Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Male Kumite -67 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-05-26 16:05:00 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Culasso Maurizio (A.C.S.D. ERAKLES KARATE ROMA,ITA)       
  Culasso Maurizio (A.C.S.D. ERAKLES KARATE ROMA,ITA)   0     
2 Urban Patrick (TSV Reinbek e.V.,GER)       
   ALOTAIBI BADER (SAUDI ARABIA,KSA)   2    
3       
  ALOTAIBI BADER (SAUDI ARABIA,KSA)   2     
4       
    ALOTAIBI BADER (SAUDI ARABIA,KSA)   0   
5 Silva Vinnicius (Instituto bushido de karate shotokan,BRA)       
  Rodríguez Sastre Joaquín (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0     
6 Rodríguez Sastre Joaquín (CLUB LUANJU MADRID,ESP)       
   Rodríguez Sastre Joaquín (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0    
7       
  WU YU-MING (UT Karate Team,TPE)   0     
8       
     VELOZO CAMILO (CHILE,CHI)   3  
9 VELOZO CAMILO (CHILE,CHI)   5      
  VELOZO CAMILO (CHILE,CHI)   5     
10 Despois Alan (Spartan Kombats Sports13,FRA)   3      
   VELOZO CAMILO (CHILE,CHI)   1    
11       
  LEONG KA WAI (MACAU,MAC)   0     
12       
    VELOZO CAMILO (CHILE,CHI)   4   
13       
  Johnsen Daniel (Sportskarate Denmark,DEN)   3     
14       
   Johnsen Daniel (Sportskarate Denmark,DEN)   0    
15       
  Zhakupbekov Ruslan (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1     
16       
      Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)  
17 Nievas Francisco (Federacion Argentina de Karate,ARG)   0      
  Ferreras Deivis (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   2     
18 Ferreras Deivis (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   5      
   Ferreras Deivis (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   1    
19       
  LEE CHUNG FAI (HONG KONG CHINA,HKG)   0     
20       
    Mendes Joaquim (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   0   
21       
  Mendes Joaquim (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   2     
22       
   Mendes Joaquim (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   2    
23       
  Zahrekau Vadzim (FSK VOLAT,BLR)   0     
24       
     Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   4  
25 van Moerkerk Dylan (Karate Mossel-Boot,NED)   7      
  van Moerkerk Dylan (Karate Mossel-Boot,NED)   0     
26 Seavey Jonathan (Kokorozashi Dojo,USA)   0      
   Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   2    
27       
  Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   1     
28       
    Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   1   
29       
  CARTELLI GIUSEPPE (ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO -ITA-,ITA)   0     
30       
   CARTELLI GIUSEPPE (ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO -ITA-,ITA)   0    
31       
  UYGUR BURAK (TURKEY,TUR)   0     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 LAHOUEL ABDELRAHMANE (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   0      
  GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   5     
2 GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   8      
   GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   2    
3       
  NGAMPHUENGPHIT SUPA (THAILAND,THA)   3     
4       
    GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   2   
5       
  NEVES JORDAN (LUXEMBOURG,LUX)   2     
6       
   NEVES JORDAN (LUXEMBOURG,LUX)   0    
7       
  Bajrami Kujtim (KARATE CLUB VALAIS,SUI)   0     
8       
     GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   2  
9 Tebuev Tau-Bek (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   5      
  Tebuev Tau-Bek (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0     
10 ballester piquer hugo (club deportivo sakura,ESP)   2      
   Tebuev Tau-Bek (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   2    
11       
  Gaigi Rom (Rom Gaigi,ISR)   0     
12       
    Tebuev Tau-Bek (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1   
13       
  GENTILI Federico (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1     
14       
   GENTILI Federico (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1    
15       
  KABDULLAYEV ALISHER (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0     
16       
      GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)  
17 Busk Lucas (National Team Denmark,DEN)   0      
  Busk Lucas (National Team Denmark,DEN)      
18 Pérez Guillén Daniel (Samyd Ibiza,ESP)   0      
   LOGARUSIC MARIJAN (CROATIA,CRO)     
19       
  LOGARUSIC MARIJAN (CROATIA,CRO)      
20       
    LOGARUSIC MARIJAN (CROATIA,CRO)   0   
21       
  SZEGEDI DOME (HUNGARY,HUN)      
22       
   SZEGEDI DOME (HUNGARY,HUN)   0    
23       
  Naghipourjafari Shahin (Iran Karate Federation,IRI)      
24       
     LOGARUSIC MARIJAN (CROATIA,CRO)   0  
25 Angiolini Francesco (A.S.D. Karate Club Mestre,ITA)       
  TEODORESCU CLAUDIU (ROMANIA,ROU)   1     
26 TEODORESCU CLAUDIU (ROMANIA,ROU)       
   FLORES ORTIZ OLIVER (MEXICO,MEX)   4    
27       
  FLORES ORTIZ OLIVER (MEXICO,MEX)   3     
28       
    FLORES ORTIZ OLIVER (MEXICO,MEX)   0   
29       
  Day Sam (Links Karate,ENG)   4     
30       
   Krautsou Artsiom (BUDOKAIBLR,BLR)   0    
31       
  Krautsou Artsiom (BUDOKAIBLR,BLR)   12     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Khani Amir (KC Samoerai Leuven,BEL)   3      
  Khani Amir (KC Samoerai Leuven,BEL)   2     
2 KAVANAGH RORY (IRELAND,IRL)   2      
   Khani Amir (KC Samoerai Leuven,BEL)     
3       
  Fillies Adeeb (Goshukan,RSA)   0     
4       
    Khani Amir (KC Samoerai Leuven,BEL)   7   
5 mertel brian (illinois shotokan karate clubs,USA)   1      
  mertel brian (illinois shotokan karate clubs,USA)   0     
6 DErchia Federico (karateveronaasd,ITA)   0      
   SANCHEZ PRIETO JOSE MARIA (club karate oaki,ESP)     
7       
  SANCHEZ PRIETO JOSE MARIA (club karate oaki,ESP)   0     
8       
     Khani Amir (KC Samoerai Leuven,BEL)   0  
9 BARMAKBAYEV ANUAR (AKTOBE OLYMPIC TEAM,KAZ)   2      
  BARMAKBAYEV ANUAR (AKTOBE OLYMPIC TEAM,KAZ)      
10 Hansen Nicky V. (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   0      
   BARMAKBAYEV ANUAR (AKTOBE OLYMPIC TEAM,KAZ)   1    
11       
  Merienne Arthur (Laval Karate,FRA)      
12       
    Barreira Gonçalo (KARATE CLUBE ALTO TÂMEGA,POR)   3   
13       
  Barreira Gonçalo (KARATE CLUBE ALTO TÂMEGA,POR)   5     
14       
   Barreira Gonçalo (KARATE CLUBE ALTO TÂMEGA,POR)   2    
15       
  Klint Nathan (KarateKenamju,NED)   1     
16       
      FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)  
17 BODROVS NIKOLAJS (LATVIA,LAT)       
  BODROVS NIKOLAJS (LATVIA,LAT)   1     
18 Lopez Rey Garcia Roberto (KIDOKAN,ESP)       
   Paucarcaja Jesús (Club Kikatsu Karate,PER)   1    
19       
  Paucarcaja Jesús (Club Kikatsu Karate,PER)   6     
20       
    FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)   3   
21       
  Makarau Heorhi (BUDOKAIBLR,BLR)   0     
22       
   FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)   3    
23       
  FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)   3     
24       
     FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)   2  
25 Tawfik Salim (neuchâtel karate-do,SUI)       
  Tawfik Salim (neuchâtel karate-do,SUI)   0     
26 SERT RIDVAN (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)       
   Tawfik Salim (neuchâtel karate-do,SUI)   2    
27       
  Spitsin Sergey (KHMAO-YUGRA,RUS)   0     
28       
    Tawfik Salim (neuchâtel karate-do,SUI)   0   
29       
  PIZZIOLO ANDREA (GERMINAL KARATE CASTELFRANCO,ITA)   0     
30       
   RUSH DYLAN (SCOTLAND,SCO)   0    
31       
  RUSH DYLAN (SCOTLAND,SCO)   6     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 TADISSI YVES MARTIAL (HUNGARY,HUN)   4      
  TADISSI YVES MARTIAL (HUNGARY,HUN)   5     
2 GOMEZ MARTINEZ PABLO (Club Francisco Mayoral,ESP)   0      
   TADISSI YVES MARTIAL (HUNGARY,HUN)   0    
3       
  GORENC DENIS (SLOVENIA,SLO)   1     
4       
    ALNAJJAR BASHAR (JORDAN,JOR)   2   
5 Kujawa Jonatan (Samuraj Szczecin Poland,POL)   0      
  ALNAJJAR BASHAR (JORDAN,JOR)   4     
6 ALNAJJAR BASHAR (JORDAN,JOR)   4      
   ALNAJJAR BASHAR (JORDAN,JOR)   2    
7       
  POKORNY STEFAN (AUSTRIA,AUT)   0     
8       
     ALNAJJAR BASHAR (JORDAN,JOR)   1  
9 Ferraiolo Roberto (ASD CUS TORINO,ITA)   4      
  Ferraiolo Roberto (ASD CUS TORINO,ITA)   2     
10 GIDAKOS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   3      
   Ferraiolo Roberto (ASD CUS TORINO,ITA)   0    
11       
  ABOUELBORGHOL OMAR (EGYPT,EGY)   0     
12       
    TRIVINO LUIS ALBERTO (COLOMBIA,COL)   0   
13       
  Dimitrov Veselin (Bulgarian National Karate Team,BUL)   0     
14       
   TRIVINO LUIS ALBERTO (COLOMBIA,COL)   2    
15       
  TRIVINO LUIS ALBERTO (COLOMBIA,COL)   5     
16       
      Figueira Vinicius (Brasil,BRA)  
17 BIKOKA MBAKO NARDY (CONGO,CGO)       
  KOPYTKO DENYS (UKRAINE,UKR)   6     
18 KOPYTKO DENYS (UKRAINE,UKR)       
   KOPYTKO DENYS (UKRAINE,UKR)   0    
19       
  Suárez Domínguez Raúl (AD Gankaku Gran Canaria,ESP)   0     
20       
    KOPYTKO DENYS (UKRAINE,UKR)   0   
21       
  Petkov David (Karate club Metalurg,MKD)   1     
22       
   Petkov David (Karate club Metalurg,MKD)   0    
23       
  Gabriel Tomáš (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0     
24       
     Figueira Vinicius (Brasil,BRA)   3  
25 DECIA NICOLAS (URUGUAY,URU)       
  DECIA NICOLAS (URUGUAY,URU)   0     
26 Rubio Villarroya Rubén (Club Karate Kenkyo,ESP)       
   Lindelauf Jolano (Curacao,CUR)   0    
27       
  Lindelauf Jolano (Curacao,CUR)   8     
28       
    Figueira Vinicius (Brasil,BRA)   3   
29       
  LÊ Thanh-Liêm (Comité Départemental Essonne Karaté,FRA)      
30       
   Figueira Vinicius (Brasil,BRA)   4    
31       
  Figueira Vinicius (Brasil,BRA)      
32       
Main Tree Pool 5
      
1 TAMAS FERDINAND (HUNGARY,HUN)       
       
2 de Ruiter Enzeli (KarateKenamju,NED)       
   Hilliard Brian (USA Karate,USA)   3    
3       
  Hilliard Brian (USA Karate,USA)      
4       
    Papruha Valerii (BUDOKAIBLR,BLR)   4   
5 Papruha Valerii (BUDOKAIBLR,BLR)   7      
  Papruha Valerii (BUDOKAIBLR,BLR)      
6 Júnior Jamilson Jardim Pinheiro (Liga Portuguesa Karate,POR)   0      
   Papruha Valerii (BUDOKAIBLR,BLR)   3    
7       
  GALÁN CUENCA RUBEN (CLUB IVAN LEAL,ESP)      
8       
     Custinne julien (Champions Club,BEL)   4  
9 Rizzuto Andrea (Kodokan Firenze,ITA)   4      
  Rizzuto Andrea (Kodokan Firenze,ITA)   1     
10 Sønderby Neve Timm (National Team Denmark,DEN)   0      
   Bexultan Mussa (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   6    
11       
  Bexultan Mussa (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0     
12       
    Custinne julien (Champions Club,BEL)   6   
13       
  COLLINS RUAIDHRI (IRELAND,IRL)   1     
14       
   Custinne julien (Champions Club,BEL)   7    
15       
  Custinne julien (Champions Club,BEL)   7     
16       
      YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)  
17 RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)   1      
  RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)   2     
18 BERAK BORAN (CROATIA,CRO)   1      
   RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)   3    
19       
  Agoudjil Sofiane (Kc Combs,FRA)   1     
20       
    RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)   1   
21       
  Wilson Joby (Veras Academy,ENG)   1     
22       
   Tkebuchava Irakli (Georgian National Karate Federation,GEO)   1    
23       
  Tkebuchava Irakli (Georgian National Karate Federation,GEO)   4     
24       
     YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   5  
25 YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   7      
  YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   3     
26 heidarzad pahleviani amirarsalan (namavaran karate,IRI)   1      
   YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   2    
27       
  BAJEANU STEFAN BOGDAN (ROMANIA,ROU)   2     
28       
    YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   9   
29       
  D’AGUÍ LUCA (ASD CUS TORINO,ITA)   3     
30       
   SINKOVSKIY YURY (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)   1    
31       
  SINKOVSKIY YURY (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)   3     
32       
Main Tree Pool 6
      
1 GILL BARNEY JACK (Fushin Ryu Karate,NZL)   0      
  HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)   1     
2 HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)   1      
   HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)   5    
3       
  GHAVIDEL QASSIM (QATAR,QAT)   0     
4       
    HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)   4   
5       
  Kamhaug Tommy (Norway National Team,NOR)   0     
6       
   ZAKARIA AYOUB (MOROCCO,MAR)   0    
7       
  ZAKARIA AYOUB (MOROCCO,MAR)   8     
8       
     HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)   3  
9 Gavilán Lorenzo Arturo (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0      
  D ONOFRIO FRANCESCO (centro sportivo esercito,ITA)   0     
10 D ONOFRIO FRANCESCO (centro sportivo esercito,ITA)   1      
   ONeil Ryan (Halifax Ryuseikan,CAN)   5    
11       
  ONeil Ryan (Halifax Ryuseikan,CAN)   3     
12       
    ONeil Ryan (Halifax Ryuseikan,CAN)   0   
13       
  Mota Leiva Alberto (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   1     
14       
   Tebuev Mirza-Bek (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0    
15       
  Tebuev Mirza-Bek (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   3     
16       
      HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)  
17 Rupp Dominic (Kenseikan Karate-Do thun,SUI)   0      
  Almeida Lucio (Academia Sinai,BRA)   0     
18 Almeida Lucio (Academia Sinai,BRA)   3      
   ARAGA SHINTARO (JAPAN,JPN)   3    
19       
  ARAGA SHINTARO (JAPAN,JPN)   5     
20       
    ARAGA SHINTARO (JAPAN,JPN)   0   
21       
  Edwards Musa (Tatsu karate club,GBR)   1     
22       
   MILANI LORENZO (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   1    
23       
  MILANI LORENZO (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   3     
24       
     Maresca Luca (Luca,ITA)   0  
25 Marquez Merino Angel (Karate Antonio Machado,ESP)   1      
  Maresca Luca (Luca,ITA)   6     
26 Maresca Luca (Luca,ITA)   4      
   Maresca Luca (Luca,ITA)   3    
27       
  Muratov Assylbek (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   4     
28       
    Maresca Luca (Luca,ITA)   0   
29       
  Kanagasingam Kajith (Kc Combs,FRA)   2     
30       
   Kanagasingam Kajith (Kc Combs,FRA)   0    
31       
  Silva David (Clube Karate Coimbra,POR)   1     
32       
Main Tree Pool 7
      
1 ALKHATHAMI FAHAD (SAUDI ARABIA,KSA)   3      
  ALKHATHAMI FAHAD (SAUDI ARABIA,KSA)   3     
2 PINTO FRANCESCO (ASD CUS TORINO,ITA)   0      
   ALKHATHAMI FAHAD (SAUDI ARABIA,KSA)   0    
3       
  Hamada Gabriel Oliveira (Team Chebli,BRA)   0     
4       
    AMIRALI DIDAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0   
5 Sohrabi Bayat Amirhossein (Iran Karate Federation,IRI)   2      
  Sohrabi Bayat Amirhossein (Iran Karate Federation,IRI)   0     
6 Daniel Maxence (CSMP KARATE,FRA)   0      
   AMIRALI DIDAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1    
7       
  AMIRALI DIDAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2     
8       
     Ramrup Brian (United States of America,USA)   4  
9 Abildgaard Kasper (National Team Denmark,DEN)   3      
  Abildgaard Kasper (National Team Denmark,DEN)   0     
10 Barbosa Fabio (Portugal Team - CKMaia,POR)   1      
   Shchatko Uladzislau (Unmei,BLR)   0    
11       
  Shchatko Uladzislau (Unmei,BLR)   2     
12       
    Ramrup Brian (United States of America,USA)   0   
13       
  Ramrup Brian (United States of America,USA)   1     
14       
   Ramrup Brian (United States of America,USA)   1    
15       
  Zuiverloon Oniell (Unity99 Rotterdam,NED)   0     
16       
      NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)  
17 Pitteloud Séraphin (KARATE CLUB VALAIS,SUI)   0      
  ALMALKI ABDULHADI (SAUDI ARABIA,KSA)      
18 ALMALKI ABDULHADI (SAUDI ARABIA,KSA)   4      
   ALMALKI ABDULHADI (SAUDI ARABIA,KSA)   0    
19       
  PIZZO DAVIDE (ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO -ITA-,ITA)      
20       
    NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)   5   
21       
  Gasanov Artur (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0     
22       
   NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)   3    
23       
  NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)   1     
24       
     NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)   4  
25 KEMALOGLU OMER (TURKEY,TUR)   1      
  KEMALOGLU OMER (TURKEY,TUR)   0     
26 O SULLIVAN CONOR (IRELAND,IRL)   0      
   KEMALOGLU OMER (TURKEY,TUR)   1    
27       
  BAILEY GAVIN (WIKF ENGLAND,ENG)   0     
28       
    KEMALOGLU OMER (TURKEY,TUR)   0   
29       
  STIMAC STJEPAN (CROATIA,CRO)   0     
30       
   CUERVA MORA RAUL (SPAIN,ESP)   0    
31       
  CUERVA MORA RAUL (SPAIN,ESP)   2     
32       
Main Tree Pool 8
      
1 XENOS DIONYSIOS (GREECE,GRE)   4      
  XENOS DIONYSIOS (GREECE,GRE)   1     
2 Meijden, van der Thomas (KarateKenamju,NED)   2      
   XENOS DIONYSIOS (GREECE,GRE)   0    
3       
  Amitrano Alfredo (Nami Karate Dojo,ITA)   0     
4       
    XENOS DIONYSIOS (GREECE,GRE)   1   
5 VARGAS DANIEL (MEXICO,MEX)   1      
  VARGAS DANIEL (MEXICO,MEX)   3     
6 Gabriels Kenneth (Fighting Karate Hasselt,BEL)   0      
   VARGAS DANIEL (MEXICO,MEX)   0    
7       
  LEON VALBUENA CARLOS (SPAIN,ESP)   1     
8       
     ALMASATFA ABDEL RAHMAN (JORDAN,JOR)   5  
9 DUTA ANDREI GINI (ROMANIA,ROU)   0      
  McLymore Kenneth (United States ,USA)   2     
10 McLymore Kenneth (United States ,USA)   3      
   EL SHAFEI ADAM (SCOTLAND,SCO)   0    
11       
  EL SHAFEI ADAM (SCOTLAND,SCO)   6     
12       
    ALMASATFA ABDEL RAHMAN (JORDAN,JOR)   5   
13       
  MOHAMED MOAMEN (EGYPT,EGY)   0     
14       
   ALMASATFA ABDEL RAHMAN (JORDAN,JOR)   4    
15       
  ALMASATFA ABDEL RAHMAN (JORDAN,JOR)   4     
16       
      ALMASATFA ABDEL RAHMAN (JORDAN,JOR)  
17 Rivov Vasil (Bulgarian National Karate Team,BUL)   0      
  RAILIC MLADEN (SLOVENIA,SLO)   0     
18 RAILIC MLADEN (SLOVENIA,SLO)   0      
   RAMIREZ GUILLERMO (GUILLERMO RAMIREZ,COL)   5    
19       
  RAMIREZ GUILLERMO (GUILLERMO RAMIREZ,COL)   3     
20       
    RAMIREZ GUILLERMO (GUILLERMO RAMIREZ,COL)   2   
21       
  Drazewski Maciej (Pleszewski Klub Karate,POL)   1     
22       
   Nymand Marcus (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   1    
23       
  Nymand Marcus (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   6     
24       
     RAMIREZ GUILLERMO (GUILLERMO RAMIREZ,COL)   1  
25 Pak Hnat (Champion karate club,UKR)       
  Pak Hnat (Champion karate club,UKR)   1     
26 NDANGANI NLONDE VICK SATYAM (CONGO,CGO)       
   KASERER THOMAS (AUSTRIA,AUT)   1    
27       
  KASERER THOMAS (AUSTRIA,AUT)   3     
28       
    KASERER THOMAS (AUSTRIA,AUT)   0   
29       
  Knopp Nick (Karateverband Sachsen-Anhalt e.V.,GER)   0     
30       
   Kelebic Nenad (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   0    
31       
  Kelebic Nenad (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   5     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
   Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   3    
     
      
     
    Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   3   
     
      
     
   GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   3    
     
      
     
     Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)   2  
     
      
10      
   FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)   3    
11      
      
12      
    FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)   2   
13      
      
14      
   Figueira Vinicius (Brasil,BRA)   0    
15      
      
16      
      Ennkhaili Samy (GIMNASIO SANKUKAI,ESP)  
17      
      
18      
   YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   4    
19      
      
20      
    YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   2   
21      
      
22      
   HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)   1    
23      
      
24      
     YILMAZ MUHAMMET ALİ (ŞAHİN GÜLER SPOR KULÜBÜ,TUR)   2  
25      
      
26      
   NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)   2    
27      
      
28      
    NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)   0   
29      
      
30      
   ALMASATFA ABDEL RAHMAN (JORDAN,JOR)   1    
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4,5,6,7,8
        
        
   van Moerkerk Dylan (Karate Mossel-Boot,NED)   0      
    CARTELLI GIUSEPPE (ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO -ITA-,ITA)   2     
   CARTELLI GIUSEPPE (ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO -ITA-,ITA)   0   CARTELLI GIUSEPPE (ASD REMBUKAN KARATE VILLASMUNDO -ITA-,ITA)   0    
    Mendes Joaquim (Ginásio Clube Vilacondense,POR)   1   VELOZO CAMILO (CHILE,CHI)   1   
     VELOZO CAMILO (CHILE,CHI)   2   GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   2  
      GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)   3   GOMYO HIROTO (JAPAN,JPN)  
       FUNAHASHI MASAMICHI (JAPAN,JPN)   1  
Repechage Pool 1,2,3,4,5,6,7,8
        
  heidarzad pahleviani amirarsalan (namavaran karate,IRI)   4       
   heidarzad pahleviani amirarsalan (namavaran karate,IRI)       
  BAJEANU STEFAN BOGDAN (ROMANIA,ROU)   2   heidarzad pahleviani amirarsalan (namavaran karate,IRI)   0     
   SINKOVSKIY YURY (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)    RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)     
    RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)   2   RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)   1   
     Custinne julien (Champions Club,BEL)    RODRIGUEZ JESUS LEONARDO (MEXICO,MEX)   0  
      HASANOV RAFIZ (AZERBAIJAN,AZE)   1   NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)  
       NAKANO SOICHIRO (JAPAN,JPN)   1  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-05-26 16:05:00 CEST +02:00)