Karate1 Series A - Pamplona 2022
Male Kumite -84 Kg

  
Male Kumite -84 Kg - Main Tree Pool 1

Main Tree Pool 1 - Round 1

  • ROUIHA ABDELLAH 
    IVAN LEAL,MAR
    Country Score
    MAR
  • FATYKHOV RUSTEM 
    РЕСПУБЛИКА ТАТАРСТАН,RUS
    Country Score
    RUS
  • MIJALKOVIC UROS 
    PROLETER,SRB
    Country Score
    SRB 0
  • IBAÑEZ SAENZ-TORRE RODRIGO 
    FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • ORBEA VALLEJO LANDER 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • METS MIHKEL 
    SPORDIKLUBI BUDO,EST
    Country Score
    EST 0
  • GARCIA ALONSO HECTOR 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • DIOP SALLY 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • ANISIMOV DANYIL 
    BELGIUM,BEL
    Country Score
    BEL 2
  • HENAO RUBEN 
    COLOMBIA,COL
    Country Score
    COL 6
  • MARQUEZ GONZÁLEZ JOSE 
    KYODAI GALAN,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • FAEDDA GIORGIO 
    ASD MATRIX GENZANO DI ROMA,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • EL FEDDALI AOUAB 
    KARATESCHOOL FIGHTIN NABIL,NED
    Country Score
    NED 0
  • DELESTAL ROMERO ALBERTO 
    KARATE ANTONIO MACHADO,ESP
    Country Score
    ESP 2
  • TINAVSKY JACHYM 
    CZECH REPUPLIC,CZE
    Country Score
    CZE 4
  • MACHIN MEDINA MARCOS 
    KARATE TOLETVM,ESP
    Country Score
    ESP 4

Main Tree Pool 1 - Round 2

  • FATYKHOV RUSTEM 
    РЕСПУБЛИКА ТАТАРСТАН,RUS
    Country Score
    RUS 3
  • IBAÑEZ SAENZ-TORRE RODRIGO 
    FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP
    Country Score
    ESP 3
  • ORBEA VALLEJO LANDER 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • DIOP SALLY 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • HENAO RUBEN 
    COLOMBIA,COL
    Country Score
    COL 0
  • FAEDDA GIORGIO 
    ASD MATRIX GENZANO DI ROMA,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • DELESTAL ROMERO ALBERTO 
    KARATE ANTONIO MACHADO,ESP
    Country Score
    ESP 2
  • TINAVSKY JACHYM 
    CZECH REPUPLIC,CZE
    Country Score
    CZE 3

Main Tree Pool 1 - Round 3

  • IBAÑEZ SAENZ-TORRE RODRIGO 
    FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • DIOP SALLY 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • HENAO RUBEN 
    COLOMBIA,COL
    Country Score
    COL 2
  • TINAVSKY JACHYM 
    CZECH REPUPLIC,CZE
    Country Score
    CZE 0

Main Tree Pool 1 - Round 4

  • IBAÑEZ SAENZ-TORRE RODRIGO 
    FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • HENAO RUBEN 
    COLOMBIA,COL
    Country Score
    COL 2

Main Tree Pool 1 - Round 5

  • HENAO RUBEN 
    COLOMBIA,COL
    Country Score
    COL
Male Kumite -84 Kg - Main Tree Pool 2

Main Tree Pool 2 - Round 1

  • RETTENBACHER LUCA 
    AUSTRIA,AUT
    Country Score
    AUT 2
  • SONNYKH VALERII 
    CHAMPION KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • GARIBOVIC ENES 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 1
  • MOLINA ARENCÓN ALEJANDRO 
    KARATE ANTONIO MACHADO,ESP
    Country Score
    ESP 2
  • SAM HAMZA 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA
  • DIANTETE WILLIAM 
    CHARDON,BEL
    Country Score
    BEL
  • MOLINA PAREJA SAMUEL 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 2
  • MINARDI ANDREA 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 12
  • NOBBE JULIAN 
    VAN HELLEMOND SPORT,NED
    Country Score
    NED 5
  • MANTERE NIKO 
    HÄMEENLINNAN KARATESEURA,FIN
    Country Score
    FIN 1
  • HAUBOLD JANNE 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 7
  • SAN JULIAN ABELLEIRA RAUL 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • SOBKOWIAK DAWID 
    BUDOKAN WROCŁAW,POL
    Country Score
    POL 0
  • HAAG JIMMY 
    SWEDEN,SWE
    Country Score
    SWE 1
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 2 - Round 2

  • RETTENBACHER LUCA 
    AUSTRIA,AUT
    Country Score
    AUT 1
  • MOLINA ARENCÓN ALEJANDRO 
    KARATE ANTONIO MACHADO,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • DIANTETE WILLIAM 
    CHARDON,BEL
    Country Score
    BEL 0
  • MINARDI ANDREA 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • NOBBE JULIAN 
    VAN HELLEMOND SPORT,NED
    Country Score
    NED 3
  • HAUBOLD JANNE 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 1
  • HAAG JIMMY 
    SWEDEN,SWE
    Country Score
    SWE 1
  • DUARTE MOLINERO JESUS 
    GIMNASIO ANGEL,ESP
    Country Score
    ESP 0

Main Tree Pool 2 - Round 3

  • RETTENBACHER LUCA 
    AUSTRIA,AUT
    Country Score
    AUT 1
  • MINARDI ANDREA 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 4
  • NOBBE JULIAN 
    VAN HELLEMOND SPORT,NED
    Country Score
    NED 3
  • HAAG JIMMY 
    SWEDEN,SWE
    Country Score
    SWE 0

Main Tree Pool 2 - Round 4

  • MINARDI ANDREA 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 4
  • NOBBE JULIAN 
    VAN HELLEMOND SPORT,NED
    Country Score
    NED 0

Main Tree Pool 2 - Round 5

  • MINARDI ANDREA 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA
Male Kumite -84 Kg - Main Tree Pool 3

Main Tree Pool 3 - Round 1

  • MOSUPIEMANG GOFAONE 
    BOTSWANA,BOT
    Country Score
    BOT 3
  • DELESTAL JIMENO JAVIER 
    KARATE ANTONIO MACHADO,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • DEGHALI RAYANE 
    ACADÉMIE KARATE BRUXELLES,BEL
    Country Score
    BEL 1
  • LY MOUSSA 
    CDK YVELINES,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • SENPON SAISHEREN 
    CHAMPION KARATE ACADEMY,USA
    Country Score
    USA 2
  • PEREZ LUQUE VICTOR 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 4
  • MAKHNO OLEKSANDR 
    WADO-KAI GOSK,UKR
    Country Score
    UKR 4
  • ETO JUNYA 
    OITA FIRE DEPT.,JPN
    Country Score
    JPN 12
  • SMOLIGA JULIAN ENRIK 
    KARATE KLUB NOVÉ ZÁMKY,SVK
    Country Score
    SVK 1
  • SIURANA SORIANO ALEX 
    NÚÑEZ MONLEÓN,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • FIORE MATTEO 
    ASD PIELLE,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • SIURANA SORIANO XAVI 
    NÚÑEZ MONLEÓN,ESP
    Country Score
    ESP 0
  • MOERKERK VAN JOEL 
    KARATE MOSSEL-BOOT,NED
    Country Score
    NED 1
  • DIEZ CASTILLO TOMAS FRANCISCO 
    NO-KACHI,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 3 - Round 2

  • MOSUPIEMANG GOFAONE 
    BOTSWANA,BOT
    Country Score
    BOT 5
  • DEGHALI RAYANE 
    ACADÉMIE KARATE BRUXELLES,BEL
    Country Score
    BEL 3
  • PEREZ LUQUE VICTOR 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 2
  • ETO JUNYA 
    OITA FIRE DEPT.,JPN
    Country Score
    JPN 4
  • SMOLIGA JULIAN ENRIK 
    KARATE KLUB NOVÉ ZÁMKY,SVK
    Country Score
    SVK 0
  • FIORE MATTEO 
    ASD PIELLE,ITA
    Country Score
    ITA 5
  • MOERKERK VAN JOEL 
    KARATE MOSSEL-BOOT,NED
    Country Score
    NED 1
  • MAKAMATA DANY 
    SAINT MICHEL SPORT KARATÉ,FRA
    Country Score
    FRA 2

Main Tree Pool 3 - Round 3

  • MOSUPIEMANG GOFAONE 
    BOTSWANA,BOT
    Country Score
    BOT 0
  • ETO JUNYA 
    OITA FIRE DEPT.,JPN
    Country Score
    JPN 2
  • FIORE MATTEO 
    ASD PIELLE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • MAKAMATA DANY 
    SAINT MICHEL SPORT KARATÉ,FRA
    Country Score
    FRA 2

Main Tree Pool 3 - Round 4

  • ETO JUNYA 
    OITA FIRE DEPT.,JPN
    Country Score
    JPN 0
  • MAKAMATA DANY 
    SAINT MICHEL SPORT KARATÉ,FRA
    Country Score
    FRA 2

Main Tree Pool 3 - Round 5

  • MAKAMATA DANY 
    SAINT MICHEL SPORT KARATÉ,FRA
    Country Score
    FRA
Male Kumite -84 Kg - Main Tree Pool 4

Main Tree Pool 4 - Round 1

  • CEBALLO JOSE 
    KENSHOKAN PUERTO MONTT,CHI
    Country Score
    CHI 0
  • TIMMERMANS BRIAN 
    KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
    Country Score
    NED 10
  • MASTROGIANNIS KONSTANTINOS 
    DOXA GALATSIOY - TRIANTAFYLLIS TEAM,GRE
    Country Score
    GRE 1
  • FELPETO GESTO ALEJANDRO 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 2
  • DEGHALI WALID 
    BELGIUM,BEL
    Country Score
    BEL 7
  • IBAÑEZ SAENZ-TORRE JOSÉ RAFAEL 
    FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP
    Country Score
    ESP 2
  • RAYBAK ABDESSELEM 
    CADKD ARLES FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • DE SANTIS PAOLO 
    A.C.S.D. ERAKLES KARATE ROMA,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • RODRIGUEZ PAZ RODRIGO 
    KARATE NO KACHI LES FRANQUESES,ESP
    Country Score
    ESP 3
  • BOUGRINE ANOUAR 
    KC SAMOERAI LEUVEN,BEL
    Country Score
    BEL 4
  • TSYMBAL KOSTIANTYN 
    SEN-BIN KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR 7
  • WEINGOETZ LUCA 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 3
  • KULOVUORI BJORN 
    FINLAND,FIN
    Country Score
    FIN 7
  • MARKANEN MARKUS 
    SWEDEN,SWE
    Country Score
    SWE 5
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 4 - Round 2

  • TIMMERMANS BRIAN 
    KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
    Country Score
    NED 5
  • FELPETO GESTO ALEJANDRO 
    SPAIN,ESP
    Country Score
    ESP 1
  • DEGHALI WALID 
    BELGIUM,BEL
    Country Score
    BEL 5
  • RAYBAK ABDESSELEM 
    CADKD ARLES FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • BOUGRINE ANOUAR 
    KC SAMOERAI LEUVEN,BEL
    Country Score
    BEL 2
  • TSYMBAL KOSTIANTYN 
    SEN-BIN KARATE CLUB,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • KULOVUORI BJORN 
    FINLAND,FIN
    Country Score
    FIN 6
  • MALACHOWSKI KRZYSZTOF 
    KLUB SPORTOWY KARATE "SAKURA",POL
    Country Score
    POL 5

Main Tree Pool 4 - Round 3

  • TIMMERMANS BRIAN 
    KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
    Country Score
    NED 3
  • DEGHALI WALID 
    BELGIUM,BEL
    Country Score
    BEL 1
  • BOUGRINE ANOUAR 
    KC SAMOERAI LEUVEN,BEL
    Country Score
    BEL 1
  • KULOVUORI BJORN 
    FINLAND,FIN
    Country Score
    FIN 0

Main Tree Pool 4 - Round 4

  • TIMMERMANS BRIAN 
    KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
    Country Score
    NED 0
  • BOUGRINE ANOUAR 
    KC SAMOERAI LEUVEN,BEL
    Country Score
    BEL 0

Main Tree Pool 4 - Round 5

  • TIMMERMANS BRIAN 
    KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
    Country Score
    NED
Male Kumite -84 Kg - Poolwinner Tree

Poolwinner Tree - Round 1

  • HENAO RUBEN 
    COLOMBIA,COL
    Country Score
    COL 1
  • MINARDI ANDREA 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • MAKAMATA DANY 
    SAINT MICHEL SPORT KARATÉ,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • TIMMERMANS BRIAN 
    KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
    Country Score
    NED 0

Poolwinner Tree - Round 2

  • MINARDI ANDREA 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • MAKAMATA DANY 
    SAINT MICHEL SPORT KARATÉ,FRA
    Country Score
    FRA 2

Poolwinner Tree - Round 3

  • MAKAMATA DANY 
    SAINT MICHEL SPORT KARATÉ,FRA
    Country Score
    FRA
Male Kumite -84 Kg - Repechage Pool 1,2,3,4
Repechage Pool 1,2,3,4
MOLINA PAREJA SAMUEL 
SPAIN,ESP
Country Score
ESP 0
DIANTETE WILLIAM 
CHARDON,BEL
Country Score
BEL 0
DIANTETE WILLIAM 
CHARDON,BEL
Country Score
BEL 8
RETTENBACHER LUCA 
AUSTRIA,AUT
Country Score
AUT 8
RETTENBACHER LUCA 
AUSTRIA,AUT
Country Score
AUT 1
RETTENBACHER LUCA 
AUSTRIA,AUT
Country Score
AUT 1
NOBBE JULIAN 
VAN HELLEMOND SPORT,NED
Country Score
NED 0
HENAO RUBEN 
COLOMBIA,COL
Country Score
COL
HENAO RUBEN 
COLOMBIA,COL
Country Score
COL 5
Repechage Pool 1,2,3,4
MOERKERK VAN JOEL 
KARATE MOSSEL-BOOT,NED
Country Score
NED 1
FIORE MATTEO 
ASD PIELLE,ITA
Country Score
ITA 4
FIORE MATTEO 
ASD PIELLE,ITA
Country Score
ITA 2
FIORE MATTEO 
ASD PIELLE,ITA
Country Score
ITA 0
ETO JUNYA 
OITA FIRE DEPT.,JPN
Country Score
JPN 0
TIMMERMANS BRIAN 
KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
Country Score
NED
TIMMERMANS BRIAN 
KARATE TEAM TIMMERMANS,NED
Country Score
NED 3
        
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-01-27 05:25:15 CET +01:00)