Karate1 Series A - Toledo 2017 - Male Kumite -75 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-10-20 17:52:24 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
     
  Yeldashov Nurniyaz (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
     
   BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER)   4    
     
  BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER)   2     
     
    BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER)   0   
     
  Cristina Luca (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
     
   RYAN CRAIG (IRELAND,IRL)   0    
     
  RYAN CRAIG (IRELAND,IRL)   2     
     
     KOSMAS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   0  
     
  KOSMAS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   3     
10      
   KOSMAS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   1    
11      
  KOLUPAEV IVAN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   3     
12      
    KOSMAS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   2   
13      
  Barbier içvara (neuchâtel karate-do,SUI)   0     
14      
   BOGUSZEWSKI MACIEJ (Polish Karate Federation,POL)   0    
15      
  BOGUSZEWSKI MACIEJ (Polish Karate Federation,POL)   3     
16      
      Asgari Ghoncheh Bahman (Iran Karate Federation,IRI)  
17      
  PIETROMARCHI LORENZO (SSD BRACELLI CLUB,ITA)   2     
18      
   PIETROMARCHI LORENZO (SSD BRACELLI CLUB,ITA)   9    
19      
  HACKO MARTIN (SLOVAKIA,SVK)   0     
20      
    PIETROMARCHI LORENZO (SSD BRACELLI CLUB,ITA)   0   
21      
  Zapico Gabriel (Gimnasio Lino,ESP)   3     
22      
   Zapico Gabriel (Gimnasio Lino,ESP)   0    
23      
  RANZETTI ALLESSANDRO (A.S.D. CENTRO KARATE SPORTIVO,ITA)   2     
24      
     Asgari Ghoncheh Bahman (Iran Karate Federation,IRI)   9  
25      
  Karwacinski Stephen (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   0     
26      
   Asgari Ghoncheh Bahman (Iran Karate Federation,IRI)   5    
27      
  Asgari Ghoncheh Bahman (Iran Karate Federation,IRI)   8     
28      
    Asgari Ghoncheh Bahman (Iran Karate Federation,IRI)   9   
29      
  LUKE RYAN (Uechi Ryu GB,ENG)   0     
30      
   Maher Jordan (Karate Budokan International,AUS)   0    
31      
  Maher Jordan (Karate Budokan International,AUS)   2     
32      
Main Tree Pool 2
      
     
  Pérez Luque Víctor (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   6     
     
   Pérez Luque Víctor (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   3    
     
  HELIN JIMI (FINLAND,FIN)   0     
     
    Pérez Luque Víctor (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   3   
     
  Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   0     
     
   ROURET Marc-Alexis (DOJO LANTONNAIS,FRA)   2    
     
  ROURET Marc-Alexis (DOJO LANTONNAIS,FRA)   5     
     
     KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   6  
     
  IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   4     
10      
   KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   6    
11      
  KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   6     
12      
    KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   8   
13      
  Pérez Andrés (CLUB KARATE ECHEYDE,ESP)   0     
14      
   Petkov Stefan (Bulgarian National Karate Team,BUL)   2    
15      
  Petkov Stefan (Bulgarian National Karate Team,BUL)   6     
16      
      KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)  
17      
  Dimitrov Andrian (Karate Club Nikon,BUL)   2     
18      
   Dimitrov Andrian (Karate Club Nikon,BUL)   1    
19      
  Jay Ryan (Links Karate,ENG)   2     
20      
    Dimitrov Andrian (Karate Club Nikon,BUL)   0   
21      
  Rodríguez Sastre David (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   1     
22      
   GILMOUR JOHNATHAN (SCOTLAND,SCO)   0    
23      
  GILMOUR JOHNATHAN (SCOTLAND,SCO)   4     
24      
     Olazarri Sebastian (Federacion Argentina de Karate,ARG)   0  
25      
  Smailagic Enes (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   6     
26      
   Smailagic Enes (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   0    
27      
  Orbea Vallejo Lander (SANTA TERESA,ESP)   4     
28      
    Olazarri Sebastian (Federacion Argentina de Karate,ARG)   2   
29      
  Olazarri Sebastian (Federacion Argentina de Karate,ARG)   5     
30      
   Olazarri Sebastian (Federacion Argentina de Karate,ARG)   1    
31      
  Pérez Arencón Francisco Javier (Karate Antonio Machado,ESP)   0     
32      
Main Tree Pool 3
      
     
  WINTERS ROBIN (GERMANY,GER)   0     
     
   VASILOV VITALY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0    
     
  VASILOV VITALY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1     
     
    VASILOV VITALY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2   
     
  YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1     
     
   YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0    
     
  Brown Alton (AltonBrownKarateClub,ENG)   0     
     
     DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)   1  
     
  PULEO Gabriele (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   0     
10      
   PULEO Gabriele (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   1    
11      
  Ferghepoush Mortezaa (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   0     
12      
    DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)   4   
13      
  Adrian George (Kaisho Karate,ENG)   0     
14      
   DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)   2    
15      
  DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)   9     
16      
      DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)  
17      
  MARTIC NEVEN (CROATIA,CRO)   4     
18      
   MARTIC NEVEN (CROATIA,CRO)   1    
19      
  GROTH KHAYA ERIC (BOTSWANA,BOT)   2     
20      
    CHARPENTIER GERMAN (CHILE,CHI)   0   
21      
  Sartino Luke (Luke Sartino,USA)   0     
22      
   CHARPENTIER GERMAN (CHILE,CHI)   2    
23      
  CHARPENTIER GERMAN (CHILE,CHI)   4     
24      
     CHARPENTIER GERMAN (CHILE,CHI)   0  
25      
  Lara Villar Alejandro (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   8     
26      
   Lara Villar Alejandro (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)   2    
27      
  BAROIU COSTIN ALEXANDRU (CS OTOPENI,ROU)   0     
28      
    Idris Alibek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0   
29      
  Rosiński Kamil (Budokan Wroclaw,POL)   0     
30      
   Idris Alibek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   2    
31      
  Idris Alibek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   3     
32      
Main Tree Pool 4
      
     
  Rzabolov Issa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
     
   Rzabolov Issa (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0    
     
  GUSTAVO DIONICIO (DOMINICAN REP.,DOM)   0     
     
    RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0   
     
  Vekua Henri (Georgian National Karate Federation,GEO)   0     
     
   RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   2    
     
  RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0     
     
     Costa Logan (USLM Karaté,FRA)   1  
     
  Weibel Roman (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1     
10      
   ROUIHA ABDELLAH (FEDERACION CANTABRA KARATE,ESP)   6    
11      
  ROUIHA ABDELLAH (FEDERACION CANTABRA KARATE,ESP)   9     
12      
    Costa Logan (USLM Karaté,FRA)   1   
13      
  Costa Logan (USLM Karaté,FRA)   4     
14      
   Costa Logan (USLM Karaté,FRA)   7    
15      
  Ainazarov Yermek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
16      
      Costa Logan (USLM Karaté,FRA)  
17      
  Toleyev Meirambek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
18      
   BITSCH NOAH (GERMANY,GER)   4    
19      
  BITSCH NOAH (GERMANY,GER)   2     
20      
    BITSCH NOAH (GERMANY,GER)   2   
21      
  SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   6     
22      
   SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1    
23      
  MELOUAH SIMON (IRELAND,IRL)   0     
24      
     BITSCH NOAH (GERMANY,GER)   0  
25      
  Gelsomino Fabrizio (neuchâtel karate-do,SUI)   0     
26      
   Benita Lopez Christian (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)   3    
27      
  Benita Lopez Christian (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)   4     
28      
    Benita Lopez Christian (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)   0   
29      
       
30      
   DOVAS ARISTOGENIS (GREECE,GRE)   0    
31      
       
32      
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Asgari Ghoncheh Bahman (Iran Karate Federation,IRI)   4   
     
      
     
      
     
      
     
     Asgari Ghoncheh Bahman (Iran Karate Federation,IRI)   7  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   0   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      Costa Logan (USLM Karaté,FRA)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)   0   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     Costa Logan (USLM Karaté,FRA)   8  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Costa Logan (USLM Karaté,FRA)   1   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    Karwacinski Stephen (Gidea Park and Hornchurch Ishinryu,ENG)   0     
     Maher Jordan (Karate Budokan International,AUS)   0    
    Maher Jordan (Karate Budokan International,AUS)   1   PIETROMARCHI LORENZO (SSD BRACELLI CLUB,ITA)   1   
     PIETROMARCHI LORENZO (SSD BRACELLI CLUB,ITA)   1   KOSMAS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   2  
      KOSMAS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   3   KOSMAS NIKOLAOS (GREECE,GRE)  
       KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   1  
Repechage Pool 4,1,2,3
        
        
        
    Ainazarov Yermek (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
     ROUIHA ABDELLAH (FEDERACION CANTABRA KARATE,ESP)   0    
    ROUIHA ABDELLAH (FEDERACION CANTABRA KARATE,ESP)   1   RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0   
     RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   1   RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   1  
      BITSCH NOAH (GERMANY,GER)   0   RELIFOX MAXIME (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)  
       DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)   0  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-10-20 17:52:24 CEST +02:00)