Karate1 Series A - Okinawa 2017 - Male Kumite -75 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-04-24 04:44:38 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
     
  SZEGEDI DOME (HUNGARY,HUN)   0     
     
   ISHII HAYATO (JAPAN,JPN)   1    
     
  ISHII HAYATO (JAPAN,JPN)   5     
     
    SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1   
     
  SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2     
     
   SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   3    
     
  CAI SHAO-ZU (UT Karate Team,TPE)   0     
     
     MORI YUTA (JAPAN,JPN)   4  
     
  MORI YUTA (JAPAN,JPN)   3     
10      
   MORI YUTA (JAPAN,JPN)   5    
11      
  TUOMINEN AARO (FINLAND,FIN)   0     
12      
    MORI YUTA (JAPAN,JPN)   1   
13      
  Lee Ka Wai (Hong Kong,HKG)   4     
14      
   OSAKO MUTSUMI (JAPAN,JPN)   0    
15      
  OSAKO MUTSUMI (JAPAN,JPN)   4     
16      
      MORI YUTA (JAPAN,JPN)  
17      
  LEE FENG-JEN (UT Karate Team,TPE)   6     
18      
   LEE FENG-JEN (UT Karate Team,TPE)   0    
19      
  HIGA KOTA (JAPAN,JPN)   4     
20      
    BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER)   1   
21      
  NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)   1     
22      
   BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER)   6    
23      
  BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER)   6     
24      
     SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)   3  
25      
  SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)   3     
26      
   SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)   7    
27      
  LIESKOVSKY MATUS (SLOVAKIA,SVK)   1     
28      
    SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)   3   
29      
  Sahin Murat (SSKF Karate Team,SUI)   8     
30      
   Sahin Murat (SSKF Karate Team,SUI)   1    
31      
  YONEHARA SHUN (JAPAN,JPN)   0     
32      
Main Tree Pool 2
      
     
  JIN SEONG (KOREA,KOR)   0     
     
   JENDOUBI RABII (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4    
     
  JENDOUBI RABII (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   5     
     
    JENDOUBI RABII (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0   
     
  RETTENBACHER LUCA (AUSTRIA,AUT)   8     
     
   RETTENBACHER LUCA (AUSTRIA,AUT)   1    
     
  liu weichieh (Taoyuan karate club,TPE)   0     
     
     Ainazarov Yermek (Kazakhstan team,KAZ)   3  
     
  NISHIMURA KEN (JAPAN,JPN)   1     
10      
   NISHIMURA KEN (JAPAN,JPN)   2    
11      
  BITSCH NOAH (GERMANY,GER)   1     
12      
    Ainazarov Yermek (Kazakhstan team,KAZ)   9   
13      
  Ainazarov Yermek (Kazakhstan team,KAZ)   9     
14      
   Ainazarov Yermek (Kazakhstan team,KAZ)   3    
15      
  Frisvold Noah (illinois shotokan karate clubs,USA)   0     
16      
      ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)  
17      
  YEH CHIH-LIANG (CTKF Club,TPE)   0     
18      
   Ibañez Rodrigo (Spanish National team,ESP)   1    
19      
  Ibañez Rodrigo (Spanish National team,ESP)   6     
20      
    ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   1   
21      
  ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   8     
22      
   ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   4    
23      
  MIYARA KAZUKI (JAPAN,JPN)   0     
24      
     ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   4  
25      
  PETERSEN TIMOTHY (NEDERLANDS,NED)   3     
26      
   PETERSEN TIMOTHY (NEDERLANDS,NED)   1    
27      
  PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   1     
28      
    PETERSEN TIMOTHY (NEDERLANDS,NED)   0   
29      
       
30      
   TREMBLAY GUILLAUME (CANADA,CAN)   0    
31      
       
32      
Main Tree Pool 3
      
     
  HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   1     
     
   HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   1    
     
  Yahiro Tsuneari (MIyagi Kan,AUS)   0     
     
    HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   5   
     
  SOMEYA TAKAYOSHI (JAPAN,JPN)   4     
     
   SOMEYA TAKAYOSHI (JAPAN,JPN)   1    
     
  Bouderbane Alexandre (Athletic karate club pignans,FRA)   0     
     
     HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   0  
     
  HUNG PO-CHUN (CTKF Club,TPE)   0     
10      
   TACHIBANA HYOKI (JAPAN,JPN)   0    
11      
  TACHIBANA HYOKI (JAPAN,JPN)   4     
12      
    TACHIBANA HYOKI (JAPAN,JPN)   0   
13      
  SENE ABDOURAHMANE (SENEGAL,SEN)   2     
14      
   SENE ABDOURAHMANE (SENEGAL,SEN)   0    
15      
  ISHIHARA MASAHIRO (JAPAN,JPN)   1     
16      
      MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)  
17      
  MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   2     
18      
   MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   3    
19      
  NIINA YUGO (JAPAN,JPN)   0     
20      
    MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   3   
21      
  HUANG CHEN-WEI (CTKF Club,TPE)   1     
22      
   CHU DUC THINH (VIETNAM,VIE)   0    
23      
  CHU DUC THINH (VIETNAM,VIE)   1     
24      
     MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   1  
25      
  HIGA HIROKI (JAPAN,JPN)   2     
26      
   HIGA HIROKI (JAPAN,JPN)   2    
27      
  WINTERS ROBIN (GERMANY,GER)   0     
28      
    PETKOV STEFAN (BULGARIA,BUL)   0   
29      
  PETKOV STEFAN (BULGARIA,BUL)   1     
30      
   PETKOV STEFAN (BULGARIA,BUL)   9    
31      
  HIRANO JURAI (JAPAN,JPN)   0     
32      
Main Tree Pool 4
      
     
  Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   2     
     
   LI FALI (CHINA,CHN)   4    
     
  LI FALI (CHINA,CHN)   4     
     
    LI FALI (CHINA,CHN)   0   
     
  luh tafeng (Taoyuan karate club,TPE)   0     
     
   WATANABE DAISUKE (JAPAN,JPN)   3    
     
  WATANABE DAISUKE (JAPAN,JPN)   8     
     
     BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4  
     
  Jolitz Robin (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)   0     
10      
   BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   10    
11      
  BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   7     
12      
    BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4   
13      
  CHO MYUNG SIK (KOREA,KOR)   1     
14      
   YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2    
15      
  YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   5     
16      
      BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)  
17      
  MIURA GINTA (JAPAN,JPN)   3     
18      
   HSU WEI-CHUN (CTKF Club,TPE)   5    
19      
  HSU WEI-CHUN (CTKF Club,TPE)   9     
20      
    HSU WEI-CHUN (CTKF Club,TPE)   8   
21      
  NIKBAKHSH MOHAMMAD REZA (CANADA,CAN)   8     
22      
   NIKBAKHSH MOHAMMAD REZA (CANADA,CAN)   0    
23      
  Pérez Luque Víctor (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   0     
24      
     HSU WEI-CHUN (CTKF Club,TPE)   0  
25      
  ALKHALIFAH MAJED (SAUDI ARABIA,KSA)   0     
26      
   HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   0    
27      
  HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   8     
28      
    SEN FATIH (TURKEY,TUR)   0   
29      
       
30      
   SEN FATIH (TURKEY,TUR)   8    
31      
       
32      
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    MORI YUTA (JAPAN,JPN)   9   
     
      
     
      
     
      
     
     MORI YUTA (JAPAN,JPN)   3  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   1   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   0   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   3  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    BUSA LUIGI (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 2,3,4,1
        
        
        
    TUOMINEN AARO (FINLAND,FIN)   1     
     TUOMINEN AARO (FINLAND,FIN)   0    
    OSAKO MUTSUMI (JAPAN,JPN)   1   SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2   
     SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4   SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   3  
      SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)   1   SHCHERBAN ALEKSANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)  
       ALHAKAMI ABDULAZIZ (SAUDI ARABIA,KSA)   1  
Repechage Pool 2,3,4,1
        
        
        
    Jolitz Robin (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)   0     
     YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   3    
    YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   8   YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   5   
     LI FALI (CHINA,CHN)   2   YESMAKHANBET RUSLAN (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1  
      HSU WEI-CHUN (CTKF Club,TPE)   0   MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)  
       MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   6  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-04-24 04:44:38 CEST +02:00)