Karate1 Youth League - Umag 2018 - Cadet Kumite Male -63 kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:57:10 CEST +02:00)
Main Tree Pool 1
      
1 RUGGIERO GIUSEPPE (KARATE GEMELLI,ITA)   4      
  RUGGIERO GIUSEPPE (KARATE GEMELLI,ITA)   9     
2 ZIVCIC FILIP (CROATIA,CRO)   0      
   RUGGIERO GIUSEPPE (KARATE GEMELLI,ITA)   1    
3       
  Hjerpaasen Kristian (Asker Karate Klubb,NOR)   0     
4       
    RUGGIERO GIUSEPPE (KARATE GEMELLI,ITA)   1   
5       
  Brunner Matthias (Kenseikan Karate-Do thun,SUI)   6     
6       
   Brunner Matthias (Kenseikan Karate-Do thun,SUI)   0    
7       
  PESKOV DANIL (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)   2     
8       
     Musliji Omer (Karate Club Rinia Mateç,MKD)   0  
9 Bostandžić Anes (Champion,BIH)   0      
  Musliji Omer (Karate Club Rinia Mateç,MKD)   3     
10 Musliji Omer (Karate Club Rinia Mateç,MKD)   0      
   Musliji Omer (Karate Club Rinia Mateç,MKD)   5    
11       
  PENDIC LEON (CROATIA,CRO)   1     
12       
    Musliji Omer (Karate Club Rinia Mateç,MKD)   2   
13       
  Vardanyan Tigran (Armenian National Federation of Shorin-Ryu karate,ARM)   2     
14       
   Vardanyan Tigran (Armenian National Federation of Shorin-Ryu karate,ARM)   0    
15       
  MASTROIANNI DANIELE (ASD YAMAGUCHI,ITA)   0     
16       
      Jaffari Pajhan (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)  
17 SIMUNEC DINO (CROATIA,CRO)   3      
  SIMUNEC DINO (CROATIA,CRO)   5     
18 IADARESTA Antonio (Accademia kt S Maria a Vico,ITA)   0      
   SIMUNEC DINO (CROATIA,CRO)   1    
19       
  Titov Sergey (Gorky-10 Club,RUS)   4     
20       
    SIMUNEC DINO (CROATIA,CRO)   1   
21       
  MASTORAKIS FILIPPOS (AS DIALLOS,GRE)   4     
22       
   DELIĆ ALIJA (Karate Club Novi Grad Sarajevo,BIH)   0    
23       
  DELIĆ ALIJA (Karate Club Novi Grad Sarajevo,BIH)   5     
24       
     Jaffari Pajhan (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   1  
25       
  Kožák Karol (Klub karate Žilina,SVK)   0     
26       
   VALNER TIM (SLOVENIA,SLO)   0    
27       
  VALNER TIM (SLOVENIA,SLO)   0     
28       
    Jaffari Pajhan (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   2   
29       
  BELIC BRANISLAV (SERBIA,SRB)   0     
30       
   Jaffari Pajhan (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   7    
31       
  Jaffari Pajhan (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   1     
32       
Main Tree Pool 2
      
1 Drago Salvatore Luca (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)       
  Drago Salvatore Luca (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   0     
2 LAZAR LEO (CROATIA,CRO)       
   Pulkin Egor (Samara Region,RUS)   5    
3       
  Pulkin Egor (Samara Region,RUS)   2     
4       
    Pulkin Egor (Samara Region,RUS)   4   
5       
  Ivković Aleksandar (KARATE KLUB UNSU,BIH)   1     
6       
   Chalmakoff Eric (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)   0    
7       
  Chalmakoff Eric (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)   3     
8       
     Pulkin Egor (Samara Region,RUS)   4  
9 Maslakou Maksim (BELARUS,BLR)   1      
  Maslakou Maksim (BELARUS,BLR)   0     
10 Disle Gvidas (LTU Sports club Rytu Kovotojas,LTU)   1      
   Woods Ben (JKS Scotland,SCO)   0    
11       
  Woods Ben (JKS Scotland,SCO)   1     
12       
    GNIZAKO Adrien (CSMP KARATE,FRA)   1   
13       
  GNIZAKO Adrien (CSMP KARATE,FRA)   5     
14       
   GNIZAKO Adrien (CSMP KARATE,FRA)   2    
15       
  Todorov Andrey (Karate Club SHURIKEN,BUL)   1     
16       
      Pulkin Egor (Samara Region,RUS)  
17 SAHITI OMER (Kosovo Karate Federation,KOS)   3      
  SAHITI OMER (Kosovo Karate Federation,KOS)   4     
18 PREDA LUCA (SHO-DAN KARATE,ROU)   1      
   SAHITI OMER (Kosovo Karate Federation,KOS)   0    
19       
  ABU NIMER BHAA ALDEN (ISRAEL,ISR)   0     
20       
    Von Platen Hallermund August (Sportskarate Denmark,DEN)   0   
21       
  FEDCENKO DMITRIJS (LATVIA,LAT)   0     
22       
   Von Platen Hallermund August (Sportskarate Denmark,DEN)   1    
23       
  Von Platen Hallermund August (Sportskarate Denmark,DEN)   2     
24       
     Molina Jareño David (KIDOKAN,ESP)   1  
25       
  KUCAN DOMINIK (CROATIA,CRO)   1     
26       
   Molina Jareño David (KIDOKAN,ESP)   3    
27       
  Molina Jareño David (KIDOKAN,ESP)   7     
28       
    Molina Jareño David (KIDOKAN,ESP)   1   
29       
  Saronhilo Caraan Ashton (Goteborg Karate Akademi,SWE)   1     
30       
   Austoni Matteo (Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA)   0    
31       
  Austoni Matteo (Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA)   7     
32       
Main Tree Pool 3
      
1 Iboyan Zori (Orel-Karat Rus,RUS)   1      
  Iboyan Zori (Orel-Karat Rus,RUS)   0     
2 LENAC LOVRO (CROATIA,CRO)   0      
   Tarnakin Nikita (ASTANA KARATE-DO FEDERATION,KAZ)   0    
3       
  Tarnakin Nikita (ASTANA KARATE-DO FEDERATION,KAZ)   2     
4       
    Tarnakin Nikita (ASTANA KARATE-DO FEDERATION,KAZ)   3   
5       
  Džuho Mahir (KARATE KLUB OKINAWA,BIH)   1     
6       
   Džuho Mahir (KARATE KLUB OKINAWA,BIH)   0    
7       
  Poliak Jakub (ŠK CMK Banská Bystrica,SVK)   0     
8       
     YAGUBOV TALE (AZERBAIJAN,AZE)   2  
9 PODPECAN LAN (SLOVENIA,SLO)   2      
  STEFANOVIC MILOS (SERBIA,SRB)   1     
10 STEFANOVIC MILOS (SERBIA,SRB)   3      
   Longden Kai (HALIFAX SPORT KARATE,ENG)   0    
11       
  Longden Kai (HALIFAX SPORT KARATE,ENG)   2     
12       
    YAGUBOV TALE (AZERBAIJAN,AZE)   0   
13       
  YAGUBOV TALE (AZERBAIJAN,AZE)   1     
14       
   YAGUBOV TALE (AZERBAIJAN,AZE)   3    
15       
  LUCCHESI DENNIS (GLC-FIJLKAM GOLDEN LEAGUE COMPETITORS OF ITALY,ITA)   0     
16       
      Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)  
17 NIGSCH ADRIAN (AUSTRIA,AUT)   0      
  NIGSCH ADRIAN (AUSTRIA,AUT)   3     
18 KARANTONIS ALEXANDROS (CYPRUS,CYP)   0      
   NIGSCH ADRIAN (AUSTRIA,AUT)   6    
19       
  Inyutin Aleksandr (Legion,UKR)   3     
20       
    NIGSCH ADRIAN (AUSTRIA,AUT)   2   
21       
  Zanta Matteo (A.S.D. Artesport,ITA)   0     
22       
   VUJEVIC ANTUN (CROATIA,CRO)   3    
23       
  VUJEVIC ANTUN (CROATIA,CRO)   2     
24       
     Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)   3  
25       
  POLI RICCARDO (A.S.D. SHOTOKAN KARATE RYU VENEZIA,ITA)   1     
26       
   POLI RICCARDO (A.S.D. SHOTOKAN KARATE RYU VENEZIA,ITA)   0    
27       
  Jahić Amar (KBS Tuzla Sinbra,BIH)   0     
28       
    Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)   3   
29       
  Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)      
30       
   Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)   4    
31       
  DU PREEZ SEAN (SOUTH AFRICA,RSA)      
32       
Main Tree Pool 4
      
1 TOMLJANOVIC LUKA (CROATIA,CRO)   3      
  TOMLJANOVIC LUKA (CROATIA,CRO)   2     
2 MULAHALILOVIĆ SADIN (KK TEMPO GRADACAC,BIH)   0      
   TOMLJANOVIC LUKA (CROATIA,CRO)   0    
3       
  MELICHER MATEJ (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)   0     
4       
    VASILIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   0   
5       
  VASILIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   3     
6       
   VASILIC MIHAJLO (SERBIA,SRB)   2    
7       
  Lloyd Stephen (Chadwell Heath Karate Acadmy,ENG)   0     
8       
     TSIHANOK ROMAN (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   0  
9       
  Garanin Vsevolod (Sakhalin region,RUS)   1     
10       
   ALEXANDRU SOHANU (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   0    
11       
  ALEXANDRU SOHANU (CLUBUL SPORTIV RAPID BUCURESTI,ROU)   4     
12       
    TSIHANOK ROMAN (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   9   
13       
  Sørensen Luke (GREVE KARATE,DEN)   1     
14       
   TSIHANOK ROMAN (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   6    
15       
  TSIHANOK ROMAN (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   5     
16       
      Aglietti Zampalla Axel (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)  
17 giudice salvo (FULL KARATE ACADEMIE,FRA)   2      
  giudice salvo (FULL KARATE ACADEMIE,FRA)   2     
18 HARTLEY RHYS (SCOTLAND,SCO)   0      
   giudice salvo (FULL KARATE ACADEMIE,FRA)   2    
19       
  SZEL DARIO (CROATIA,CRO)   1     
20       
    England Tim (Thüringer karate verband,GER)   0   
21       
  England Tim (Thüringer karate verband,GER)   5     
22       
   England Tim (Thüringer karate verband,GER)   4    
23       
  Ivanov Kamen (Karate Club Nikon,BUL)   0     
24       
     Aglietti Zampalla Axel (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   0  
25       
  AZEMI LEON (Kosovo Karate Federation,KOS)   5     
26       
   AZEMI LEON (Kosovo Karate Federation,KOS)   0    
27       
  Fjodorovs Dmitrijs (Karate club TAN,LAT)   0     
28       
    Aglietti Zampalla Axel (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   4   
29       
  Skotnik Nejc (KARATE KLUB RADENCI,SLO)   0     
30       
   Aglietti Zampalla Axel (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   5    
31       
  Aglietti Zampalla Axel (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   3     
32       
Poolwinner Tree
      
     
      
     
      
     
      
     
    Jaffari Pajhan (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   0   
     
      
     
      
     
      
     
     Pulkin Egor (Samara Region,RUS)   3  
     
      
10      
      
11      
      
12      
    Pulkin Egor (Samara Region,RUS)   2   
13      
      
14      
      
15      
      
16      
      Pulkin Egor (Samara Region,RUS)  
17      
      
18      
      
19      
      
20      
    Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)   7   
21      
      
22      
      
23      
      
24      
     Aglietti Zampalla Axel (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   1  
25      
      
26      
      
27      
      
28      
    Aglietti Zampalla Axel (ASD IPPON 2 KARATE,ITA)   8   
29      
      
30      
      
31      
      
32      
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Drago Salvatore Luca (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   3     
     Drago Salvatore Luca (ASD EVER GREEN BOSCOREALE,ITA)   2    
    Chalmakoff Eric (SEI-WA-KAI Team Meißen,GER)   1   GNIZAKO Adrien (CSMP KARATE,FRA)   1   
     GNIZAKO Adrien (CSMP KARATE,FRA)   6   Molina Jareño David (KIDOKAN,ESP)   2  
      Molina Jareño David (KIDOKAN,ESP)   5   Molina Jareño David (KIDOKAN,ESP)  
       Jaffari Pajhan (Central england Wado-ryu karate Academy,ENG)   2  
Repechage Pool 1,2,3,4
        
        
        
    Skotnik Nejc (KARATE KLUB RADENCI,SLO)   0     
     AZEMI LEON (Kosovo Karate Federation,KOS)   3    
    AZEMI LEON (Kosovo Karate Federation,KOS)   9   AZEMI LEON (Kosovo Karate Federation,KOS)   0   
     England Tim (Thüringer karate verband,GER)   2   TSIHANOK ROMAN (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   1  
      TSIHANOK ROMAN (KARATE CLUB JUNIOR,BLR)   0   Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)  
       Vasilevskiy Kirill (NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS)   2  
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-08-18 11:57:10 CEST +02:00)