Karate1 Series A - Toledo 2017 - Male Kumite -67 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-10-19 11:18:00 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2      
  Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2     
2 TRINTI EMILIANO (ASD SHOTOKAN FIUGGI,ITA)   0      
   Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   3    
3       
  Magnelli Alessio (San Marino Shotokan Club,SMR)   0     
4       
    Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1   
5       
  MALINVERNO KENNETH (A.S.D. JUDO KARATE CLUB,ITA)   0     
6       
   Custinne julien (Champions Club,BEL)   0    
7       
  Custinne julien (Champions Club,BEL)   0     
8       
     Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2  
9       
  Gavilán Lorenzo Arturo (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   2     
10       
   BATALOV SERGEI (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0    
11       
  BATALOV SERGEI (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   3     
12       
    RUSH DYLAN (SCOTLAND,SCO)   0   
13       
  RUSH DYLAN (SCOTLAND,SCO)   5     
14       
   RUSH DYLAN (SCOTLAND,SCO)   1    
15       
  Valcarcel David (Gimnasio Tsukuri,ESP)   1     
16       
      Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)  
17       
  SANTANA ISRAEL NICOLAS (CHILE,CHI)   1     
18       
   SANTANA ISRAEL NICOLAS (CHILE,CHI)   1    
19       
  Pérez Guillem Daniel (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   0     
20       
    SANTANA ISRAEL NICOLAS (CHILE,CHI)   1   
21       
  PAICO VEGA MARIO JOAQUIN (KARATE O SENSHI PERU,PER)   0     
22       
   URBAN PATRICK (GERMANY,GER)   0    
23       
  URBAN PATRICK (GERMANY,GER)   2     
24       
     SANTANA ISRAEL NICOLAS (CHILE,CHI)   1  
25       
  Mendes Joaquim (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   5     
26       
   Mendes Joaquim (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   6    
27       
  XENOS DIONYSIOS (GREECE,GRE)   1     
28       
    Mendes Joaquim (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   0   
29       
  ORDOFENDI MARCO (asd karate ninja club,ITA)   0     
30       
   MADERA ANDRES (VENEZUELA,VEN)   0    
31       
  MADERA ANDRES (VENEZUELA,VEN)   8     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 SANCHEZ PRIETO JOSE MARIA (club karate oaki,ESP)   0      
  SANCHEZ PRIETO JOSE MARIA (club karate oaki,ESP)   0     
2 LAU CHI HANG (HONG KONG CHINA,HKG)   0      
   MILANI LORENZO (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   1    
3       
  MILANI LORENZO (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   2     
4       
    MILANI LORENZO (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   4   
5       
  Ramrup Brian (Excel Martial Arts and Fitness,USA)   0     
6       
   Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   1    
7       
  Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   3     
8       
     MILANI LORENZO (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   1  
9       
  heidarzad pahleviani amirarsalan (namavaran karate,IRI)   5     
10       
   heidarzad pahleviani amirarsalan (namavaran karate,IRI)   1    
11       
  D Aguì Luca (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   2     
12       
    heidarzad pahleviani amirarsalan (namavaran karate,IRI)   3   
13       
  Edwards Musa (Kaisho Karate,ENG)   0     
14       
   BIBERICH PHILIPPE (LUXEMBOURG,LUX)   0    
15       
  BIBERICH PHILIPPE (LUXEMBOURG,LUX)   3     
16       
      Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)  
17 Cunha Flávio (Shotokan Karate-Do Associação Desportiva,POR)   0      
  D Onofrio Francesco (ASD CAM D ONOFRIO,ITA)   7     
18 D Onofrio Francesco (ASD CAM D ONOFRIO,ITA)   5      
   D Onofrio Francesco (ASD CAM D ONOFRIO,ITA)   3    
19       
  GOMEZ MARTINEZ PABLO (Club Francisco Mayoral,ESP)   1     
20       
    D Onofrio Francesco (ASD CAM D ONOFRIO,ITA)   5   
21       
  Nyoni Ali (Western Union Karate,ENG)   0     
22       
   LEON VALBUENA CARLOS (SPAIN,ESP)   1    
23       
  LEON VALBUENA CARLOS (SPAIN,ESP)   0     
24       
     Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)   7  
25       
  WEVER GORDILLO CHRISTIAN (GUATEMALA,GUA)   2     
26       
   Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)   6    
27       
  Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)   4     
28       
    Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)   5   
29       
  Nymand Marcus (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   1     
30       
   CUERVA MORA RAÚL (KARATE CLUB KYOTO,ESP)   0    
31       
  CUERVA MORA RAÚL (KARATE CLUB KYOTO,ESP)   5     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 SOLOPOV KIRILL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0      
  Kabdullayev Alisher (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1     
2 Kabdullayev Alisher (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   4      
   POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)   1    
3       
  POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)   3     
4       
    POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)   2   
5       
  FIGUEIRA VINICIUS (BRAZIL,BRA)   3     
6       
   FIGUEIRA VINICIUS (BRAZIL,BRA)   0    
7       
  GARIN MARVIN (FRANCE,FRA)   0     
8       
     POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)   1  
9       
  Pinzás Julian (Federacion Argentina de Karate,ARG)   1     
10       
   Pinzás Julian (Federacion Argentina de Karate,ARG)   4    
11       
  Tawfik Salim (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1     
12       
    Pinzás Julian (Federacion Argentina de Karate,ARG)   1   
13       
  FERRERAS DEIVIS (DOMINICAN REP.,DOM)   1     
14       
   FERRERAS DEIVIS (DOMINICAN REP.,DOM)   1    
15       
  TADISSI YVES MARTIAL (HUNGARY,HUN)   0     
16       
      POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)  
17 MCLOUGHLIN AARON (IRELAND,IRL)   5      
  Conde Blasco David (Karate Antonio Machado,ESP)   6     
18 Conde Blasco David (Karate Antonio Machado,ESP)   5      
   Conde Blasco David (Karate Antonio Machado,ESP)   1    
19       
  Kan Trevor (Black Belt Martial Arts Mingara,AUS)   0     
20       
    Kelebic Nenad (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   1   
21       
  Kelebic Nenad (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   1     
22       
   Kelebic Nenad (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   4    
23       
  SINKOVSKIY YURY (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)   1     
24       
     Kelebic Nenad (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   0  
25       
  IVANOV DMITRII (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1     
26       
   IVANOV DMITRII (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1    
27       
  Kadyrkhanov Samat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
28       
    IVANOV DMITRII (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0   
29       
  ROUPAKAS STEFANOS (GREECE,GRE)   0     
30       
   BAILEY GAVIN (WIKF ENGLAND,ENG)   0    
31       
  BAILEY GAVIN (WIKF ENGLAND,ENG)   1     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 EL SHAFEI ADAM (SCOTLAND,SCO)   0      
  Salas Salcedo Luis Fernando (Dojo Sant Gervasi,ESP)   0     
2 Salas Salcedo Luis Fernando (Dojo Sant Gervasi,ESP)   1      
   Muratov Assylbek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   6    
3       
  Muratov Assylbek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   3     
4       
    Muratov Assylbek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2   
5       
  Fernández Joaquín (Gimnasio Lino,ESP)   3     
6       
   Fernández Joaquín (Gimnasio Lino,ESP)   0    
7       
  Khani Amir (KC Samoerai Leuven,BEL)   2     
8       
     Muratov Assylbek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   6  
9       
  CASTELLANO SOTO ALBERTO (CLUB DEPORTIVO ACD NEKO GRAN CANARIA,ESP)   0     
10       
   CASTELLANO SOTO ALBERTO (CLUB DEPORTIVO ACD NEKO GRAN CANARIA,ESP)   0    
11       
  KAROTOS DIONISIOS (GREECE,GRE)   0     
12       
    MURTAZALIEV MAGOMEDRASUL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1   
13       
  MURTAZALIEV MAGOMEDRASUL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4     
14       
   MURTAZALIEV MAGOMEDRASUL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   3    
15       
  Bishen Balgabay (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1     
16       
      Muratov Assylbek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)  
17       
  Orbea Vallejo Unai (SANTA TERESA,ESP)   0     
18       
   GUTNIK ALEXANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0    
19       
  GUTNIK ALEXANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1     
20       
    Pisino Noah (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0   
21       
  MOUTSOKOS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   0     
22       
   Pisino Noah (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1    
23 Pisino Noah (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1      
  Pisino Noah (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   5     
24 Falcucci Luca (San Marino Shotokan Club,SMR)   0      
     Sagandykov Rinat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2  
25       
  Howard Luke (Champions Club,BEL)   0     
26       
   Sagandykov Rinat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2    
27       
  Sagandykov Rinat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1     
28       
    Sagandykov Rinat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   3   
29       
  TRINTI ANTONELLO (ASD SHOTOKAN FIUGGI,ITA)   0     
30       
   Rodríguez Sastre Joaquín (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0    
31       
  Rodríguez Sastre Joaquín (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   4     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0   
     
      
     
      
     
      
     
     Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)   9  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)   0   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      Thomas Jordan (Kaizen Central,ENG)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)   0   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     Muratov Assylbek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Muratov Assylbek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    WEVER GORDILLO CHRISTIAN (GUATEMALA,GUA)   0     
     CUERVA MORA RAÚL (KARATE CLUB KYOTO,ESP)   4    
    CUERVA MORA RAÚL (KARATE CLUB KYOTO,ESP)   3   CUERVA MORA RAÚL (KARATE CLUB KYOTO,ESP)   3   
     D Onofrio Francesco (ASD CAM D ONOFRIO,ITA)   3   CUERVA MORA RAÚL (KARATE CLUB KYOTO,ESP)   1  
      MILANI LORENZO (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   0   CUERVA MORA RAÚL (KARATE CLUB KYOTO,ESP)  
       Bexultan Mussa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1  
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    Salas Salcedo Luis Fernando (Dojo Sant Gervasi,ESP)   0     
     Fernández Joaquín (Gimnasio Lino,ESP)   1    
    Fernández Joaquín (Gimnasio Lino,ESP)   3   MURTAZALIEV MAGOMEDRASUL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0   
     MURTAZALIEV MAGOMEDRASUL (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   5   Sagandykov Rinat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0  
      Sagandykov Rinat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1   Sagandykov Rinat (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)  
       POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)   0  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-10-19 11:18:00 CEST +02:00)