Karate1 Premier League - Halle/Leipzig 2017 - Male Kumite 84+ Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:11:50 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 JACQUET DNYLSON (Samourai2000LeMans,FRA)   6      
  JACQUET DNYLSON (Samourai2000LeMans,FRA)   0     
2 KIM RAK WON (KOREA,KOR)   0      
   ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)   2    
3       
  ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)   2     
4       
    ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)   0   
5 KAHLON AMRIT (GERMANY,GER)   0      
  arab hadi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   3     
6 arab hadi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   3      
   arab hadi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   0    
7       
  Škrijelj Haris (Champion,BIH)   1     
8       
     ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)   2  
9 PAUN IONUT ALEXANDRU (CS OTOPENI,ROU)   0      
  MOLNAR DANIEL (HUNGARY,HUN)   1     
10 MOLNAR DANIEL (HUNGARY,HUN)   3      
   MARINO SIMONE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   4    
11       
  MARINO SIMONE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   3     
12       
    MARINO SIMONE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0   
13 Ashrafian Jazi Davoud (Dojo Miyagi ken,VEN)   0      
  VIZUETE JAGOBA (Spanish National team,ESP)   0     
14 VIZUETE JAGOBA (Spanish National team,ESP)   0      
   bendiab salim (Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA)   3    
15       
  bendiab salim (Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA)   2     
16       
      ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)  
17 Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   1      
  Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   7     
18 Duttenhofer Felix (Landeskader Baden-Württemberg,GER)   1      
   Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   0    
19       
  GEORGIEFF ANGEL (AUSTRALIA,AUS)   1     
20       
    FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)   1   
21 FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)   4      
  FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)   3     
22 PSHENITSYN ALEXANDER (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0      
   FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)   4    
23       
  Ukmatov Dimash (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   0     
24       
     FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)   2  
25 Arsovski Zharko (Shtip,MKD)   1      
  Arsovski Zharko (Shtip,MKD)   4     
26 Wagner Kevin (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
   Arsovski Zharko (Shtip,MKD)   1    
27       
  HORUNA YAROSLAV (Ukrainian Karate Federation,UKR)   0     
28       
    Ndour Elhadji Gaye (EGN International karate do,USA)   0   
29       
  Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)   0     
30       
   Ndour Elhadji Gaye (EGN International karate do,USA)   1    
31       
  Ndour Elhadji Gaye (EGN International karate do,USA)   1     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Diop Ablaye (Sauvegarde Besançon,FRA)   4      
  Diop Ablaye (Sauvegarde Besançon,FRA)   1     
2 Buttler Tony (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   0      
   Paabo Tanel (ESTONIA National Team,EST)   6    
3       
  Paabo Tanel (ESTONIA National Team,EST)   2     
4       
    Paabo Tanel (ESTONIA National Team,EST)   1   
5 Sarić Edin (Champion,BIH)   9      
  Sarić Edin (Champion,BIH)   3     
6 CARTELLI MARIO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   3      
   Sarić Edin (Champion,BIH)   1    
7       
  Moss Morgan (CIKA South Africa,RSA)   0     
8       
     BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)   4  
9 Ewald Klemens (Sports Club GOKKEN,POL)   1      
  Ewald Klemens (Sports Club GOKKEN,POL)   0     
10 NIKOPOULOS ATHANASIOS (GREECE,GRE)   0      
   Ewald Klemens (Sports Club GOKKEN,POL)   0    
11       
  Kondov Yordan (Karate Club Nikon,BUL)   0     
12       
    BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)   2   
13 YAMANOGLU ALPARSLAN (TURKEY,TUR)   1      
  BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)   6     
14 BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)   3      
   BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)   1    
15       
  Grilli Dean (Champions Club,BEL)   0     
16       
      BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)  
17 GRINEVICH ANDREI (BELARUS,BLR)   2      
  GRINEVICH ANDREI (BELARUS,BLR)   0     
18 ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)   2      
   BITEVIC SLOBODAN (SERBIA,SRB)   1    
19       
  BITEVIC SLOBODAN (SERBIA,SRB)   0     
20       
    BITEVIC SLOBODAN (SERBIA,SRB)   3   
21 RIVEST ALEXANDRE-BENJAMIN (CANADA,CAN)   2      
  RIVEST ALEXANDRE-BENJAMIN (CANADA,CAN)   0     
22 Diaz Jacob (National Team Denmark,DEN)   1      
   KAGAWA HIDEYOSHI (JAPAN,JPN)   1    
23       
  KAGAWA HIDEYOSHI (JAPAN,JPN)   1     
24       
     HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   4  
25 BRAJIC SEBASTIAN (SWEDEN,SWE)   0      
  SITUM MATEO (CROATIA,CRO)   5     
26 SITUM MATEO (CROATIA,CRO)   1      
   SITUM MATEO (CROATIA,CRO)   0    
27       
  Engel Sven Casper (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   0     
28       
    HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   5   
29       
  HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   7     
30       
   HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   0    
31       
  Joao Axel (impact karate club,FRA)   1     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Engel Till Sören (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   0      
  Nurkic Benjamin (KARATE KLUB WINNER TUZLA,BIH)   3     
2 Nurkic Benjamin (KARATE KLUB WINNER TUZLA,BIH)   2      
   Nurkic Benjamin (KARATE KLUB WINNER TUZLA,BIH)   0    
3       
  boutikar bilal (Sauvegarde Besançon,FRA)   2     
4       
    NESTOROVSKI MARTIN (Karate club Metalurg,MKD)   2   
5 COSCIOTTI PATRIZIO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   0      
  COSCIOTTI PATRIZIO (C.R.LAZIO KARATE FIJLKAM,ITA)   0     
6 Irr Brian (United States of America,USA)   0      
   NESTOROVSKI MARTIN (Karate club Metalurg,MKD)   0    
7       
  NESTOROVSKI MARTIN (Karate club Metalurg,MKD)   1     
8       
     NESTOROVSKI MARTIN (Karate club Metalurg,MKD)   0  
9 Raiymkulov Medeu (Kazakhstan team,KAZ)   1      
  NISHEVCI HEROLIND (Kosovo Karate Federation,KOS)   2     
10 NISHEVCI HEROLIND (Kosovo Karate Federation,KOS)   2      
   NISHEVCI HEROLIND (Kosovo Karate Federation,KOS)   5    
11       
  REMOVIC RATKO (AUSTRALIA,AUS)   1     
12       
    Antokhii Vasilii (Moscow karate federation,RUS)   1   
13 LARDY TYRON-DARNELL (NEDERLANDS,NED)   2      
  LARDY TYRON-DARNELL (NEDERLANDS,NED)   6     
14 WEBER FLORIAN (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
   Antokhii Vasilii (Moscow karate federation,RUS)   5    
15       
  Antokhii Vasilii (Moscow karate federation,RUS)   7     
16       
      HORNE JONATHAN (GERMANY,GER)  
17 Reis Filipe (USLM Karaté,FRA)   1      
  Reis Filipe (USLM Karaté,FRA)   3     
18 Jewell Brandon (Traditional Karate-Do Wado-Kai,ENG)   0      
   Reis Filipe (USLM Karaté,FRA)   3    
19       
  LOU WAI KIT (MACAU,MAC)   2     
20       
    Reis Filipe (USLM Karaté,FRA)   0   
21 CASTILLO ANEL (DOMINICAN REP.,DOM)   0      
  CASTILLO ANEL (DOMINICAN REP.,DOM)   3     
22 El Madioui Mohammed (EL MANAHIL CLUB,MAR)   0      
   CASTILLO ANEL (DOMINICAN REP.,DOM)   1    
23       
  KLOUZ ILYES (CSMP KARATE,FRA)   2     
24       
     HORNE JONATHAN (GERMANY,GER)   1  
25 BELAIDI RACHID (acsc karate,FRA)   1      
  Kramar Luka (Champion,BIH)   0     
26 Kramar Luka (Champion,BIH)   3      
   JOBA ATTILA (SLOVAKIA,SVK)   1    
27       
  JOBA ATTILA (SLOVAKIA,SVK)   2     
28       
    HORNE JONATHAN (GERMANY,GER)   5   
29       
  HORNE JONATHAN (GERMANY,GER)   1     
30       
   HORNE JONATHAN (GERMANY,GER)   4    
31       
  BERTA MATTIA (ASD CUS TORINO,ITA)   0     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Zukić Ahmed (Champion,BIH)   0      
  Santarelli Raoul (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   3     
2 Santarelli Raoul (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   4      
   Santarelli Raoul (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   1    
3       
  Blagojevic Alexsandar (1. Shotokan Kara Club Fankenthal,GER)   1     
4       
    Santarelli Raoul (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   0   
5 De Martin Sabri (SWISS KARATEFEDERATION NATIONALTEAM,SUI)   0      
  SAMARINOV ARTEM (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   0     
6 SAMARINOV ARTEM (RUSSIAN FEDERATION,RUS)   5      
   Lamelas Erick (Musashi Dojo,USA)   0    
7       
  Lamelas Erick (Musashi Dojo,USA)   0     
8       
     Timmermans Rob (Karate Team Timmermans,NED)   0  
9 Kossenko German (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   4      
  Kossenko German (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   8     
10 Vallera Luigi (USLM Karaté,FRA)   0      
   Kossenko German (Kazakhstan Karate-do Team,KAZ)   1    
11       
  CERNE NEMANJA (AUSTRALIA,AUS)   0     
12       
    Timmermans Rob (Karate Team Timmermans,NED)   5   
13       
  KJOSOVIKJ SEMIR (Karate club Metalurg,MKD)   0     
14       
   Timmermans Rob (Karate Team Timmermans,NED)   7    
15       
  Timmermans Rob (Karate Team Timmermans,NED)   1     
16       
      GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)  
17 KVESIC ANDJELO (CROATIA,CRO)   9      
  KVESIC ANDJELO (CROATIA,CRO)   0     
18 Dateling Gary (CIKA South Africa,RSA)   0      
   GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)   7    
19       
  GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)   0     
20       
    GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)   6   
21 Zwjatkow Tervel (Karate Club Nikon,BUL)   0      
  GEBKA MACIEJ (POLAND,POL)   2     
22 GEBKA MACIEJ (POLAND,POL)   8      
   IISAKU YUTARO (JAPAN,JPN)   1    
23       
  IISAKU YUTARO (JAPAN,JPN)   2     
24       
     GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)   1  
25 VODCHYTS ALIAKSEI (BELARUS,BLR)   6      
  VODCHYTS ALIAKSEI (BELARUS,BLR)   8     
26 TRIKOS BOGDAN (SERBIA,SRB)   0      
   VODCHYTS ALIAKSEI (BELARUS,BLR)   1    
27       
  KAPTAN RIDVAN (TURKEY,TUR)   0     
28       
    VODCHYTS ALIAKSEI (BELARUS,BLR)   0   
29       
  Carlsen Philip (Bushi,DEN)   0     
30       
   Costa Luca (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   0    
31       
  Costa Luca (FEDERATION FRANCOPHONE KARATE,BEL)   8     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)   2   
     
      
     
      
     
      
     
     ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)   1  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)   1   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      ARKANIA GOGITA (GEORGIA,GEO)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    HORNE JONATHAN (GERMANY,GER)   2   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     HORNE JONATHAN (GERMANY,GER)   0  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)   0   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    JACQUET DNYLSON (Samourai2000LeMans,FRA)   2     
     arab hadi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   0    
    arab hadi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   0   arab hadi (IRAN KARATE TEAM,IRI)   1   
     MARINO SIMONE (FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA)   0   FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)   8  
      FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)   0   FILALI MEHDI (FRANCE,FRA)  
       BOULESNANE Lonni (Spartan Kombats Sports13,FRA)   0  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    BERTA MATTIA (ASD CUS TORINO,ITA)   0     
     JOBA ATTILA (SLOVAKIA,SVK)   1    
    JOBA ATTILA (SLOVAKIA,SVK)   1   Reis Filipe (USLM Karaté,FRA)   1   
     Reis Filipe (USLM Karaté,FRA)   4   Reis Filipe (USLM Karaté,FRA)   0  
      NESTOROVSKI MARTIN (Karate club Metalurg,MKD)   0   GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)  
       GAYSINSKY DANIEL (CANADA,CAN)   6  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2017 (2017-09-26 18:11:50 CEST +02:00)