MARKO (CROATIA,CRO)   1     
26 RUKAVINA MARKO (CROATIA,CRO)       
   LEE CHUN HO (HONG KONG CHINA,HKG)   1    
27       
  LEE CHUN HO (HONG KONG CHINA,HKG)   1     
28       
    ABDALLA MOHAMED SABER (EGYPT,EGY)   2   
29 Kholkhal Reda (Club Omnisports Le Ronin,FRA)   0      
  ABDALLA MOHAMED SABER (EGYPT,EGY)   3     
30 ABDALLA MOHAMED SABER (EGYPT,EGY)   9      
   ABDALLA MOHAMED SABER (EGYPT,EGY)   2    
31       
  ALIBRANDI GIUSEPPE (ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO -ITA-,ITA)   0     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 ANTON JUSTIN Ronaldo (Union Sportive de Creteil Karate,FRA)   1      
  Bannister Dean (Kaizen Central,ENG)   0     
2 Bannister Dean (Kaizen Central,ENG)   3      
   AHMAD MOHAMMAD FAHED (JORDAN,JOR)   8    
3 RASERO RUIZ LUIS FRANCISCO (ASOCIACION DEPORTIVA OAKI,ESP)       
  AHMAD MOHAMMAD FAHED (JORDAN,JOR)   8     
4 AHMAD MOHAMMAD FAHED (JORDAN,JOR)       
    AHMAD MOHAMMAD FAHED (JORDAN,JOR)   0   
5 LARROSA MAXIMILIANO (URUGUAY,URU)       
  LARROSA MAXIMILIANO (URUGUAY,URU)   0     
6 MBOUSSA IWANDZA DORDECHE (CONGO,CGO)       
   LARROSA MAXIMILIANO (URUGUAY,URU)   1    
7       
  CAVASIN NICOLA (GERMINAL KARATE CASTELFRANCO,ITA)   0     
8       
     GÜLER EYÜP (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   0  
9 RELIAS MIHAIL (GREECE,GRE)   0      
  GOGOLOSI BOGDAN MARIAN FLORIN (SPORT CLUB UNIVERSITY CRAIOVA,ROU)   0     
10 GOGOLOSI BOGDAN MARIAN FLORIN (SPORT CLUB UNIVERSITY CRAIOVA,ROU)   1      
   Macedo Hugo (Crp Campolide,POR)   0    
11       
  Macedo Hugo (Crp Campolide,POR)   5     
12       
    GÜLER EYÜP (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   2   
13 Pampaloni Mattia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   5      
  Pampaloni Mattia (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   1     
14 Tönnis Nils (lv nrw,GER)   0      
   GÜLER EYÜP (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   2    
15       
  GÜLER EYÜP (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   1     
16       
      BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)  
17 Melekhin Oleg (BUDOKAIBLR,BLR)       
  IZZO COSTABILE GIUSEPPE (ASD hinna mac 82,ITA)   1     
18 IZZO COSTABILE GIUSEPPE (ASD hinna mac 82,ITA)       
   ALZAHRANI SULTAN (SAUDI ARABIA,KSA)   4    
19 MOREIRA DIOGO (KARATE CLUBE MARGEM SUL,POR)   3      
  ALZAHRANI SULTAN (SAUDI ARABIA,KSA)   4     
20 ALZAHRANI SULTAN (SAUDI ARABIA,KSA)   6      
    ALZAHRANI SULTAN (SAUDI ARABIA,KSA)   0   
21 RAMIREZ COLON JONATHAN (PUERTO RICO,PUR)   0      
  SHYMYRBEKOV DAULET (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   5     
22 SHYMYRBEKOV DAULET (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1      
   SHYMYRBEKOV DAULET (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0    
23       
  FUJII HAYATA (Japan Karatedo Federation Shitokai,JPN)   2     
24       
     BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   0  
25 huang chun-hsien (Wayne hsu,TPE)   2      
  MAMMADRZAYEV ELJAN (AZERBAIJAN,AZE)   0     
26 MAMMADRZAYEV ELJAN (AZERBAIJAN,AZE)   3      
   Lopes Johan (Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA)   0    
27       
  Lopes Johan (Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA)   4     
28       
    BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   2   
29 ORMAZABAL APIÑANIZ JON ANDER (Club Karate Kenkyo,ESP)       
  GRECO DANILO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   0     
30 GRECO DANILO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)       
   BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   0    
31       
  BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   2     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Xavier João (Crp Campolide,POR)       
  Xavier João (Crp Campolide,POR)   2     
2 Rukavina Marko (Tuškanac,CRO)       
   Xavier João (Crp Campolide,POR)   0    
3 BARGI YASIR (SAUDI ARABIA,KSA)   4      
  BARGI YASIR (SAUDI ARABIA,KSA)   2     
4 HUANG TZU-HENG (Nehiu,TPE)   0      
    BOUZAKRI BILAL (Union Sportive de Creteil Karate,FRA)   0   
5 Shubayev Baglan (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0      
  BOUZAKRI BILAL (Union Sportive de Creteil Karate,FRA)   4     
6 BOUZAKRI BILAL (Union Sportive de Creteil Karate,FRA)   2      
   BOUZAKRI BILAL (Union Sportive de Creteil Karate,FRA)   4    
7       
  KATAOKA YAMATO (JAPAN,JPN)   3     
8       
     SAMDAN ERAY (TURKEY,TUR)   0  
9 LIVERIS DIONISIS (GREECE,GRE)   0      
  Kuse Felix (Karateverband Sachsen-Anhalt e.V.,GER)   0     
10 Kuse Felix (Karateverband Sachsen-Anhalt e.V.,GER)   5      
   SAMDAN ERAY (TURKEY,TUR)   5    
11       
  SAMDAN ERAY (TURKEY,TUR)   1     
12       
    SAMDAN ERAY (TURKEY,TUR)   0   
13 VLAD PAMFIL (PAMPHIL CENTER,ROU)   0      
  MARCHESE SAMUELE (JISSEN DOJO KARATE,ITA)   3     
14 MARCHESE SAMUELE (JISSEN DOJO KARATE,ITA)   5      
   MARCHESE SAMUELE (JISSEN DOJO KARATE,ITA)   0    
15       
  GOMEZ GARCIA MATIAS (SPAIN,ESP)   0     
16       
      AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)  
17 RGHIOUI AZIZ (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   2      
  Marino Giovanni (Champion Center Napoli,ITA)   3     
18 Marino Giovanni (Champion Center Napoli,ITA)   4      
   Marino Giovanni (Champion Center Napoli,ITA)   0    
19       
  Bautista Sergio (Cmiskanpon,ESP)   1     
20       
    AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)   3   
21 AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)   5      
  AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)      
22 Dzakovic Milos (Karate klub “Studentski grad”,SRB)   0      
   AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)   3    
23       
  Kalashnikov Vladimir (Karate federation of Tyumen region,RUS)      
24       
     AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)   2  
25 Timmermans Jordy (Karate Team Timmermans,NED)   0      
  KISS ANDRAS (HUNGARY,HUN)   0     
26 KISS ANDRAS (HUNGARY,HUN)   3      
   Spitz Luca (KARATE DO BRUGG,SUI)   1    
27       
  Spitz Luca (KARATE DO BRUGG,SUI)   0     
28       
    AZZOUZI NADER (TUNISIA,TUN)   1   
29 ABOU ETTA KARIM (EGYPT,EGY)       
  CHEUNG KWAN LOK (HONG KONG CHINA,HKG)   0     
30 CHEUNG KWAN LOK (HONG KONG CHINA,HKG)       
   AZZOUZI NADER (TUNISIA,TUN)   3    
31       
  AZZOUZI NADER (TUNISIA,TUN)   2     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Dasoul Michael (Champions Club,BEL)   2   
     
      
     
      
     
      
     
     Dasoul Michael (Champions Club,BEL)   0  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)   1   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   2   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     BROSE DOUGLAS (#BroseTeam,BRA)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)   1   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Román Jiménez José Fabricio (Federacion Costarricense de Karate,CRC)   1     
     Ribeiro Diogo Miguel Nunes (Liga Portuguesa Karate,POR)   1    
    Ribeiro Diogo Miguel Nunes (Liga Portuguesa Karate,POR)   1   Ribeiro Diogo Miguel Nunes (Liga Portuguesa Karate,POR)   0   
     KOLARI JONI (FINLAND,FIN)   0   KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   3  
      KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)   4   KAYA AYKUT (TURKEY,TUR)  
       AL MALKI EMAD (SAUDI ARABIA,KSA)   1  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    GRECO DANILO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   0     
     Lopes Johan (Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA)   2    
    Lopes Johan (Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA)   1   Lopes Johan (Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA)   0   
     ALZAHRANI SULTAN (SAUDI ARABIA,KSA)   0   GÜLER EYÜP (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   0  
      GÜLER EYÜP (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   1   AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)  
       AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO,MAR)   2  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-24 01:00:13 CET +01:00)