Karate1 Youth League - Caorle-Venice 2018 - Cadet Kumite Male -70 kg  print this site
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-06-27 07:56:23 CEST +02:00)

Main Tree Pool 1 - Round 1

  • Maiorano Vincenzo 
    Puglia Competitors,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Docherty Aidan 
    Yanagi Kai,ENG
    Country Score
    ENG 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Ivanov Kamen 
    Karate Club Nikon,BUL
    Country Score
    BUL 0
  • Giardino Nicolò 
    STARS FIGHTING TORINO KARATE,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Hehl Konstantin 
    Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER
    Country Score
    GER 4
  • Baghishvili Aleksander 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • DESTRO RICCARDO 
    ASD CENTRO YOSHITAKA,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 1 - Round 2

  • Maiorano Vincenzo 
    Puglia Competitors,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Brus Sanjin 
    Energija,BIH
    Country Score
    BIH 1
  • MALY MATYAS 
    CZECH REPUPLIC,CZE
    Country Score
    CZE 6
  • argenziano francesco 
    ASD hinna mac 82,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Giardino Nicolò 
    STARS FIGHTING TORINO KARATE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Mneimne Amir 
    Budo Sport Center Liestal,SUI
    Country Score
    SUI 6
  • LANZA LUCA 
    A.S.D. FIGHTERS KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • ORLANDI SIMONE 
    Sports connection club,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • Hehl Konstantin 
    Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER
    Country Score
    GER 0
  • DE VIVO DANIELE 
    SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • RICCARDI VITTORIO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Baskind Evgenii 
    Federation Karate Saint-Petersburg,RUS
    Country Score
    RUS 0
  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • Jarocki Hubert 
    KLUB SPORTOWY OLIMP LODZ,POL
    Country Score
    POL 0
  • QUATTROPANI LORENZO 
    A.S.D. SHOTOKAN ACIREALE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • DE ANGELIS LORENZO 
    ASD TOUKON KARATE-DO,ITA
    Country Score
    ITA 0

Main Tree Pool 1 - Round 3

  • Brus Sanjin 
    Energija,BIH
    Country Score
    BIH 0
  • MALY MATYAS 
    CZECH REPUPLIC,CZE
    Country Score
    CZE 5
  • Mneimne Amir 
    Budo Sport Center Liestal,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • ORLANDI SIMONE 
    Sports connection club,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • DE VIVO DANIELE 
    SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • RICCARDI VITTORIO 
    A.S.D. TEAM KARATE LADISPOLI,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • DE ANGELIS LORENZO 
    ASD TOUKON KARATE-DO,ITA
    Country Score
    ITA 0

Main Tree Pool 1 - Round 4

  • MALY MATYAS 
    CZECH REPUPLIC,CZE
    Country Score
    CZE 0
  • Mneimne Amir 
    Budo Sport Center Liestal,SUI
    Country Score
    SUI 3
  • DE VIVO DANIELE 
    SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA 1

Main Tree Pool 1 - Round 5

  • Mneimne Amir 
    Budo Sport Center Liestal,SUI
    Country Score
    SUI 1
  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA 1

Main Tree Pool 1 - Round 6

  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA

Main Tree Pool 2 - Round 1

  • MOISE LEONARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 0
  • Correia Bruno 
    Clube Mealha Karaté Fit,POR
    Country Score
    POR 2
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • BEVERARI MICHELE 
    NIPPON CLUB KARATE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • HAUBOLD JANNE 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • SOSOV EGOR 
    NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS
    Country Score
    RUS 4
  • POLIAK JAKUB 
    SLOVAKIA,SVK
    Country Score
    SVK 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 2 - Round 2

  • Correia Bruno 
    Clube Mealha Karaté Fit,POR
    Country Score
    POR 4
  • gulino giuseppe 
    team lentini,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • NIGSCH ADRIAN 
    AUSTRIA,AUT
    Country Score
    AUT 0
  • Barcacci Davide 
    budokan portuali,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • HAUBOLD JANNE 
    GERMANY,GER
    Country Score
    GER 0
  • Jermolajevs Artjoms 
    R. Sadikov Sport school,LAT
    Country Score
    LAT 1
  • Mania Saba 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 8
  • Cicek Ismail 
    CLUB OMNISPORT DE VILLERS-LES-NANCY KARATE,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • SOSOV EGOR 
    NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • McKay Harry 
    Shitokai Scotland,SCO
    Country Score
    SCO 0
  • siano andrea 
    Generazionek,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • Mets Mihkel 
    ESTONIA National Team,EST
    Country Score
    EST 5
  • GARRAFFO RICCARDO 
    A.S.D. SHOTOKAN ACIREALE,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Davidouski Raman 
    FSK VOLAT,BLR
    Country Score
    BLR 1
  • Harlingen van Steijn 
    KarateKenamju,NED
    Country Score
    NED 1
  • AVANZINI MATTEO 
    ASD WA YU KAI FAM MUGGIO,ITA
    Country Score
    ITA 4

Main Tree Pool 2 - Round 3

  • Correia Bruno 
    Clube Mealha Karaté Fit,POR
    Country Score
    POR 1
  • Barcacci Davide 
    budokan portuali,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Jermolajevs Artjoms 
    R. Sadikov Sport school,LAT
    Country Score
    LAT 0
  • Mania Saba 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 2
  • SOSOV EGOR 
    NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS
    Country Score
    RUS 5
  • Mets Mihkel 
    ESTONIA National Team,EST
    Country Score
    EST 2
  • Davidouski Raman 
    FSK VOLAT,BLR
    Country Score
    BLR 0
  • AVANZINI MATTEO 
    ASD WA YU KAI FAM MUGGIO,ITA
    Country Score
    ITA 3

Main Tree Pool 2 - Round 4

  • Correia Bruno 
    Clube Mealha Karaté Fit,POR
    Country Score
    POR 1
  • Mania Saba 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 4
  • SOSOV EGOR 
    NOVOSIBIRSK REGIONAL KARATE FEDERATION,RUS
    Country Score
    RUS 0
  • AVANZINI MATTEO 
    ASD WA YU KAI FAM MUGGIO,ITA
    Country Score
    ITA 2

Main Tree Pool 2 - Round 5

  • Mania Saba 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 1
  • AVANZINI MATTEO 
    ASD WA YU KAI FAM MUGGIO,ITA
    Country Score
    ITA 0

Main Tree Pool 2 - Round 6

  • Mania Saba 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO

Main Tree Pool 3 - Round 1

  • VASILIOU LOIZOS 
    CYPRUS,CYP
    Country Score
    CYP 2
  • KRAVCHUK DANYLO 
    UNION,UKR
    Country Score
    UKR 2
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Kargapolov Ivan 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • Oezdemir Abdullah 
    KG Rhein-Neckar,GER
    Country Score
    GER 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Romano Stefano 
    Accademia Karate Goju Ryu,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • VIDINARU EDUARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 3
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 3 - Round 2

  • VASILIOU LOIZOS 
    CYPRUS,CYP
    Country Score
    CYP 0
  • Austoni Matteo 
    Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • Girardi Michele 
    ACADEMY PONTE DI PIAVE ASD,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • VARISCO RICCARDO 
    FIJLKAM NATIONAL TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • Kargapolov Ivan 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 4
  • TORRE LORENZO 
    Sports connection club,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • BANFI CESARE 
    MENS SANA 1871 SIENA,ITA
    Country Score
    ITA 10
  • Capone Gabriele 
    budokan portuali,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • VIDINARU EDUARD 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 0
  • MELO VASCO 
    KARATE CLUBE DE FARO,POR
    Country Score
    POR 4
  • KALOGEROPOULOS CHARALAMPOS 
    AS SHOTOKAN KARATE GLYFADAS,GRE
    Country Score
    GRE 4
  • fabbri davide 
    ASD SHINGITAI PISA,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • MANIA SABA 
    GEORGIA,GEO
    Country Score
    GEO 0
  • ZIMEI EDOARDO 
    A.S.D. MABUNI CLUB,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • MASTROIANNI DANIELE 
    ASD YAMAGUCHI,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • giudice salvo 
    TEAM FKA MARSEILLE,FRA
    Country Score
    FRA 3

Main Tree Pool 3 - Round 3

  • Austoni Matteo 
    Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Girardi Michele 
    ACADEMY PONTE DI PIAVE ASD,ITA
    Country Score
    ITA 1
  • Kargapolov Ivan 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • BANFI CESARE 
    MENS SANA 1871 SIENA,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • MELO VASCO 
    KARATE CLUBE DE FARO,POR
    Country Score
    POR 0
  • KALOGEROPOULOS CHARALAMPOS 
    AS SHOTOKAN KARATE GLYFADAS,GRE
    Country Score
    GRE 2
  • ZIMEI EDOARDO 
    A.S.D. MABUNI CLUB,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • giudice salvo 
    TEAM FKA MARSEILLE,FRA
    Country Score
    FRA 2

Main Tree Pool 3 - Round 4

  • Austoni Matteo 
    Punto Sportivo - Karate Team Nio,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • Kargapolov Ivan 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 4
  • KALOGEROPOULOS CHARALAMPOS 
    AS SHOTOKAN KARATE GLYFADAS,GRE
    Country Score
    GRE 3
  • giudice salvo 
    TEAM FKA MARSEILLE,FRA
    Country Score
    FRA 2

Main Tree Pool 3 - Round 5

  • Kargapolov Ivan 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 5
  • KALOGEROPOULOS CHARALAMPOS 
    AS SHOTOKAN KARATE GLYFADAS,GRE
    Country Score
    GRE 0

Main Tree Pool 3 - Round 6

  • Kargapolov Ivan 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS

Main Tree Pool 4 - Round 1

  • GORISEK MATEJ 
    SLOVENIA,SLO
    Country Score
    SLO 1
  • Šimunec Dino 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 4
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • VIVALDA SIMONE 
    ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA
    Country Score
    ITA 2
  • Herder Miguel 
    Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER
    Country Score
    GER 5
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Seifert Nikita 
    Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER
    Country Score
    GER 2
  • BIRDES BOGDAN 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 4
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 4 - Round 2

  • Šimunec Dino 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 1
  • Ephrem Kristensen Noah 
    Sportskarate Denmark,DEN
    Country Score
    DEN 1
  • RAMOS MATT STEVEN 
    ASD Europa Team,ITA
    Country Score
    ITA 3
  • ABO SHAH QASSEM 
    ISRAEL,ISR
    Country Score
    ISR 0
  • Herder Miguel 
    Rheinland - Pfälzischer Karateverband,GER
    Country Score
    GER 1
  • PURTSKHVANIDZE SHALVA 
    GEORGIA,GEO
    Country Score
    GEO 7
  • MARTINS NUNES ALEXANDRE 
    FRANCE,FRA
    Country Score
    FRA 1
  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS 3
  • BIRDES BOGDAN 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 4
  • Dias Ricardo 
    KARATE CLUBE ALTO TÂMEGA,POR
    Country Score
    POR 3
  • KESELAK DOMINIK 
    SLOVAKIA,SVK
    Country Score
    SVK 1
  • El Feddali Aouab 
    Karateschool Fightin Nabil,NED
    Country Score
    NED 1
  • Kiilaspää Martin 
    Falco,EST
    Country Score
    EST 4
  • Capraro Filippo 
    Dharma Associazione Sportiva Dilettantistica,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • TSIHANOK ROMAN 
    KARATE CLUB JUNIOR,BLR
    Country Score
    BLR 3
  • HARTLEY RHYS 
    SCOTLAND,SCO
    Country Score
    SCO 4

Main Tree Pool 4 - Round 3

  • Šimunec Dino 
    CROATIA,CRO
    Country Score
    CRO 0
  • RAMOS MATT STEVEN 
    ASD Europa Team,ITA
    Country Score
    ITA 4
  • PURTSKHVANIDZE SHALVA 
    GEORGIA,GEO
    Country Score
    GEO 0
  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS 2
  • BIRDES BOGDAN 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 2
  • KESELAK DOMINIK 
    SLOVAKIA,SVK
    Country Score
    SVK 0
  • Kiilaspää Martin 
    Falco,EST
    Country Score
    EST 0
  • HARTLEY RHYS 
    SCOTLAND,SCO
    Country Score
    SCO 2

Main Tree Pool 4 - Round 4

  • RAMOS MATT STEVEN 
    ASD Europa Team,ITA
    Country Score
    ITA 0
  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS 3
  • BIRDES BOGDAN 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 6
  • HARTLEY RHYS 
    SCOTLAND,SCO
    Country Score
    SCO 0

Main Tree Pool 4 - Round 5

  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS 5
  • BIRDES BOGDAN 
    ROMANIA,ROU
    Country Score
    ROU 0

Main Tree Pool 4 - Round 6

  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS

Poolwinner Tree - Round 1

  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA 2
  • Mania Saba 
    Georgian Karate Academy,GEO
    Country Score
    GEO 0
  • Kargapolov Ivan 
    Samara Region,RUS
    Country Score
    RUS 0
  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS 1

Poolwinner Tree - Round 2

  • BECHICHE Abdelkader 
    Karaté Club de Condé sur Escaut,FRA
    Country Score
    FRA 0
  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS 5

Poolwinner Tree - Round 3

  • NIKIFOROV OLEG 
    Moscow karate federation,RUS
    Country Score
    RUS
Repechage Pool 1,2,3,4
DESTRO RICCARDO 
ASD CENTRO YOSHITAKA,ITA
Country Score
ITA 0
Jarocki Hubert 
KLUB SPORTOWY OLIMP LODZ,POL
Country Score
POL 2
Jarocki Hubert 
KLUB SPORTOWY OLIMP LODZ,POL
Country Score
POL 3
Jarocki Hubert 
KLUB SPORTOWY OLIMP LODZ,POL
Country Score
POL 1
DE ANGELIS LORENZO 
ASD TOUKON KARATE-DO,ITA
Country Score
ITA 0
DE VIVO DANIELE 
SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
Country Score
ITA 4
DE VIVO DANIELE 
SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
Country Score
ITA 3
DE VIVO DANIELE 
SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
Country Score
ITA 2
Mneimne Amir 
Budo Sport Center Liestal,SUI
Country Score
SUI 0
DE VIVO DANIELE 
SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA
Country Score
ITA
Mania Saba 
Georgian Karate Academy,GEO
Country Score
GEO 0
Repechage Pool 1,2,3,4
PURTSKHVANIDZE SHALVA 
GEORGIA,GEO
Country Score
GEO 0
RAMOS MATT STEVEN 
ASD Europa Team,ITA
Country Score
ITA 1
RAMOS MATT STEVEN 
ASD Europa Team,ITA
Country Score
ITA 0
BIRDES BOGDAN 
ROMANIA,ROU
Country Score
ROU 0
BIRDES BOGDAN 
ROMANIA,ROU
Country Score
ROU 3
Kargapolov Ivan 
Samara Region,RUS
Country Score
RUS
Kargapolov Ivan 
Samara Region,RUS
Country Score
RUS 2
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-06-27 07:56:23 CEST +02:00)