Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Male Kumite -84 Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-05-26 16:02:11 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   1      
  GUNDUZ GOKHAN (TURKEY,TUR)   2     
2 Oretti Filippo (Accademia Karate Casentino,ITA)   0      
   ABDESSELEM FAROUK (CADKD ARLES FRANCE,FRA)   1    
3 MANTERE NIKO (FINLAND,FIN)   0      
  ABDESSELEM FAROUK (CADKD ARLES FRANCE,FRA)   5     
4 ABDESSELEM FAROUK (CADKD ARLES FRANCE,FRA)   2      
    MATIJEVIC MATIJA (SLOVENIA,SLO)   0   
5 MATIJEVIC MATIJA (SLOVENIA,SLO)   1      
  MATIJEVIC MATIJA (SLOVENIA,SLO)   4     
6 Mahmutović Aldin (SKK Neretva,BIH)   0      
   MATIJEVIC MATIJA (SLOVENIA,SLO)   1    
7 SAN JOSE OLMEDO ADRIAN (Karate Antonio Machado,ESP)       
  SAN JOSE OLMEDO ADRIAN (Karate Antonio Machado,ESP)   2     
8 Kubička Petr (Fight club,CZE)       
     SAJAN MAHMOUD (JORDAN,JOR)   0  
9 SAJAN MAHMOUD (JORDAN,JOR)   4      
  SAJAN MAHMOUD (JORDAN,JOR)      
10 PINNA CHRISTOPHE (NICE ELITE SPORT,FRA)   1      
   SAJAN MAHMOUD (JORDAN,JOR)   3    
11 Kononenko Kirill (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)       
       
12 Gilanpoor Mohammadreza (Iran Karate Federation,IRI)       
    SAJAN MAHMOUD (JORDAN,JOR)   0   
13 MRVICIC ANTE (CROATIA,CRO)       
  MRVICIC ANTE (CROATIA,CRO)   1     
14 ISHIZUKA MASAYA (JAPAN,JPN)       
   MRVICIC ANTE (CROATIA,CRO)   0    
15       
  Stalmakhovich Mikalai (FSK VOLAT,BLR)   1     
16       
      TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)  
17 Wasowicz Euzebiucz (Goshin Ryu USA,USA)   3      
  Vozza Fabio (neuchâtel karate-do,SUI)   0     
18 Vozza Fabio (neuchâtel karate-do,SUI)   4      
   Spasenovski Petar (Karate club Metalurg,MKD)   8    
19 Abdolmaleki Navid (TOPAZ Karate Academy,NED)   3      
  Spasenovski Petar (Karate club Metalurg,MKD)   7     
20 Spasenovski Petar (Karate club Metalurg,MKD)   5      
    Spasenovski Petar (Karate club Metalurg,MKD)   0   
21 Diop Sally (CSMP KARATE,FRA)   0      
  Gochelashvili Tamazi (Georgian National Karate Federation,GEO)      
22 Gochelashvili Tamazi (Georgian National Karate Federation,GEO)   0      
   HERNANDEZ LUCENA MARCOS (GIMNASIO MABUNI,ESP)   0    
23       
  HERNANDEZ LUCENA MARCOS (GIMNASIO MABUNI,ESP)      
24       
     TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   5  
25 MIHALACHE MARIAN CRISTIAN (ROMANIA,ROU)   1      
  Rozenberg Oleksandr (ROYAL TEAM,UKR)   1     
26 Rozenberg Oleksandr (ROYAL TEAM,UKR)   2      
   Bartolomei Andrea (A.C.S.D. ERAKLES KARATE ROMA,ITA)   1    
27 Bartolomei Andrea (A.C.S.D. ERAKLES KARATE ROMA,ITA)   2      
  Bartolomei Andrea (A.C.S.D. ERAKLES KARATE ROMA,ITA)   7     
28 Tepel Philipp (lv nrw,GER)   1      
    TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   2   
29 Bayón Sánchez Jesús (CLUB LUANJU MADRID,ESP)   0      
  HOERMANN NIKLAS (AUSTRIA,AUT)   0     
30 HOERMANN NIKLAS (AUSTRIA,AUT)   6      
   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   3    
31       
  TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   5     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Bougrine Anouar (KC Wallonie,BEL)   0      
  ARENAS ZAPATA PABLO (SPAIN,ESP)   1     
2 ARENAS ZAPATA PABLO (SPAIN,ESP)   1      
   ARENAS ZAPATA PABLO (SPAIN,ESP)   3    
3 BOUAZZA AMIN (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   6      
  BOUAZZA AMIN (AASS KARTATE SARCELLES,FRA)   1     
4 O CONNOR SEAN (IRELAND,IRL)   0      
    Galvan Adrian (Galvan Karate USA,USA)   0   
5 Milanta Raffaello (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   1      
  Milanta Raffaello (Team Karate Puleo Firenze,ITA)   1     
6 Letic Ilija (Shinsei Kan,SUI)   0      
   Galvan Adrian (Galvan Karate USA,USA)   4    
7       
  Galvan Adrian (Galvan Karate USA,USA)   6     
8       
     KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   2  
9 Gabelia Zurab (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   0      
  Moerkerk van Joel (Karate Mossel-Boot,NED)   0     
10 Moerkerk van Joel (Karate Mossel-Boot,NED)   3      
   AHMED RAMADAN MOHAMED (EGYPT,EGY)   0    
11 AHMED RAMADAN MOHAMED (EGYPT,EGY)   6      
  AHMED RAMADAN MOHAMED (EGYPT,EGY)   8     
12 SHIMADA RIKITO (JAPAN,JPN)   0      
    KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   2   
13 vatanparast masoud (World Karate,IRI)       
  KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   4     
14 KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)       
   KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   2    
15       
  Walters DeVante (Kazoku Renshinkai,ENG)   0     
16       
      YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)  
17 YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   8      
  YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   4     
18 Bini Niccolò (Kodokan Firenze,ITA)   0      
   YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2    
19 TRIVINO LEONARDO (COLOMBIA,COL)       
  TRIVINO LEONARDO (COLOMBIA,COL)   0     
20 MAYINGUIDI ADONAIN (CONGO,CGO)       
    YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   6   
21 Larsen Joakim Viberg (Budo Sportskarate Holstebro,DEN)   0      
  Futter Troy (Goshukan,RSA)   0     
22 Futter Troy (Goshukan,RSA)   0      
   Hernandez Hélio (Spartan Martial Arts,POR)   0    
23       
  Hernandez Hélio (Spartan Martial Arts,POR)   2     
24       
     YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2  
25 Perez Jorge (DOMINICAN REPUBLIC,DOM)   0      
  Felipin Salgado Guilherme (guilherme Felipin Salgado,BRA)   0     
26 Felipin Salgado Guilherme (guilherme Felipin Salgado,BRA)   3      
   Jang MinSoo (park karate,KOR)   3    
27 Nteros Anastasios (Karate klub “Studentski grad”,SRB)   0      
  Jang MinSoo (park karate,KOR)   1     
28 Jang MinSoo (park karate,KOR)   1      
    Jang MinSoo (park karate,KOR)   0   
29 BELAIDI RACHID (acsc karate,FRA)       
  HIDASI TIBOR (HUNGARY,HUN)   2     
30 HIDASI TIBOR (HUNGARY,HUN)       
   HIDASI TIBOR (HUNGARY,HUN)   2    
31       
  Delestal Jimeno Javier (pablo armenteros,ESP)   0     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Moreno Paz fernando (KIDOKAN,ESP)   0      
  Guglevatyi Dmitrii (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1     
2 Guglevatyi Dmitrii (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   6      
   Martina Michele (Fiamme Oro,ITA)   2    
3 Moreira Nuno (Portugal Team - CKMaia,POR)   0      
  Martina Michele (Fiamme Oro,ITA)   2     
4 Martina Michele (Fiamme Oro,ITA)   4      
    Martina Michele (Fiamme Oro,ITA)   1   
5 Maya Carlos (Maya Karate Academy,AUS)   2      
  Maya Carlos (Maya Karate Academy,AUS)   3     
6 ACHACHAH NORDINE (SHOTOKAN KARATE ALESIEN,FRA)   2      
   Reindl Thomas (ASKÖ Seibukan Linz,AUT)   0    
7 ubarte parris Anthony Alexander (TIGER KARATE DO PANAMA,PAN)   1      
  Reindl Thomas (ASKÖ Seibukan Linz,AUT)   3     
8 Reindl Thomas (ASKÖ Seibukan Linz,AUT)   2      
     CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)   5  
9 MULOLO Jonathan (The Simba Team Belgium,BEL)       
  MULOLO Jonathan (The Simba Team Belgium,BEL)   4     
10 SLIMANI THAMEUR (TUNISIA,TUN)       
   MULOLO Jonathan (The Simba Team Belgium,BEL)   7    
11 DREXEL NICO (Bayerischer Karatebund,GER)   2      
  DREXEL NICO (Bayerischer Karatebund,GER)   3     
12 Jurgilaitis Remigijus (JKS England,ENG)   0      
    CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)   5   
13 ABDULLAYEV PANAH (AZERBAIJAN,AZE)   8      
  ABDULLAYEV PANAH (AZERBAIJAN,AZE)   0     
14 IORGA VLAD (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   0      
   CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)   9    
15       
  CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)   4     
16       
      CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)  
17 TALAVERA ROMERO XAVIER (Club Karate Montornès,ESP)       
  Timmermans Brian (Karate Team Timmermans,NED)   0     
18 Timmermans Brian (Karate Team Timmermans,NED)       
   KUDO KAI (JAPAN,JPN)   0    
19 KUDO KAI (JAPAN,JPN)   1      
  KUDO KAI (JAPAN,JPN)   2     
20 TESORO GIUSEPPE (A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA)   0      
    KUDO KAI (JAPAN,JPN)   0   
21 Shane Julian (SWISS KARATE FEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   1      
  ZIVKOVIC ZVONIMIR (CROATIA,CRO)   11     
22 ZIVKOVIC ZVONIMIR (CROATIA,CRO)   7      
   ZIVKOVIC ZVONIMIR (CROATIA,CRO)   1    
23       
  Albarella Scott (United States of America,USA)   2     
24       
     AKTAS UGUR (TURKEY,TUR)   2  
25 baban keyvan (Iran friendship team,IRI)       
       
26 BOUYAN OMAR (acsc karate,FRA)       
   Krykowski Marcin (Bodaikan Szczecin,POL)   0    
27 VALERA FREDDY (Venezuela 2,VEN)   4      
  Krykowski Marcin (Bodaikan Szczecin,POL)      
28 Krykowski Marcin (Bodaikan Szczecin,POL)   6      
    AKTAS UGUR (TURKEY,TUR)   0   
29 MOLINA ARENCON ALEJANDRO (SPAIN,ESP)   9      
  MOLINA ARENCON ALEJANDRO (SPAIN,ESP)   2     
30 Gorbatko Maksim (KHMAO-YUGRA,RUS)   3      
   AKTAS UGUR (TURKEY,TUR)   3    
31       
  AKTAS UGUR (TURKEY,TUR)   5     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 IONUT GROSU (ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU)   0      
  Boutadaout Rida (Karate,FRA)   1     
2 Boutadaout Rida (Karate,FRA)   8      
   Alofs Berre (Unity99 Belgium,BEL)   3    
3 Alofs Berre (Unity99 Belgium,BEL)   8      
  Alofs Berre (Unity99 Belgium,BEL)   3     
4 Orlov Vladimir (KARATE CLUB FREEDOM ,RUS)   6      
    PETERSEN TIMOTHY (NEDERLANDS,NED)   3   
5 GARIBOVIC ENES (CROATIA,CRO)   4      
  KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   0     
6 KOIKE MAKOTO (JAPAN,JPN)   5      
   PETERSEN TIMOTHY (NEDERLANDS,NED)   4    
7       
  PETERSEN TIMOTHY (NEDERLANDS,NED)   2     
8       
     Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   6  
9 Marcelli Lorenzo (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   4      
  Marcelli Lorenzo (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)      
10 Kabashi Kol (Elson Sport & Karate,SUI)   3      
   Marcelli Lorenzo (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   2    
11 ACHACHE MOUAD (EGN International karate do,USA)       
       
12 Gilanpoor Mohammadreza (Gilan Karate Association,IRI)       
    Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   3   
13 CEVAHIR EMRE (TURKEY,TUR)   2      
  CEVAHIR EMRE (TURKEY,TUR)   1     
14 RETTENBACHER ROBIN (AUSTRIA,AUT)   1      
   Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   8    
15       
  Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   8     
16       
      Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)  
17 PINARDIN ANTOINE (Ligue de Bourgogne,FRA)   3      
  PINARDIN ANTOINE (Ligue de Bourgogne,FRA)   1     
18 GATTO ALESSANDRO (GERMINAL KARATE CASTELFRANCO,ITA)   0      
   Pinchuk Sergii (Champion karate club,UKR)   0    
19 Pinchuk Sergii (Champion karate club,UKR)   3      
  Pinchuk Sergii (Champion karate club,UKR)   3     
20 Fattal Beschr (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   1      
    Krymbayev Bakyttykanat (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0   
21 otto jamaal (Uechi-Ryu GB,ENG)   4      
  otto jamaal (Uechi-Ryu GB,ENG)   3     
22 FELPETO ALEJANDRO (KARATE-DO CARBALLO,ESP)   1      
   Krymbayev Bakyttykanat (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   2    
23       
  Krymbayev Bakyttykanat (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   4     
24       
     Corbalan Michel (National Team Denmark,DEN)   5  
25 SEREMETAKIS MICHAIL (GREECE,GRE)   1      
  SEREMETAKIS MICHAIL (GREECE,GRE)   1     
26 Dyssel Wesley (Goshukan,RSA)   0      
   Corbalan Michel (National Team Denmark,DEN)   4    
27 SILVA DIEGO (Academia Sport Way,BRA)   1      
  Corbalan Michel (National Team Denmark,DEN)   4     
28 Corbalan Michel (National Team Denmark,DEN)   11      
    Corbalan Michel (National Team Denmark,DEN)   3   
29 Tesanovic Djordje (KK Zandarmerija,SRB)   0      
  Henao Ruben (Team Colombia,COL)      
30 Henao Ruben (Team Colombia,COL)   0      
   Henao Ruben (Team Colombia,COL)   1    
31       
  GUENOLE SEDRIGUE BOBOMBO ENGANDZA (CONGO,CGO)      
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   1   
     
      
     
      
     
      
     
     YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    YULDASHEV DANIYAR (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   1   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)   2   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     CHOBOTAR VALERII (UKRAINE,UKR)   3  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   0   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
   Bini Niccolò (Kodokan Firenze,ITA)   2      
    TRIVINO LEONARDO (COLOMBIA,COL)   1     
   TRIVINO LEONARDO (COLOMBIA,COL)   5   Hernandez Hélio (Spartan Martial Arts,POR)   5    
    Hernandez Hélio (Spartan Martial Arts,POR)   4   Hernandez Hélio (Spartan Martial Arts,POR)   2   
     Jang MinSoo (park karate,KOR)   0   KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   3  
      KVESIC IVAN (CROATIA,CRO)   6   TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)  
       TZANOS GEORGIOS (GREECE,GRE)   4  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    ABDULLAYEV PANAH (AZERBAIJAN,AZE)   1     
     MULOLO Jonathan (The Simba Team Belgium,BEL)   1    
    MULOLO Jonathan (The Simba Team Belgium,BEL)   6   Martina Michele (Fiamme Oro,ITA)   1   
     Martina Michele (Fiamme Oro,ITA)   3   AKTAS UGUR (TURKEY,TUR)   8  
      AKTAS UGUR (TURKEY,TUR)   3   AKTAS UGUR (TURKEY,TUR)  
       Amargos Miguel (Federacion Argentina de Karate,ARG)   0  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-05-26 16:02:11 CEST +02:00)