Karate1 Series A - Toledo 2017 - Male Kumite -84 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-12-17 01:31:48 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 Bayón Sánchez Jesús (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0      
  Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   1     
2 Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   5      
   KALININ ALEXANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1    
3       
  KALININ ALEXANDR (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1     
4       
    Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   0   
5 Moreno Paz alberto (KIDOKAN,ESP)   0      
  Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   1     
6 Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   8      
   Mamayev Aykhan (Azerbaijan National Karate Federation,AZE)   4    
7       
  PINNA CHRISTOPHE (NICE ELITE SPORT,FRA)   0     
8       
     Larsen Joakim Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   1  
9 PEREZ JORGE (DOMINICAN REP.,DOM)   0      
  Yuldashev Daniyar (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1     
10 Yuldashev Daniyar (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   3      
   Yuldashev Daniyar (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   4    
11       
  PIERGENTILI GUTIERREZ LUCA ADRIAN (CLUB HNOS ALEMAN,ESP)   0     
12       
    Larsen Joakim Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   2   
13 Walters DeVante (Kazoku Renshinkai,ENG)   1      
  Molina Arencón Alejandro (Karate Antonio Machado,ESP)   2     
14 Molina Arencón Alejandro (Karate Antonio Machado,ESP)   9      
   Larsen Joakim Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   10    
15       
  Larsen Joakim Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   7     
16       
      TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)  
17 Warda Kamil (Polish Karate Federation,POL)   6      
  Warda Kamil (Polish Karate Federation,POL)   1     
18 MARTIN GOMEZ JAVIER (CLUB KARATE J.VIDAL,ESP)   0      
   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   1    
19       
  TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   3     
20       
    TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   2   
21 Rodriguez Rodolfo (Irish Kenpo Karate Union,IRL)   2      
  Rodriguez Rodolfo (Irish Kenpo Karate Union,IRL)   0     
22 Seiler Demian (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
   ACEVEDO JORGE (CHILE,CHI)   0    
23       
  ACEVEDO JORGE (CHILE,CHI)   2     
24       
     TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   2  
25 MIJALKOVIC UROS (SERBIA,SRB)   4      
  MIJALKOVIC UROS (SERBIA,SRB)   0     
26 ABDESSELEM FAROUK (CADKD ARLES FRANCE,FRA)   0      
   MIJALKOVIC UROS (SERBIA,SRB)   0    
27       
  Delestal Jimeno Javier (pablo armenteros,ESP)   0     
28       
    MOREIRA NUNO (SPN VERNON,FRA)   1   
29       
  MOREIRA NUNO (SPN VERNON,FRA)   1     
30       
   MOREIRA NUNO (SPN VERNON,FRA)   1    
31       
  Carrillo Joaquin (Gimnasio Tsukuri,ESP)   0     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 FAJARDO BARRIOS RAÚL (SUHARI-LANZAROTE,ESP)   0      
  GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   8     
2 GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   8      
   GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   5    
3       
  ANDRADE SANTOS PINA DANIEL DAVID (FEDERAÇÃO CABO-VERDIANA DE KARATÉ,CPV)   0     
4       
    DA COSTA JESSIE (FRANCE,FRA)   2   
5 DREXEL NICO (GERMANY,GER)   2      
  DREXEL NICO (GERMANY,GER)   0     
6 O CONNOR SEAN (IRELAND,IRL)   0      
   DA COSTA JESSIE (FRANCE,FRA)   6    
7       
  DA COSTA JESSIE (FRANCE,FRA)   3     
8       
     DA COSTA JESSIE (FRANCE,FRA)   3  
9 Orlov Vladimir (KARATE CLUB FREEDOM ,RUS)   2      
  Orlov Vladimir (KARATE CLUB FREEDOM ,RUS)   1     
10 QUETS JEROEN (BELGIUM,BEL)   0      
   CARTOLANO BLANCO ANTONIO (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   4    
11       
  CARTOLANO BLANCO ANTONIO (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   5     
12       
    CARTOLANO BLANCO ANTONIO (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   0   
13 Albarella Scott (United States of America,USA)   6      
  Albarella Scott (United States of America,USA)      
14 San Julián Abelleira Raúl (KARATE CLUB KYOTO,ESP)   1      
   VLAD IORGA (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   2    
15       
  VLAD IORGA (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   4     
16       
      DA COSTA JESSIE (FRANCE,FRA)  
17 MEGRABYAN ARSEN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   5      
  MEGRABYAN ARSEN (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   1     
18 HERNANDEZ LUCENA MARCOS (GIMNASIO MABUNI,ESP)   0      
   Hernandez Hélio (SPARTAN MARTIAL ARTS,POR)   2    
19       
  Hernandez Hélio (SPARTAN MARTIAL ARTS,POR)   4     
20       
    ARENAS ZAPATA PABLO (SPAIN,ESP)   0   
21 GRILLON KENJI (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   2      
  Chikhmarev Igor (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1     
22 Chikhmarev Igor (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   3      
   ARENAS ZAPATA PABLO (SPAIN,ESP)   4    
23       
  ARENAS ZAPATA PABLO (SPAIN,ESP)   2     
24       
     Moreno Paz fernando (KIDOKAN,ESP)   0  
25 Tesoro Giuseppe (Champion Center La Scampia che vince,ITA)   2      
  Tesoro Giuseppe (Champion Center La Scampia che vince,ITA)   1     
26 GUGLEVATYY DMITRY (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0      
   Tesoro Giuseppe (Champion Center La Scampia che vince,ITA)   1    
27       
  Assylkhanov Abylaikhan (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
28       
    Moreno Paz fernando (KIDOKAN,ESP)   2   
29       
  Moreno Paz fernando (KIDOKAN,ESP)   1     
30       
   Moreno Paz fernando (KIDOKAN,ESP)   2    
31       
  Perez Agustin (Federacion Argentina de Karate,ARG)   1     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
      
     
      
     
      
     
      
     
     TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   1  
     
      
10      
      
11      
      
12      
      
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      DA COSTA JESSIE (FRANCE,FRA)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
      
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     DA COSTA JESSIE (FRANCE,FRA)   4  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
      
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2
        
        
        
        
     Warda Kamil (Polish Karate Federation,POL)   2    
      ACEVEDO JORGE (CHILE,CHI)   3   
     ACEVEDO JORGE (CHILE,CHI)   0   ACEVEDO JORGE (CHILE,CHI)   5  
      MOREIRA NUNO (SPN VERNON,FRA)   2   ACEVEDO JORGE (CHILE,CHI)  
       Larsen Joakim Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   0  
Repechage Pool 1,2
        
        
        
        
     DREXEL NICO (GERMANY,GER)     
      GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   8   
     GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)    GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   8  
      CARTOLANO BLANCO ANTONIO (CLUB SAN FRANCISCO TEO,ESP)   0   GRANOVESOV ILYA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)  
       Moreno Paz fernando (KIDOKAN,ESP)   0  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-12-17 01:31:48 CET +01:00)