Karate1 Youth League - Umag 2018 - Cadet Kumite Male -57 kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:56:27 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 luca Cialente (Obiettivo Karate Roma,ITA)   0      
  VERAS LUAN (VERAS ACADEMY,ENG)   0     
2 VERAS LUAN (VERAS ACADEMY,ENG)   3      
   ANGHEL GABRIEL ALEXANDRU (CS OTOPENI,ROU)   5    
3       
  ANGHEL GABRIEL ALEXANDRU (CS OTOPENI,ROU)   0     
4       
    ANGHEL GABRIEL ALEXANDRU (CS OTOPENI,ROU)   0   
5       
  Bozza Cesare (FORZA E COSTANZA,ITA)   3     
6       
   Bozza Cesare (FORZA E COSTANZA,ITA)   1    
7       
  Krogh Alexander (Asker Karate Klubb,NOR)   1     
8       
     Botosso Jacopo (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   0  
9 smart jacob (scottish karate federation,SCO)   6      
  smart jacob (scottish karate federation,SCO)   2     
10 Massaro Giuseppe - Pepe (KC Niederanven,LUX)   0      
   smart jacob (scottish karate federation,SCO)   3    
11       
  Gullì Federico (CRS AKIYAMA Settimo,ITA)   1     
12       
    Botosso Jacopo (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   3   
13       
  Botosso Jacopo (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   0     
14       
   Botosso Jacopo (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   4    
15       
  Abdelmalki Nassim (Champions Club,BEL)   0     
16       
      Stepanovs Artūrs (R. Sadikov Sport school,LAT)  
17 BERTASI LEONARDO (POLISPORTIVANAKAYAMA A.S.D.,ITA)   0      
  DI GIOIA Gabriele (Budo Center Fribourg,SUI)   5     
18 DI GIOIA Gabriele (Budo Center Fribourg,SUI)   2      
   DI GIOIA Gabriele (Budo Center Fribourg,SUI)   0    
19       
  Świtalski Dominik (Sportowy Klub Karate SENSHI,POL)   0     
20       
    Bodriagin Andrei (Samara Region,RUS)   0   
21       
  Navitski Makar (ESTONIA National Team,EST)   2     
22       
   Bodriagin Andrei (Samara Region,RUS)   3    
23       
  Bodriagin Andrei (Samara Region,RUS)   4     
24       
     Stepanovs Artūrs (R. Sadikov Sport school,LAT)   4  
25       
  LAKIC KRISTITAN (CROATIA,CRO)   0     
26       
   INGRAM ISAIAH (CANADA,CAN)   0    
27       
  INGRAM ISAIAH (CANADA,CAN)   3     
28       
    Stepanovs Artūrs (R. Sadikov Sport school,LAT)   1   
29       
  Komleu Yahor (BELARUS,BLR)   0     
30       
   Stepanovs Artūrs (R. Sadikov Sport school,LAT)   5    
31       
  Stepanovs Artūrs (R. Sadikov Sport school,LAT)   0     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Saario Teemu (Lahden Karate,FIN)   1      
  Korobko Daniel (Karate Verband Niedersachsen e.V.,GER)   3     
2 Korobko Daniel (Karate Verband Niedersachsen e.V.,GER)   9      
   Korobko Daniel (Karate Verband Niedersachsen e.V.,GER)   0    
3       
  Pfaffeneder Adrian (Karatecenter Reto Kern,SUI)   2     
4       
    Kiszko Jakub (Bialostocki Klub Karate,POL)   4   
5       
  Sedoikin Leonid (Samara Region,RUS)   0     
6       
   Kiszko Jakub (Bialostocki Klub Karate,POL)   1    
7       
  Kiszko Jakub (Bialostocki Klub Karate,POL)   0     
8       
     Kiszko Jakub (Bialostocki Klub Karate,POL)   0  
9       
  Kühnel Oliver (Salzburger Karateverband,AUT)   0     
10       
   Vučić Sergej (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   5    
11       
  Vučić Sergej (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   0     
12       
    Vučić Sergej (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   1   
13       
  FARKAS MILAN (HUNGARY,HUN)   1     
14       
   FARKAS MILAN (HUNGARY,HUN)   4    
15       
  Phillippen gino (Fight vision,NED)   1     
16       
      Konstantin Veliksar (Legion,UKR)  
17 SLUKIC JOSIP (CROATIA,CRO)   4      
  SLUKIC JOSIP (CROATIA,CRO)   0     
18 PINAQUE GARCÍA NICOLÁS (KARATE-DO CARBALLO,ESP)   0      
   SLUKIC JOSIP (CROATIA,CRO)   0    
19       
  TADJER Zinédine (acsc karate,FRA)   2     
20       
    yıldırım ferhan (KAMİKAZE,TUR)   0   
21       
  Kjærbøl Marcus Lundsgaard (GREVE KARATE,DEN)   2     
22       
   yıldırım ferhan (KAMİKAZE,TUR)   1    
23       
  yıldırım ferhan (KAMİKAZE,TUR)   2     
24       
     Konstantin Veliksar (Legion,UKR)   1  
25       
  SELMANI ALBINOT (Kosovo Karate Federation,KOS)   1     
26       
   SELMANI ALBINOT (Kosovo Karate Federation,KOS)   0    
27       
  VIANELLO ELIA (KARATE CLUB BORBIAGO ASD,ITA)   0     
28       
    Konstantin Veliksar (Legion,UKR)   2   
29       
  Konstantin Veliksar (Legion,UKR)   9     
30       
   Konstantin Veliksar (Legion,UKR)   2    
31       
  POWER HIEU (IRELAND,IRL)   3     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 VOLANIS GEORGIOS-PANAGIOTIS (AS DIALLOS,GRE)   0      
  VOLANIS GEORGIOS-PANAGIOTIS (AS DIALLOS,GRE)   4     
2 Tinavský Jáchym (Fight Club CZ,CZE)   0      
   VOLANIS GEORGIOS-PANAGIOTIS (AS DIALLOS,GRE)   0    
3       
  SALVI DAVIDE (ACSD BODY KING,ITA)   0     
4       
    Gaiduks Leons (R. Sadikov Sport school,LAT)   1   
5       
  Gaiduks Leons (R. Sadikov Sport school,LAT)   5     
6       
   Gaiduks Leons (R. Sadikov Sport school,LAT)   6    
7       
  Loch Lukas Samuel (Farmex Nitra,SVK)   0     
8       
     Gaiduks Leons (R. Sadikov Sport school,LAT)   3  
9       
  Schille Marcel (lv nrw,GER)   0     
10       
   Peltola Veikko (Oulun Karateseura,FIN)   1    
11       
  Peltola Veikko (Oulun Karateseura,FIN)   2     
12       
    Kuzmiankou Anton (BELARUS,BLR)   0   
13       
  Kuzmiankou Anton (BELARUS,BLR)   0     
14       
   Kuzmiankou Anton (BELARUS,BLR)   3    
15       
  Mandile Gennaro (Moffa Team,ITA)   0     
16       
      Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)  
17 Pisanti Salvatore Pio (A.S.D.KARATESETTEVILLE,ITA)   0      
  KUBEKA THABO (SOUTH AFRICA,RSA)   2     
18 KUBEKA THABO (SOUTH AFRICA,RSA)   0      
   KUBEKA THABO (SOUTH AFRICA,RSA)   0    
19       
  MARTIC ANTONIO (CROATIA,CRO)   1     
20       
    Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   3   
21       
  Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   3     
22       
   Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1    
23       
  Kanturovski Okan (Ishøj karate,DEN)   0     
24       
     Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   5  
25       
  SOBOTA KEVIN (BUSHI-DO BYDGOSZCZ,POL)   3     
26       
   ROSA GIANMARCO (A.S.D. JITAKYOEI KARATE CLUB GORGO,ITA)   5    
27       
  ROSA GIANMARCO (A.S.D. JITAKYOEI KARATE CLUB GORGO,ITA)   8     
28       
    ROSA GIANMARCO (A.S.D. JITAKYOEI KARATE CLUB GORGO,ITA)   0   
29       
  ALMALKI AHMED (SAUDI ARABIA,KSA)   3     
30       
   ALMALKI AHMED (SAUDI ARABIA,KSA)   1    
31       
  Waber Kjetil (Karatedo Lyss/Aarberg,SUI)   1     
32       
Main Tree Pool 4
      
1 Kurakov Nikita (Samara Region,RUS)   4      
  Kurakov Nikita (Samara Region,RUS)   6     
2 EREIZ IVAN (CROATIA,CRO)   0      
   Kurakov Nikita (Samara Region,RUS)   2    
3       
  Lehtinen Jesse (Lahden Karate,FIN)   0     
4       
    Kurakov Nikita (Samara Region,RUS)   9   
5       
  STOROZUKS SERGEJS (LATVIA,LAT)   1     
6       
   Kobus Patryk (Sports Club GOKKEN,POL)   0    
7       
  Kobus Patryk (Sports Club GOKKEN,POL)   4     
8       
     Kurakov Nikita (Samara Region,RUS)   0  
9       
  VASIUKOVICH ULADZISLAU (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   3     
10       
   VASIUKOVICH ULADZISLAU (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   2    
11       
  Ilic David (Karate Verband Niedersachsen e.V.,GER)   1     
12       
    Melnyk Oleh (Dojo karate team,UKR)   0   
13       
  Schmid Janick (Elson Sport & Karate,SUI)   0     
14       
   Melnyk Oleh (Dojo karate team,UKR)   6    
15       
  Melnyk Oleh (Dojo karate team,UKR)   6     
16       
      Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)  
17 Arranz Marsal Gerard (CLUB KARATE CASTAÑEDA,ESP)   2      
  Arranz Marsal Gerard (CLUB KARATE CASTAÑEDA,ESP)   1     
18 CARFORA Antonio (Accademia kt S Maria a Vico,ITA)   0      
   Arranz Marsal Gerard (CLUB KARATE CASTAÑEDA,ESP)   0    
19       
  özdemir yusufcan (KAMİKAZE,TUR)   0     
20       
    Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   2   
21       
  Sujecki Floris (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0     
22       
   Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   1    
23       
  Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   8     
24       
     Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   4  
25       
  Gari Ryan (Comité Départemental Essonne Karaté,FRA)   1     
26       
   Gari Ryan (Comité Départemental Essonne Karaté,FRA)   1    
27       
  Israilov Hamsat (KARATE VORARLBERG,AUT)   1     
28       
    NAGY BALAZS (HUNGARY,HUN)   1   
29       
  IBRAHIMI DREN (Kosovo Karate Federation,KOS)   0     
30       
   NAGY BALAZS (HUNGARY,HUN)   2    
31       
  NAGY BALAZS (HUNGARY,HUN)   1     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Stepanovs Artūrs (R. Sadikov Sport school,LAT)   5   
     
      
     
      
     
      
     
     Stepanovs Artūrs (R. Sadikov Sport school,LAT)   0  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    Konstantin Veliksar (Legion,UKR)   2   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   3   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   2  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Dujaković Pavle (KARATE KLUB ENERGIJA BANJA LUKA,BIH)   3   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Komleu Yahor (BELARUS,BLR)   1     
     Komleu Yahor (BELARUS,BLR)   4    
    INGRAM ISAIAH (CANADA,CAN)   0   Bodriagin Andrei (Samara Region,RUS)   1   
     Bodriagin Andrei (Samara Region,RUS)   4   Botosso Jacopo (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   0  
      Botosso Jacopo (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   3   Konstantin Veliksar (Legion,UKR)  
       Konstantin Veliksar (Legion,UKR)   2  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Sujecki Floris (Karateschool Fightin Nabil,NED)   0     
     Arranz Marsal Gerard (CLUB KARATE CASTAÑEDA,ESP)   0    
    Arranz Marsal Gerard (CLUB KARATE CASTAÑEDA,ESP)   3   NAGY BALAZS (HUNGARY,HUN)   1   
     NAGY BALAZS (HUNGARY,HUN)   2   Kurakov Nikita (Samara Region,RUS)   1  
      Kurakov Nikita (Samara Region,RUS)   1   Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)  
       Mikhailichenko Danila (Federation Karate Saint-Petersburg,RUS)   1  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:56:27 CEST +02:00)