Karate1 Series A - Guadalajara 2018 - Male Kumite 84+ Kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-22 03:54:55 CET +01:00)
Main Tree Pool 1
      
1 KANELLIS PERIKLIS (GREECE,GRE)   2      
  Vargas Hernández Alexander (Federacion Costarricense de Karate,CRC)      
2 Vargas Hernández Alexander (Federacion Costarricense de Karate,CRC)   5      
   Vargas Hernández Alexander (Federacion Costarricense de Karate,CRC)   0    
3       
  RIABI MOHAMED FIRAS (TUNISIA,TUN)      
4       
    KANGTONG TEERAWAT (THAILAND,THA)   2   
5       
  LOU WAI KIT (MACAU,MAC)   2     
6       
   KANGTONG TEERAWAT (THAILAND,THA)   5    
7       
  KANGTONG TEERAWAT (THAILAND,THA)   4     
8       
     KANGTONG TEERAWAT (THAILAND,THA)   1  
9 KLOUZ ILYES (CSMP KARATE,FRA)   6      
  KLOUZ ILYES (CSMP KARATE,FRA)   3     
10 BRAJIC SEBASTIAN (SWEDEN,SWE)   1      
   KLOUZ ILYES (CSMP KARATE,FRA)   4    
11       
  LORO FEDERICO (GERMINAL KARATE CASTELFRANCO,ITA)   0     
12       
    KLOUZ ILYES (CSMP KARATE,FRA)   2   
13       
  Vaz Muñoz Juan Manuel (Karate Antonio Machado,ESP)      
14       
   KVESIC ANDJELO (CROATIA,CRO)   1    
15       
  KVESIC ANDJELO (CROATIA,CRO)      
16       
      ERKAN ENES (TURKEY,TUR)  
17 Serfati Mickael (CSMP KARATE,FRA)   5      
  Sheppard Moreno (Sport-en Fitness Bushido,NED)   3     
18 Sheppard Moreno (Sport-en Fitness Bushido,NED)   6      
   Sheppard Moreno (Sport-en Fitness Bushido,NED)   2    
19       
  Moss Morgan (Goshukan,RSA)   2     
20       
    Sheppard Moreno (Sport-en Fitness Bushido,NED)   1   
21       
  HORUNA YAROSLAV (UKRAINE,UKR)   2     
22       
   HORUNA YAROSLAV (UKRAINE,UKR)   0    
23       
  Buttler Tony (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   1     
24       
     ERKAN ENES (TURKEY,TUR)   8  
25 grilli dean (hauwen karate club,BEL)   2      
  grilli dean (hauwen karate club,BEL)   0     
26 Emerick Rogerio (Bravo Karate,BRA)   1      
   IISAKU YUTARO (JAPAN,JPN)   0    
27       
  IISAKU YUTARO (JAPAN,JPN)   3     
28       
    ERKAN ENES (TURKEY,TUR)   2   
29       
  Migdalski Mariusz (Klub Sportowy Gokken,POL)   0     
30       
   ERKAN ENES (TURKEY,TUR)   4    
31       
  ERKAN ENES (TURKEY,TUR)   8     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 YAMANOGLU ALPARSLAN (TURKEY,TUR)   2      
  GAUTIER ADRIEN (CSMP KARATE,FRA)   1     
2 GAUTIER ADRIEN (CSMP KARATE,FRA)   3      
   Martinez Velilla Marcos (SHURIYAMA,ESP)   1    
3       
  Martinez Velilla Marcos (SHURIYAMA,ESP)   4     
4       
    Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)   2   
5       
  Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)   8     
6       
   Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)   6    
7       
  Kraljevic Marko (Karate klub “Studentski grad”,SRB)   0     
8       
     Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)   5  
9 Santarelli Raoul (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   7      
  Santarelli Raoul (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   1     
10 Ribeiro Manuel (Karate Shotokan Vila das Aves,POR)   0      
   Santarelli Raoul (Centro sportivo karate wadoryu,ITA)   1    
11       
  foresythe albert (Uechi-Ryu GB,ENG)   0     
12       
    MOLNAR DANIEL (HUNGARY,HUN)   0   
13       
  MOLNAR DANIEL (HUNGARY,HUN)   7     
14       
   MOLNAR DANIEL (HUNGARY,HUN)   6    
15       
  Hermann Tomáš (Czech National Karate Team - CZE,CZE)   0     
16       
      Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)  
17 Wang yen Chung (Wayne hsu,TPE)   1      
  Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   3     
18 Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   5      
   Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   6    
19       
  Rivest Alexandre Benjamin (Rivest Karate,CAN)   1     
20       
    Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   3   
21       
  DAIKHI HOCINE (EGN International karate do,USA)   2     
22       
   DAIKHI HOCINE (EGN International karate do,USA)   5    
23       
  Diaz Jacob (National Team Denmark,DEN)   1     
24       
     Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   3  
25 Moshekov Plamen (Bulgarian National Karate Team,BUL)   3      
  Moshekov Plamen (Bulgarian National Karate Team,BUL)   3     
26 Ionut Alexandru PAUN (ROMANIAN KARATE FEDERATION,ROU)   1      
   Moshekov Plamen (Bulgarian National Karate Team,BUL)   8    
27       
  KABBOUSH NICOLA (JORDAN,JOR)   0     
28       
    Moshekov Plamen (Bulgarian National Karate Team,BUL)   0   
29       
  KENNEDY TRISTAN (IRELAND,IRL)   1     
30       
   Guillen Herrero Angel (CLUB RENBU-KAN,ESP)   7    
31       
  Guillen Herrero Angel (CLUB RENBU-KAN,ESP)   8     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Boussag Faadel (Kc Combs,FRA)   1      
  Bellemkhannate Ismail (Norway National Team,NOR)   2     
2 Bellemkhannate Ismail (Norway National Team,NOR)   0      
   Bellemkhannate Ismail (Norway National Team,NOR)   1    
3       
  Nettore Biagio (Champion Center Napoli,ITA)   2     
4       
    HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   4   
5       
  Engel Till Sören (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   0     
6       
   HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   5    
7       
  HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   1     
8       
     HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   3  
9 RAGUZ KARLO (CROATIA,CRO)       
  Bąbos Michał (AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław,POL)   5     
10 Bąbos Michał (AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław,POL)       
   Bąbos Michał (AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław,POL)   2    
11       
  van Waesberghe Bryan (Unity99 Belgium,BEL)   5     
12       
    Bąbos Michał (AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław,POL)   2   
13       
  Ganem Pedro (Pedro Ganem,BRA)   1     
14       
   Ganem Pedro (Pedro Ganem,BRA)   1    
15       
  Pauliny Peter (ŠK CMK Banská Bystrica,SVK)   0     
16       
      ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)  
17 KOUKOURITAKIS ATHANASIOS (GREECE,GRE)   2      
  KOUKOURITAKIS ATHANASIOS (GREECE,GRE)   5     
18 FARAG MOHAMED ESSAM (EGYPT,EGY)   1      
   KOUKOURITAKIS ATHANASIOS (GREECE,GRE)   0    
19       
  CASTRO MAGANA JUAN MANUEL (MEXICO,MEX)   0     
20       
    ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)   1   
21       
  KITATE PREVERT (CONGO,CGO)      
22       
   ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)   1    
23       
  ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)      
24       
     ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)   4  
25 TIMMERMANS ROB (NEDERLANDS,NED)   1      
  TIMMERMANS ROB (NEDERLANDS,NED)   3     
26 lenis calderon diego fernando (Team-Colombia,COL)   0      
   TIMMERMANS ROB (NEDERLANDS,NED)   5    
27       
  BERTA MATTIA (ASD CUS TORINO,ITA)   0     
28       
    TIMMERMANS ROB (NEDERLANDS,NED)   0   
29       
  Gómez Borge Sergio (Polideportivo Concepción,ESP)   1     
30       
   Malonga Kiminou Willman dualde (CSMP KARATE,FRA)   3    
31       
  Malonga Kiminou Willman dualde (CSMP KARATE,FRA)   4     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 bendiab salim (Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA)       
  ARMANELLI NICO (BUSHIDO DOJO UDINE,ITA)   0     
2 ARMANELLI NICO (BUSHIDO DOJO UDINE,ITA)       
   Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)   0    
3       
  Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)   2     
4       
    Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)   6   
5       
  SILVA PAULO VICTOR (BRAZIL,BRA)      
6       
   Ukmatov Dimash (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)   0    
7       
  Ukmatov Dimash (Kazakhstan Karatedo Federation,KAZ)      
8       
     Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)   2  
9 Gebka Maciej (Budokan Wroclaw,POL)   8      
  Gebka Maciej (Budokan Wroclaw,POL)   2     
10 Engel Sven Casper (Berlin Karate Federation-Berliner Karate Verband,GER)   0      
   Gebka Maciej (Budokan Wroclaw,POL)   1    
11       
  KAPTAN RIDVAN (TURKEY,TUR)   1     
12       
    Gebka Maciej (Budokan Wroclaw,POL)   0   
13       
  Costa Luca (KC Wallonie,BEL)   6     
14       
   Costa Luca (KC Wallonie,BEL)   1    
15       
  OUCHEN Achraf (KIDOKAN,ESP)   3     
16       
      Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)  
17 MANOLARAKIS IOANNIS (GREECE,GRE)   1      
  Khair Mutasem (Jordan team,JOR)   3     
18 Khair Mutasem (Jordan team,JOR)   4      
   Khair Mutasem (Jordan team,JOR)   5    
19       
  Iliev Ilian (SK SHIELD,BUL)   0     
20       
    Khair Mutasem (Jordan team,JOR)   2   
21       
  Nurkic Benjamin (KARATE KLUB WINNER TUZLA,BIH)   2     
22       
   Nurkic Benjamin (KARATE KLUB WINNER TUZLA,BIH)   0    
23       
  VIZUETE FERNANDEZ JAGOBA (SPAIN,ESP)   0     
24       
     Khair Mutasem (Jordan team,JOR)   1  
25 WANG YUNG-CHI (UT Karate Team,TPE)   0      
  Ndour Elhadji Gaye (EGN International karate do,USA)   0     
26 Ndour Elhadji Gaye (EGN International karate do,USA)       
   Ndour Elhadji Gaye (EGN International karate do,USA)   1    
27       
  Gleadell Joshua (HALIFAX SPORT KARATE,ENG)   0     
28       
    Ndour Elhadji Gaye (EGN International karate do,USA)   0   
29       
  Heinrich Klausen Theis (National Team Denmark,DEN)   0     
30       
   Reis Filipe (SPARTAN MARTIAL ARTS,POR)   0    
31       
  Reis Filipe (SPARTAN MARTIAL ARTS,POR)   0     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    ERKAN ENES (TURKEY,TUR)   3   
     
      
     
      
     
      
     
     Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)   3  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)   4   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      Lardy Tyron (KarateKenamju,NED)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)   8   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     ROJAS RODRIGO (CHILE,CHI)   2  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)   0   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Kraljevic Marko (Karate klub “Studentski grad”,SRB)   3     
     Martinez Velilla Marcos (SHURIYAMA,ESP)   8    
    Martinez Velilla Marcos (SHURIYAMA,ESP)   7   Martinez Velilla Marcos (SHURIYAMA,ESP)   5   
     MOLNAR DANIEL (HUNGARY,HUN)   0   Martinez Velilla Marcos (SHURIYAMA,ESP)   0  
      Klepić Ivan (SKK Neretva,BIH)   3   ERKAN ENES (TURKEY,TUR)  
       ERKAN ENES (TURKEY,TUR)   1  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
        
     KOUKOURITAKIS ATHANASIOS (GREECE,GRE)   2    
      TIMMERMANS ROB (NEDERLANDS,NED)   2   
     TIMMERMANS ROB (NEDERLANDS,NED)   4   HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   6  
      HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)   6   HAMEDI TAREG (SAUDI ARABIA,KSA)  
       Creemers Alex (Fudoshin Roermond,NED)   0  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-02-22 03:54:55 CET +01:00)