Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Male Kumite -75 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-24 00:59:53 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 ESPOSITO SILVIO (Nami Karate Dojo,ITA)   6      
  ESPOSITO SILVIO (Nami Karate Dojo,ITA)   1     
2 Wilkes Dominic (Trinidad Karate Association,TRI)   0      
   LUSSE BRYAN (NEDERLANDS,NED)   2    
3 LUSSE BRYAN (NEDERLANDS,NED)   5      
  LUSSE BRYAN (NEDERLANDS,NED)   9     
4 Payne James (LM Karate Academy,USA)   2      
    Korabau Ivan (BUDOKAIBLR,BLR)   4   
5 RETTENBACHER LUCA (AUSTRIA,AUT)   1      
  Korabau Ivan (BUDOKAIBLR,BLR)   2     
6 Korabau Ivan (BUDOKAIBLR,BLR)   3      
   Korabau Ivan (BUDOKAIBLR,BLR)   6    
7 ABDELAZIZ ABDALLA MAMDUH (EGYPT,EGY)   1      
  rouiha abdellah (C.D.E. KARATE-DO BEZANA LA ROCA,ESP)   0     
8 rouiha abdellah (C.D.E. KARATE-DO BEZANA LA ROCA,ESP)   10      
     Korabau Ivan (BUDOKAIBLR,BLR)   2  
9 Barbier Içvara (EKTS LAUSANNE SWISS,SUI)   0      
  Ichiki Julio (Federacion Argentina de Karate,ARG)   2     
10 Ichiki Julio (Federacion Argentina de Karate,ARG)   4      
   Ichiki Julio (Federacion Argentina de Karate,ARG)   2    
11 Brkić Marin (SKK Neretva,BIH)   0      
  Bargados Bernardo Carlos (CLUB IVAN LEAL,ESP)   0     
12 Bargados Bernardo Carlos (CLUB IVAN LEAL,ESP)   2      
    CHERKAOUI HISSAM (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   0   
13 Schwinzer David (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   1      
  CHERKAOUI HISSAM (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   7     
14 CHERKAOUI HISSAM (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   2      
   CHERKAOUI HISSAM (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   4    
15       
  Rizzuto Alessandro (Kodokan Firenze,ITA)   0     
16       
      PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)  
17 Pushkin Igor (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)       
  BASOUKOS NIKOLAOS (GREECE,GRE)   0     
18 BASOUKOS NIKOLAOS (GREECE,GRE)       
   NISHIMURA KEN (JAPAN,JPN)   1    
19 NISHIMURA KEN (JAPAN,JPN)   5      
  NISHIMURA KEN (JAPAN,JPN)   5     
20 Ortenzi Andrea (s.s.d Guazzaroni,ITA)   2      
    PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   4   
21 RZABOLOV ISSA (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0      
  PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   5     
22 PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   5      
   PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   2    
23 Marais Schean (Lakeside Karate Academy,RSA)   0      
  Moreno Paz alberto (KIDOKAN,ESP)   3     
24 Moreno Paz alberto (KIDOKAN,ESP)   4      
     PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   4  
25 Brocilovic Sinisa (Traditional shotokan karate school,ITA)       
  Brocilovic Sinisa (Traditional shotokan karate school,ITA)   0     
26 Gelsomino Fabrizio (neuchâtel karate-do,SUI)       
   ORBEA VALLEJO LANDER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   4    
27 Fandos David (Portugal Team - CKMaia,POR)   0      
  ORBEA VALLEJO LANDER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   4     
28 ORBEA VALLEJO LANDER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   8      
    ORBEA VALLEJO LANDER (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)   2   
29 Hansen Ole Christian (Sportskarate Denmark,DEN)   4      
  Hansen Ole Christian (Sportskarate Denmark,DEN)   0     
30 deghali walid (Académie karate Bruxelles,BEL)   3      
   Zaborski Petar (Makpetrol,MKD)   0    
31       
  Zaborski Petar (Makpetrol,MKD)   0     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   6      
  KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   11     
2 Lin JhanJing (Wayne hsu,TPE)   1      
   KELLAWAY JOE (WIKF ENGLAND,ENG)   3    
3 JENDOUBI RABII (ASD KARATE GENOCCHIO,ITA)   5      
  JENDOUBI RABII (ASD KARATE GENOCCHIO,ITA)   6     
4 Brunner Philippe (Kenseikan Karate-Do thun,SUI)   1      
    NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)   2   
5 Gómez Borge Daniel (Polideportivo Concepción,ESP)   2      
  Gómez Borge Daniel (Polideportivo Concepción,ESP)      
6 Jolitz Robin (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)   1      
   NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)   8    
7 NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)   4      
  NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)      
8 IDRIS ALIBEK (AKTOBE OLYMPIC TEAM,KAZ)   2      
     NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)   1  
9 GIANNELIS MICHAIL (GREECE,GRE)   5      
  YAGCI SERKAN (TURKEY,TUR)   3     
10 YAGCI SERKAN (TURKEY,TUR)   5      
   YAGCI SERKAN (TURKEY,TUR)   2    
11 Ouissa YOUSSEF (TEAM OUISSA NIMES,FRA)   0      
  Zvezdov Kirill (SK Favorit,RUS)   0     
12 Zvezdov Kirill (SK Favorit,RUS)   0      
    YAGCI SERKAN (TURKEY,TUR)   1   
13 PAKASHTICA BLODIN (Kosovo Karate Federation,KOS)   3      
  PAKASHTICA BLODIN (Kosovo Karate Federation,KOS)   0     
14 ALIYEV NOVRUZ (AZERBAIJAN,AZE)   0      
   ALKHALIFAH MAJED (SAUDI ARABIA,KSA)   0    
15       
  ALKHALIFAH MAJED (SAUDI ARABIA,KSA)   0     
16       
      HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)  
17 Lara Villar Alejandro (EAM Lara,ESP)   3      
  Lara Villar Alejandro (EAM Lara,ESP)   3     
18 Von Marttens Sepulveda Randal (Kenshinkan Chile,CHI)   0      
   Lara Villar Alejandro (EAM Lara,ESP)   4    
19 Rivest Nicholas Patrick (Rivest Karate,CAN)   0      
  Rivest Nicholas Patrick (Rivest Karate,CAN)   1     
20 Boguszewski Maciej (Bodaikan Szczecin,POL)   0      
    Anderson Greg (Chris Ewing Karate,SCO)   0   
21 Fonseca Rhuan Victor (Team Chebli,BRA)   5      
  Fonseca Rhuan Victor (Team Chebli,BRA)   1     
22 Pizzo Federico (Pol. Sport Center Priolo A.D.,ITA)   4      
   Anderson Greg (Chris Ewing Karate,SCO)   4    
23 Anderson Greg (Chris Ewing Karate,SCO)   6      
  Anderson Greg (Chris Ewing Karate,SCO)   2     
24 Vargas Hernandez Gabriel Nicolas (Federacion Costarricense de Karate,CRC)   5      
     HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   2  
25 HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   3      
  HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   6     
26 Youb Ali (ANASSIM,MAR)   2      
   HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   4    
27 LOIZIDES PANAYIOTIS (CYPRUS,CYP)   1      
  ALDWEIK HATEM (JORDAN,JOR)   4     
28 ALDWEIK HATEM (JORDAN,JOR)   4      
    HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   6   
29 Necci Alessandro (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0      
  Necci Alessandro (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0     
30 Pereira Villalobos Pablo (Club Karate Kenkyo,ESP)   0      
   HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   5    
31       
  HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   9     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 ALDOGAIL MAZEN (SAUDI ARABIA,KSA)   1      
  ALDOGAIL MAZEN (SAUDI ARABIA,KSA)   5     
2 Lauria Fabrizio (Polisportiva D. Cornigliano 79,ITA)   0      
   ALDOGAIL MAZEN (SAUDI ARABIA,KSA)   1    
3 Alajenaei Omar (WKF,wkf1)      
  Nkelani Dany (lv nrw,GER)   3     
4 Nkelani Dany (lv nrw,GER)       
    Sahin Murat (SSKF Karate Team,SUI)   1   
5 REBOULLEAU Clément (acsc karate,FRA)       
  Rodríguez Sastre David (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   2     
6 Rodríguez Sastre David (CLUB LUANJU MADRID,ESP)       
   Sahin Murat (SSKF Karate Team,SUI)   3    
7 Sahin Murat (SSKF Karate Team,SUI)   2      
  Sahin Murat (SSKF Karate Team,SUI)   4     
8 wang yen wen (Nehiu,TPE)   1      
     IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   1  
9 Almeida Tiago Alexandre Pombinho (Liga Portuguesa Karate,POR)   0      
  Almeida Tiago Alexandre Pombinho (Liga Portuguesa Karate,POR)   0     
10 Ferghepoush Mortezaa (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   0      
   IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   2    
11 IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   0      
  IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   0     
12 Delhez Jéremy (Champions Club,BEL)   0      
    IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   3   
13 Jay Ryan (Links Karate,ENG)       
  Ismail Aziz (Karate club Metalurg,MKD)   0     
14 Ismail Aziz (Karate club Metalurg,MKD)       
   ELTEMUR ERMAN (TURKEY,TUR)   0    
15       
  ELTEMUR ERMAN (TURKEY,TUR)   1     
16       
      IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)  
17 Guarguaglini Alessio (ASD Sakura Piombino,ITA)   1      
  ENGMAN WILLIAM (SWEDEN,SWE)      
18 ENGMAN WILLIAM (SWEDEN,SWE)   3      
   ENGMAN WILLIAM (SWEDEN,SWE)   0    
19 DOMINGUEZ HORAS ALFREDO (KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP)       
       
20 SOBY YANNICK (CONGO,CGO)       
    Yeldashov Nurniyaz (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   6   
21 Pérez Arencón Francisco Javier (Karate Antonio Machado,ESP)   1      
  SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)   0     
22 SAKIYAMA YUSEI (JAPAN,JPN)   2      
   Yeldashov Nurniyaz (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   3    
23 DOVAS ARISTOGENIS (GREECE,GRE)   0      
  Yeldashov Nurniyaz (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2     
24 Yeldashov Nurniyaz (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2      
     Yeldashov Nurniyaz (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1  
25 Leontev Timofei (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   2      
  Leontev Timofei (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   4     
26 MULABDIC MIRNES (SLOVENIA,SLO)   0      
   Leontev Timofei (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1    
27 Russo Palombi Giuliano (okinawaacerrafijlkam,ITA)       
  PETROSYAN PETROSYAN AREG (Kanku Almeria,ESP)   0     
28 PETROSYAN PETROSYAN AREG (Kanku Almeria,ESP)       
    Leontev Timofei (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1   
29 El Sharaby Ahmed (DOMAR SPORTING CLUB,ITA)       
  Cristina Luca (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   2     
30 Cristina Luca (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)       
   Cristina Luca (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   0    
31       
  Brenn Omar (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   0     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 RAMIREZ RIOS WALDO (SHOTOKAN KARATE DO LA SABIDURIA DEL GUERRERO,MEX)       
  Bitsch Noah (Thüringer karate verband,GER)   2     
2 Bitsch Noah (Thüringer karate verband,GER)       
   Bitsch Noah (Thüringer karate verband,GER)   1    
3 Weibel Roman (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   0      
  lebrun lou (karate club saint-quentinois,FRA)   0     
4 lebrun lou (karate club saint-quentinois,FRA)   6      
    Bitsch Noah (Thüringer karate verband,GER)   0   
5 MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   4      
  MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   5     
6 STOLIS DIMITRIOS (GREECE,GRE)   0      
   MINARDI ANDREA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)   0    
7 SEN FATIH (TURKEY,TUR)   0      
  WATANABE DAISUKE (JAPAN,JPN)   0     
8 WATANABE DAISUKE (JAPAN,JPN)   1      
     AINAZAROV YERMEK (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0  
9 AINAZAROV YERMEK (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)       
  AINAZAROV YERMEK (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   9     
10 Mizov Beslan (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)       
   AINAZAROV YERMEK (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   9    
11 Smailagic Enes (KARATE KLUB CVETAN DIMOV - SKOPJE,MKD)   0      
  Friis Jonas (National Team Denmark,DEN)   1     
12 Friis Jonas (National Team Denmark,DEN)   3      
    AINAZAROV YERMEK (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   4   
13 Pérez Luque Víctor (Goju-Ryu Torremolinos,ESP)   0      
  Plompen Sam (Fighting Karate Hasselt,BEL)   1     
14 Plompen Sam (Fighting Karate Hasselt,BEL)   0      
   Thorpe Mitchell (Links Karate,ENG)   0    
15       
  Thorpe Mitchell (Links Karate,ENG)   6     
16       
      RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)  
17 Pina Rodrigo (Crp Campolide,POR)   0      
  LEE FENG-JEN (UT Karate Team,TPE)      
18 LEE FENG-JEN (UT Karate Team,TPE)   0      
   LEE FENG-JEN (UT Karate Team,TPE)   0    
19 Antolín Teruel Ivan (Federación de Karate de las Islas Baleares,ESP)       
  DA ROCHA BARROS LUIZ VICTOR (Brasil,BRA)      
20 DA ROCHA BARROS LUIZ VICTOR (Brasil,BRA)       
    RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)   1   
21 Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   2      
  Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   4     
22 Lefrapper Pierre (Kc Combs,FRA)   0      
   RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)   3    
23 RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)   7      
  RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)   6     
24 Tremblay Guillaume (Dojo K de Terrebonne,CAN)   0      
     RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)   2  
25 MAMMADOV SAMIR (AZERBAIJAN,AZE)   4      
  MAMMADOV SAMIR (AZERBAIJAN,AZE)   1     
26 Erdös Martin (HUNGARY,HUN)   3      
   BOUZZHER JALAL (MOROCCO,MAR)   1    
27 BOUZZHER JALAL (MOROCCO,MAR)   8      
  BOUZZHER JALAL (MOROCCO,MAR)   1     
28 Rosiński Kamil (Budokan Wroclaw,POL)   0      
    GILMOUR JOHNATHAN (SCOTLAND,SCO)   1   
29 GILMOUR JOHNATHAN (SCOTLAND,SCO)   4      
  GILMOUR JOHNATHAN (SCOTLAND,SCO)   3     
30 Casseri Luca (Kodokan Firenze,ITA)   0      
   GILMOUR JOHNATHAN (SCOTLAND,SCO)   3    
31       
  Talibov Ryzvan (MAXIMUM,UKR)   2     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   1   
     
      
     
      
     
      
     
     HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   6  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)   2   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      HORUNA STANISLAV (UKRAINE,UKR)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   3   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)   3  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    RODRIGUEZ FUENTES MATIAS (CHILE,CHI)   7   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Necci Alessandro (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   0     
     HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   8    
    HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   6   HARSPATAKI GABOR (HUNGARY,HUN)   1   
     Anderson Greg (Chris Ewing Karate,SCO)   0   NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)   3  
      NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)   1   NAKAMURA RYOTA (JAPAN,JPN)  
       PINARBASI NECATI (TURKEY,TUR)   2  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Tremblay Guillaume (Dojo K de Terrebonne,CAN)   1      
    Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   4     
   Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   2   Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   6    
    LEE FENG-JEN (UT Karate Team,TPE)   2   Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   0   
     GILMOUR JOHNATHAN (SCOTLAND,SCO)   0   Gerrese Nick (Unity99 Rotterdam,NED)   2  
      AINAZAROV YERMEK (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0   IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)  
       IBANEZ SAENZ-TORRE RODRIGO (SPAIN,ESP)   4  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-24 00:59:53 CET +01:00)