Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Male Kumite -84 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-11-22 19:14:53 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Mari Daniel (Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA)   1      
  Aleksandrov Eduard (ESTONIA National Team,EST)   0     
2 Aleksandrov Eduard (ESTONIA National Team,EST)   3      
   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   3    
3 PEREZ JORGE (DOMINICAN REP.,DOM)   2      
  TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   1     
4 TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   2      
    Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   4   
5 JANG MIN SOO (KOREA,KOR)   0      
  Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   5     
6 Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   2      
   Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   4    
7 Mazraeh Hossein (Bayerischer Karatebund,GER)   0      
  Limón Cañedo Nezahualcoyotl (MARTIAL ARTS CENTER AND FITNESS,MEX)   0     
8 Limón Cañedo Nezahualcoyotl (MARTIAL ARTS CENTER AND FITNESS,MEX)   4      
     Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   2  
9 KALININ ALEXANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0      
  MOREIRA NUNO (SPN VERNON,FRA)   0     
10 MOREIRA NUNO (SPN VERNON,FRA)   1      
   Muhović Meris (Champion,BIH)   1    
11 Spisla Maximilian (TSV Reinbek e.V.,GER)   0      
  Muhović Meris (Champion,BIH)   5     
12 Muhović Meris (Champion,BIH)   4      
    WU CHUN-WEI (UT Karate Team,TPE)   0   
13 Moerkerk van Joel (Karate Mossel-Boot,NED)   7      
  Moerkerk van Joel (Karate Mossel-Boot,NED)   3     
14 Letic Ilija (Shinsei Kan,SUI)   2      
   WU CHUN-WEI (UT Karate Team,TPE)   3    
15       
  WU CHUN-WEI (UT Karate Team,TPE)   4     
16       
      Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)  
17 ISHIZUKA MASAYA (JAPAN,JPN)   0      
  ISHIZUKA MASAYA (JAPAN,JPN)   7     
18 ZIVKOVIC ZVONIMIR (CROATIA,CRO)   0      
   ISHIZUKA MASAYA (JAPAN,JPN)   3    
19 HIDASI TIBOR (HUNGARY,HUN)   1      
  Patrakliev Sashko (Karate klub MAKEDONKA,MKD)   0     
20 Patrakliev Sashko (Karate klub MAKEDONKA,MKD)   6      
    GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1   
21 QUETS JEROEN (BELGIUM,BEL)   0      
  BOUAZZA AMIN (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   0     
22 BOUAZZA AMIN (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   3      
   GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   5    
23 ACEVEDO JORGE (CHILE,CHI)   0      
  GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0     
24 GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   8      
     GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1  
25 Chin Leung Kam Adam (TRINIDAD & TOBAGO,TRI)   0      
  DREXEL NICO (GERMANY,GER)   3     
26 DREXEL NICO (GERMANY,GER)   2      
   DREXEL NICO (GERMANY,GER)   1    
27 MARCELLI LORENZO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   0      
  Orlov Vladimir (KARATE CLUB FREEDOM ,RUS)   0     
28 Orlov Vladimir (KARATE CLUB FREEDOM ,RUS)   2      
    VALERA FREDDY (VENEZUELA,VEN)   0   
29 MAYA CARLOS (AUSTRALIA,AUS)   0      
  VALERA FREDDY (VENEZUELA,VEN)   3     
30 VALERA FREDDY (VENEZUELA,VEN)   1      
   VALERA FREDDY (VENEZUELA,VEN)   2    
31       
  Madani Kamran (USA Karate,USA)   0     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 BARTOLOMEI ANDREA (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   1      
  BARTOLOMEI ANDREA (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   1     
2 ElBrolosy Mohamed (ASC EGYPT,EGY)   0      
   TIMMERMANS BRIAN (NEDERLANDS,NED)   0    
3 PINNA CHRISTOPHE (NICE ELITE SPORT,FRA)   0      
  TIMMERMANS BRIAN (NEDERLANDS,NED)   4     
4 TIMMERMANS BRIAN (NEDERLANDS,NED)   1      
    Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   0   
5 Spasenovski Petar (Karate club Metalurg,MKD)   1      
  Spasenovski Petar (Karate club Metalurg,MKD)   1     
6 TEPEL PHILIPP (GERMANY,GER)   0      
   Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   1    
7 Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   5      
  Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   2     
8 Mulolo Jonathan (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0      
     Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   3  
9 Shane Julian (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   4      
  Shane Julian (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0     
10 Causevic Dzanan (Champion,BIH)   2      
   Shane Julian (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0    
11 KATAVIC BRUNO (CROATIA,CRO)   0      
  KUDO KAI (JAPAN,JPN)   0     
12 KUDO KAI (JAPAN,JPN)   2      
    TSYMBAL KOSTIANTYN (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0   
13 Sadidov Aslan (Moscow karate federation,RUS)   0      
  TSYMBAL KOSTIANTYN (Ukrainian Karate Federation,UKR)   3     
14 TSYMBAL KOSTIANTYN (Ukrainian Karate Federation,UKR)   8      
   TSYMBAL KOSTIANTYN (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0    
15       
  SINANI SARMEN (CANADA,CAN)   1     
16       
      Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)  
17 ALTURKISTANI RAEF (SAUDI ARABIA,KSA)   1      
  ALTURKISTANI RAEF (SAUDI ARABIA,KSA)   1     
18 Viberg Joakim (National Team Denmark,DEN)   0      
   ALTURKISTANI RAEF (SAUDI ARABIA,KSA)   1    
19 Wendt Filip (Sports Club GOKKEN,POL)   8      
  Wendt Filip (Sports Club GOKKEN,POL)   0     
20 OZEROVS ANDREJS (LATVIA,LAT)   0      
    ALTURKISTANI RAEF (SAUDI ARABIA,KSA)   2   
21 cisse abdou lahad (Sauvegarde Besançon,FRA)   8      
  cisse abdou lahad (Sauvegarde Besançon,FRA)   2     
22 Stalmakhovich Mikalai (FSK VOLAT,BLR)   0      
   cisse abdou lahad (Sauvegarde Besançon,FRA)   1    
23 Molina Arencón Alejandro (Spain National Team,ESP)   6      
  Molina Arencón Alejandro (Spain National Team,ESP)   0     
24 HOERMANN NIKLAS (AUSTRIA,AUT)   0      
     Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   2  
25 POORSHAB ZABIOLLAH (IRAN KARATE TEAM,IRI)   3      
  POORSHAB ZABIOLLAH (IRAN KARATE TEAM,IRI)   2     
26 ONOGUL FURKAN (TURKEY,TUR)   1      
   POORSHAB ZABIOLLAH (IRAN KARATE TEAM,IRI)   0    
27 MARKOVIC ALEKSANDAR (Belgrade karate association,SRB)   3      
  MARKOVIC ALEKSANDAR (Belgrade karate association,SRB)   0     
28 KOLIKOV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0      
    Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   3   
29 Inci Ferhat (SC Banzai Berlin,GER)   0      
  Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   4     
30 Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   5      
   Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   0    
31       
  TESORO GIUSEPPE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   3     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Čongo Anes (Champion,BIH)   1      
  SMAAL RENE (NEDERLANDS,NED)      
2 SMAAL RENE (NEDERLANDS,NED)   8      
       
3 Mohammed Hebbal (club des arts martiaux zegangan,MAR)   0      
  MATIJEVIC MATIJA (SLOVENIA,SLO)      
4 MATIJEVIC MATIJA (SLOVENIA,SLO)   4      
    Sadik Sadik (Karate Club Nikon,BUL)   0   
5 Kubička Petr (Fight Club CZ,CZE)   0      
  Sadik Sadik (Karate Club Nikon,BUL)   4     
6 Sadik Sadik (Karate Club Nikon,BUL)   2      
   Sadik Sadik (Karate Club Nikon,BUL)     
7 Behrad Nonejad (lv nrw,GER)   5      
  Behrad Nonejad (lv nrw,GER)   0     
8 Gabelia Zurab (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   4      
     ELMASRY AHMED (EGYPT,EGY)   4  
9 ELMASRY AHMED (EGYPT,EGY)   8      
  ELMASRY AHMED (EGYPT,EGY)   4     
10 Albarella Scott (United States of America,USA)   0      
   ELMASRY AHMED (EGYPT,EGY)   3    
11 DURHAM MITCHELL (AUSTRALIA,AUS)   3      
  DURHAM MITCHELL (AUSTRALIA,AUS)   0     
12 CVRKOTA DEJAN (SERBIA,SRB)   1      
    ELMASRY AHMED (EGYPT,EGY)   5   
13 Futter Troy (Goshukan,RSA)   2      
  BAUN MARCEL (GERMANY,GER)   4     
14 BAUN MARCEL (GERMANY,GER)   3      
   BAUN MARCEL (GERMANY,GER)   0    
15       
  BOUYAN OMAR (acsc karate,FRA)   0     
16       
      Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)  
17 CERA GABRIELE (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   0      
  CERA GABRIELE (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   1     
18 ARAGA RYUTARO (JAPAN,JPN)   0      
   KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   0    
19 ALOFS BERRE (BELGIUM,BEL)   0      
  KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   5     
20 KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   2      
    Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)   2   
21 Mizov Beslan (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   4      
  Mizov Beslan (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   4     
22 Seiler Demian (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
   Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)   4    
23 Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)   8      
  Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)   4     
24 Pinchuk Sergeii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   0      
     Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)   5  
25 otto jamaal (Uechi-Ryu GB,ENG)   0      
  otto jamaal (Uechi-Ryu GB,ENG)   3     
26 Arutunyan Maxim (Dojo Lemgo-Lippe,GER)   0      
   otto jamaal (Uechi-Ryu GB,ENG)   0    
27 DENISENKO DENIS (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1      
  BITTO PAVOL (SLOVAKIA,SVK)   1     
28 BITTO PAVOL (SLOVAKIA,SVK)   3      
    Mbaye Elhadi Ibrahima (École de karaté Saint-Genès,FRA)   0   
29 SHEPPARD MORENO (NEDERLANDS,NED)   2      
  Mahmutović Aldin (SKK Neretva,BIH)   1     
30 Mahmutović Aldin (SKK Neretva,BIH)   2      
   Mbaye Elhadi Ibrahima (École de karaté Saint-Genès,FRA)   6    
31       
  Mbaye Elhadi Ibrahima (École de karaté Saint-Genès,FRA)   1     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 CECINA MEHDY (SPN VERNON,FRA)   3      
  MARTINA MICHELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   3     
2 MARTINA MICHELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4      
   MARTINA MICHELE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   1    
3 Zadro Damir (SKK Neretva,BIH)   0      
  Zadro Damir (SKK Neretva,BIH)   0     
4 Veldung Sascha (TSV Reinbek e.V.,GER)   0      
    Wold Donovan (KarateKenamju,NED)   0   
5 Wold Donovan (KarateKenamju,NED)   5      
  Wold Donovan (KarateKenamju,NED)   4     
6 MRVICIC ANTE (CROATIA,CRO)   0      
   Wold Donovan (KarateKenamju,NED)   3    
7 Bougrine Anouar (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   2      
  GYORGY DANIEL (HUNGARY,HUN)   1     
8 GYORGY DANIEL (HUNGARY,HUN)   9      
     ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4  
9 KRSTEVSKI VIKTOR (Karate club Metalurg,MKD)   6      
  KRSTEVSKI VIKTOR (Karate club Metalurg,MKD)   3     
10 Vozza Fabio (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
   ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   8    
11 ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   4      
  ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   7     
12 KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   0      
    ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2   
13 MIJALKOVIC UROS (SERBIA,SRB)   7      
  MIJALKOVIC UROS (SERBIA,SRB)   1     
14 GEORGIEFF ALEXANDER (AUSTRALIA,AUS)   0      
   Galvan Adrian (Galvan Karate USA,USA)   0    
15       
  Galvan Adrian (Galvan Karate USA,USA)   5     
16       
      ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)  
17 AHMED RAMADAN MOHAMED (ASC EGYPT,EGY)   4      
  AHMED RAMADAN MOHAMED (ASC EGYPT,EGY)   3     
18 TREMBLAY GUILLAUME (CANADA,CAN)   1      
   Arenas Pablo (Spanish National team,ESP)   4    
19 ABDESSELEM FAROUK (CADKD ARLES FRANCE,FRA)   2      
  Arenas Pablo (Spanish National team,ESP)   1     
20 Arenas Pablo (Spanish National team,ESP)   6      
    Arenas Pablo (Spanish National team,ESP)   1   
21 NANTUMI IBRAHIM (SAUDI ARABIA,KSA)   0      
  NANTUMI IBRAHIM (SAUDI ARABIA,KSA)   8     
22 Toroshanko Andriy (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0      
   NANTUMI IBRAHIM (SAUDI ARABIA,KSA)   3    
23       
  Baron Jakub (ATEMI Bielsko-Biała,POL)   0     
24       
     GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   2  
25 Corbalan Michel (National Team Denmark,DEN)   2      
  GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   4     
26 GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   5      
   GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   4    
27 SADIKOVS DENS (LATVIA,LAT)   1      
  SADIKOVS DENS (LATVIA,LAT)   1     
28 RETTENBACHER ROBIN (AUSTRIA,AUT)   0      
    GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   2   
29 Khodabakhshi Mahdi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   4      
  Khodabakhshi Mahdi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   3     
30 ISAKAU ANTON (BELARUS,BLR)   0      
   Khodabakhshi Mahdi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   1    
31       
  RELLA ALESSANDRO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   0     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   2   
     
      
     
      
     
      
     
     Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   6  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   2   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)   2   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    ALIEV ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   2   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   JANG MIN SOO (KOREA,KOR)   8      
    JANG MIN SOO (KOREA,KOR)   1     
   Limón Cañedo Nezahualcoyotl (MARTIAL ARTS CENTER AND FITNESS,MEX)   0   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   4    
    TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   4   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   3   
     WU CHUN-WEI (UT Karate Team,TPE)   1   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   4  
      GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)  
       Chobotar Valerii (BVSC-ZUGLÓ,HUN)   3  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   5      
    KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   5     
   KRSTEVSKI VIKTOR (Karate club Metalurg,MKD)   2   KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   2    
    Galvan Adrian (Galvan Karate USA,USA)   0   KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   4   
     Wold Donovan (KarateKenamju,NED)   0   KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   4  
      GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   4   KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)  
       Jakupi Berat (K.K. Asiart- Gostivar,MKD)   2  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-11-22 19:14:53 CET +01:00)