Karate1 Premier League - Rotterdam 2017
Male Kumite 84+ Kg

  

Main Tree Pool 1 - Round 1

  • Šišić Munir 
    UNIVERZITETSKI KARATE KLUB BOSNA,BIH
    Country Score
    BIH 0
  • BITEVIC SLOBODAN 
    SERBIA,SRB
    Country Score
    SRB 2
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Kalpokas Petras Ažuolas 
    Kauno karate klubas Samurajus,LTU
    Country Score
    LTU 0
  • Diop Ablaye 
    Sauvegarde Besançon,FRA
    Country Score
    FRA 8
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • foresythe albert 
    Uechi-Ryu GB,ENG
    Country Score
    ENG 1
  • KOSYAK OLEKSANDR 
    Ukrainian Karate Federation,UKR
    Country Score
    UKR 4
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 1 - Round 2

  • BITEVIC SLOBODAN 
    SERBIA,SRB
    Country Score
    SRB 5
  • Robb Calum 
    Chris Ewing Karate,SCO
    Country Score
    SCO 2
  • KVESIC ANDJELO 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 4
  • Valentino Fioravante 
    A.s.d. Universal Center,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • Diop Ablaye 
    Sauvegarde Besançon,FRA
    Country Score
    FRA 6
  • Engel Till Sören 
    Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER
    Country Score
    GER 0
  • Bacchilega Massimo 
    Traditional shotokan karate school,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • GAYSINSKY DANIEL 
    CANADA,CAN
    Country Score
    CAN 9
  • KOSYAK OLEKSANDR 
    Ukrainian Karate Federation,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • LARDY TYRON-DARNELL 
    NEDERLANDS,NED
    Country Score
    NED 0
  • MOLNAR DANIEL 
    HUNGARY,HUN
    Country Score
    HUN 1
  • NOVO Damian 
    CACV karaté,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • LAKEHAL MEHDI 
    AASS KARTATE SARCELLES,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • OUCHEN ACHRAF 
    MOROCCO,MAR
    Country Score
    MAR 3
  • Toni Christian 
    DOMAR SPORTING CLUB,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Sujković Haris 
    Champion,BIH
    Country Score
    BIH 1

Main Tree Pool 1 - Round 3

  • BITEVIC SLOBODAN 
    SERBIA,SRB
    Country Score
    SRB 0
  • KVESIC ANDJELO 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 3
  • Diop Ablaye 
    Sauvegarde Besançon,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • GAYSINSKY DANIEL 
    CANADA,CAN
    Country Score
    CAN 4
  • LARDY TYRON-DARNELL 
    NEDERLANDS,NED
    Country Score
    NED 3
  • NOVO Damian 
    CACV karaté,FRA
    Country Score
    FRA 6
  • OUCHEN ACHRAF 
    MOROCCO,MAR
    Country Score
    MAR 3
  • Sujković Haris 
    Champion,BIH
    Country Score
    BIH 1

Main Tree Pool 1 - Round 4

  • KVESIC ANDJELO 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 3
  • GAYSINSKY DANIEL 
    CANADA,CAN
    Country Score
    CAN 4
  • NOVO Damian 
    CACV karaté,FRA
    Country Score
    FRA
  • OUCHEN ACHRAF 
    MOROCCO,MAR
    Country Score
    MAR

Main Tree Pool 1 - Round 5

  • GAYSINSKY DANIEL 
    CANADA,CAN
    Country Score
    CAN 0
  • NOVO Damian 
    CACV karaté,FRA
    Country Score
    FRA 0

Main Tree Pool 1 - Round 6

  • GAYSINSKY DANIEL 
    CANADA,CAN
    Country Score
    CAN

Main Tree Pool 2 - Round 1

  • Kossenko German 
    Kazakhstan Karate-do Team,KAZ
    Country Score
    KAZ 3
  • Gleadell Joshua 
    HALIFAX SPORT KARATE,ENG
    Country Score
    ENG 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Creemers Alex 
    Fudoshin Roermond,NED
    Country Score
    NED 3
  • Serfati Mickael 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Ruiz de Castañeda Garcia Igor 
    CLUB KARATE CASTAÑEDA,ESP
    Country Score
    ESP 5
  • WANG YEN-CHUNG 
    CTKF Club,TPE
    Country Score
    TPE 4
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 2 - Round 2

  • Kossenko German 
    Kazakhstan Karate-do Team,KAZ
    Country Score
    KAZ 0
  • BENDIAB SALIM 
    FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • Baydala Andriy 
    Ukrainian Karate Federation,UKR
    Country Score
    UKR 2
  • Engel Sven Casper 
    Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER
    Country Score
    GER 0
  • Creemers Alex 
    Fudoshin Roermond,NED
    Country Score
    NED 0
  • Carlsen Philip 
    Bushi,DEN
    Country Score
    DEN 0
  • NISHEVCI HEROLIND 
    Kosovo Karate Federation,KOS
    Country Score
    KOS 1
  • BERTA MATTIA 
    ASD CUS TORINO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • WANG YEN-CHUNG 
    CTKF Club,TPE
    Country Score
    TPE 1
  • Arsovski Zharko 
    Shtip,MKD
    Country Score
    MKD 3
  • GRINEVICH ANDREI 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 3
  • heydari saman 
    ,Iran,Karate Team1,IRI
    Country Score
    IRI 2
  • Bektaš Edin 
    UNIVERZITETSKI KARATE KLUB BOSNA,BIH
    Country Score
    BIH 0
  • VANWAESBERGHE BRYAN 
    BELGIUM,BEL
    Country Score
    BEL 2
  • Arkania Gogita 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 0
  • Vallera Luigi 
    USLM Karaté,FRA
    Country Score
    FRA 0

Main Tree Pool 2 - Round 3

  • BENDIAB SALIM 
    FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • Baydala Andriy 
    Ukrainian Karate Federation,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • Creemers Alex 
    Fudoshin Roermond,NED
    Country Score
    NED 0
  • NISHEVCI HEROLIND 
    Kosovo Karate Federation,KOS
    Country Score
    KOS 1
  • Arsovski Zharko 
    Shtip,MKD
    Country Score
    MKD 1
  • GRINEVICH ANDREI 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 0
  • VANWAESBERGHE BRYAN 
    BELGIUM,BEL
    Country Score
    BEL 1
  • Arkania Gogita 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 3

Main Tree Pool 2 - Round 4

  • BENDIAB SALIM 
    FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • NISHEVCI HEROLIND 
    Kosovo Karate Federation,KOS
    Country Score
    KOS 3
  • Arsovski Zharko 
    Shtip,MKD
    Country Score
    MKD 1
  • Arkania Gogita 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 4

Main Tree Pool 2 - Round 5

  • NISHEVCI HEROLIND 
    Kosovo Karate Federation,KOS
    Country Score
    KOS 0
  • Arkania Gogita 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 3

Main Tree Pool 2 - Round 6

  • Arkania Gogita 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO

Main Tree Pool 3 - Round 1

  • BELLEMKHANNATE ISMAIL 
    NORWAY,NOR
    Country Score
    NOR 0
  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 5
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Klepić Ivan 
    SKK Neretva,BIH
    Country Score
    BIH 3
  • Tashim Adil 
    Kazakhstan Karate-do Team,KAZ
    Country Score
    KAZ 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • MARINO SIMONE 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 4
  • Timmermans Rob 
    Karate Team Timmermans,NED
    Country Score
    NED 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 3 - Round 2

  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 6
  • ROJAS RODRIGO 
    CHILE,CHI
    Country Score
    CHI 0
  • HAMEDI TAREG 
    SAUDI ARABIA,KSA
    Country Score
    KSA 0
  • ŞAHİNTEKİN YASER 
    Arnavutköy Belediye Spor Kulübü,TUR
    Country Score
    TUR 5
  • Klepić Ivan 
    SKK Neretva,BIH
    Country Score
    BIH 0
  • Dias Nuno 
    Comité Sportif et Artistique des Hauts de Rueil,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • Bacchilega Mattia 
    Traditional shotokan karate school,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BABOS MICHAL 
    Polish Karate Federation,POL
    Country Score
    POL 0
  • MARINO SIMONE 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 4
  • Jewell Brandon 
    Traditional Karate-Do Wado-Kai,ENG
    Country Score
    ENG 4
  • Lustenko Artem 
    Ukrainian Karate Federation,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • BOUSSAG FAADEL 
    SHUGYO DOJO STÉPHANOIS,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • Paabo Tanel 
    ESTONIA National Team,EST
    Country Score
    EST 8
  • Buttler Tony 
    Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER
    Country Score
    GER 0
  • HORNEZ ANTHONY 
    SPN VERNON,FRA
    Country Score
    FRA 8
  • Longobardi Pasquale 
    Fiamme Oro- Polizia di Stato,ITA
    Country Score
    ITA 0

Main Tree Pool 3 - Round 3

  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 5
  • ŞAHİNTEKİN YASER 
    Arnavutköy Belediye Spor Kulübü,TUR
    Country Score
    TUR 2
  • Klepić Ivan 
    SKK Neretva,BIH
    Country Score
    BIH 5
  • BABOS MICHAL 
    Polish Karate Federation,POL
    Country Score
    POL 1
  • Jewell Brandon 
    Traditional Karate-Do Wado-Kai,ENG
    Country Score
    ENG 1
  • BOUSSAG FAADEL 
    SHUGYO DOJO STÉPHANOIS,FRA
    Country Score
    FRA 5
  • Paabo Tanel 
    ESTONIA National Team,EST
    Country Score
    EST 5
  • HORNEZ ANTHONY 
    SPN VERNON,FRA
    Country Score
    FRA 1

Main Tree Pool 3 - Round 4

  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 4
  • Klepić Ivan 
    SKK Neretva,BIH
    Country Score
    BIH 2
  • BOUSSAG FAADEL 
    SHUGYO DOJO STÉPHANOIS,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • Paabo Tanel 
    ESTONIA National Team,EST
    Country Score
    EST 6

Main Tree Pool 3 - Round 5

  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 2
  • Paabo Tanel 
    ESTONIA National Team,EST
    Country Score
    EST 1

Main Tree Pool 3 - Round 6

  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER

Main Tree Pool 4 - Round 1

  • NESTOROVSKI MARTIN 
    Karate club Metalurg,MKD
    Country Score
    MKD 4
  • Zukić Ahmed 
    Champion,BIH
    Country Score
    BIH 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Walters Chandler 
    Kazoku Renshinkai,ENG
    Country Score
    ENG 1
  • Klouz Ilyes 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 7
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Vatrić Ajdin 
    Champion,BIH
    Country Score
    BIH 3
  • Diaz Jacob 
    National Team Denmark,DEN
    Country Score
    DEN 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 4 - Round 2

  • NESTOROVSKI MARTIN 
    Karate club Metalurg,MKD
    Country Score
    MKD 1
  • boutikar bilal 
    Sauvegarde Besançon,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • KAHLON AMRIT 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 1
  • SHEPPARD MORENO 
    NEDERLANDS,NED
    Country Score
    NED 2
  • Klouz Ilyes 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 4
  • HORUNA YAROSLAV 
    Ukrainian Karate Federation,UKR
    Country Score
    UKR 0
  • Ukmatov Dimash 
    Kazakhstan Karate-do Team,KAZ
    Country Score
    KAZ 2
  • ARMANELLI NICO 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Vatrić Ajdin 
    Champion,BIH
    Country Score
    BIH 1
  • VODCHYTS ALIAKSEI 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 4
  • Grilli Dean 
    Champions Club,BEL
    Country Score
    BEL 0
  • Sagrunov Rudik 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 4
  • WANG YUNG CHI 
    CTKF Club,TPE
    Country Score
    TPE 1
  • Ganjzadeh Sajad 
    Mega pars,IRI
    Country Score
    IRI 9
  • VIZUETE JAGOBA 
    Spanish National team,ESP
    Country Score
    ESP 7
  • HAZIRI DURIM 
    Kosovo Karate Federation,KOS
    Country Score
    KOS 6

Main Tree Pool 4 - Round 3

  • NESTOROVSKI MARTIN 
    Karate club Metalurg,MKD
    Country Score
    MKD 0
  • SHEPPARD MORENO 
    NEDERLANDS,NED
    Country Score
    NED 3
  • Klouz Ilyes 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 5
  • Ukmatov Dimash 
    Kazakhstan Karate-do Team,KAZ
    Country Score
    KAZ 0
  • VODCHYTS ALIAKSEI 
    BELARUS,BLR
    Country Score
    BLR 2
  • Sagrunov Rudik 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 4
  • Ganjzadeh Sajad 
    Mega pars,IRI
    Country Score
    IRI 6
  • VIZUETE JAGOBA 
    Spanish National team,ESP
    Country Score
    ESP 0

Main Tree Pool 4 - Round 4

  • SHEPPARD MORENO 
    NEDERLANDS,NED
    Country Score
    NED 6
  • Klouz Ilyes 
    CSMP KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • Sagrunov Rudik 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 0
  • Ganjzadeh Sajad 
    Mega pars,IRI
    Country Score
    IRI 4

Main Tree Pool 4 - Round 5

  • SHEPPARD MORENO 
    NEDERLANDS,NED
    Country Score
    NED 2
  • Ganjzadeh Sajad 
    Mega pars,IRI
    Country Score
    IRI 4

Main Tree Pool 4 - Round 6

  • Ganjzadeh Sajad 
    Mega pars,IRI
    Country Score
    IRI

Poolwinner Tree - Round 1

  • GAYSINSKY DANIEL 
    CANADA,CAN
    Country Score
    CAN 4
  • Arkania Gogita 
    Georgian National Karate Federation,GEO
    Country Score
    GEO 1
  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 8
  • Ganjzadeh Sajad 
    Mega pars,IRI
    Country Score
    IRI 0

Poolwinner Tree - Round 2

  • GAYSINSKY DANIEL 
    CANADA,CAN
    Country Score
    CAN 4
  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 1

Poolwinner Tree - Round 3

  • HORNE JONATHAN 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER
Repechage Pool 3,4
BELLEMKHANNATE ISMAIL 
NORWAY,NOR
Country Score
NOR 0
ROJAS RODRIGO 
CHILE,CHI
Country Score
CHI 3
ROJAS RODRIGO 
CHILE,CHI
Country Score
CHI 4
ŞAHİNTEKİN YASER 
Arnavutköy Belediye Spor Kulübü,TUR
Country Score
TUR 8
ŞAHİNTEKİN YASER 
Arnavutköy Belediye Spor Kulübü,TUR
Country Score
TUR 3
ŞAHİNTEKİN YASER 
Arnavutköy Belediye Spor Kulübü,TUR
Country Score
TUR 3
Klepić Ivan 
SKK Neretva,BIH
Country Score
BIH 0
Paabo Tanel 
ESTONIA National Team,EST
Country Score
EST 1
Paabo Tanel 
ESTONIA National Team,EST
Country Score
EST 5
Ganjzadeh Sajad 
Mega pars,IRI
Country Score
IRI
Ganjzadeh Sajad 
Mega pars,IRI
Country Score
IRI 4
Repechage Pool 1,2
Bacchilega Massimo 
Traditional shotokan karate school,ITA
Country Score
ITA 0
Diop Ablaye 
Sauvegarde Besançon,FRA
Country Score
FRA 0
Diop Ablaye 
Sauvegarde Besançon,FRA
Country Score
FRA 8
Diop Ablaye 
Sauvegarde Besançon,FRA
Country Score
FRA 8
KVESIC ANDJELO 
CROATIA,CRO
Country Score
CRO 0
Diop Ablaye 
Sauvegarde Besançon,FRA
Country Score
FRA 0
NOVO Damian 
CACV karaté,FRA
Country Score
FRA 0
Arkania Gogita 
Georgian National Karate Federation,GEO
Country Score
GEO
Arkania Gogita 
Georgian National Karate Federation,GEO
Country Score
GEO 1
        
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-06-25 10:58:05 CEST +02:00)